Bir Karikatürden İlhamla, SİVRİ, HINZIR & CÜRETKAR Bir Yorum :)

Koala & Tavuk

Bir Karikatürden İlhamla, SİVRİ, HINZIR & CÜRETKAR Bir Yorum :)

YUKARIDAKİ RESİME HANGİ BURÇ NE TEPKİ VERİR:
O TAVUK KOÇ OLSA; Halat malat aklına gelmez! Tırmanıp tırmanıp düşer :)))) Tırmanıp tırmanıp düşer :))) Düştükçe sinir basar… Kanat kası yapar :))))
O TAVUK BOĞA OLSA; Rahat mı ki acaba öyle durmak der… Sonra karşıki ağacın dibinde uyuyakalır :)))
O TAVUK İKİZLER OLSA; ”Koala Kardeş… Koala Kardeş… Sen öyle tırmanmayı nasıl öğrendin?” diye sorar. Koala cool yapıp  cevap vermezse sinir olur :)))) Bu defa ”Bak düşecen ha! Hah düştün düştün!” diye düşürene kadar tezahürat yapar :)))
O TAVUK YENGEÇ OLSA; ”Ayyy annesi filan yok mu bunun! Düşücek ayol çocuk… İn çocum aaa!” diye bık bık kıyameti koparır :)))
O TAVUK ASLAN OLSA; Jartiyer giyip ilgiyi doğrudan kendi üstüne çeker :))))
O TAVUK BAŞAK OLSA; Koalaların kol gücü ve tırmanma stili hakkında akademik çalışma yapmak ister.
O TAVUK TERAZİ OLSA; Böyle birşey denemenin kendi klasmanında hiç de şık durmayacağını düşünür. Ve Koalayı kendi haline bırakır 🙂
O TAVUK AKREP OLSA; Koala seyretmeye gelenlerin bir süre sonra acıkacağını ve kendisini tutup yemeye kalkabileceklerini düşünür ve acilen ortamdan sıvışır… :))) Bir kısım daha zehirli olanı da, Koala’yı bir ağaca tutunup kalmanın aşşağılık bir varoluş olduğuna, dünyaya bir  tavuk gözünden bakmayarak çok şey kaybettiğine inandırır :)))
O TAVUK YAY OLSA; Koala bahanesiyle belgeselcileri çağırır ve onlara ormandaki korunup kurtarılmaya değer diğer türler hakkında danışmanlık yapmayı teklif eder :))))
O TAVUK OĞLAK OLSA; Çok da etkilenmez… ”Koala işte! Elbet hakikatinin gereğini yapacak…” der :)))
O TAVUK KOVA OLSA; İşte zaten o kendini ağaca bağlayan tavuk KOVA :))) MÜHENDİSLİK HARİKASI OOO… :))))
O TAVUK BALIK OLSA; Farkına bile varmaz valla… İşi olmaz ağaçla filan o ne be :))))

0 Comment

 1. Ceren bilginer

  Her sabah acaba yazdimi ne yazdı diye heyecanla sayfanı tıklıyorum. Beni sensiz bırakma :). Hınzır ve yol gösterici yazıların bana çok iyi geliyor.

  1. JUNO

   🙂 sevgiler

 2. yazıyı okuyan AKREP ; yazı çok güzel ama şarkısı eksik diyor:)
  bi’de en çok ASLAN tavuğa güldüm..
  kayıtlara geçsin.

  1. JUNO

   Yaw komikli yazıya da şarkı konmaz ki :)))
   Listelerle idare ediniz efem…
   Pek yakında şarkılı yorum da vericem.

 3. cancan

  Siz koclarin ayni zamanda epey usengec olduklarini hep unutuyorsunuz. Kocun koala olmakla isi olmaz. Ona tavukluk asilamaya kalkabilir o ayri:)

  1. JUNO

   Koç doğası itibariyle asla dediğinizi yapmaz..
   Sizin tanıdığınız Koç’un yükseleni bi değişik ya da Marsı Balık Yengeç gibi mızmız bir yerde :)))

   1. cancan

    valla kendim dahil en az bes koc taniyorum. Hepimizin ortak yani; hani istesem degil tirmanmak o agacin tepesine ziplarim ama ne ugrascam seklinde ozetlenebilir. Sonra bir de kalkar tavuklugun daha iyi olduguna kendimizi ve koalayi ikna ederiz. Ama siz boyle diyince bir durdum ben de, kendine olan inanci saglam ama hirstan yoksun cok fazla bozuk koc var etrafimda:))

    1. JUNO

     Ya yok yaaa… böyle ikna taktikleri filan bunlar çok Terazi veya Akrepten bozma hikayeler… Yükselenler bitirmiş Hocam sizi :)))
     Peki bak şöyle diyelim :)))
     Sizin modeller yanında kız varsa ”Ben de çıkarım ki” diye hava atar ve içinden kız ”Ayy yapma lütfen korkarım!” desin diye dua eder 🙂

 4. incilalay

  balık yükselen akrep mars koçta bi düşündüm ben olsam kesin önce halata rağmen çırpınır(koç),sonra aman napalım kader der salar(balık), kendi kendime orda durdukça aklıma başıma gelebilecek kötü şeyler senaryosu gelir veeee ortamdan sıvışırım (akrep). haa bu arada ben yaya mı yoksa akrepe mi yükseliyorum diye yıllardır kafa yorarım tam geçiş dakikası doğduğum için.ama bu karikatür ile anladım akrep 🙂 zatii takdığım adama da takarım al sana akrep 🙂

 5. cancan

  :)) olabilir. Daha ciddi bir sey soracagim. Ben boyle hobi olarak okuyorum ama astroloji egitimi alan bir arkadasim burclarin (yildizlarin) karsit burclarla hem, zit hem etkilesim icinde olduklarini soylemisti. Koc’un tam karsisindaki terazi mesela bazen bana cok ters bazen cok yakin geliyor. Bu karikaturdeki yorumlarinizda da en cok teraziyle ozdeslestim. Demisti ki, hani koctan teraziye duz bir skala varsa bunun ne kadar ortasinda olursan o kadar dengeyi buluyorsun. Yani terazi kocu sakinlestiriyor ama dozu fazla kacarsa hareketsizlige itiyor, koc da ayni sekilde teraziyi harekete geciriyor ama asirisi teraziye dokunuyor gibi bir sey:)) Bunu yayinlamaniz icin sormuyorum. Belki bir zaman bir yazinizda aydinlatirsiniz bizi, karsit burclarla nasil bir etkilesim icinde oldugumuz konusunda. Mesela okumalimiyiz onlari da yukselen gibi? Sevgiler…

  1. JUNO

   Karşıt burcumuzun özelliklerini kavramalıyız…
   Zira örneğin bir Koç insanlarla uyum içinde olmayı öğrenmeden lider olmayı başaramayacaktır 🙂
   Ve uyum Terazinin işidir!
   Ama yorumlarda tamamlayıcı burcumuzu okumak gerekmiyor.

   1. cancan

    tesekkurler:)

 6. ada

  Yazıyı yeni okuyabildim ve koptum! Yeminle o akrep babam babam :)) daha geçenlerde aynı mantıkla bir restorandan erkenden kaçtık :)) neymiş efendim alacaklalıları gelmiş ya kargaşa ortasında kalırmışız ya da alacağın aldıklarını bizim hesaptan çıkarırlarmış 🙂 “ay adam bi dur daha geleli 15 dk olmuş bir saat sonranın kaçış planı mı kıstı şimdi! yeseydik yemeğimizi amaaaan bişey olmaz” dedi bu yengeç de napsın…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: