9 Mart 2020, Başak Burcu’ndaki Süper DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

emily sutton 2
Resim:

9 Mart 2020, Başak Burcu’ndaki Süper DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

Ressam: Emily Sutton

9 Mart 2020 günü İstanbul’a göre 21:22’de DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. Genel yorumu okumak isterseniz https://junoastrology.com/9-mart-2020-basak-burcunda-super-dolunay-merkeze-guvenmek-uzerine-dersler/ yazımı ziyaret edebilirsiniz. Bu DOLUNAY’da en önemli mesajın şu olduğunun altını çizmek istiyorum:

” Bize eninde sonunda vuku bulacak bir kaderden bahsedilir…
Ama biz aradaki basamakları dibine kadar yaşamadan oraya varamayız.
Bu yüzden el’an içinden geçtiğimiz durum daima fazlasıyla önemli ve aslında bir o kadar da geçicidir.
İnsan yaşadıklarını sorgular; anlamını, kalıcılığını, varacağı yeri…
Ama asıl cevap daima büyük resim tamamlandığında bulunur.
O yüzden detayı görmek fakat ona takılıp kalmamak, yola devam etmek için esastır.
Hayatla akın, hayat da içinizden aksın.
Toprağınız suya doysun ve meyvesini versin.”

BURÇ ve YÜKSeLEN BURÇ için okumanızı önerdiğim detay yorumlara gelince:

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Kuluçka dönemi gibi bir DOLUNAY bu… Bir Koç için biraz fazla durağan, fazla detaycı, fazla çiğnenmiş bir sakız tadında 🙂 Ama yaptığınız veya yapmak istediğiniz şey üzerinde kontrol saihbi olmak için, şimdilik bu detaylı süreci olabildiğince odaklı ve gayretli bir şekilde tamalamanız gerekiyor. Gerginlikten patlamak üzere olabilirsiniz… Ama bu enerjiyi olay çıkartmak değil yaratıcı yanınızı ortaya çıkartmak için kullanın.

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Tamamlanma ve yeni başlangıçlar enerjisini her yönüyle hissettiğiniz bir DOLUNAY. Bir coşku, bir duygu eski tadını vermezken, bir proje biter, bir anlam yiterken, bir yandan da yeni bir umut veya fırsat kapınızı çalıyor. ”Artık hiç bir şey eskisi gibi olamaz.” ya da ”Bu da beni üzecekse hiç heveslenmeyeyim.” gibi kafalara girmeden, kendinizi manipüle etmeden yapın yapacaklarınızı. Hayatın sizin için planları sizin hayal gücünüzü aşar 🙂

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Yapmanız gereken çok şey var! Ama siz kendinizi eve kapatıp durmak istiyor olabilirsiniz 🙂 Güvenlik alanınız için fazlasıyla endişeli olmaya yatkın hissettiğiniz bir süreç. Bir bitiş, bir taşınma, bir ayrılık yaşıyor olmanız ya da manevi olarak bir kapının kapandığını kabul etmeniz lazım. Yoksa içinize çekilme eğiliminiz, sizi hayatın getirdiği öncelikli gayretleri vermekten ve potansiyeli gerçekleştirmekten alıkoyacak.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : İç konuşmalarınızın çok yoğun olduğu bir dönem… Hayatınızı düzenlemek için yeni planlar yaparken, bir yandan da içteki vesveseli sesleri duyup, kendinizi aşağı düşüyor gibi hissedebilirsiniz. Pimpirikli düşünceler ile akışınızı sabote etmeyin. Enerjinizi konuşmak ya da endişelenmek yerine, YAPMAYA verin. O zaman daha iyi hissedeceksiniz.

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Önceliklerinizi saptamanız, önünüzdeki meselelere odaklanmanız gereken bir dönem. Işığa çıkmanıza, sorunlarınızın yükünden kurtulmanıza, belirsizliğin bitmesine çok az kaldı. Ama siz her şeyin yerl yerine oturduğunu veya tam istediğiniz gibi olduğunu görmeden, tam rahat edemeyecek gibisiniz 🙂 Bu kadar kaygılı omayın… Herkes ektiğini hakkıyla biçecek… Siz de öyle!

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Sorunlu ya da karmaşık hale gelmiş ilişkiler, gereği yerine getirilecek kontratlar veya işbirlikleri, mahkemeli süreçler ya da teşhis ve tedavi edilmesi gereken hassas konular… Bu arada hepsi kapınızda sizin müdahalenizi bekliyor. Ve de siz kendinizi hafiften bunalmış ama bir şekilde de çok odaklı hissediyorsunuz. Zorluklar ya da belirsizlik içinde var olma çabası içinizdeki hayatta kalma ve güçlü olma dürtüsünü tetikliyor farkında mısınız 🙂

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Çok işiniz var! Alışmadığınız kadar çok işiniz var 🙂 Gündelik hayatınıza, iş düzeninize çeki düzen vermek, görevlerinizi hakkıyla tamamlamak konusunda kararlısınız. Muhataplarınızın problem çıkartma ihtimaline de fazlasıyla duyarlısınız. İçinizdeli kaygılı ve enerji yiyen seslerin fazla yükselmesine izin vermeyin. Ters gidebilecek olanı gözardı etmeyin ama siz temel olarak elinizden geleni yapmaya odaklanın. Bu sizi suyun üstünde tutar.

AKREP veya Yükselen AKREP : Gayret göstermeniz gereken konular, içinden çıkmanız gereken kabuklar, emek vermenizi bekleyen başlangıçlar var… Ama sizin aklınız hep sönmüş olan ışık, tükenmiş olan kaynak, hayal kırıklığı taşıyan ihtimallerde… Hayat hırsla veya kaygıyla değil, saygıyla ve ölçülü bir şevkle yaklaşmayı öğrenemediğiniz sürece, hiç gerçek anlamda yeniden başlayamayacaksınız! Kontrol edilemeyen akışa değil, andaki gerekliliklere odaklanın.

YAY veya Yükselen YAY : Durağan bir süreç! Kıpır kıpır olmaya ve her duruma müdahale etmeye alışmış Yay kişisi için ”yapacak pek bir şey yok” deneyimini yaşamak, gerçekten öğretici olabilir 🙂 Zorunlu bir dinlenme zamanı, bir iş değişimi, ya da bir tür geri çekilme sürecinde olabilirsiniz. Hayatınızı dıştan gelenlerle değil, elde ve içte olanlarla düzene koymayı deneyin. İçinizde yeni olasılıkların yumurtası şekilleniyor. Kaygılanmak yerine bunu bir fırsat olarak görün.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Plan yapamadığınız ya da yaptığınız planların suya düşme ihtimalini düşünerek endişelendiğiniz bir süreç. Ama şimdi ”ne olacak benim hayallerime” diye gamlanmak yerine, eldeki basit, gündelik işleri tamamlama zamanı. Belirsizlik hoş değildir… Lakin, bizi rahatlacak olan karşı kıyıda ne bulacağımızı düşünerek durmak yerine yüzmek ve olasılıkları kucaklamaktır.

KOVA veya Yükselen KOVA : Üzerinizden bir yük kalkmak üzere… Yüzdünüz yüzdünüz kuyruğuna geldiniz. Ama rutin gidişat sizi bozuyor 🙂 Lakin çare yok. Bir süre daha sadece gerekli olanları yapacak ve bu yükü sırtınızdan sabır ve kararlılıkla atacaksınız. Biliyorum siz kırtasiye prosedür, kıl tüy ile uğraşmak yerine yepyeni ihtimallerin planına girmeyi seversiniz. Ama işte hal bu yol da böyle 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK : Başkalarının ne yapacağı hakkında kaygılanmak yerine kendi yapmanız gerekenlere odaklanmanız gereken bir zaman. Olumsuzluğu dışarıda arıyor, herkesin sizi hayal kırıklığına uğratma ihtimaline çok fazla takılıp kalıyorsunuz. Parasız kalma ya da değerinizin bilinmemesi gibi deneyimlerden da ölesiye korkuyorsunuz. Haklısınız… Ama şimdi ürkek bir kuş yerine kıvrak bir balık gibi davranmak zorundasınız 🙂

3 Adet Yorum

 1. Tülin Bolkan

  Teşekkürler ?bir Akrep burcu azimlidir, sabırlıdır, kararlıdır… zaman ve şartlar zincirini kıramıyor..?

 2. emre

  Sayın Juno,
  Nerelerdesiniz?
  Alışılanın dışında günler geçiriyoruz, sesinizi duymaya, iyi olduğunuzu bilmeye ihtiyacımız var.
  Sağlık ve mutlulukla kalın.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d