15 Kasım 2020, AKREP Burcu’nda YENİAY – Dümeni ”Görünmeyen Ele” Bırakma Zamanı!

igor morski

15 Kasım 2020, AKREP Burcu’nda YENİAY – Dümeni ”Görünmeyen Ele” Bırakma Zamanı!

İlüstrasyon: Igor Morsky

15 Kasım 2020 günü, İstanbul’a göre 08:08 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını değerlendirirken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş Akrep Burcu’nun 23 derecesinde ve haritanın 12’inci evinde kavuşum halindeler. Ancak Haritanın Yükselen Noktası da 25 derece Akrep olduğu için YENİAY Yükselen Noktası’nın üzerinde cereyan ediyor.
 • Selena da Yükselen ve YENİAY ile 1’inci evden kavuşum halinde.
 • Akrep’in yöneticisi Pluto hem YENİAY’ın, hem Yükselenin, hem de 12’inci evin yöneticisi.
 • Pluto haritanın 2’inci evinde Jüpiter ile kavuşum halinde. Bu ikili YENİAY ile 60’lık, Venüs’le de kare açı yapıyor.
 • Akrep’teki Merkür, MC’nin yöneticisi, 12’inci evin girişinde ve Lilith ve Uranüs ikilisi ile karşıt konumda.

MEALİ;

Bir zaman sonra sonra düşündüğümüzde ”neye hizmet ettiğini” daha iyi anlayacağımız olaylara gebe bir YENİAY bu! Oyun içinde oyun, düzen içinde düzen tadında gelişmeler olabilir. Kapalı perdeler ardında neler yaşanmış olduğunu fark edip şaşırabiliriz. Hatta ortaya çıkan gerçekleri olduğu gibi kabul etmek ve hazmetmek, biraz zor gelebilir. Ancak yaşananların anlamını bir süre sonra idrak edecek ve ”İYİ Kİ” diye anacağız.

YENİAY bize ne gibi deneyimler getirir derseniz;

 • Bizim bambaşka bir yere koyduğumuz olaylar ve insanlar hakkında bu güne dek fark etmediğimiz şeyler önümüze dökülebilir.
 • Çözmeye çalıştığımız bir konuyla ilgili önümüzde duran parçaları yeni bir gözle birleştirebilir ve hakikatin farklı bir boyutunu görebiliriz.
 • Saplandığımız bir çıkmazı fark edebilir, yön ve tavır değiştirebiliriz.
 • Kendimize dair farkına varmadığımız, ihmal ettiğimiz ya da inkar ettiğimiz bir gerçeği kavrayabilir, içsel bir yüzleşme yaşayabiliriz.
 • Sakladığımız, bastırdığımız bir durum ortaya çıkabilir ya da ertelediğimiz bir soruna el atmak kaçınılmaz olabilir.
 • Uzlaşmaya gidiliyormuş gibi görünse de gizlice sürdürülen çatışmalarda kırılma noktasına gelinir ve taraflar gerçek renklerini ortaya koyar. Yanlış anlaşmalara dayalı olan sorunlar çözülürken, bile isteye sürdürülen samimiyetsiz tutumlar açığa çıkar ve nihai kopuşlar yaşanır.
 • İşten, aşka, sağlıktan, gündelik yaşama kadar bir çok konuda ”tüketilmiş” olan süreç sona erer ve yeni bir aşamaya geçilir.

İnsanın kurguları ve hesapları vardır. Bunların pek azı ”bizim istediğimiz” şekilde işler ve daha da azı umduğumuz kadar ”işe yarar!” Ama insanın en ciddi takıntısı KONTROL SAHİBİ olmaktır. Bize göre ”iyi olan” bir sonucu zorlamak, ille de bildiğimiz ve alıştığımız yoldan gitmekte ısrar etmek, kaçınılmaz olanı ertelemek, sorunu görmezden gelmek, bir bataklığın içinde debelenmek ve giderek daha beter gömülmek gibidir. Bir çok hayati sorunu böyle davranarak biz yaratır, derinleştirir ve çözümsüz hale getiririz.

Akışta bir zorlanma varsa, olaylar manipüle etmeden gelişmiyorsa, bazı cevaplar verilmiş gibi dursa da bir takım sorular arka planda varlığını koruyorsa, gerçek örtülmüştür. Biz kaygılarımız, beklentilerimiz ve saplantılı kurgularımız yüzünden önce kendimizle sonra da başkalarıyla aramızdaki ”yüzleşmeleri” erteleriz. Örtmek ve ertelemek süreci giderek daha sancılı bir hale getirir. Gerçek bizi bu karmaşadan kurtarıp özgür kılar ama onu kavrayabilmek için yargısız bakmak, görmeye ve hazmetmeye açık olmak gerekir. Olaylara, insanlara, konumlara, önceliklere, seçimlere ve en önemlisi kendimize dair değerlendirmelerimizi değiştirmeye hazır olduğumuzda, gerçek önümüze serilir. Ve gerçekle böylesi bir yüzleşme yaşamak, insanı zihinsel, duygusal ve fiziksel anlamda kolaycılığını ve ataletini bırakmaya, korkularını atıp yeni bir yön belirlemeye zorlar.

Bu YENİAY’da gerçek bizi bulacak!

Hal bu olduğunda;

 • Durumu manipüle etmeye, örtmeye, kendinizi ya da başkalarını kandırmaya çalışmayın!
 • Yenmek ve yenilmekle uğraşmayın. Dürüstlükten kaçınmayın. Payınıza düşen itirafları, ödenmesi gereken bedelleri, yapılması gereken özür ve telafileri sakın ertelemeyin!
 • Hayatınızdan çıkan şeyleri kayıp olarak görmeyin.
 • Sağlığınızla ilgili sorunları gözardı etmeyin ve önlemleri ihmal etmeyin.
 • Şimdi haksızca gibi gelse de kesin sonuçları kabul edin ve gereğini sorgulamayın… Öğrenmeniz gereken dersi alıp gerisini zamana bırakın!

Bilin ki ”Görünmez Bir El” sizin kurgunuzdan daha hayırlı bir hikayeyi sahneye koymaktadır. Olanı kucaklayın ve yargısızca yeni bir yola çıkın. Bir süre sonra şimdi anlamadıklarınızı anlayacak, sindiremediklerinizin değerini bilecek ve onlarla büyüyecek, şimdi anlamsız ya da haksız bulduklarınızın aslında sizi hayırlı bir zemine taşıyan vesileler olduğunu fark edeceksiniz.

Sonsuz olasılık çarklarını döndüren ve her şeyi olması gereken yere konduran bir ”Merkez” vardır. Merkezin işi bizi cezalandırmak ya da kayırmak değil, gerçeği fark etmeyi ve onunla yürümeyi öğretmektir.  Bu Yolu Yargıyla Değil, Sevgiyle Yürüyün.

BURCA göre yorumlar için https://junoastrology.com/uyelere-ozel/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazı için şarkım Let It Be – Across The Universe versiyonu… ”Bırak ve Bekle… Cevabı Bulacaksın!”

 

 

 

11 Comments

 1. Melek Demir

  Muhteşem bir yazı olmuş, sadece bu yeniaya özel değil, hep ara ara okunası. Sevgiler…

 2. Neslihan

  Biraktim gitti juno

 3. Derya

  Super Bilgilendirici emeginize sağlık güneş 23°oğlak ac 26° boğa bu yeni ay ve pluto jubiter kavuşumunda diş tedavisine başlamam doğru mudur

  1. JUNO

   diş tedavisine başlamak her zaman doğrudur

 4. Teşekürler sevgili Juno ayrıca geçmiş olsun. 💞

 5. Volkan

  Juno’cugum ben zaten salicaktim,sende boyle deyince Yay’a, yukselen Balik olarak sanirim salmak ilk bize duser(mi?).

  1. JUNO

   Burçlara gçre yoruma bakın 🙂

 6. Bilge

  Merhabalar,
  Her zaman bu kadar sevgi dolu bu kadar berrak yazilar yazdiginiz icin tesekkur ediyorum. Bu da yine harika bir yazi.
  Bir ricam olacak, hizmetler sayfasindan randevu al diyerek form dolduruyorum ancak form iletilmiyor ve kirmizi bos bir kutu cikiyor. Eger bana e-mail ile ulasabilmeniz mumkun olursa size goruntusunu de iletebilirim teknik bir cozum gerekiyor ise.
  Sevgiler

  1. JUNO

   junoastroloji@gmail.com adresine yazar msınız 🙂 sevgiler

 7. Semyanî

  Parmak izi kadar farklı bir elmanın yarısı kadar aynı olmalıyız ki yazdıklarınız hepimize erişiyor. Benzersiz fakat aynıyız. Bize ışık tuttuğunuz için yürekten teşekkür ediyorum 🙏🏾

 8. hazal

  astrolojiyle yeni yeni ilgileniyorum, yazılarınız hep nasıl çıkıyor hayret ediyorum. farkındalık kazandıran yazılarınız için teşekkür ederim. iyi ki varsınız 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: