9 Mart 2020, BAŞAK Burcu’nda SÜPER DOLUNAY; Merkeze Güvenmek Üzerine Dersler…

Cori Creed
Resim:

9 Mart 2020, BAŞAK Burcu’nda SÜPER DOLUNAY; Merkeze Güvenmek Üzerine Dersler…

Ressam: Cori Creed

9 Mart 2020 günü, İstanbul’a göre saat 21:22’de DOLUNAY adını verdiğimiz AY – Güneş Karşıtlığı tam halini alıyor. Gökyüzünün açık olduğu gecelerde muhteşem bir görünüm vermesi beklenecek bu DOLUNAY’ı yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY Başak Burcu’nun 20 derecesinde ve haritanın 12’inci evinde. Başak’ın yöneticisi Merkür 5’inci evde durağan konuma geçiyor ve retrodan çıkmaya hazırlanıyor.
 • Güneş Balık Burcu’nun 20 derecesinde, haritanın 6’ıncı evinde ve Balık’ın yöneticisi Neptün ile kavuşum halinde.
 • Oğlak’ta Stelyum halinde olan, Mars, Jüpiter, Pluto ve Satürn, AY ve Güneş’e haritanın 4’üncü evinden ılımlı açılar yapıyorlar.
 • Yükselen noktası 11 derece Terazi. Yöneticisi Venüs, 5 derece Boğa Burcu’nda, haritanın 8’inci evinde ve Uranüs ile kavuşumda.
 • Uranüs ve Venüs kavuşumu AY Düğümlerine ılımlı açılar yaparken, Lilith & Chiron kavuşumu T-kare açıyı keskinleştiriyor.

MEALİ;

Detaycı, titiz, gerçekçi, ayakları yere basan ve biraz da pimpirikli ve buluttan nem kapan bir modda olmaya yatkınız bu DOLUNAY’da…

 • İşimizle, gündelik düzenimizle ya da sağlığımızla ilgili düzgün gittiği sanılan ya da bir şekilde kör topal akan süreçlerdeki göz ardı edilmiş sorunları ve hataları görmemiz söz konusu olabilir.
 • Hasıraltı edilmiş sıkıntılar ortaya dökülebilir. Göz boyama amacıyla manipüle edilmiş olan veriler ya da söylemlerdeki tutarsızlıklar fark edilip, gerçeğin peşine düşülebilir.
 • Hiç bir şeyin kötü gitmemesi ya da göz ardı edilmiş hiç bir hata veya eksiğin kalmaması için, dönüp her şeyi bir daha kontrol etmek isteyebilir, kendimizi ”emin ve güvende” ya da ”yeterli ve yetkin” hissetmekte zorluk çekebilir, olası problem noktalarını tekrar tekrar gözden geçirmek, daha önce üstünkörü yapılmış ya da yarım kalmış olan her şeyi mükemmelleştirmek için, bize zaman zaman bunaltıcı gelen bir çaba içine girebiliriz.
 • Herkesi memnun etmek, her beklentiyi karşılamak, her şeyi doğru yapmak, hiç kayba uğramamak çabası içinde detaylarda kaybolduğumuzu, küçük hesaplar ya da yersiz titizlikler gösterirken büyük resmi veya asıl önemli olanı gözden kaçırdığımızı, zamanımızı ve niteliklerimizi verimsiz kullandığımızı idrak edebiliriz.
 • Ani farkındalıklar, ilahi sürprizler, köşesinden dönülen felaketler, çok daha kötüye gidebilecekken son anda toparlanan süreçler gündemimize oturabilir.
 • Yaşadıklarımızın ”sandığımız kadar umutsuz ya da çözümsüz” olmadığını görebiliriz. Ama düze çıkmak için kaygılı ya da dirençli olmak yerine, her şeyi toparlamaya kararlı olmamız, adanmış bir gayret göstermemiz gerekebilir.
 • Kontrolden çıkmış gibi görünen olayların, gizli bir el puzzle’ın parçalarını yerli yerine koyuyormuşcasına yoluna sokulduğuna, telaş ve umutsuzluk içinde savrulurken, adeta hakkın ve adaletin yerini bulduğuna, boşa gittiğini sandığımız emeklerin karşılığını aldığımıza, dert ettiğimiz şeylerin bir biçimde hale yola girdiğine şahit olabiliriz.

Benim ”Merkez” diye adlandırmayı sevdiğim ”Evrensel Sistem” açıkları ve kaçakları sevmez… Aksayan, aksıran, tıksıran yerleri gözümüze sokar. Bizi bu konularda farkındalık geliştirmeye ve tavır değiştirmeye mecbur bırakır. Bazen de ”yol yakınken” önlem almaya zorlar… Bu ”hatanın altını kırmızı kalemle çizme” hareketi bizim tarafımızdan bazen zulüm gibi algılansa da, aslında incelikli bir şefkat ve gizli bir teşvik içerir. Hep daha iyisini yapmamız ya da sorundan kurtulmamız için bize odaklanmamız gereken yerler hatırlatılır.

Merkezle uyum içinde hareket etmenin en önemli kuralı, olanı göz ardı etmemek ama mutlak kontrolün elimizde olmadığını da unutmamaktır. Biz bir sorun olduğunu düşündüğümüzde sadece gözümüzü, kulağımızı ve gönlümüzü açıp ”elimizden geleni” yaparız. Eğer elimizden gelenin yeterli olmayacağı ya da sistemin bizi koruyup kollamadığı gibi kaygılarla kendimizi sabote edersek, sürece yersiz müdahalelerde bulunmaya çalkışırsak, akacak suyu durdurmak, gelecek çözümün yoluna taş koymak gibi farklı bir hataya düşmemiz söz konusu olabilir. Oysa elinden geleni hesap kitaba girmeden ve gama kasavete bürünmeden yapana, daima mucizevi yardımlar gelir.

Akılsız kalp hayalci, kalpsiz akıl şüphecidir! Bu iki uçtan korunmanın en iyi yolu ”imanlı gayret” prensibine sadık kalmaktır. Bu DOLUNAY’da sizi uyaran mesajlara duyarlı olun. Zorlu durumlar karşısında elinizden geleni samimiyetle yapın. Ama manipüle olmaktan da etmekten de kaçının ve nihai çözümü MERKEZE bırakın.

Yüreğiniz hafif, zihniniz berrak, yolunuz açık olsun.

BURÇLARA göre yorum için https://junoastrology.com/9-mart-2020-basak-burcundaki-super-dolunayin-burclara-etkisi/ ni okuyabilirsiniz.

Bu yazıya büyülü bir şarkı koymak istedim… Priscilla’s Song – The Witcher’dan… Dostum Kıvanç Ergönül’e yürekten katkısı için yürek dolusu teşekkürlerimle 🙂

10 Adet Yorum

 1. Ferda

  Şarkı gerçekten de büyülü ve gerekli:)

 2. ??

 3. K.E.

  Yunus’un dediği gibi “Hak bir gönül verir bize, ha demeden hayran olur.” Kalp kendiliğinden mutlak hakikatin bizimle irtibat kurduğu bir alandır. Bu durumda akıl ile kalp arasındaki fark biraz daha belirir. Aklın bizim olduğunu düşünürüz, kalp ise sahibi olduğumuz bir şey değildir, sadece etkilerini ve hallerini biz yaşarız. Kalp aklın baktığı yere bakmaz, onun dikkati mutlak hakikate dönmüştür. Biz de onun mutlak hakikate bakan yönlerinin neticelerini idrak ederiz. Hacı Bayram’ın; “O şardan oklar atılır, gelir sineme saplanır” derken kast ettiği bu olmalıdır.

  Biz kalbin yaşadığı hâllerin neticelerine şahitlik ederiz. Bu durumda kalp daha üst, daha ince ve derin idrak yolu olarak bizi hakikate taşır. Gerçekte aklın ve düşünmenin ne olduğunu ancak kalbe ulaşınca fark ederiz. Başka bir ifadeyle insani erdemlerle donanmış hâle gelince aklımız akıl, düşünmemiz düşünme adını alır.

  Çalabım bir şâr yaratmış iki cihân âresinde

  Bakıcak dîdâr görinür ol şârın kenâresinde

  Nâgihân ol şâra vardım ol şârı yapılır gördüm

  Ben dahi bile yapıldım taş u toprak arasında

  Hacı Bayram-ı Veli
  .

  .

 4. Ziynet DOMAÇ

  Bu mesajları nasıl anlayabiliriz ??

 5. sezgi

  Şarkı ağlattı:( Muhteşem bir seçim.

 6. […] adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alacak. Genel yorumu okumak isterseniz https://junoastrologycom.wpcomstaging.com/9-mart-2020-basak-burcunda-super-dolunay-merkeze-guvenmek-uzerine-dersler/ yazımı ziyaret edebilirsiniz. Bu DOLUNAY’da en önemli mesajın şu olduğunun altını […]

 7. Tevfik Duyum

  Akılsız kalp hayalci, kalpsiz akıl şüphecidir..!

 8. Ebrar Avcı

  Bir başak olarak her söz o kadar doğru ki. Bir işe güzel bir şekilde başlarken daha sonra gelen endişeler ve zamanı baştan planlasaydım onu zamanında böyle yapsaydım diye başlayan sözler uçuşuyor etrafta bir süre sonra ama yinede arada dürten bu düşüncelere rağmen emek verip gerisini merkeze bırakma düşüncesiyle ilerlemeye çalışıyoruz hep. Belkide yolumuzu güzelleştiriyoruz ya bu düşüncelere rağmen direnç göstererek kim bilir. Bunu da ancak imanlı gayreti sürdürerek öğrenebiliriz. Yolumuz açık olsun 🙂

 9. sevgi

  salgın dolayısıyla o kadar endişeli ve gerginim ki. dönüp dönüp okuyorum bu yazınızı. bi şekilde iyi hissettiriyor. keşke bugünlerde yine yazsanız…

 10. Özge

  Ahh ahh su yazinin ardından salgının ulkede yayılmış olması.. Basak dolunayinin ardindan hepimizin birer control freak ve temizlik hastasina dönüşmüş olmamız:) evrenin bize şefkatle hatirlatmasi biraz enteresan oldu bu sefer.. cansın juno ?

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: