Terazi’deki AY Baskı Altında… Adalet ve Denge Duygumuzu Sınayan Bir Gün!

mustang
Resim:

Terazi’deki AY Baskı Altında… Adalet ve Denge Duygumuzu Sınayan Bir Gün!

Terazideki AY sabaha Pluto karesi ile başlıyor… Sonra üzerine Güney Ay Düğümü ve Chiron’dan 150 derecelik açılar geliyor.  Aynı anda Uranüs ile de karşıt açı yapıyor. Gün içinde de Yengeç’teki Venüs-Merkür kavuşumu ile kare konuma geçiyor.

”HERŞEY ÇOK MANTIKSIZ!” diye haykırırken bulabiliriz kendimizi… Yaşadıklarımız, duyduklarımız, adalet ve denge duygumuzu zedeleyip, GÜVENLİ’ğimizin tehdit altında olduğunu düşündürebilir. Zaten bu aralar temel meselelerimiz İNANÇ SAMİMİYETİ ve GÜVENLİK! Mars’ın önce Neptünle, şimdilerde de Chiron ile yaptığı kare, içimizi hem hoyratça davranışların oluşturduğu hayal kırıklığı ve tepki ile dolduruyor, hem de hoyratlığa aynı şekilde hoyratlık veya sert çıkışlar ile cevap verme arzusunu tetikliyor…

TEPKİ duyabilmek iyidir! Önemli olan UYGUN OLAN TEPKİ’yi verebilmektir…

Bugün AY-Pluto karesi ve AY-Uranüs karşıtlığı sertlik karşısında uygun olmayan tepkileri vermemize çanak tutuyor! Ama adım atmadan, bunun NE İŞİMİZE YARAYACAĞINI serinkanlılıkla düşünmek çok önemli bir beceridir. Bazen küçük olan güçlüdür… Yeter ki tavırdaki anlam ve dirayet kaybedilmesin! ZAMAN, haklı olan ve sağlam duranı daima ödüllendirir.

Mahatma GANDHI’nin bir sözüyle bağlamak istiyorum bu yazıyı: ”Göze göz dişe diş zihniyeti, ancak tüm dünyanın kör olmasıyla son bulur!”

STING-They Dance Alone … Tarihe ”Cueca Solo”  diye geçen ve Şili’li kadınların akibeti belli olmayan tutukluları protesto etmek için dikta rejimine karşı ”eşsiz dans ederek” yaptıkları pasif direnişe adanmıştır.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=x3ltqQnCEPs]

2 Adet Yorum

  1. Gulden

    Keske Turkiye’deki herkes sizin yorumlarinizi okuyabilse..

    1. Çok teşekkür ederim bu denli anlam yüklediğiniz için 🙂 Ah keşke Türkiye’deki herkes vicdanının sesini dinlese…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d