Uranüs Boğa Burcunda; GENEL ve Burca Göre Etkiler…

Picasso Bull

Uranüs Boğa Burcunda; GENEL ve Burca Göre Etkiler…

Enerjideki öngörülemeyen değişimlerin efendisi Uranüs, 15 Mayıs 2018 itibariyle Boğa Burcu’na geçiyor. 7 Kasım 2018 – 6 Mart 2019 arasında retro etkisi nedeniyle tekrar Koç Burcu’na rücu etse de, Temmuz 2025’e kadar Boğa Burcu’nda kalıyor.
Bu geçişin genel ve burçlara göre etkisine gelince;
Boğa, maddi ve manevi değerlere sahip çıkmayı, elimizde olan kaynakları biriktirmeyi, iyi kullanmayı ve geliştirmeyi, kaliteli tüketim alışkanlıklarını, klasik zevkleri, rahat ve konforlu bir hayat standardını, tutarlı ve tutucu bir yaşam tarzını, dünyevi düzenin devamlılığını sağlayacak kontrol sistemlerini temsil eder…
Astroloji öğretisi, Uranüs’ün Boğa’da ”düşüşte” olduğuna hükmeder. Zira kalıcı değerler oluşturmaya odaklı ve korumacı bir burç ile beklenmedik değişimlerin efendisinin, ılımlı bir ilişkisi olması beklenemez :)))
Uranüs, Boğa’dan geçerken, hayatlarımızın maddi ve manevi anlamda değişmez gibi görünen sınırlarını, değerlerini, kurgularını ve işlevini yitirmeye başladığı için baskıcı ve yararsız olan dünyevi ve manevi kontrol sistemlerini değişime uğratacaktır.
Bu süreçte hangi konularda değişim yaşanabilir;

 • Finans yönetimi için oluşturulmuş bakış açıları beklenmedik başarısızlıklara uğrayacağı için derinden sorgulanabilir ve yeni finans yönetim kuramları geliştirilebilir.
 • Finansal risk, verimlilik gibi konularda, daha gelişkin kompüterize analiz araçları devreye girebilir.
 • Verimli kaynaklara sahip bölgelerin kontrolü için askeri ya da finansal güç mücadeleri yaşanabilir. Daha önceki Uranüs Boğa sürecinde 2. Dünya Savaşı yaşanmıştı. Bu defa öyle yıkıcı ve uzun bir savaş olması gerekmez ama güç mücadeleleri yeni çağın yöntemleri ile yapılacaktır.
 • Kapital birikimi ve finansal güç el değiştirebilir. Dünyayı kontrol eden ailelerin ve ülkelerin bazıları güç kaybedebilir ve yeni güç odakları oluşabilir.
 • Dini ve sosyal değerler sorgulanabilir. Sistemi ayakta tutmak için kurumsal bir bakış açısı ile uygulanan ve içi boşalan dinsel ve sosyal kurumlara meydan okunabilir.
 • Toplumsal güvenliği, refahı ve sürekliliği ayakta tutacak yeni sosyal modellerin gerekliliği ortaya çıkabilir.
 • Enerji ve gıda kaynaklarını kullanım şekli konusunda tehditler belirgin bir hal alacağı için, radikal koruma kararları alınabilir.
 • Erişime açılmamış, kitlesel olarak kullanılmayan, ya da henüz değeri fark edilmemiş olan bazı enerji kaynakları ve doğal zenginlikler, keşfedilebilir ya da devreye sokulabilir.
 • Tarım ve hayvancılık konusunda yeni üretim sistemleri geliştirilebilir.
 • Beslenme şeklimizi ve alışkanlıklarımızı, tüketim biçimimizi, yaşam düzenimizi değiştirmemiz gerekebilir.
 • Üretim organlarını ilgilendiren hastalıklar konusunda yenilikçi tedaviler bulunabilir.
 • Genetik bilimi ve üreme yöntemleri konusunda radikal gelişmeler kaydedilebilir.
 • Sanat, mimari ve endüstriyel tasarım alanında çığır açan ekoller ortaya çıkabilir. Bir başka Uranüs Boğa’da sürecinde popüler hale gelen Kübizm akımı buna iyi bir örnektir. Bkz; yazının üzerindeki Picasso’ya ait resim 🙂

Biz kalıcılığın GÜVENLİ olduğunu düşünürüz… Oysa DEĞİŞİM sürekliliğin tek güvencesidir.
İnsan çoğu kez, düzenin bozulmasına dair duyduğu korku ile yaptığı seçimler yüzünden, sorunların daha da derinleşmesine, çözümsüzlüğün artmasına yol açar. O zaman da radikal değişimler zorunlu hale gelir 🙂
”Görmezden gelirsem kendiliğinden yoluna girer!” dediğimiz konular, ya da kolayımıza geldiği, HENÜZ bize dokunmadığı için göz göre göre oluruna bıraktığımız dengesiz ve haksız oluşumlar, bir gün yuvarlanarak büyüyen bir kartopu gibi kapımıza dayanır ve içine saklandığımız duvarları yıkar.
O zaman bu kadar rahatına düşkün, atıl, tutucu, değişime karşı ürkek, sorgulamaktan uzak olduğumuz için, pişmanlık duyarız. O güne dek suçladığımız kişilerin ve olayların ötesinde, maddi ve manevi değerlerimiz adına SORUMLUK almayanın, korunmak adına KORUYUCULUK görevini ihmal edenin, güvende ve saygın kalmak adına, özdeğerlerini ve samimiyetini kaybedenini biz olduğumuzu görürüz.
Bu çok önemli ve değerli bir öğretidir. Bu öğreti, Boğa’ya giren Uranüs sayesinde bir kuşağın genetik hafızasına işlenecektir.
Aynı dönemde, Satürn sırasıyla Oğlak, Kova ve Balık Burçlarından geçecek ve Koç’a girecektir. 2024 itibariyle Pluto Kova’ya geçecektir. Neptün de Balık’taki döngüsünü tamamlayıp Koç’a girecektir. Bu nedenle 2025 yıllının tüm dünya için büyük bir dönüşümün tamamlandığı bir süreç olması beklenir. O yıllara vardığımızda, şimdi değişmez kurallar, vazgeçilmez değerler ve çözülmez sorunlar gibi gördüğümüz şeyleri bambaşka bir gözle görüyor olacağız.
Özellikle Jüpiter, Satürn ve Pluto’nun Oğlak’ta stelyum yapacakları 2020 yazının ve Uranüs – Mars – Satürn T-Kare’sinin yaşanacağı 2021 yazının, belirleyici dönüm noktaları olacağı söylenebilir.
”ÖNGÖRÜLEMEZLİK” her şeyi kontrol etmek ve kendi sınırlı algısı çerçevesinde sürdürmek isteyen insan zihni tarafından, tehlike gibi algılanır. Oysa, insanın kendi içinde, sahip olduğu yetenekler ve nitelikler hazinesinde de, şimdi öngöremediği nice güzellik vardır. BOĞA’ya giren URANÜS’ün bunları tetikleyip, ortaya dökmesi dileğiyle…
Uranüs’ün Boğa’daki yolculuğu Burçlara nasıl edecek derseniz;
KOÇ ve Yükselen KOÇ:  Öncelikleriniz, değerleriniz, üretkenlik biçiminiz, para kazanma şekliniz, kendinizi başarılı görmek istediğiniz konular ve bunu hayata geçirme şekliniz, radikal bir değişim geçirebilir. ”Şuna sahip olmadan yaşayamam!” ya da ”Ben şundan başka bir şey yapamam!” gibi cümleleri kurmanın bir anlamı olmadığını fark edeceksiniz… Sahip çıkma, sahip olduklarınızı kullanma biçiminiz de değişim gösterecek. Yeni yeteneklerinizin farkına varabilir ve bunları ortaya koymak konusunda daha cesur olabilirsiniz 🙂 Teknolojiyi daha iyi ve daha çok kullanmanız gerekebilir. Reklamcılık, sinema-televizyon, tasarım, danışmanlık gibi konularda çalışan Koçlar, kendilerini şanslı hissedeceklerdir. Paranızı, zamanınızı, kaynaklarınızı iyi değerlendiremiyorsanız, bu konuda meydan okumalarla karşılaşmanız kaçınılmaz! Ama Uranüs size, daha iyisini yapabileceğinizi de öğretecektir 😉 Gelirleriniz konusunda öngörülemeyen dalgalanmalar yaşamanız beklenir. Bundan ille de olumsuz bir sonuç çıkartmayın! Ama ummadığınız kadar kazanırken, saçma sapan kullanmaktan dolayı da sorun yaşamanız mümkündür 🙂 Accık tikkat edin!
BOĞA ve Yükselen BOĞA: Uranüs Koç’ta gezerken içinizde birikmiş olan ”Birazdan Patlayacam!” duygusu, artık dizginleri ele alıp ileri doğru atılma girişimine dönüşecek. Hadi hayırlısı :))) Kendinize dair kurmaya alışkın olduğunuz cümlelerin, artık o kadar da kesin gelmediğini fark edeceksiniz… Tutarlı ve tutucu olmak, sizin için her zamankinden güç olabilir 🙂 Sizi alışkanlıklarına aşırı bağlı ve yavaş hareket eden biri olarak tanıyan çevrenizi şaşırtacak adımlar atabilirsiniz. Evkafta memur ya da bankada müfettiş olmaktan gayet memnun olanlarınız, birden bire aslında oyuncu olmak istediğini ama bunu annesini kızdırmamak için ertelediğini şiddetle hissedebilir! Hiç değiştirmeyi düşünmediğiniz şeyler, mesela yaşadığınız ülke – ya da söz konusu siz olduğunuz için – alıştığınız MAHALLE, gözünüze dar gelmeye başlayabilir :))) Önyargılı, saplantılı bir şekilde yaklaştığınız bütün alanlara, daha esnek bakmaya, ”Nayır! Nasla kabul edemem!” dediğiniz şeyler için ”O kadar da kötü olmayabilir…”  diye düşünmeye başlayabilirsiniz. Ama en önemlisi, HAYATI KONTROL EDEBİLECEĞİNİZİ SANMAKTAN vaz geçecek, zira kendi sınırlarınızı dahi tam olarak tanımadığınızı fark edeceksiniz. Vatana millete hayırlı olsun 😉
İKİZLER ve Yükselen İKİZLER: Uranüs’ün Boğa’daki yolculuğu, sizin için yoğun bir iç hesaplaşma sürecine yol açabilir. Anlamlandıramadığınız bir huzursuzluk, hayatınıza yeni bir yön tayin etme ihtiyacına karşın sizi durduran bir belirsizlik hissi olabilir. Kendinizden emin ve rahat görünmek adına baskıladığınız eğilimler, kaygılar, sorgular, kaybetme veya akış içinde çaresiz kalıp kaybolma korkuları, fark edilmek ve dönüştürülmek için sizi alttan tepebilirler. Yani psikolojik açıdan kırılgan olduğunuz konulara el atmanız gerekir. Zira geçmişte kullandığını yöntemlerle baş etmeniz zorlaşabilir. Hem zihin hem de beden sağlığınıza mutlaka özen gösterin. Rüyalarınız ve hayal gücünüz canlı, yaratıcılığınız yüksek olabilir. Bazılarınız ani farkındalıklar ve derin algılar yaşayabilirsiniz. Manevi yanınız tetiklenebilir. Kendinizi yüzeysel bir biçimde her konuda geliştirmek yerine, gerçek potansiyelinizi fark etmek ve derinleşmek isteyebilirsiniz. 2025 yılında Uranüs İkizler’e girdiğinde, bu sürecin meyveleri toplayacaksınız 🙂
YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ: Wuhhhuuuuu :))) Cici ve uslu Yengeç kardeşlerimin şapkası, önümüzdeki yedi yıllık süreçte başlarından uçacak! Değişimden korkmanızın bir anlamı olmadığını görecek, zira onu kucaklamak durumunda kalacaksınız 🙂 Yeni sosyal çevreler, fiziksel ve düşünsel anlamda yeni deneyimler, başta riskli görünse de yepyeni fırsatlara yol veren olaylar, sizi bekliyor. 2020 ortasına kadar, bu süreci biraz daha alışkanlıklarınıza ve ilişkilerinize tutunarak yaşamaya çalışabilir, hatta kısmen direnç gösterebilirsiniz. Ancak 2021 itibariyle siz de zincirlerinizden başka kaybedecek bir şeyiniz olmadığını fark edeceksiniz. Kaybetmekten korktuklarınız üzerine kurulu bir hayat sisteminin, sizi desteklemediğini, cesur, yaratıcı, deneysel olmanın size zarar vermeyeceğini, sizi kuşatan güvenlik unsurlarının bazen de boğucu ve engelleyici olduğunu, ya da kabuğunuz kırıldığında ortaya çıkan cevherin hiç de azımsanacak bir şey olmadığını göreceksiniz 😉
ASLAN ve Yükselen ASLAN:  Hayat içinde üstlendiğiniz tanımlar ve sorumluluklara başka bir gözle bakmanızın zamanı geldi… Bazılarınız kariyerinizde radikal bir değişim kararı alacak, bazılarınız ise bu güne dek karşılaşmadığınız türden bir fırsatı değerlendireceksiniz. Toplum önündeki duruşunuz, kendinizi kabul ettirme şekliniz de değişimden geçebilir. Bazılarınız aile yapınız ve aile içindeki sorumluluklarınızla ilgili sınavlardan geçebilir. Hem özel hayatınızda, hem de sosyal konumunuzda bu güne dek tercih ettiğiniz konumu ters yüz edecek kararlar alabilir ya da meydana gelen beklenmedik olaylar sonucunda, tavır değiştirmeye mecbur kalabilirsiniz.  2020 ortasına kadar, hayat düzeninizdeki sorunlu ve değişime ihtiyaç gösteren alanlar belirginleşecektir. Akabinde sizin için yeni kapılar ve yeni tanımların yolu açılır 😉 Sinema-TV, reklamcılık, enformasyon teknolojisi, teknolojik veri işleme, analiz çizim araçların kullanıldığı tüm alanlar, grafik çizim ve endüstriyel tasarım gibi alanlarda faal olanlarınız için özellikle parlak bir dönem olabilir.
BAŞAK ve Yükselen BAŞAK: Ayyyy buna siz bilem inanmayacaksınız :)))) Anacım basbayağı kafanız değişecek! Uranüs sizi inançlarınız, dünyayı kavrama şekliniz, kendinizi ve olan bitene algılama ve sonuç çıkarma yöntemleriniz konusunda önce kızgın tavaya atıp pişirecek, sonra da şimdi olduğunuzdan daha bilge bir insan ortaya çıkacak!  Dadınızdan yenmeyeceksiniz 🙂 Sosyal kurallar, din gibi konularda daha esnek olmanızı sağlayacak deneyimler yaşayacaksınız. Bazılarınız hukuki açıdan sorun oluşturabilecek meselelerle ilgilenmek durumunda kalabilirler. Eğitim çağında olanlarınız, okuduğu alanı değiştirmek ya da farklı bir konuda uzmanlık almak isteyebilirler. Eğitimini çoktan tamamlamış olanlar, yepyeni konularda bilgilenmek, kendilerini geliştirmek isteyebilirler. Akademik hayat içinde olan Başaklar için – Uranüs’ün doğum haritanızdaki gezegenler ile açıları uyumlu ise – çok verimli bir süreç olabilir. Bağğzılarınız, daha fazla seyahat edecekleri işlere geçebilir, hatta yurtdışında ya da farklı bir şehirde yerleşmelerini gerektirecek hayat seçimleri yapabilirler.
TERAZİ ve Yükselen TERAZİ:  Uranüs’ün getireceği öngörülemeyen değişimleri derinden hissedecek burçlardan biri de Terazi… Koç’tan geçerken hayat ve iş ortaklıklarınıza müdahale eden ve sizi bu konularda yepyeni bir bakış açısı benimsemeye mecbur bırakan Uranüs, şimdi de hayatta kalmak için yararlandığınız dış kaynaklar ve bu kaynakları kullanma biçiminize el atacak 🙂 Kredi kartlarınızı hortumlamaktan vazgeçin! Borç alıp verirken dikkatli olun. Ödemekte veya geri almakta zorluk yaşayabilirsiniz. Hayattan ve insanlardan beklentilerinizi gözden geçirin! Daha azıyla yetinebileceğinizi, daha başka türlüsüyle mutlu olabileceğinizi, ya da hiç bir şeyle yetinmek zorunda olmadığınızı ve beklentili olmak yerine istediklerini yapan, bifiil elde etmek için harekete geçen biri olabileceğinizi göreceksiniz. Bazılarınız yepisyeni yatırımlar yapmak isteyebilirler… Haritanızdaki diğer açılar bunu destekliyorsa, büyük başarı elde edebilirsiniz. Ama büyük batma ihtimaliniz de var 🙂 Koşulları iyi kontrol edin! Reklamcılık, tasarım, marka temsilciliği, borsa veya yatırım uzmanlığı gibi alanlarda çalışan Teraziler yepyeni açılımlar yakalayabilirler. Cinsel yaşamınızda uçları deneyimlemeye yatkınlık gösterebilirsiniz… Kendinizi iyi hissetmek için sürekli seks yapmaya çalışmayın. Zira bunun da tüketici bir etkisi olduğunu fark edersiniz. Endokrin sisteminizi ilgilendiren, tiroide ya da üreme organlarına bağlı sorunlarınız ortaya çıkabilir. Kontrollerinizi ihmal etmeyin. Bu süreçte ”kaybetmek” konusunda deneyimler yaşamanız da mümkündür. Kayıplar ve değişimler hayatın doğal bir parçasıdır. Bunlarla barışmadan huzurlu bir insan olmak mümkün değildir.
AKREP veya Yükselen AKREP: Bu süreçte hayat sizi, bağ kurduğunuz insanlar üzerinden sınayacak 🙂 Evlilik, iş ortaklığı, yol arkadaşlığı gibi sizi ayakta tutması beklenen ve sizin de üzerinize düşeni yapmanız gereken alanlarda, öngörülemeyen gelişmeler yaşanabilir. Dönüşüme açık olmayan evlilikler veya iş ortaklıkları bitebilir. İş, aşk ve hayat ortaklarınız beklenmedik tutum değişiklikleri gösterebilirler. Bu da sizi kendi tercihlerinizi sorgulamaya ve tavrınızı değiştirmeye zorlayabilir. Ya da sizin ilişkilerden ve ortaklıklardan beklentiniz radikal bir değişimden geçebilir. Bu da ilişkilerinizin yapısını etkiler. Danışmanlık, yatırım uzmanlığı, avukatlık, marka ve ürün temsilciliği, reklam, mimarlık, endüstriyel tasarım, teknolojik tasarım gibi alanlarda çalışan Akrepler, bu süreçte çok önemli iş anlaşmalarına veya projelere girebilir ve beklenmedik açılımlar yakalayabilirler. Evinizi değiştirmek, yaşadığınız yeri değiştirmek gibi girişimlerde de bulunmanız gerekebilir.
YAY veya Yükselen YAY: Uranüs Boğa’dan geçerken, hayat ve iş düzeninizi elden geçirmeniz gerekecektir 🙂 Düzen olarak gördüğünüz şeylerin sizin için gerekli olup olmadığını sorgulayabilir, daha farklı bir yaşama ve çalışma şekline geçiş yapabilirsiniz. İş değiştirmek, iş alanınızı değiştirmek gibi eğilimler de ortaya çıkabilir. Yepyeni bir fikir ya da projenin gündeminize girmesiyle, görev tanımlarınız ve çalışma şeklinizde radikal bir değişiklik meydana gelebilir. Ya da iş hayatınızla ilgili yepyeni başlangıçlar yapma fırsatını elde edebilirsiniz. Tasarım, reklamcılık, sinema – televizyon, danışmanlık, proje geliştirme, teknoloji gibi alanlarda çalışan Yaylar için çok güzel gelişmeler beklenebilir. Bu süreçte sağlığınıza dikkat etmeniz, bünyenizdeki değişimleri fark etmeniz yerinde olur. Bazılarınız yeme içme biçiminde değişiklik yapmak arzusu duyabilir ya da buna mecbur kalabilirler.
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Uranüs Boğa’dan geçerken, mutluluk, yaratıcılık, heyecan, aşk gibi sizi hayata bağlayan kavramlara yaklaşımınızı gözden geçireceksiniz. Çocuk doğurmaya, yaratıcı olduğunuz alanları keşfetmeye ve bunları hayat içinde kullanmaya, bu güne dek kalkışmadığız tarzda riskli ve sıradışı projelere girişmeye kalkabilirsiniz. Zevk aldığınız konularda radikal bir değişim olabilir. Aşk ve cinsellik konusunda daha açık görüşlü ve deneysel olabilirsiniz. Düzenli ilişkiler yerine macera yaşamaya yatkın olabilirsiniz. Hayatınıza ”olmayacak” ilişkileri sokmak konusunda eğilim gösterebilirsiniz. Bu süreçte girdiğiniz her ilişkiyi kalıcı hale getirmeye çalışmasanız iyi olur 😉 Kalp ve damar sağlığı, tansiyon gibi konularda sorun yaşamaya yatkın olanlarınız, sırt ve bel problemleri çekenleriniz, bu devrede bu sorunların tetiklendiğini görüp, önlem almak durumunda kalabilirler. Endokrin sistemi, üreme organları gibi konularda da kontrollerden geçmeniz yerinde olur. Enerji seviyenizde ve enerjinizi kullanma şeklinizde beklenmedik değişimler olabilir. Bu güne dek ortaya çıkmamış olan zihinsel ve manevi potansiyelleriniz tetiklenebilir. Spor, edebiyat, sanat, mimari, endüstriyel veya teknolojik tasarım alanında çalışan Oğlaklar, büyük başarı elde edebilirler.
KOVA veya Yükselen KOVA:  Öz hakiki gezegeniniz Uranüs, Boğa’dan geçerken, sizi aidiyet ve güvenlik anlayışınız konusunda sınavdan geçirebilir. Yaşadığınız evi ve yeri değiştirmek isteyebilir, bir süreliğine başka bir şehirde ya da ülkede yaşamak durumunda kalabilirsiniz. Bireysel güvenlik ve konfor alanınız, aile yapınız, aidiyet duyduğunuz ortamlar ve insanlarla ilişkileriniz radikal değişiklikler gösterebilir. Boşanma, evlenme, çekirdek aileniz içinde hastalıklara bağlı değişiklikler yaşama, gibi vesilelerle, bağlılık ve güven anlayışınızı elden geçirmeniz gerekebilir. Bu süreçte aile geçmişinizle veya köklerinizle ilgili sizi şaşırtacak şeylerin farkına varabilir, geçmişinize ve sizi var ettiğini düşündüğünüz maddi ve manevi temellere dair yeni anlayışlar geliştirebilirsiniz. Hiç bir şeyi olduğu gibi bırakmamaya çalışan, her şeyi kendi doğrularına göre değiştirmek için herkesi zorlayan biri olarak, sizin asıl büyük değişimi kendi içinizde gerçekleştirmeniz gerektiğini idrak edebilirsiniz. Huzursuzluk ve huzurun kaynağının insanın içinde olduğunu fark etmeniz için çok değerli deneyimlerden geçmeniz mümkündür 😉
BALIK veya Yükselen BALIK: Ay size olanlar olacak :)))) Sankim çok normal davranan biriymişsiniz gibi, bir de Uranüs’ün etkisi altına girip, hepten sıradışı davranmaya başlayacaksınız! Ele avuca gelmeyen kişiliğiniz, kendinize has konuşma/konuşmama ve davranış/bitürlüdavranamayış modeliniz, etrafınızdakiler için hepten kavranılması, açıklanması, bir sebebe dayandırılması güç hale gelecek :))) Arkadaş ve dost çemberinize bu güne dek takılmadığınız tarzda insanlar girebilir. Olaylara ve insanlara dair kavrayışınızda ve tepkilerinizde değişimler olduğunu fark edebilirsiniz. Kendinizi ifade etme, ilişki kurma biçiminizi elden geçirecek ve dönüştüreceksiniz. Oturduğunuz yerden çok daha geniş ve farklılık gösteren insan gruplarına eriştiğiniz bir iş yapmaya başlayabilirsiniz. Eğitim, satış-pazarlama, halkla ilişkiler, iletişim teknolojileri konularında faal olan Balıklar için çok şanslı bir dönem. Aynı şekilde yayıncılık, yazarlık, sineme-televizyon, sanat yönetmenliği gibi işler yapanlar için de çok keyifli projelere imza atacakları bir süreç olabilir.

0 Comment

 1. Aysun

  Tarihler biraz uzak değil mi? O kadar yaşayacağımdan bile şüpheliyim. Nasıl değerlendirmeli bu tarihleri?

  1. JUNO

   Ne diyim bilemedim 🙂 Ayıp ettim zaar önceden yazarak… Böyle münasebetsiz ve zamansız bir yorum yazdığım için özür dilesem 😀

   1. Aysun

    Ahahahah! Estağfurullah. Sadece çoooook erken geldi. Oysa bir sudur zaman, akar değil mi? Sevgiler 🙂

 2. Hale

  Biraz endişelendirdi beni yorumlar. Umarım sevgili gezegenim uranüs ilginçliklerini bana olumlu yönde yapar:))) Yükselen yay bir kovayım. Sizce ay burcumu da okumalı mıyım? Ay burcum balık.

  1. JUNO

   Hayır gerekli değil

 3. Alex

  çok ürkütücü bir o kadar da kılavuz olmuş bir yazı. üstelik çok önceden yazılmış kaleminize sağlık. balık yükselenli bir yay olarak, iş değişimi ve pazarlama satış danışmanlık işimde sürpriz gelişmelere sevindim. ama ne bileyim, uzun bir süreç ve geleceğimizi şekillendirecek bir evre. ürktüm açıkçası. nasıl pay çıkarırım bilemiyorum 🙂

 4. jane

  yazının girişini okuyunca inanamadım. anladığım kadarıyla uranüs boğaya geçince bir yaşam tarzı değişikliği olabilir. süreç bazıları için şimdiden başlamış olabilir mi? zira tam minimalist yaşamı araştırma, bu yaşama geçme, sadeleşme kararımın üzerine geldi.

 5. Fyz

  Jüpiter, Satürn ve Pluto’nun “Oğlak’ta stelyum yapacakları 2020 yazının”…
  2020 de oglak a neler oluyor böyle?? oglak yükselen ikizler olarak umarim iyi seyler oluyordur…

  1. JUNO

   E yazdım işte burca göre.. Okusanıza

 6. Volkan

  Bende balik yükselenli bir yay olarak neler çekiyoruz bilemezsiniz,inanmazsaniz Alex’e⬆️sorun:) Junocugum söylermisin bitsin artik 🙂

  1. Özlem

   Merhaba Volkan Bey,
   doğrusu ben de yükseleni balık olan yay olarak geçtiğimiz yıldan beri çekiyorum.
   Doğrusunu belirtmek gerekirse; öğreniyorum.
   🙂

 7. Didem

  Yazılarınızı severek takip ediyorum. Bazı yazılarınız öyle toplumsal olaylarla “cuk” diye oturuyor ki… 2018 Kasım’ı bekliyoruz bu durumda 🙂 Hayırlısı. Bir de kendimle ilgili motto’mu yazayım: boğa burcu, boğaz burcu 🙂

 8. sevgili juno yine her zamanki gibi muhteşem bilgiler elinize yüreğinize bilginize sağlık. ben 15 ekim 1974 doğumluyum. öğrendiğim kadarıyla kırk yaşından sonra yükselen burcunuz daha etken oluyormuş. yanlış bilmiyorsam yükselenim kova burcu.bu durumda kova burcu yorumunu mu dikkate almalıyım. bide yükselen burcu en doğru nasıl tespit edilir.
  bilgi paylaşırsanız sevinirim. sevgiler.

 9. Aysegul

  Hay bin kunduz! Bugunlerde Uranus’un Boga’ya gecisine iliskin diger yorumlari okuyup fenalik gecirmekte iken, “keske Juno’cum yazsaydi bir an once” deyip bakinirken bu yaziyi bulmam :))) Yukseleni Yengec bir Boga olarak okuduklarimdan pek memnun kaldim. Hatta bugun bir yerde soyle bir alintiya rastladim : “Galiba hayatında herkes bir yerlerden bir tekme ama okkalı bir tekme yemeli. Veya insanı evinden fırlatıp sokağa savuracak bir tokat. Yoksa olmaz. Bu gerekli, buna kanaatim tam.” (Thomas Benrhard’in Hakikatin Pesinde kitabindan) Sanirim Uranus’un gorevi 7 yil boyunca bu tekmeyi atmak (umarim arada dinlendirir:)) Cok tesekkurler, iyi ki varsiniz???

  1. Anatomi

   Çok iyi yazı olmuş Ayşegül :))
   Thomas Benrhard in sözü tam oturmuş :()

 10. Ozlem

  Sevgili Juno, fevkalade yazilariniz icin tesekkurler.
  Yukseleni balik olan bir bogayim, bu durumda oldukca ilginc donusumler bekliyor sanirim beni. Hem de bes ay once Turkiye’den Ingiltere’ye tasinmisken. Hayatimin degisikligini yaptigimi saniyordum ?
  Sevgiler ?

 11. Anatomi

  Sevgili Juno sen bir harikasın.yazilanlardan urkmedim değil fakat hayırlısi hepimiz için.her ne karar alırsak alalım sonuç bizi üzecek mi ben onun merakindayım.seni çok sevdim hersey gönlünce olsun.enerjin bol olsun :)) boğa dan sevgiler :**

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: