30 kasım 2020 İKİZLER’de DOLUNAY ve AY TUTULMASI’nın Burçlara Göre Etkisi

8a9f86b29b4198f4c3a9317a242d70c4
Resim:

30 kasım 2020 İKİZLER’de DOLUNAY ve AY TUTULMASI’nın Burçlara Göre Etkisi

Photo: by Richard Bailey

30 Kasım 2020 günü, İstanbul’a göre 12:30 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alıyor. Bu DOLUNAY’a bir de ”Parçalı AY Tutulması” eşlik ediyor. Genel yorumda https://junoastrology.com/30-kasim-2020-ikizler-burcunda-dolunay-ve-parcali-ay-tutulmasi/ şöyle demiştik: ”Güç sahibi olma ve güvende kalma stratejilerimizi elden geçirmemiz, gücümüzü teslim ettiğimiz veya güvendiğimiz kişiler veya konumları da bir daha gözden geçirmemiz gerekiyor.”

Burç ve Yükselen Burç için okunmasını önerdiğim yorumlara gelince:

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Kafanızda iş planları veya sorumluluğunu taşıdığınız konularda yapmanız gerekenlerle ilgili düşünceler var. Arzu ettiklerinizi ya da sizden beklenenleri elinizdeki kısıtlı imkanlarla yapmak konusunda kaygı duyuyor olabilirsiniz. Ama Mars artık burcunuzda normal işleyişine girdi… Enerjinizi kaygıya ve olası imkansızlıklara değil, hem güvenli hem çözüm odaklı olmaya odaklarsanız, bu dönemden başarıyla çıkarsınız. Şimdilik mümkün olanı en iyi şekilde yapın. Bu sonrasının da yolunu açacaktır. İnsanlarla iletişim yollarınızın tıkanmasından endişe ediyorsanız, yıkıcı değil yapıcı bir düşünce ve konuşma yolu benimseyin. Çözümü gösteren siz olursanız eli kolu bağlı kalmaz, kalanlara da umut olursunuz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: İşsiz ve parasız ya da işlevsiz ve güçsüz kalmaktan korkuyorsunuz… Elinizdeki imkanları kaybetme kaygısı sizi kilitliyor. Bu durumdan sizi ancak siz çıkartabilirsiniz. Elinizde olmayan değişimleri bir kabusa çevirmeyin. Eğer imkansızlık ve korku çemberine saplanmazsanız, şimdi yaşadığınız tıkanmışlık hissinin aslında bir süredir yapmanız gereken açılımları fark etmek konusunda sizi tetiklediğini anlayacaksınız. Hayata hakim olmak mı istiyorsunuz? Önce kendinize hakim olun 🙂 Yardım alın… İşbirliği yapın… Size akıl veren insanları tarafsızca dinleyin ve ortak planlar yapın.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Sığınak arama eğiliminiz tavan yapmış durumda… Ama bulduğunuz sığınaklarda huzur bulamıyorsunuz! Kontratlar, işbirlikleri, evlilik ya da ciddi bir ilişki gibi karşılıklı sorumluluklar içeren bağlar, bu aralar size kendinizi hem güçlü hem de kapana kısılmış hissettiriyor. Bu yüzden de karşınızdakilerden güvence istiyor ama siz zihninizdeki sorgulamaları bitiremiyorsunuz. Kafanızın içindeki huzursuz sesleri susturun. Düzenli bir iş, yaşam, ortam deyince neleri tasarladığınıza bakın. Siz aslında konfor alanınızı ve canınız isteyince istediğiniz yöne hareket edebilme yeteneğinizi kaybetmek istemiyorsunuz. Ancak kontratlar her iki tarafın da özgürlüklerini ortak çıkarlar doğrultusunda bağlar! Vermeyeceğiniz şeyi istemeyin, ihtiyaç duyduğunuz şeyi ise sakınmayın.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Bir yandan düzenli bir hayat ve sorumluluk size iyi geliyor, öbür yandan bu rutini bunaltıcı buluyorsunuz 🙂 Kendinizi zora koşmak size kırılgan ve korunmasız hissettiriyor olabilir. Siz sorumluluklarınızı güvende olmak için değil keyif almak için yerine getirmek istiyorsunuz. O zaman sorumluluklarınızdan keyif almaya bakın ve bunların bazılarının mecburiyet olduğunu düşünüerek kendinize işkence etmekten vazgeçin. Ya da altına girmek istemediğiniz sorumlulukları belirleyin ve bunları yapmama sorumluluğunu alın! Bu aralar bilinçaltınız çok tetiklenmiş ve çocukluk kaygılarınız ortaya çıkmış olabilir. Onları dış koşullara bağlamak yerine içinize dönüp kendinizi çözümlemeye vakit ayırın.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayattan umduğunuzu bulamamak ve kendi içinize çekilmek mecburiyeti sizi kuyruğunu kovalayan bir köpek gibi huzursuz ediyor 🙂 Siz geniş alanlara açılmak ve yeni fırsatlar denizinde yüzmek için istekliydiniz… Ama şimdi elinizde olanla yetinmek, mazbut ve makul davranmak, sınırlarınızı çizip kendinizi yersiz ve gereksiz risklerden korumak zorundasınız. O zaman içinizdeki çocuğun sorumluluğunu alın. Onu sakince tatmin etmenin yollarını bulun. Yeni ilişkiler, heyecanlar, projeler için kafanızı ve kalbinizi açık tutun ama aceleci ya da kaygılı olmayın. Temkin ve analitik yaklaşım sizi yersiz ataklardan korur. Güvenle ilerlemenizi kolaylaştırır…

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Hayatınızın sorumluluğunu almak ile hayatım dediğiniz kurguların ve sorumlulukların üzerine kapanmak arasında gidip geliyorsunuz. Size biraz bunaltıcı gelen sorumluluklar üstlendiyseniz bunlardan kaçmak yerine ne kadarını taşımaya istekli ve hazır olduğunuz konusunda kendinize ve başkalarına dürüst olun. Güvende olmak için her şeyi kontrol etmeniz gerektiğini düşünmekten vazgeçin. Zira öyle yaptığınız zaman aşırı kontrol yüzünden kapıldığınız döngülerin tuzağında bunalıyorsunuz. Aile düzeni, güvenlik ve aidiyet alanınız veya ebeveynlerinizle ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bunları kendi istediğiniz yönde değiştirmek için uğraşmak yerine, olanı gözlemek ve süreci idrak etmek yoluna gidin.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Bir yer değişikliği ya da plan değişikliği konusu sizi düşündürüyor olabilir. Yeni bir düzene geçmek zorunda kalabilirsiniz. Bu da sizi iş süreçlerinizi ya da sorumluluklarınızı yönetmek açısından düşündürebilir. İnsanlarla iletişim halinde olmanızı, özellikle de yüzyüze görüşmenizi gerektiren bir işiniz varsa, böyle düzen değişimleri size tedirgin edici gelebilir. Konu ister iş ister özel hayat olsun, otorite konumunda olan ya da sizin sorumluluk duyduğunuz kişilerle birlikte bir vizyon ve aksiyon planı oluşturmak zorundasınız. Kaygınızı kontrol altına alıp ”duyan ve anlayan” bir modda kalırsanız, sorumluluklarınızı her koşulda yürütebileceğinizi hem görür hem de kabul ettirirsiniz.

AKREP veya Yükselen AKREP: Hayat düzeninizde, güvenlik alanınızda büyük değişimler, belki de size endişe veren kökten bitişler ve başlangıçlar var. İleri dönük planlarınızı gerçekleştirmek için bazı mallarınızı satmanız ya da gelir kaynağına dönüştürmeniz de gerekebilir. Alıştıklarınızdan vazgeçmek size kendinizi güçsüz hissettirebilir. Sahip olduğunuz zemini kaybetme korkusu ile fazla kontrolcü ve hükmedici olmaya kalkabilirsiniz. Zira siz beklenmedik değişimleri iktidarınıza ve gücünüze yönelmiş bir saldırı olarak algılamaya, istemediğiniz olaylar karşısında ”kaybeden” gibi hissetmeye yatkınsınız. Güvende olmayı ”sahip olmak” ya da ”değişime mani olmak” gibi algılamayın. Bırakın giden yoluna gitsin. Siz elinizde olana şükürle yaklaşın ve onu iyi değerlendirin.

YAY veya Yükselen YAY: İş geliştirmek konusunda çok istekli olduğunuz, hayat planlarınızda bir zirveyi yakalamaya çalıştığınız bir süreçtesiniz. Bu geçmişle bağlarınızı da kopartmanızı, konfor alanınızdan çıkıp yeni aidiyetler ve güvenlik alanları yaratmanızı gerektiriyor. Bunu biraz tedirgin edici buluyor olabilirsiniz. Sezgilerinize güvenin ama bunları vehim ve vesveseye dönüştürmeyin. Size akıl vermeye ve destek olmaya çalışan insanları da iyic einceleyin ve onların içinden uzun yol arkadaşı olabilecek kişilerle işbirliği yapın. Kendinize güven duymadığınız noktalar varsa bunları saklamaya çalışmayın. Bastırılmış kaygı, tanımlanmış olandan daha tehlikelidir. Tanımlanan kaygıyı ya da sorunu çözmek çok daha kolaydır 🙂

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Sizin için içinize çekilme zamanı… Olaylar üzerinde hiç bir kontrolünüz olmadığını, müdahale edecek yeriniz olmadığını görün ve sessizce zamanın her şeyi yoluna koymasına izin verin. Bu arada adeta bir nekahat dönemi geçirir gibi kendi konfor alanınıza sığının ve orada dengenizi bulmaya çalışın. Süreci bir tür rehabilite edici kış uykusu gibi düşünün. Gözlem yeteneğinize güvenin. Üzerinizde gayet ılımlı etkiler var. Özellikle siz payınıza düşen sorumlulukları etik ve adil bir şekilde yerine getiriyorsanız, sistemin size adil davranacağından, ummadığınız yerden kapılar açacağından hiç şüpheniz olmasın.

KOVA veya Yükselen KOVA: Kendinizi ”benden geçti” kıvamında görmeniz, ileri dönük beklentilerinizde biraz umutsuz olmanız mümkün… Bu durum sizi geçmiş güzel günlere ya da bitmiş aşklara sardırabilir. Kendiniz böyle ”ucuza” satmayın 🙂 Geleceği geçmişe bakarak ölçmeye ve planlamaya kalkmak sizi sadece geri götürür. Biliyorum Kova bir şeyler ters gidince, yol tıkanınca ”bu dünyadan bir cacık çıkmazzz” kafasına girip kendini beklentiden korumaya kalkar ve etrafta suçlu arar. Ama ortada ne suç var ne çaresizlik! Sadece bu yönetilmesi mümkün olmayan bir süreç ve siz depresyona girmek yerine elinizde olanların kıymetini bilerek yaşamakla yükümlüsünüz.

BALIK veya Yükselen BALIK: Kısa konuşucam; Çok sorumluluğunuz var. Zaten siz de ne zamandır bunu istiyordunuz… Ama içinizde bir karamsarlık ve güvensizlik var. Anacım size yaranılmaz 🙂 Başımda bir dam, elimde bir iş, hayatımda kalıcı bir ilişki olsun diye tepinir, olunca da kaçacak yer ararsınız!  Yaptığımız şeyleri yeterince kıymetli bulmamak, kendimizi kıymetli bulmamakla ilgilidir. Siz üzerinize düşeni yapın, gerisini yola bırakın.

5 Comments

 1. KAMURAN

  BU KADAR DA OLMAZ Kİ, BÖYLE DE İSABETLİ YORUMLANMAZ Kİ… İSABETİ BIRAKIN, BU KADAR GÜZEL ANLATILMAZ Kİ… ÇOK SEVİLİYORSUN, BİLMEDİĞİN İNSANLAR SENİ ÇOK SEVİYOR VE SANA GÜVENİYORLAR JUNO… ÇOK YAŞA, GÜZEL YAŞA, IŞIK SAÇMAYA DEVAM ET…

  1. JUNO

   Çok teşekkür ederim

 2. V

  Dobrasınız evet. Ama bu kadar da kırıcı olmak zorunda değilsiniz.

 3. Cansu

  Hem yukseleni hem de gunes burcunu mu okumaliyiz? – ikisi de harika ama asil olarak hangisine bakmamiz gerek merak edyorum 🙂

  1. JUNO

   Evet mutlaka… Her yazımda da bunu belirtiyorum gerçi 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: