13 Ocak 2021, OĞLAK Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Etkisi

90983a8ce3da693f4694f56aab8eeab8

13 Ocak 2021, OĞLAK Burcu’ndaki YENİAY’ın Burçlara Etkisi

13 ocak 2021 günü, İstanbul’a göre 07:00 iti bariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. Genel yazıda https://junoastrology.com/13-ocak-2021-oglak-burcunda-yeniay-donum-noktasi/ şöyle demiştik:

”Hayatın bize verdiği asıl mesaj hep şudur: Koşulları ve insanları kontrol edemezsiniz! Siz sadece kendinizi kontrol edebilirsiniz.  Manipülasyon, erteleme, ısrar, gözardı etme gibi yöntemlerle istediğimiz hale getirmeye ve öyle tutmaya çalıştığımız her şey bir patlama noktasına gelir ve yıkılır. Bizi de yıkar! Karşılıklı zaafların beslenmesine dayanan ya da alttan alta yapılan tehditler ve güç savaşları ile ayakta kalan her iş, her sistem, her ilişki, her akış, nihai bir kırılma noktasına gelir.”

BURç ve YÜKSELEN BURÇ için okumanızı önerdiğim yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Kariyerinizde bir dönüm noktası yaşıyor olabilirsiniz. İş değiştirebilirsiniz. Bulunduğunuz yerde bir yönetici değişimi ya da sizin yetkilerinizde bazı değişimler olabilir. Sonuçta iş yapma şekliniz etkilenecek ve gücünüzü, yeteneklerinizi ortaya koyma yönteminiz değişecektir. Fazla güç uygulayarak elde tuttuğunuz konumlar biraz zora girebilir ya da sizin üzerinizde fazla baskı uygulanmasına tahammül edemeyebilirsiniz. Ebeveynlerinizle aranızda iktidar mücadelesi olabilir. Ya da bu güne dek güçlü ve koruyucu olan bu kişilere sizin bakmanız, sizin ebeveynlik etmeniz gerekebilir. Ebeveynlerinizden birinin bir sağlık sorunu olabilir.

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Hayat planlarınızda veya dünyaya bakışınızda bir dönüm noktası yaşıyor olabilirsiniz. Bazı düşüncelerinizi kökten değiştirmeniz gerekebilir. Üzerinizde zihinsel baskı yaratan konular ve insanlarla yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Din, inanç, felsefe gibi konularda bir aydınlanma yaşayabilir, bu güne dek benimsediğiniz yaklaşımdaki sorunlu noktaları farke debilirsiniz. Eğer eğitim alıyorsanız önemli bir eşikten geçebilir ya da yepyeni bir alanda eğitim almaya karar verebilirsiniz. Büyük bir taşınma kararı alabilirsiniz. Kontrol takıntısı veya kaygı bozukluğu yaşayan biriyseniz bu sorunun temeline inmeniz gerekebilir…

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Hayatınızda değişmesi gereken ne varsa hepsini fark edeceğiniz bir dönem… Uzun bir zamandır belirsiz kalan bazı süreçler kesin olarak bitebilir ya da dönüşebilir. Şifalandırılması gereken fiziksel, maddi, duygusal her alandaki sorunlar ortaya çıkar ve kalıcı çözümler üretilir. Ya da siz çok değiştiğinizi, bazı şeyleri eskisi gibi yapamayacağınızı fark edebilirsiniz. Hayatınızda alım satım, kredi alma, yatırım, kiralama gibi konular varsa, bu aralar sonuçlanır. Ertelenmiş borçlarınızı ödemeniz gerekebilir. Yepyeni ve muhtemelen ortaklı bir yatırıma girişme kararı alabilir ya da başka kişilerin yapacakları yatırımlara aracı olabilir, girşimlerinde danışmanlık yapabilirsiniz.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Kontratlarınız, kalıcı ilişkileriniz, güçlü bağlarınız konusunda önemli kararlar alabilirsiniz. Ortaklık kurabilir ya da var olanları dönüştürebilirsiniz. Evlenebilir ya da ayrılma kararı alabilirsiniz. Taşınma konuları gündeme gelebilir. Görünürde hiç bir şey olmasa da siz bağ kurma şekliniz konusunda önemli farkındalıklar yaşayabilir, ilişkilerinizde izlediğiniz yol ve yöntemlerin getiri ve götürülerini değerlendirebilirsiniz. Eğer fiziksel ya da psikolojik sağlığınızla ilgili uzmanlara baş vuruyorsanız, bu süreçte verimli sonuçlar alabilirsiniz. Hukuki sorunlarınız varsa bunları çözüme kavuşturmak için ciddi adımlar atabilirsiniz. Kendi içinizde adil olmak ya da adalet aramak üzerinde düşünmeniz ve bakışınızı değiştirmeniz de mümkündür.

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Hayat ve iş rutininizde değişiklikler olabilir. Düzeninizi elden geçirebilir ve artık size uygun olmayan alışkanlıkları ya da uygulamaları bırakmak isteyebilirsiniz. Bazı işleri başkalarına yaptırmak ya da başkalarının yaptığı bazı işleri kendi üzerinize almak size daha uygun gelebilir. Birlikte çalıştığınız hizmet aldığınız ya da verdiğiniz kişileri ya da vediğiniz hizmetin içeriğini değiştirebilirsiniz. Sağlığınızla, bedeninizle ilgili bazı kararlar alabilir, spor veya diyete başlayabilirsiniz. Eğer ne zamandır sizi rahatsız eden aksaklıklar varsa, doktora görünmek ve teşhis almak isteyebilirsiniz. Görev olarak gördüğünüz konulara yaklaşımınız değişebilir. Bazı yüklerinizden kurtulmak ya da bazı yükleri üstlenmek kararı alabilirsiniz.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Mutluluk anlayışınızı elden geçirebilir, hayatınızdan sizi tatmin etmeyen şeyleri çıkartabilir ya da bu güne dek cesaret edemediğiniz heyecanları hayatınıza dahil etmek isteyebilirsiniz. Bir aşk ilişkiniz varsa keskin bir dönemece gelebilir, tamamen bitirebilir ya da şimdiye kadar girmediğiniz bir derinliğe dalabilirsiniz. Yaratıcılığınıza yeni bir boyut katmak isteyebilir, tasarım veya sanatla ilgili bir konuda çalışıyorsanız yepyeni bir projeye başlayabilir ya da üretkenlik şeklinizi değiştirebilirsiniz. Çocuklarınız varsa onlarla ilişkinizde bir dönüm noktasına gelebilirsiniz. Bir hamilelik başlayabilir ya da kürtaj kararı alabilirsiniz. Enerjinizi kullanma, gücünüzü ve gayretinizi hayatınızdaki konulara dağıtma şekliniz değişebilir.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Eviniz ve aile yapınızda değişiklikler planlayabilirsiniz. Evlenmek, ayrılmak, ev almak, taşınmak söz konusu olabilir. Ya da büyük tamiratlara veya inşaatlara kalkışabilirsiniz. Aile büyüklerinizle ilgilenmeniz, onlara ilişkin sorumluluklarınızı yerine getirme şeklinizi düzenlemeniz gerekebilir. Hastalıklar veya köklü sorunlar nihai bir çözüme kavuşabilir. İç dünyanızda büyük değişimler olabilir. Kendinizi bambaşka bir gözle görebilir, hayat kurgunuzu dğeiştirmek isteyebilirsiniz. Huzur ve güven anlayışınız değişebilir. Alışkanlıklarınızın boğucu gelmeye başladığını, değişime ihtiyaç duyduğunuzu fark edebilirsiniz. Kaygı ve korkularınıza yaklaşımınız değişebilir.

AKREP veya Yükselen AKREP : Yakın arkadaşlarınız veya kardeşlerinizle aranızda var olan gerilimler ortaya dökülebilir ve ilişkilerdeki sorunlara nihai çözümler getirmek gerekebilir. İletişim kurma şeklinizi değiştirmeniz, çok sertseniz esnemeniz, çok verici ya da teslimiyetçi iseniz sınırlarınızı çizmeniz gerekebilir. Bazı ilişkilerinizde büyük kırılmalar yaşanabilir. Yakınlarınızdan birinin sağlık sorunları olabilir. Eğer iletişime dayalı bir iş yapıyorsanız, hitap etitğiniz kitle değişebilir ya da hitap etme / erişme şeklinizde bir değişiklik yapmanız gerekebilir. Fiziksel kondisyonunuza dikkat etmeniz, eklemlerinizle ya da bağırsaklarınızla ilgili sorunlarınız varsa önemsemeniz yerinde olur.

YAY veya Yükselen YAY : Paranızı kazanma ve yönetme şeklinizde değişiklikler olacak bir zaman. Gelir düzeyiniz, gelir üretme şekliniz, verimliliğiniz eskisi gibi devam etmeyecektir. Bu konularda bir dönüşümün başlaması kaçınılmazdır. Sizin sahip olduğunuz yeteneklere, kapasiteye ve bunları kullanma şeklinize bakışınız da değişebilir. Önceliklerinizi ve değerlerinizi gözden geçirmeniz, bazı konuları arka plana atmanız, sizin için gerçekten önemli olan konularda tutum değişikliğine gitmeniz gerekebilir. Saygınlığınızın ve yeterliliğinizin sorgulandığı bir durumda kalabilirsiniz ve kendinizi ispat etmeniz gerekebilir. Yeni bir iş veya konum için başvurabilir ya da öneriler alabilirsiniz.

OĞAK veya Yükselen OĞLAK : Siz eski siz değilsiniz… Eğer bunun farkında değilseniz olma zamanınız gelmiştir! Büyük bir değişimi tamamlıyorsunuz. Bu değişim hayatınızın her alanına yayılabilir. Fiziksel yapınız ve sağlığınızdan, işinize ve ilişkilerinize kadar bir çok konu, içsel dönüşümünüzden etkilenecektir. Üzerinizde baskı oluşturan konulara başka bir gözle bakmanız, sizin fazla baskıcı ve ısrarcı davrandığınız konularda da anlamsız çabaları bir yana bırakmanız gerekebilir. Kontrol edemeyeceğiniz şeylere takılmak yerine iç dengenizi kurmakla ilgilenmeniz yerinde olur. Eğer kendinize dürüst olursanız, bu aralar büyük sorunlarınıza kalıcı çözümler üretebilirsiniz.

KOVA veya Yükselen KOVA : Kendinizi ne kadar anlamsız sıkıntılara sokmuş olduğunuzu fark edeceğiniz bir zaman. Patlamalar yaşamanız ve sizi bunaltan konularda sert tepkiler vermeniz mümkündür. Eğer psikolojik sorunlarınız varsa, bunları baskılamak yerine tanımlamak ve destek almak gerekir. Özellikle kayıp korkusu ya da kontrol takıntısı gibi sıkıntılar yaşıyorsanız, bu dönemde yardım almanız yerinde olur. Kendinizi taşımak istemediğiniz yüklerin altına sokulmuş, istemediği fedakarlıklara mecbur bırakılmış hissediyorsanız, bunu yıkıp dökmeden ifade etmeniz yerinde olur. Kendinizi bambaşka bir gözle görmeniz ve hayatınızdan bazı şeyleri tamamen çıkartmak istemeniz de mümkündür.

BALIK veya Yükselen BALIK : Kendinizi kontrol edemediğiniz bir sürece tahammül ediyor gibi hissedebilirsiniz. Ne istediğinizi ve neyi neden yaptığınızı dürüstçe tanımlarsanız, bu dönem daha rahat geçebilir. Baskıcı ya da yorucu çevrelerde yaşıyor veya çalışıyor olmanız, sosyal açıdan alışmadığınız kurallar ya da sistemlere uyum sağlamaya çalışmanız da mümkündür. İradenizi birilerine ya da belirli güç odaklarına sorgusuz teslim etmek yerine, haklarınızı, sorumluluklarınızı, taleplerinizi ve sınırlarınızı net olarak çizin. Sizin ulaşmak istediğiniz hedefler ya da yakalamak istediğiniz açılımlar varsa, kendinizi biraz zorlamanızda sorun yoktur. Ancak değmeyecek sıkıntılara boyun eğiyorsanız, bunun farkına varın.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: