22 Aralık 2014, Oğlak Burcundaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi…

Three Apples by Kathleen Williford

22 Aralık 2014, Oğlak Burcundaki YENİAY’ın Burçlara Göre Etkisi…

22 Aralık 2014 günü, İstanbul itibariyle saat 03:36’da, yılın son YENİAY’ını yaşayacağız… 1 Ocak 2014 günü yine Oğlak’ta yaşanmış bir YENİAY ile başlamıştı bu yıl… Yine Oğlak Burcu’nun 0 derecesinde gerçekleşecek bir AY-Güneş kavuşumu ile bitecek.

Maddi ve manevi anlamda değerlerimizi, kazançlarımızı, önceliklerimizi elden geçireceğimiz, alacak verecek hesaplarına girişeceğimiz, konumumuzu geliştirmek için arzu duyacağımız, statümüzü korumak, değerimizi görünür kılmak, kalıcı kazanımlar elde etmek ya da geçmişte kaybettiklerimizi telafi etmek için uğraşacağımız… En azında bu konulara kafamızı takıp derin hesaplaşmalar ve yargılanıp/yargılama halleri yaşayacağımız bir YENİAY olacağı kesin.

Bu YENİAY sürecinde, hiç bir şeyin göründüğü gibi olmayacağını da baştan söyleyeyim! Acele yargıya varanın sonradan pişman olacağı ”oldu bitti”ye gelen hiç bir kararın, sonradan hoşnutluk getirmeyeceği bir süreçten geçiyoruz.

Bu nedenle kısa dönemli kazanımları değil kalıcı, güvenli, sağlıklı bir gelişmeyi hedefleyen, emektar olmaktan kaçınmadan davranmak gereken bir zamandayız.

BURÇ ve YÜKSELEN BURCA göre etkilere gelince;

KOÇ ve Yükselen KOÇ:  Bu Yeniay’da Koçların odağı, mesleki ya da sosyal kariyerleri konusunda, yani toplumda onlara saygın bir konum sağlayan her alanda, önlerine çıkacak değişim ihtimalleridir. Prestij, etkinlik, güç ya da iş kaybına uğramaktan endişe edebilir ya da kendi arzularıyla bu konularda gelişme sağlayacak başlangıçlar yapabilirler. Hayat planlarınızdaki belirsizliklerin sizi rahatsız etmesi doğaldır. Bu konuda ilerleme kaydettiğinizi görmek için belki bir ay daha beklemeniz gerekebilir. Acele sonuca gitmek yerine olayların aldığı şekli dikkatle izlemenizi öneririm.

BOĞA ve Yükselen BOĞA:  Bu Yeniay’da Boğaların odağı, hayat planlarındaki değişimlerdir. Taşınma veya yolculuk kararı alabilirsiniz. Eğitiminiz ya da ilgi alanlarınız konusunda da yönünüzü belirleyecek adımlar atabilirsiniz. Belirli konularda yargıya varabilirsiniz. Sosyal ya da hukuki olarak sizi de etkileyecek yargı süreçlerinde olabilirsiniz. Yol arkadaşsız kalmaktan, beklediğiniz desteği bulamamaktan da bu kadar endişe etmeyin. Şimdi atacağınız ya da beklenmedik gelişmeler nedeniyle atmak zorunda kalacağınız adımlar, zaman içinde endişelerinize de derman olacaktır.

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER:  Bu Yeniay’da İkizler’in odağı, çözüm üretmektir. Yitirme, bitirme, zayi etme korkusu duyduğunuz bir konu için, yapmak istediğiniz bir girişime kaynak bulmak için, biriken sorunlar ya da ödenmesi gereken borçlar için bir çözüm bulacaksınız. Çözümler insana ummadıkları anlarda, ummadıkları şekillerde gelirler! Bunun için yapmanız gereken şey, durumun vehametine kapılmak yerine, bileşenleri soğukkanlılıkla gözden geçirmektir. O zaman, olmazsa olmaz gibi baktığınız bir parçanın aslında yer değiştirebileceğini görecek ya da sadece sürece teslim olacaksınız…

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ:  Bu Yeniay’da Yengeç’in odağı, hayat ve iş ortaklarıdır. Yol arkadaşlığı yaptığınız insanlarla ilgili zaruri gelişmeler meydana gelebilir ve siz de bunlardan etkilenebilirsiniz. Birlikte yapmaktan ne anladığınızı, uyumlu olmak konusundaki sınırlarınızı ya da karşınızdaki kişinin birlikte yol almaya dair beklentilerini önünüze serecek bir süreçten geçeceksiniz. Bu süreçte bir birlikteliğe başlayabilir ya da ayrılık kararı alabilirsiniz. Kaygılı olmayı ya da olayları ille de istediğiniz noktaya getirmeyi boş verip, olan bitenin özündeki gerçeği fark etmeye odaklanın…

ASLAN ve Yükselen ASLAN:  Bu Yeniay’da Aslan’in odağı, hayat düzenidir. İster iş ortamınız, ister ev yaşantınız, ister fiziksel kondisyonunuz… düzenden anladığınız ne varsa hepsi için yeni düzenler kurmanızı gerektirecek olaylar yaşayacaksınız. Sizi sıkıntıya, disipline, ya da basitçe alıştığınızdan farklı bir rutine sokan gelişmeler meydana gelebilir. ”Kardeşim olur mu yaaa…” diye direnmek yerine, etrafınıza bakın! Sizin şikayet ettiğiniz koşullara sahip olmak için çırpınan ya da bazı konularda sizin sahip olduğunuz konforu asla yaşamamış olan insanları göreceksiniz. Emek veren kendine verir, unutmayın…

BAŞAK ve Yükselen BAŞAK:  Bu Yeniay’da Başak’ın odağı, heyecan verici başlangıçlardır. Özel hayatınız, aşk hayatınız, çocuklarınız ya da hep yapmak isteyip bir türlü kalkışamadığınız hayat planlarınız konusunda sürpriz gelişmeler olabilir. Siz de tüm kontrolcülüğünüze rağmen heyecana kapılıp ya da mecburen kendinizi adapte edip, bu denize atlayabilirsiniz. Dinamik bir süreç olacağı kesin… O yüzden taşikardinizi kontrol edin. Siz kaygılanmak ile düşünmeyi aynı şey sanıyorsunuz! Oysa ”değerlendirmek” beklenti ve önyargıdan arıtılmış bir süreç olmalıdır. Buna dikkat edin.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ:  Bu Yeniay’da Terazi’nin odağı, bitirilmesi gereken süreçlerdir. Aileniz, yaşadığınız ortam, kişisel planlarınız, alışkanlıklarınız gibi hayatınıza zemin sağlayan konularda, bazı süreçlerin tamamlanmakta olduğunu göreceksiniz. Size kayıp gibi gelen ya da geçmişe veda niteliği taşıyan gelişmeler olabilir. Siz de değişime gizli gizli direnen biri olduğunuz için, birdenbire alıştığınız bu zeminlere ne kadar bağlanmış olduğunuzu fark edebilir veya bu sonlanma vesilesiyle kendi özelinizle ilgili hesaplaşmalar ve farkındalılar yaşayabilirsiniz.

AKREP ve Yükselen AKREP:  Bu Yeniay’da Akrep’in odağı, sosyal bağlarıdır. Yakın çevreniz, arkadaşlarınız, kardeşleriniz, size ilerleme fırsatı veren tüm bağlantılarınız konusunda kontolünüz dışında gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bunları anlamlandırmakta acele etmeyin. Manipülatif ya da kontrolcü olmak yerine, analitik olmaya gayret edin. Anlayın, değerlendirin, adını koyun… Öyle harekete geçin. Hayat sizden hızlı ise, boşuna olayları sizin alıştığınız zemine çekmeye çalışmayın. En iyi yaptığınız şeyi yapın; adapte olun!

YAY ve Yükselen YAY:  Bu Yeniay’da Yaylar’ın odağı, değer verdikleri her bir şeydir. Paranız, işiniz, kişisel öncelikleriniz, ya da kendinizi beğendirme kaygınız gündeminizi işgal edecektir. Değerlerinizi tartışmaya açmak, onay almak ya da sizce önemli olan konularda seçim yapmak durumunda kalabilirsiniz. Bir işe girebilir, bir sunum yapabilir, bir ödeme alabilir ya da önemsediğiniz bir şeye siz para yatırabilirsiniz. Hoşunuza giden şeylere hemen atlamayın :))) Size yönelik değerlendirmeleri de dikkatle dinleyin ama onlara kapılmayın! Bazen eleştirilerin de, hayranlıkların da arkasında da beklenmedik niyetler vardır.

OĞLAK ve Yükselen OĞLAK:  Bu Yeniay’da Oğlak’ın odağı, bizzat kendi durumudur 🙂 ”Ne ettim, ne buldum?” sorusunu kendilerine soracakları, bir tür geçmiş ve gelecek muhasebesine dalacakları, belki kendilerine yepisyeni yönler çizecekleri bir zamandır. Hesaplarında olmayan gelişmelerle hayatları yön değiştirmiş de olabilir… Kendilerini biraz belirsiz bir noktada bulabilir, bu yüzden de kendilerinden ya da hayattan umduklarını bulamamış gibi hissedebilirler. Ama unutmayın ki Oğlak’ın öğrenmesi gereken plan yapmak, olayları ve insanları kafasına göre yönetmek değil, geleni olduğu gibi alıp elindeki koşullarda yola devam etmektir 🙂

KOVA ve Yükselen KOVA:  Bu Yeniay’da Kova’nın odağı modağı yoktur :))) Kafalarının biraz karışık, algılarının biraz dağınık olduğu bir süreç onları beklemektedir. İnsanın hayatta ne istediğini bilmediği zamanlara da ihtiyacı vardır… Kendimizi kızağa alınmış ya da etkisiz bulduğumuz zamanların sessiz ve durgun hali, bize aksiyon halindeyken gözden kaçırdığımız detayları fark etme imkanı sağlar. Bu aralar, bir geçiş, bir bitiş, bir nekahat, ya da bir veda sürecinden geçiyor olmanız da mümkündür. Nasıl olacak bilmem ki diye dertlendiğiniz şeylerin başkaları tarafından yapılıverdiğini görmek sizi şaşırtabilir…

BALIK ve Yükselen BALIK:  Bu Yeniay’da Balık’ın odağı yeni olasılıklardır! Yeni çevreler, yeni imkanlar, yeni kararlar sizi beklemektedir. Önünüze gelen önerileri iyice inceleyin. Nayna nayna naaay naaaa diye atlamayın 🙂 ”Ay ne küsel sürprüzz”lerin içindeki detayda saklı pürüzleri lütfen ama lütfen gözden kaçırmak için uğraşmayın. Ya sen de bize hep ”salma, topla, tikkat et” deyip duruyorsun demeyin :))) İnsanlar ve olaylar sizi bu aralar her yönde şaşırtmaya devam edecekler… Güç insanı sarhoş eder. ”Alma, erişme, yapma” gücünüze değil, ”sıkıysa durma, sınır koyma, tercih yapma” gücünüze odaklanın!

0 Comment

 1. deryaa

  Yepisyeni yonleri cizmeyi seciyorum:-) harikaaaaa

 2. demet

  Balık Burcu için olan kısımda son cümleyi net anlayamadım :”sıkıysa durma, sınır koyma, tercih yapma” derken hiçbirşey yapma gibi bir algı oluştu ? Nereye doğru evriliyor süreç?

  1. JUNO

   Nerede duracağınızı bilin demek istiyorum 🙂
   Sırf alabiliyor olduğunuz için almayın…
   Yapabiliyor olduğunuz için yapmayın.
   Gerekli mi? Hakkaniyetli mi? Yararlı mı? Anlamlı mı? Gerçek mi? … diye kendinize sorun

 3. H.Beyza

  Woohooo…!! Yeni yıl hediyesi gibi yazı olmuş Junocum… 🙂 Teşekkürler! 🙂

 4. Damla

  Burcum oglak, yukselenim akrep. Biri plan yap diyor digeri uyum sagla diyor. Arada ben sisiyorum… Kararsizliktan catlamam insallah..

 5. dündenbugüne

  Merhaba Juno,
  Astroloji alanında tecrübeli haritamı yorumlayan kişi, güneş burcum Aslan ve Yükselenim Yay dışında; Ay burcum olan Koç, 10.evdeki Terazi ve Ay düğümümdeki Oğlak etkisinin bende çok baskın olduğunu anlatmıştı. Nitekim kendi tecrübelerimde o yönde. Bu yüzden sizin Burç ve Yükselen Burç şeklinde yazdığınız yazılarda diğer unsurlarıda okuyorum(Koç, Terazi, Oğlak) sizce bu şekilde değerlendirme yapmak doğru mu?

  1. JUNO

   Abartılı olabilir 😉
   Yine de siz bilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: