14 Ekim 2019, KOÇ Burcu’nda DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

aykut aydoğdu

14 Ekim 2019, KOÇ Burcu’nda DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

Resim: Aykut Aydoğdu

14 Ekim 2019 günü, İstanbul’a göre 00:08 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alıyor.  Genel etkileri aktardığım yazıda https://junoastrology.com/14-ekim-2019-koc-burcunda-dolunay-dengeler-ve-bedeller/ şöyle demiştim:

” Kaldıramayacağımız bedellere mal olan dengeler, hayatın dengesine uymayan düzeneklerdir! Bu düzeneklerden vazgeçmenin de bedelleri olacaktır. Ama o bedeller bizi hayatın büyük dengesi içerisinde sürdürülmesi mümkün olmayan seçimlerin getireceği daha ağır bedellerden koruyacaktır. ”

BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre etkileri aşağıda bulabilirsiniz. Her iki yorumu da okumanızda fayda vardır.

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Bu DOLUNAY size yeni iş fikirleri ya da olanakları getiriyor olabilir. Ancak bu olanakları değerlendirmek için konfor alanınızdan çıkmanız, konum ya da mekan değişiklikleri yapmanız gerekecektir. Bir ortaklık veya evlilik gibi bağlayıcı bir ilişki hakkında nihai bir karar vermeye çalışıyor da olabilirsiniz. Eldeki bulgurla Dimyat’taki pirinç arasında kaldınız… Bulgur sıkıcı, pirinç çekici, ve siz korkaksınız 🙂 Adım atmadan önce, hayattaki önceliklerinizi iyice düşünün ve hangi yönde fedakarlık yapmanızın daha uygun olduğuna karar verin. Eğer sizi ürküten elinizde olan gücü bırakıp başka bir ortamda başka bir düzlemde yeniden iktidar kurmaya çalışmaksa, bunu kendinize itiraf edin ve farklı bahaneler üretmeyin. Yani asıl soru kendinize güvenip güvenmediğiniz ve başladığınız işi sonuna kadar götürmek için çaba gösterip göstermeyeceğiniz!

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Bu DOLUNAY döneminde kendinizi depresif ve kapana kısılmış hissetmeniz mümkün. Önünüzde yapılacak işler, kurulmayı bekleyen bir düzen ya da taşınması gereken bazı sorumluluklar var. Ama sizin bunlara el atmak için en ufaaaak bir arzunuz yok 🙂 Planlarınız bozulmuş… Hayat üzerindeki kontrolünüz kaybolmuş ve siz buna çok bozuksunuz. Bir şeyleri düzeltmem/düzenlemem lazım deyip duruyorsunuz. Ama çaresizlik hissi ya da değişim kaygısı her şeyin önüne geçiyor ve siz önünüzdeki basit işleri çözüp elinizi rahata çıkartmak yerine kafanızın içinde ya da fiziksel olarak bir yerlere kaçıyorsunuz. Çözüm şu: acil ve önemli olan neyse önce onu halledin. Eğer çalışma hayatınızla, sağlığınızla ya da hukuki işlerinizle ilgili hemen el atılması gereken konular varsa onları düzene koyun, zamana bağlı olanları ya da sizin gücünüzü ve yetkinizi aşanları ise kafaya takıp kendinizi bunaltmayı bırakın.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Bu DOLUNAY’da neden hayatın size hediye ettiği olanaklara isteksiz yaklaştığınızı, bir aşk ya da bir proje yolunda giderken olmaz hale getirdiğinizi… Sonra da imkansız görünen ya da çoktan ışığı sönmüş fırsatları aniden çekici bulmaya başladığınızı ve mücadele moduna girdiğinizi kendinize sormanız gerekecek! Yapamazsın denilince ayağa kalkıp al yap denilince sıkılmaktan vazgeçmediğiniz için, anlamsız meydan okumaların peşinde koşuyor ya da kaçınılmaz sonlar ve pişmanlıklar yaşıyor olabilirsiniz. Çabanızı ve önceliklerinizi mantıklı bir sıraya koyarsanız, enerjinizi kötü kullanmaktan ya da pişman olacağınız sonuçlara varmaktan korunursunuz. Pratik önerim; önünüzde aksayan bir proje ya da ilişki varsa onu toplamanın ve vazgeçmenin bedellerini iyice gözden geçirin. Bir daha da işi muhteşem son an kurtarışlarına bırakmayın. Eğer zaten olmayacağını bildiğiniz bir şeyin peşine düşmek niyetindeyseniz de tez elden vazgeçin.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Bu DOLUNAY’da kariyerinizle veya ailenizle ilgili keskin kararların eşiğine gelebilir, hangi yolu seçseniz bir tür kayba uğramaktan korktuğunuz bir tercih yapabilirsiniz. Bu tercihi tetikleyen, bir taşınma veya ayrılığı da gerektirecek yeni bir başlangıç ihtimali olabilir. Yeni bir düzen kurmak için harekete geçerken arkanızda bırakacağınız düzenin sağladığı olanakları yitirmekten dolayı kaygı duyabilirsiniz. Ya da kendiniz için arzu ettiğiniz bir adımı atarken – örneğin işiniz için iyi olacak bir tercihi yaparken – bir ilişkiyi tehlikeye atıyor olmaktan çekinebilirsiniz. Önceliklerinizi iyi saptayın! O zaman bedeller size anlamlı gelir 🙂 Hiç bir önceliğimden vazgeçmeyeyim der ve inisiyatif almazsanız çok daha büyük bir bedel ödeyebilirsiniz.

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Bu DOLUNAY’da sizi bekleyen fiziksel ya da zihinsel anlamda bir seyahat var! Bir iş yolculuğu, belki farklı bir yere de gitmenizi gerektirecek bir iş ya da eğitim teklifi, sizi alıştığınız yerden yani rahatınızdan edebilir. Ya da zihinsel bir açılım, edineceğiniz bir farkındalık, alacağınız bazı bilgiler ve bunun kazandıracağı bakış açısı, sizi alıştığınız davranış kalıplarından çıkmaya, ilişkilerinizi de farklı şekilde ele almaya zorlayabilir. Fikir, tutum ya da hayat tercihlerindeki farklılıklar nedeniyle bazı bağların koptuğunu, ya da bazı mesafelerin zorunlu olduğunu görebilirsiniz. Aslında tutunduğunuz ve güvenmek istediğiniz bağlarınızın sizi korumadığını pekala biliyorsunuz. Düşünce ve tercihlerinizin sorumluluğunu alın. Sağlıklı olmayan bağları kopartmaktan korkmayın. Yapmanız gerekenleri yaptığınız için de size güvenenleri ortada bırakacağınızı, küstüreceğinizi ya da sağlıklı olan bağların da kopacağını zannetmeyin.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Bu DOLUNAY’da iş ortamınızda, çalışma biçiminizde ya da kaynak yönetiminizde bazı değişiklikler yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Bu değişikliği yapmak fikri sizde mutsuzluk ve endişeye yol açıyor olabilir. Ama asıl değişimi yönetemezseniz kayba uğrayacağınızı fark etmelisiniz. Şayet konu para harcama şeklinizi değiştirmekse, evet biraz kısıtlama şart gibi görünüyor 🙂 Eğer çalıştığınız yer, iş süreçleriniz ya da birlikte çalıştığınız insanlarla ilgili değişiklikler yapmanız gerekiyorsa, bunu da krize dönüştürmeseniz iyi olur. Yürümediği belli olan bir sistemi sorgulamak ve dönüştürmek kolay değildir ama olmuyorsa da olmuyordur! Kendinizi korumak için düzeni mecburen feda edeceksiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Bu DOLUNAY’da bir ilişkinin gidişatı konusunda insiyatif almanız, süregiden bir bağın devam etme şekline karar vermeniz gerekebilir. Bir iş teklifini ya da bir ortaklığı kabul edebilir, bir ilişkinin daha ciddi bir evreye geçmesine onay verebilir, hayat şeklinizi / yaşadığınız yeri değiştirecek bir kontrata imza atabilir, ya da arzu ettiğiniz değişimi sağlayacak bir girişimi siz yapabilir, bir kişiye ya da bazı yerlere teklifler sunabilirsiniz. Her halükarda başvurular yapacağınız, yapılan başvuru veya teklifleri değerlendireceğiniz ve sonuçta kararlı davranarak dönüştürücü bir adım atacağınız gözüküyor. Kendinizi aşıyor olabilirsiniz 🙂 Lütfen iyi bir ihtimali sırf rahatınız bozulacak diye gözardı etmeye ya da sırf devam eden bir şeyi bozmamak için saçma sapan bir teklifi kabul etmeye kalmayın olur mu! Hayatınızın akışını etkileyecek kararları sırf rahatınıza ya da alışkanlıklarınıza bağlı olmak gibi bir nedene bakarak alamazsınız. Yani almasanız iyi edersiniz 🙂

AKREP veya Yükselen AKREP : Bu DOLUNAY’da size hem güven veren hem de bunaltan bir sürecin sona erdiğini, buna karşın yeni bir düzen kurmak adına vermeniz gereken sıkıcı çabalar da olduğunu görebilirsiniz. Bir işten ayrılıp yeni bir işe başlamak, bir evden ayrılıp yeni bir yere taşınmak ya da para kazanma şeklinizde bazı değişikliklere gitmek gibi mecburiyetler ortaya çıkabilir. Eski durumun artık devam ettirilebilir olmadığını bildiğiniz için kısmen rahatlasanız da, yeni bir çaba size yorucu gelebilir. Yine de bunun kaçınılmaz olduğunu kabul ederek eskiyi aramaktan bir an önce vazgeçseniz iyi ederseniz. Yakın çevrenizdeki insanların ya da akrabalarınızın bazı sorunları nedeniyle de düzeninizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.

YAY veya Yükselen YAY : Bu DOLUNAY’da yeni iş ve fırsat arayışları peşinde olacağınız, sizi heyecanlandıran fikirlerin hayata geçirilme ihtimalini sorgulayacağınız görünüyor… Geçmişten bu yana yatırım yapmış olduğunuz bir konuda çıkabilecek sorunları dikkate alarak yeni bir senaryoya geçmeyi düşünüyor da olabilirsiniz. Kazanç kayıp hesaplarını hassasiyetle yapmanızı öneririm. Bir yanınız herşeyi arkanızda bırakıp yepyeni bir ufka uçmak isterken, sizi teşvik eden şey korkularınız değil ufukta kayda değer bir umut görmeniz olmalı 🙂 İyi ihtimallere aşırı beklenti ile kötü ihtimallere de aşırı kaygı ile yaklaşırsanız kayba uğrarsınız. Herşeyi olduğu yere koyar ve makul riskler alırsanız şans rüzgarını kanatlarınızın altına alırsınız.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Bu DOLUNAY’da iş veya ev düzeninizle ilgili kararlarınızda kaçınılmaz değişimler yapmanız gerektiğini fark edeceksiniz. Yeni bir işe başlamak, aile düzeninizi ya da evinizi değiştirmek, ya da sorumluluğunu aldığınız her türlü düzene bakış açınızı ve tutumunuzu değiştirmek gibi bir meydan okumayla karşı karşıyasınız. İçinizde bir şey sizi her şeyi eskisi gibi tutmaya zorlasa da, alışkanlıklarınızı yıkmazsanız kendinizi yok edeceğinizi idrak edin. Aidiyetlerinizi korumaya ve güvenilir biri olmaya çalışırken kendinize ihanet ediyor ya da aslında hayatınızın sorumluluğunu almaktan kaçınıyorsanız, bir yere varmayan bağımlılık ilişkileri kuruyorsunuz demektir. Sorumluluk sahibi olmak başlangıçlar ve bitişlere de karar vermeyi gerektirir. Evet böyle kökten tutum değişiklikleri kimse için kolay değildir. Ama bunu bir kez yaptığınızda yolu tıkayan en büyük engeli kaldırmış olacaksınız.

KOVA veya Yükselen KOVA: Bu DOLUNAY size kesinlikle hareket getirecek. Bulunduğunuz yerden, konumdan, kafadan çıkıp, ileri gitmek için insiyatif alacaksınız. Yapacağınız bazı görüşmeler de size ivme kazandırabilir. Alacağınız bir teklifle ne zamandır atmaktan korktuğunuz bir adımı atmaya kalkabilirsiniz. Değer mi değmez mi gibi sorular elbette kafanıza üşüşecek… Buna cevap verirken tek uyarım o çok öğüdüğünüz mantığınızı ve olayları tarafsız değerlendirme becerinizi devreye koymanız. Aksi taktirde evet ya da hayır demenizin altındaki tek neden bir süredir içinizi kemiren değişim korkusu ya da başarısızlık kaygısı olacak. Çok derin ve uzun bir iç yapılanma sürecinin orta yerindesiniz. Şimdilerde alacağınız kararlar size eskiden saplandığınız kalıpları değiştirmek konusunda çok yardımcı olacak 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK : Bu DOLUNAY’da sizi yeni iş ihtimalleri ve bunlara bağlı yer değişiklikleri bekliyor. Ancak bu fırsatı değerlendirirken arkanızı toplamak, eksiklerinizi tamamlamak, açık uçları kapatmak, borcunuzu harcınızı, alacağını vereceğinizi denkleştirmek zorundasınız. Temiz başlangıçlar için keskin tavırlar ve fedakarlıklar şarttır. Kangren olmuş dalları kesmeden yeni bir filiz çıkartmayı bekleyemezsiniz. Değişimi akışa bırakıp yeni ufuklara yürümenin heeeer şeyi kendiliğinden çözeceğini düşünmek yerine, değişimin insiyatifini alırsanız gerçekten yeni ufuklara yolculuk edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: