2 Ekim 2020 KOÇ Burcu’nda DOLUNAY; Güçsüzlük Korkusu!

9039111bc7b323b8826b9c4b230b09a3
Resim:

2 Ekim 2020 KOÇ Burcu’nda DOLUNAY; Güçsüzlük Korkusu!

Resim : Aykut Aydoğdu

2 Ekim 2020 günü İstanbul’a göre 00:05’de DOLUNAY adını verdiğimiz AY – Güneş karşıtlığı tam halini alıyor. DOLUNAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY Koç Burcu’nun 9 derecesinde, haritanın 10’uncu evinde ve Retro Chiron ile kavuşum halinde.
 • Güneş Terazi Burcu’nun 9 derecesinde, haritanın 4’üncü evinde.
 • Haritanın Yükselen Noktası 16 derece Yengeç olduğu için AY aynı zamanda Yükselen Yöneticisi konumunda.
 • Koç’un yöneticisi olan Mars, Koç’ta, Retro konumda, Lilith ile kavuşumda ve 10’uncu evde. Terazi’nin yöneticisi olan Venüs ise Aslan Burcu’nda, 3’üncü evde ve Mars ile üçgen açı içinde.
 • AY Akrep’teki Merkür’den, Güneş ise Uranüs’ten 150 derecelik açılar alıyorlar.

Koç-Terazi aksında yani Ben ve Diğerleri platformunda çalışan bir DOLUNAY. Güç ve Adalet, Alma Verme Dengesi, Çatışma ve Uzlaşma temalarını bol bol gündeme getireceğiz.  4’üncü ve 10’uncu evlerde gerçekleştiği için de Hakimiyet ve Teslimiyet, Sorumluluk ve Aidiyet, Güven Vermek ve Güven Duymak zeminlerinde çelik çomak oynayacağız.

Sosyal düzlemde politik işbirlikleri ve ittifaklar konusu gündem oluşturmaya devam edecek. Türkiye’nin uluslararası düzlemde de hamilik ve arabuluculuk rollerine soyunması söz konusu olabilir.

Bireysel düzlemde ise güçsüz görünme kaygısı ve kendimizi ispat etme güdüsü ile sınanacağımız bir zaman…

Ay ile kavuşumda olan Retro Chiron, geçmişten beri kendimizi hırpalanmaya, itilip kakılmaya açık gördüğümüz yerleri ve yetersizlik korkumuzu tetikleyecek. ‘’O kadar da ezik olmadığımızı’’ kendimize ve başkalarına göstermek için hangi rollere soyunduğumuzu, ne gibi yıpratıcı sorumluluklar altına girdiğimizi, ne kadar yersiz ve gereksiz mücadele alanlarında gövde göstermeye çalıştığımızı, ve tam da bu yüzden başkalarından adalet beklerken kendimize haksızlık eder hale geldiğimizi fark edeceğiz. Yani inşallah ederiz 😊

Ne gibi deneyimler bizi bekliyor derseniz;

 • Yok sayılma kaygısının bizi aşırı sorumluluk taşımaya gönüllü hale getirdiğini, ezik görünmemek için gönüllü olarak ezildiğimizi fark edebiliriz.
 • Güvende ve rahatta kalmak için aşırı verici ve kabullenici olma eğiliminin bizi daha fazla zarar görmeye açık hale getirdiğini anlayabiliriz.
 • Hak ettiklerimizi alma çabasının bizi acılaştırabilir. Duyarsız ya da zorlayıcı davranan insanlarla gereksiz çatışmalara girmeye kalkabiliriz.
 • Kendini hep haklı görmek, alıcı veya üstün pozisyonumuzu ne olursa olsun terk etmemek gibi duyarsız bir tavra biz girebiliriz.
 • Fark ettiğimiz gerçek bize ağır ve incitici gelebilir. Kendimizi kandırmak yerine durumu olduğu gibi göğüslemek ve başımızın çaresine bakmak, kendimizi ayakta tutmak için dirayet göstermek durumunda kalabiliriz.
 • Karşılıklı uzlaşma ve anlaşma çabası içinde olduğumuzu sandığımız kişilerle artık aynı zeminde veya alıştığımız kurallarla işbirliği yapamayacağımızı, bağı kopartmamak için farklı bir düzeni ya da farklı değerler ve öncelikleri kabul etmemiz gerektiğini görebiliriz. Kendi tercihlerimizi gözden geçirip ödün vermek de uzlaşmadan vazgeçmemiz gerektiğine karar vermek de mümkündür.

Güç alıcılıkta ya da vericilikte, yeterlilik ve yetkinlikte, cüretkarlıkta, gayrette veya müdahalede sınırsız olmak, ne olursa olsun istediğini yapmak ya da yaptırmak değildir. Güç kendi sınırlarını bilmek, başkalarının sınırlarını görmek, onlara saygı göstermek, hem kendin hem başkaları için hakkaniyeti gözetmek, nereye kadar gidip nerede durman gerektiğini fark edebilmek ve herkes ve her şeyden önce kendine hakim olabilmektir.

Eğer biz kendimize hakim olmazsak, dış koşullar, başka insanların tercihleri, talepleri, zorlamaları bize hakim olur.

Bu DOLUNAY’da suçlanma, yetersiz bulunma, baş edememiş olma ve kendimizi yok sayılmış hissetme gibi ‘’tetiklenme ve manipüle olma’’ noktalarımızı fark etmemiz yerinde olur. Bu farkındalık sayesinde terk etmemiz gereken ‘’boş’’ mücadeleleri fark edebilir, hem kendimize hem başkalarına adil olabilir, kendimize güvenli barışçıl kalabileceğimiz makul sınırlar çizebilir, yersiz güç ya da fedakarlık gösterilerinden gereksiz yıpranma ve yıpratmadan uzak kalabiliriz.

Sorumluluklarımızı ele alma şeklimizde memnuniyetsizliği susturma, zeminlerimizi koruma, iktidarımızı kaybetmeme çabası varsa, hem gerilir hem de etrafımızı gereriz. İyi veya güçlü görünmek için bize biçilen rolleri ittire kaktıra devam ettirmek sadece mutsuzluk ve kızgınlık yaratır. Üzerimize aldığımız her işte, girdiğimiz her ilişkide, kurduğumuz her bağda, doğal bir uyum aramamız, adil ve sevecen olmayı içtenlikle istememiz, karşılıklı iyi niyet, anlayış, tevazu ya da çabanın olmadığı durumlardan geri çekilmeyi bilmemiz, kendimizi ve saygınlığımızı korumak için tek çaremizdir.

İnsanın göstermesi gereken asıl dirayet ve alması gereken asıl sorumluluk GERÇEKLE YÜZLEŞMEK’tir. Çoğu kez bize acı veren, kabul edilmesi zor bir gerçeğin gözünün içine bakmak yerine etrafından dolaşır, kendimize bahaneler buluruz. Kaçmaya çalışmak kabul yükünü ağırlaştırır… Kabul ilk anda ağır gelen ama sonradan hafiflik getiren bir deneyimdir. Gerçeği kabul ederek güçsüz düşmekten korkmak yerine gerçeği göğüsleyip gereğini yaparak gücümüzü kazanmak gerekir!

Güç her şeyden önce durumun gereğini yapma becerisidir. Bu uzun vadede bizim için önemli olanları korumak adına bazen kendi düzen ve rahatımızdan, bazen arzularımızdan, bazen hayallerimizden fedakarlık etmektir.

En girift sorun bile, insanın bakmak ve görmekten korkmaması, önce kendine ve sonra herkese dürüst olması ve gereğini yapma cesaretini kalbinde duyması sayesinde çözüme kavuşur. Bu çözüm bizim korumayı umduğumuz, tercih ettiğimiz bir hali devam ettirmese de, durumun gereklerine uygun ve zemini dönüştüren bir çözüm olacaktır.

Gönlünüz ve ufkunuz açık olsun… Gerçek gücün ancak ‘’sevgiyle’’ korunduğunu hatırlamak da hepimize kolay olsun!

Bu DOLUNAY’ın BURCA GÖRE YORUMU İçin

https://junoastrology.com/uyelere-ozel/

Veee Müzik için; Amy’yi özledim ben… You Know I’m No Good

37 Adet Yorum

 1. Pinar

  Yazilari okumak icin bagis yapmanin zorunlu olmasi hosuma gitmedi, yillardir okurum, keske istege bagli olsaydi.

  1. JUNO

   Kendim için istemedim. İhtiyacı olan çocuklar için istedim. Hep almayı değil bazen de çok küçücük bir şey bile olsa vermeyi arzu etmek bizi güzel kılar… Gönlünüz her daim açık ve aydınlık olsun.

   1. Çabanızın iyi niyetli olduğunun farkındayım, 24-TL de dert edilecek bir rakam değil, ben çok daha fazlasını her ay güvendiğim kurumlara bağış olarak gönderiyorum,ancak internette severek takip ettiğim sitelerin ve/veya kişilerin yazılarını (tamamen iyiniyetli de olsa) okumak için para verme fikri hoşuma gitmiyor. Tüm güzel şeylerin parayla olduğu bir dünyaya gidiyor olduğumuz hissi çok rahatsız ediyor beni. Bu nedenle sizi takip edemeyeceğim artık, umarım en azından otizmli çocuklar için faydalı olur…

    1. JUNO

     Elbette tercih size aittir. Gönlünüz açık ve yolunuz aydınlık olsun.

    2. Tüm güzel şeyler para ile değilki.. Güzel şeylere erişmek çaba gerektirir sadece..
     “Getir üzümleri kizim ağzıma şu yelpazeyi de düzgün tut sende aaaa Juno oldumu hiç armutlarıda pişirmemişsin.. Senin yerinde olmak isteyen kaç kişi var sırada..” Desem küstahmı olurum?

    3. Seçil

     O fayda benden gelmesin yeter diyorsunuz yani. Valla siz o söylediğiniz yardımları yapan birisi olsanız zaten bu yardım teklifini duyunca böyle cin çarpmışa dönmezdiniz. Tüm güzel şeylerden kastınız birinin sizin için bedelsiz olarak sürekli mesai harcaması evet güzel bir şey gerçekten. Kitap okumak için de alırken bir ödeme yapılıyor malum içindeki bilgilere sahip olacaksınız. Bu yazıları yazmak için de bir insan vakit harcıyor, emek veriyor, kafa patlatıyor. Üstelik kendisi için talep ettiği bir ödeme dahi değil. İstiyorsunuz ki ömür billah sömürebildiğiniz kadar sömürün ne kadar yazık ya..

 2. Didem

  Bayıldım bu kararınıza, düşündüğünüz ve uyguladığınız için teşekkürler. Hemen üyelik yaptırıyorum. Sevgiyle kalın…

 3. Özge Kılıç

  Siz isteniz başkalarını da zorunlu kılıyorsunuz. Adi üzerinde bağış bu ve gönüllülük içermeli. Yazıları okumak için zorunlu kılmaniz bence de hoş olmamış.

  1. JUNO

   İnsan hep kendi baktığı yerde ısrar ederse hayat hep çirkin görünür. Pencerenizden güneş eksik olmasın 🙂

  2. Meriç Altın

   Yazıları okumak için zorunlu kılınmamış, böyle bir hizmet vermek, verilen hizmet mukabilinde nakdi yardım tercih edilmiş, arada fark var. Sizi zorunlu kılmak sizin emeğiniz olan bir şey üzerinden olsaydı doğru tabir olurdu. Bu ise öyle bir durum değil.

 4. Tûba

  Paylaşmanın türlü yolları nasıl da şahane bir şekilde açık etmeye başladı kendini bu dönemde. Ne güzel bir şeye vesile oluyorsunuz, bizim de farkına varmamıza aracılık ediyorsunuz. Sağ olun, var olun.

 5. Ece

  Juno başgan, muhteşemsiniz☺️ O ya da bu yolla iyiliğe vesile olan her şey, herkes bence muhteşemdir! Sarıldım, öptüm!

 6. Canan

  Merhaba ,ben de yillardir sizi takip ediyorum.Boyle bir sey yapmaniz beni cok mutlu etti ve sizi gozumde daha yuce gonullu bir insan yapti.Tesekkurler bana boyle bir yardim icin vesile olduguniz icin.

 7. Sezen

  Merhaba, henüz üyelik bilgilerim gelmedi, verdiğiniz numara attım bilgileri.

  1. JUNO

   Yoğun başvuru var sadece iki kişi kayıt yapıp cevap veriyor 🙂 Zengin ve organize bir ekip değiller… Sabrınız ve güveniniz için çok teşekkür ediyorum. Katkınız için de çocuklar adına sizi kucaklıyorum. 1 gün içinde cevap gelir.

   1. Sezen

    Peki dolunay zamanı okuyabilirsek çok sevirim 🙂

 8. Şeyma

  Merhaba junocum 🌸
  Dolunay ile ilgili yorumunu merak ettiğim için girdim. Yazını okuyamadım. Amacın çok güzel,👍 ama anladığım kadarıyla herkes bu fikirden hoşnut olmamış. Daha dün 2 astrologun ben şunu bildim bunu doğru tahmin ettim ama televizyona çıkan astrologlar benden çaldı gibi gibi bir sürü okurken insanı irrite eden yorumlarını gördüm. Bu şekilde takipçi kasıp daha çok beğeni yapın diyen astrologların aksine okunma ve daha az okuyucuya ulaşma pahasına böyle bir gayeyi zorunlu kılman gerçekten takdire şayan 👏🏻 Mars retrosunda aldığın bu karar okuyucuda nasıl yankı bulacak acaba ben de merak ediyorum…
  Yolun açık olsun…

  1. JUNO

   Niyet zamanın kalitesini de aşar bazen 🙂 Ve böyle bir zamanda gönül işine gönül vermek paydaş olan herkese sıçrama yaptırır. Mevsim yaz meyveler bolken herkes cömerttir! Marifet kışın ekmeğini paylaşmakta.

 9. Size teşekkür ederim Junocuğum
  Ben birşeyin farkina vardım sayenizde..
  Para verdiğim için değilde ; taşin altina elini sokarsan bende sokarım hadi hep birlikte birşeyler yapalim fikriyle yazdığınizı hissettim… Kafa yorup benim için bana özel yazdığınızı hissettim..
  Her şeyin ayağımıza gelmesine o kadar alışmışızki..

  Alkış karşılığı tatmin olup vermiş birileri…
  Verilen kadarla tatmin olmuş diğerleri…

  Bide kendi hesabıniza isteseydiniz bu parayı neler olacakmış çok güldüm ben fakirliğimize.. Yoksunluğumuza.. Açlığımıza…

  10tl verip bi kahve içiyorum arada itibar meselesi (Canım çaktirma görmesinler diye fakirliğimi)

  Sen hep böyle kal💕

 10. selda

  Hayırlara vesile olduğunuz için çok teşekkürler.
  Selda

 11. aysel önder

  Sevgili Juno siteye giriş bilgileri ulaşmadı daha .Yazıları okumak için sabırsızlanıyorum .

 12. Aslı Yıldırım

  Minicik bir katkı birleşirsek kocaman olabilir ..bu muhteşem ışık ışık bir fikirdi …Küçük de olsa bizi güzellik ve paylaşma üzerine sebeblendirdiğiniz için çok teşekkür ederim…Kaldı ki paylaştığımızı ZAN ettigimiz bütünün yasalarında KENDİMİZ değilmiyiz .. sevgi ile

 13. jale

  karar ve amaç için tebrik ediyorum tek sorun daha kolay bir işlemle olmalıydı bunlar.mesela benım whatsupp uygulamam yok.uzun iş olmuş:((

 14. Guli Dlkc

  kararınızı, gönlünüze yakın bir yere destek verirken bizleri de peşinizden sürükleme çabanızı, iyiliğe vesile olma niyetinizi çok takdir ediyorum ama en çok ta bunu onaylamayanlara verdiğiniz çok zarif cevaplara bayılıyorum. Çok çook tatlısınız.

 15. Mary

  Ah Juno’cum, o güzel kalbini konuşturmuşsun gene. Ne kadar da güzel bir amaca bizlerinde katılımı için vesile olmuşsun. İnsanlar hep iyi niyetlidir, yardım severdir(!) de, böyle şeyler başina gelmeden tam olarak anlamaz. Nereden mi biliyorum ? kendimdeeeennn 🙂

  Sevgiler, üyeliğimiz hayirli olsun.
  Umarım dünya, sizin ve sizin gibi düşünen insanlar ile dolup taşsin. (Amin)

 16. Leman

  Farkındalık yaratmak için çok güzel bir çaba olmuş. Astroloji yorumlarını okumak isteyenler başka hesapları da takip edebilirler. Emek sizin tercih sizin. Tebrik ederim.

 17. melt137

  Ufak tefek yardım yapmak isteyip de yerini bul(a)mayacağı endişeme cevap olarak geldi duyurunuz zamanlama olarak 🙂🙏

 18. Esin

  Vesile olduğunuz için teşekkürler.. yalnız bana dönüş yapmalarına rağmen kullanıcı adımı ve şifremi girdiğimde yanlış şifre diyor. Üye girişi yapamıyorum. Aynı numaraya yazdım durumu ama dönüş olmadi. Nasıl düzeltebiliriz sorunu?

  1. JUNO

   Hemen size geri dönülmesini sağlayacağım. Sevgiler

  2. JUNO

   Şimdi sizden tekrar mesaj bekliyorlar. Hemen yardım edecekler. Zahmet veriyorum lütfen kusura bakmayın.

 19. Selda

  Merhaba. Üyelik işlemlerinin tamamını yapmama rağmen neredeyse bir hafta olacak dekontu göndereli hala bir dönüş yapılmadı. Yoğunluktan mı acaba.
  Sevgiler.
  Selda

  1. JUNO

   Hemen size geri dönülmesini sağlayacağım. Sevgiler

  2. JUNO

   İlgili numaraya tekrar mesaj çekermisiniz lütfen sizin ilk mesajınızı bulamıyormuş. Zahmet veriyorum ama hemen yardım edecekler Teşekkür ederim

 20. Görkem

  Aklınıza ve yüreğinize sonuna kadar güveniyorum, saygı duyuyorum. Az önce gerçek kıldım şartları; sevgiyle…

  1. JUNO

   Çocuklar adına gönülden teşekkür ederim 🙂

 21. Gazi

  Değerli ilminizle böylesi kıymetli bir hareketi dahil etmiş olmanız beni mutlu etti. Bu sebeple ayrıca teşekkür etmek isterim.

  Umarsız bir toplumda farkındalık yaratmak adına bu tarz hareketleri gayet anlaşılır buluyorum.

  Sağlıcakla

  1. JUNO

   Çocuklar adına gönülden teşekkür ederim 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: