Öncü Kare … YESS EKŞINN!

fil

Öncü Kare … YESS EKŞINN!

Ay KOÇ’u yarılarken, karşısına Terazi’deki Mars’ı, sol yanına Oğlak’taki Güneş’i, sağ yanına da Yengeç’teki Retro Jüpiter’i aldı… Bu meyanda Lilith’in Merkür-Venüs kavuşumu ile karşıtlığı tam açılı hale geldi ve Satürn taraflara ılımlı açılar yaparak dengeleme rolüne gayret ve kararlılıkla devam ediyor!

MEALİ;

Öncü grup dediğimiz burçlarda meydana gelen kare görünümler, bekletilmiş iç gerilimleri aksiyona dönüştürür. Kendimizi geri çekip, kaygı ve kararsızlık bulutlarına gömüp, migrenimizi gastritimizi azdırdığımız durumlara bir son verme zamanıdır 🙂

Recisör’ün koltuğuna yerleşip; ”EKŞIN!” demesinin ardından, ezberlerini döktürmeye başlayan oyuncular gibi, bizler de bugün ”ne zamandır yapmayı isteyip göze alamadığımız” ya da ”138’inci kez aynı sahneyi çeken oyuncular gibi deneyip deneyip bi türlü kıvamını tutturamadığımız” bir şeylere yeni bir şans verebiliriz.

Yine de birkaç konuya TİKKAT edilse iyi olur;

 • Çözümsüzlük diye birşey yoktur! Ödü koptuğu ya da tembelliği tuttuğu için, gerekli değişimi yapamayan insan vardır. ÖN KABULLERİ, KALIPLARI, KOMPLEKSLERİ bir yana bırakın. Aslolan hayatta kalmaktır… Dolayısıyla mırın kırın edip, kendinizden vaz geçmeyin. Ha zaten ucunda her türlü ölüm varsa, bari onurunuzla ölün 😉
 • ODAKLANIN! Asıl amacınızı merkeze koyun. Acil & önemli olmayan meseleleri, duygusal hezeyanları, hariçten gazelleri göz ardı edin. Kendinizi kalbinizdeki çırpıntılar ve zihninizdeki kırpıntılar içinde kaybetmeyin. Yüreğinizi elinize alın ve ona hükmedin!  Ay böyle söylemesi bilem güzel geldi :)))
 • Harekette bereket vardır… Vardır ama felaket de vardır! Akıl bize düşünerek davranmak ve geçmiş deneyimlerimizden ders almak için verilmiştir. BİLDİĞİNİZİ OKUMAYIN! Madem cesur olacaksınız, kendinizi aşacak kadar da cesur olun… Daha önce herşeyi elinize yüzünüze bulaştırmanıza neden olan alışkanlıklarınızı kontrol altına alın. Kimbilir… Beki de bunu başarmak, hedeflediğiniz sonuca varmaktan daha kıymetli bir kazanım olur:)
 • VEEE EN ÖNEMLİSİ; Korku bizi korkutarak, kaygı bizi ürküterek yönetir… Kötülük ise kendine benzeterek! Eğer bir mücadeleyi kazanmak adına karşı olduğunuz şeye dönüşecekseniz… BOŞVERİN! Bazen hamlelerini ”gönül hesabına vurduğu için” karşısındakine vurmamayı seçen, davayı kaybeder ama hayat yolunun anahtarını kazanır… Bugün sizi harekete geçiren şey hırslarınız ya da küçük hesaplarınız olmasın. Eğer dolduruşa geldiyseniz, haddinizi aştıysanız, hak ve hukuku yitirdiyseniz, ya da yapamayacağınız evi viran dikemeyeceğiniz bağı talan etmek üzereyseniz… DURUN! Zira bazen en güzel hareket, yanlışa bir son vermek ve ne zamandır bizi tüketen anlamsız bir mücadeleden geri çekilmek de olabilir 🙂

Veee MUZİK!

http://www.youtube.com/watch?v=BFvLTEKz6Vw

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=BFvLTEKz6Vw]

0 Comment

 1. Sibel

  Diline sağlık 🙂

 2. mukitika

  aşka yürek gerek anlasana..diyorsun ha junom 🙂

 3. ne güzel yazıyorsunuz, astrolojiden ve inançlardan bağımsız olarak okuyorum aslında.,

 4. saduman

  Ne güzelsinnnn.Ben de saatlerdir evdeki oturan boğaya karşı içimdeki boşverleri dinliyordum.Bunlar da nerden çıktı diye-_ki genelde çok sinirlenirdim,sonra da kurardım,beynimi kazan yapana kadar.Şimdi sakinnn bir boşverler var içimde.Güzelmiş,iyi geldi.Kolay gelsin,iyilikler üzerine olsun Juno.

  1. Sevgilerimle :))

 5. terra rosa

  sanki diyorum, içte bi tepeyi bulmuş tam oraya konuşlanmışken bi karanlık geldi ve ak pak bir şeyleri başka bi tepeye götürdü. şimdi o tepeyi bulmak zamanı sanki. karanlık aniden vurdu veya biz çok unutkanız.

  dilinize elinize sağlık.

  1. Olsun… Rabbim her zaman bir yolla ışığı hatırlatır 🙂

 6. Özlem

  Hevesle yazılarınızı bekliyorum, daha sık yazmalısınız 🙂
  Gökyüzünü bu kadar güzel anlatırken, neden uzun vadeli transitlere değinmediğinizi de merak ediyorum,sizden okumak güzel olurdu;mesela transit marsın terazideki etkilerini,ya da tutulmaların etkilerini vs..

  1. Sevgili Özlem 🙂
   Ben aslında bu dediklerinizin hepsini yazıyorum…
   Dolunay – Yeniay yazılarında tutulmalar yeri geldikçe aktarılıyor
   Bu dönem yaşadığımız retrolar konusunda detaylı bir yazım var…
   Zaten günlük yazılarda bu etkiler sıcağı sıcağına da işleniyor.
   Tarzım sizin alıştığınız gibi olmayınca dikkatinizden kaçmış olabilir mi?
   Neyse hiç sorun değil 🙂
   Varsın ansiklopedik başvuru kitabınız ben olmayayım..
   Okuduğunuz anda işinize yarasın yeter 😉

 7. Zamansız oldu =)

  şimdi mi söylenir bu =) dün fena ekşıııııııııınn yaptım , yıllardır içimde biriktirdiklerimi söyledim , suskunluğumu bozdum ve haksızlığa uğradığım konularda her yeri ateşe verdim, gönüllere ateş düşürdüm. Ateş grubuyum ondan mı acaba =p

  Artık sabredemeyeceğim aşikardı. Bu sefer Allah neden kabına göre ağırlık vermedi ? Allahla bir dargın bir barışık ben küçük çocuklar gibi =) “Andolsun ki Rabbin seni terketmedi, sana küsmedi (Duha suresi)” Onun bu sözü niye artık ruhuma işlemiyor ?….

  Neyse mevzu komplike , çıkış yolu şu an pek mümkün değil =) Juno’cum rahatsızlık vermek istemem , gördün mü bilmiyorum ama bir soru sormuştum bu konunda (konudaki son yorum) http://junoastrology.com/2013/11/25/yay-burcu-henuz-gorulmemis-ruyalarin-pesindeki-cocuk/ , zahmet olmazsa ve vaktini almazsa cevaplayabilir misin ? Teşekkürler…

  Edit : Bu yazının 1 gün önce yazılması gerekmiyor muydu yoksa benim bu yazıyı kaçırmam ve dün yaşananların yaşanması mı gerekiyordu ? Keşke bu soruya da verecek bir yanıtın olsa…=)

  1. :))) Maşallah bu Yay’ı hiç bir yükselen Başak dizginleyemez
   Ne yapsam özür mü dilesem… yükü üstünüzden alsam!
   Herkes size haksızlık yapmış ben de geç kalmışım…
   RAB bizi terk etmez Sevgili Rüya…
   Biz kendimizi hep haklı bulmak için o kadar uğraşırız ki duyan, kabul eden, boyun eğen alıcılarımızın düğmelerin kapatır
   Yani aslında bize uzanan eli iteriz.
   Ama o el hep oradadır!
   Bizi terk etmeyen ve daima HAKKIMIZ olan tek şey o eli tutmaktır.
   Samimi sevgilerimle

   1. Bir minicik ek : Merak etmeyin … Herkes gibi ben de arada bir EL’i görmezden gelir bir de sanki o beni terk etmiş gibi somurtup hırçınlık ederim… Ama bir temiz gözyaşı bile o sisi kaldırmaya yeter! Kolaylıklar dilerim…

   2. BB

    Aslında minicik ek’ine “reply” -‘nedense?!’ =) bi TEK onun yanıt kutucuğu yoktu…. yine de

    EyvALLAH! HUUUU. AŞK ile….

    P.S: Sol kanattaki foto değişmiş sanırım kullanmadığım FB site linki? Yeni yıl yeni foto…. Herşey taptaze, dipdiri olsun YENİ? An’larda….BB

 8. Aybike

  Sevgili Juno, eğitimlerinizle ilgili size bir mail atmıştım fakat geri dönüş yapmadınız.. Lütfen benimle iletişime geçer misiniz? Çok teşekkürler..

  1. Sevgili Aybike,
   Maalesef eğitim vermiyorum.
   Sevgilerimle

 9. GÜNAYDINNNN MUHTEŞEM KADIN
  EKŞIN SEWERİM BEN YEAHHHHHHH:)
  TESEKKURLERİMİ KABUL ET PLEASE
  SENİ SEWİYORUM JUNOOOOOO:d

 10. eda

  Sanırım salı günü Allah beni korudu ya da Jüpiter ya da iyi niyetler…
  Her zaman sevgilerimle.

 11. Burcu Özbaki

  Junoo seninle paylaşmak istedim. Haftanın ekşini benim de başıma geldi. Uzuun uzuun düşünüpte ekşınlayamayan adamdan evlilik teklifi aldım!! Ay başım göğe mi erdi nee:)

  1. :)))))))))) HAYIRLISI OLSUNNNN

   1. Burcu Özbaki

    Teşekkür ederim juno 🙂 inşallah “Bu zamanlarda verilen kararlar, insanı deliye bağlar ” başlıklı bir yazı postalamazsın yarın :)) seviyorum uleenn !!

 12. Rüya

  manidar ünleminiz ve minicik ekiniz ve şu aralar eskisi kadar yoğun hissedemesem de hep orada en sevgili haliyle duran Yaradan’ı sizden dinlemek güzeldi 🙂 kendimi anlatmayı sevmem ,bunun ego göstergesi olduğunu düşünürüm (çünkü nefs oyunudur = alicengiz oyunu , her yerden vuruyor bu nefs =))) , fakat kısaca söylersem gerçekten kendime yönelik özeleştirim yüksektir (bak bak alttan alta nefsim kabardı =)) , haklı-haksız olduğum konuları sağlıklı bir şekilde ayırt ettiğimi düşünüyorum ama verdiğim tepkinin uygunluğu (dozu) konusunda kendimden emin değilim. Asıl sıkıntı burası ve yıllardır sabretmişken şimdi neden patladığım ? Allahın makro gezegenleri, mikro alem olan insanların dünyasını altüst mü ediyor, bu yıldızlar psikolojiyi ne kadar etkileyebilir merak ediyorum =))

  Allahtan af dilemek kolay oluyor bazen , niyetin samimiyse hele…ohooo Rahmeti Gazabını aşmış her yerde bunu söyleyip duruyor :))) ama insanlarından af dilemek okadar kolay olmuyor , çünkü kimsenin rahmeti Onunki kadar olmuyor :)))

  Herneyse, kafanızı ağrıtmayayım. (Yay burcu olarak yay’dım konuyu gene çok konuştum :)))
  “Kendi halinde bir yıldız gözlemcisi” şeklindeki mütevazı tavrınıza ve kendinizden bahsetmeyişinize ne diyebilirim bilmiyorum… Nefs terbiyecisi olarak master’ınızı tamamlamış olmalısınız ;P Dilerim ilim her zaman her yönüyle buna layık olan insanlara verilir . Yol’unuzda henüz size açılmamış kapıların anahtarlarını Allah’ın izni ve enerjisiyle daha kolay elde etmeniz dileğiyle…Cevabınız için teşekkürler ediyorum .

  En samimi sevgilerimle…

  1. Sevgili Rüya,

   Nefs terbiyesi çok terbiyeye gelmeyen bir konu :)))) OLDUM der demez hamlık etmiş oluyorsun!
   Dolayısıyla master konusunda bişi diyemeyeceğim :)))
   Ama duanız mükemmel;
   ”ilim her zaman her yönüyle buna layık olan insanlara verilir”
   Rabbim açtığı kapılardan boynu eğik geçmeyi ve verdiği işi hakkıyla yapmayı nasip etsin hepimize…

   Sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: