12 Aralık 2019 İkizler Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

ohara koson

12 Aralık 2019 İkizler Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

Resim: Ohara Koson

12 Aralık 2019 günü, İstanbul’a göre 08:12 itibariyle İkizler – Yay aksındaki DOLUNAY tam halini alacak.  Bu DOLUNAY’da ” BEN ve ÖTEKİ teması gündemimize oturacak. İç hesaplaşmalar kadar, başkaları ile aramızdaki maddi / manevi yüzleşmeleri de yapmak zorunda kalacağımız bir zaman diliminden geçeceğiz.” demiştik.  Genel yorumlar için https://junoastrology.com/12-aralik-2019-ikizler-burcunda-dolunay-yanilsama-ve-kararsizliktan-kurtulma-zamani/ yazısını okuyabilirsiniz.

BURÇ ve Yükselen BURÇ için okunmasını tavsiye ettiğim yorumlara gelince:

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Dolunay’da gelen bir teklifi değerlendirmeniz ya da bir başvuru yapmanız mümkün. Bu amaçla bazı görüşmelere gidebilirsiniz. Ya da daha önce yapılmış olan görüşmeler bu dönemde bir karara bağlanır. Bu süreçte ağzınızdan çıkan her şeyin, vereceğiniz her sözün sizi bağlayacağını ve insanların size dair tutum ve beklentilerini şekillendireceğini sakın aklınızdan çıkartmayın. İkili ilişkilerinizde bazı hesaplaşmalar yaşıyorsanız, insanların sizden tutarlılık ve ciddiyet beklediğini, şimdi dürüstlük ya da kararlılık açısından gerekeni yapmazsanız, geç kalmış olacağınızı bilin.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Size gelen bir iş ya da ortaklık teklifi ile planlarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Bu kararın maddi açıdan ve yaşam biçiminize etkileri boyutundan ne getirip ne götüreceğini iyice düşünün. Sonradan sıkıntıya girebileceğiniz kararlar almaktan kaçının. İkili ilişkilerinizde bir değerlendirme ve hesaplaşma süreci yaşıyor olabilirsiniz. Kayba uğramamak ya da geri adım atmamak için görmeniz gerekenleri gözardı etmeyin. Dürüst olun, eksiklerinizi, kusurlarınızı, taleplerinizi, dertlerinizi açıkça ifade edin. Böylece ileriye dönük yolunuzu daha rahat çizersiniz.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Aşkta ve işte büyük anlaşmalar dönemi! Sizden ne istendiğini çok iyi anlayın ve ne istediğinizi çok net belirtin. Olayları loloya, yaparız-bakarız’a getirmeyin. Bak sonra zararlı çıkan, zora giren siz olursunuz. Şimdi vereceğiniz kararların, hayatınıza ne katacağını ve ne gibi fedakarlıkları gerektireceğini çok iyi hesaplayın. Eğer şimdilerde bir ayrılık, uzaklaşma, yalnızlaşma yaşıyorsanız, bunun geçmişte iyi düşünülmeden başlanmış ve gereği yerine getirilmemiş bağlantılar yüzünden olduğunu bilin. Ders çıkartmak sürekli aynı senaryoyu yaşamamanın en iyi yoludur 😉

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Kendinizi bir geçiş sürecinde ve yerine getirilmesi gereken bir alay gündelik işin orta yerinde yalnız hissediyor olmanız mümkün. Tutunduğunuz iş veya özel bağlar şu ara sizi pek fazla desteklemiyor ya da bir şekilde gündelik hayatınıza olumlu katkılar yapmıyor olabilir. Ya da siz bir taşınma / seyahat planı içinde olduğunuz için destel almaya alıştığınız kişilerden bağımsız bir çaba içinde olabilirsiniz. Hayat planınızda ve gündelik düzeninizde ”ötekilerin” etkisi hakkında enine boyuna düşünün. Kendi hedefleriniz ve başkalarının beklentileri ne kadar örtüşüyor? Siz ne kadar esnemek niyetindesiniz? Bu konularda karşılıklı dürüstlük sizi ileri dönük olarak daha rahat ettirecektir 😉

ASLAN veya Yükselen ASLAN : Valla sanki ortada heyecan verici bir teklif, bir proce ya da bir çeşit aganigi naganigi hikayesi var 🙂 Kendinizi coşku ve eğlenceye ya da pür-haz dolu bir sürece kaptırmak elbette sizin de hakkınız. Ancak bugünün yarını da olduğunu unutmayın. Sorumluluklarınızı aşırı ihmal etmeye, sürdürülmesi mümkün olmayan bir düzene ya da düzensizliğe girmemeye, sizi bağlayacak kararlar verirken bunların uzun vadedeki olası yansımalarını dikkate almaya çalışın. Sıkıcıyım evet 🙂 Ama sonra sıkılmamak için şimdi coşkunuzu bi tık frenlemekten bir şeycik olmasss!

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Sizin aklınız yeni procelere, heyecanlı ve aksiyonlu muhabbetlere kayı kayıveriyor emmeee, şu anda elinizdeki sorumluluklara odaklanmak mecburiyetindesiniz canlarım 🙂 Gereğini yerine getirmeniz gereken kontratlar ve kurmak zorunda olduğunuz bir düzen var, bunu savsaklamayın. Size karşı sorumluluklarını savsaklayan, bekleneni vermeyen insanlarla da ne iş ne aşk bağı kurmayın! Zira sonradan boş beklentilere girmiş olmanın acısını yine siz çekiyorsunuz. Güvenirlik ve denklik insan ilişkilerinin olmazsa olmazıdır… Bunu bulamadığınız yerlerden beslenmeye çalışmak sadece sizi aç ve açık bırakır.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : Yesss çok telaşlı ve hareketli bir dönem! Adeta planlardan bol bir şey yok gibi hayatınızda… Öte yandan acaba gerçekten yapmanız gereken planları ertelemek, bazı sorumluluklardan kaçmak için sürekli bir aksiyon peşinde dolanıyor da olabilir misiniz? GERÇEKTEN ne istediğiniz düşünmek için kendinize biraz zaman ayırın olur mu bu ara… Yani küçük adımları aşırı planlarken, aslında tamamen plansız ve salmış bırakmış bir hayat yaşamayın. Zira, şimdi yönünüzü yolunuzu bulmadan yiyeceğiniz hurmalar, sonradan minik popoyu tırmalarrr 🙂 Ya da; kendisine odaklanmış hayalleri olmayanın hayal kırıklığı hiç bitmez!

AKREP veya Yükselen AKREP : Bir ilişkide ya da hayatınızdaki ilişkilerle ilgili olarak genel anlamda bir KARAR aşamasındasınız. Lakin, atacağınız adımların sonradan bağlayıcı olacağını bildiğiniz için aşırı temkinli gidiyor gibisiniz. Durmakla bir cacık olmaz canlar! Sorunlar durmakla değil üzerinde çalışmakla çözülür. Şimdi düşünüp de söylemedikleriniz sonradan canınızı daha çok sıkar. Eğer keskin bir virajda, bir bitişte iseniz ve bundan sonrası sizi korkutuyorsa, boşuna bununla vakit kaybetmeyin. Su akar ve yolunu bulur. Size haksızlık edildiğini ya da haksızlık ediyor olabileceğinizi düşünüyorsanız, bunu da MUTLAKA ifade edin. Gerçek kimseyi gereğinden fazla acıtmaz.

YAY veya Yükselen YAY : Bu aralar evren sizi denklik kurmak için hem zorluyor, hem destekliyor. İlişkilerinizde de, maddi iş birliklerinizde de, hesap kitap ve dengeyi kurma çabası içindesiniz. Çok hassas ayarlar üzerinden hareket ettiğinizi ve aslında sorunun tam olarak çözülmesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu fark edin. Hooop diye rahatlamak söz konusu değil. Ama imkansız diye bir şey de yok yani… Karşılanmamış beklentilerinizi kontrol edin! Acaba çok şeyi m istiyorsunuz? Olmayacak yerden olmayacak şeyi beklediğiniz için aç ve açık kalmış hissediyorsunuz? Yoksa üzerinize düşeni düzenli ve tutarlı bir şekilde yapmayan siz olduğunuz için mi bu hallere düşüyorsunuz?

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Tatlım eğlenme zamanı değil, çalışma zamanındasınız maalesef… Üstelik biraz fiziksel açıdan hasta ya da gönül yorgunluğundan muzdarip olmanıza rağmen, insanların sizden beklentileri bitmek bilmiyor. Alma verme dengesine birazcık dikkat edin bu aralar. Alamadıklarınızı düşünerek kendinizi aşağı çekerken, asıl verici ve gayretli olmanız gereken alanları ihmal etmeyin. Zorlanıyor olabilirsiniz ama odağınızı uygun yere çekerseniz zorlukları aşacak, saçma sapan şeylere takılı kalmaya devam ederseniz daha beter batacaksınız. Benden söylemesi 😉

KOVA veya Yükselen KOVA : Ya riskli bir procenin ya da manitacılık işlerinin peşindesiniz 🙂 Her neyin derdindeyseniz, göstereceğiniz gayrete değecek türden olmasına dikkat edin. Yani sırf yapabildiğinizi görmek ve göstermek için girmeyin o topa… Hayır dersem parasız kalırım ya da geri çeklirsem kendimi beceriksiz hissederim diye olmayacak duaya amin demeyin. Size karşılığını ödemeyecek işlerle veya insanlarla vakit kaybetmeyin. Klakışacağınız işin ya da ilişkinin neleri göze almayı gerektirdiğini iyice anlayın. Böyle bir şeye vakit, emek ve gönül ayırmak için sizin yeterli kaynaklara sahip olup olmadığınızı da iyice düşünün.

BALIK veya Yükselen BALIK : İş ve hayat düzeninizi oturtmaya çalıştığınız bir dönem… Boşa koysanız dolmayan, doluya koysanız almayan konular da var gibi sanki 🙂 Güvenli ve rahat olan ile özgürlük ve hareket alanı tanıyan ihtimaller arasında kalmış gibi hissedebilrsiniz. Ya da ne yaparsanız yapın tatmin olmamaktan, bir şekilde mutsuz ve yalnız kalmaktan çekiniyor olabilirsiniz. Eğer üzerimize düşenleri yapmadan ya da kendi sorumluluğumuzu cesaretle taşımadan yaşıyorsak, konfor alanları bizi mutlu etmez! O yüzden konfor alanı, keyifli ortam, güvenli kale dertlerine düşmeyin 😉 Önünüze koyduğunuz hedefleri en verimli nasıl hayata geçirebilecekseniz, şimdilik onun gereğini yapın. Biraz daha mahrumiyet ya da sıkıntı çeker, sonra istediğiniz gibi bir düzeni kurarsınız.

3 Comments

  1. Hülya Sibel

    Teşekkürler ♡

  2. Yasemin

    Anlatım şeklinizi çok beğeniyorum😊

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: