11 Şubat 2021, KOVA Burcu’nda YENİAY… Daha da Kendimi Tutamayacam Halleri!

Rocio Montoya
Resim: Rocio Montoya

11 Şubat 2021, KOVA Burcu’nda YENİAY… Daha da Kendimi Tutamayacam Halleri!

Resim: Rocio Montoya

11 Şubat 2021 günü İstanbul’a göre 22:05 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki bilgileri dikkate alıyorum;

 • Güneş ve AY KOVA Burcu’nun 23 derecesinde ve haritanın 5’inci evinde kavuşuyor.
 • KOVA’nın yöneticisi olan Uranüs Boğa Burcu’nda, haritanın 8’inci evinde, Lilith ve Mars ile kavuşumda.
 • Haritanın Yükselen Noktası 5 derece Terazi. Yöneticsi Venüs, Kova Stelyumuna dahil.
 • Venüs, Jüpiter, Retro Merkür, AY ve Güneş 10 derecelik bir orb içinde 5’inci evde Stelyum oluşturuyorlar.
 • Kova Stelyumu, Boğa’daki Uranüs-Lilith-Mars Stelyumuna kare açı yapıyor.

Yüksek gerilim hattı gibi bir YENİAY bu…

KOVA Stelyumu Türkiye haritasının 9’uncu evine denk düşüyor ve haritanın MC yöneticisi olan Neptün ile karşıtlık yapıyor.

Sosyal düzlemde;

 • Akademik platformlar ve uluslararası ilişkiler konularında aktif gelişmelerin olması, haksızlık, hukuksuzluk karşısında başkaldırı temalarının çokça gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu gelişmeler resmi iradeye başkaldırı gibi algılabilir ve çekişme, çatışma seviyesi artabilir.
 • Havakoşulları kötüleşebilir ve olumsuz hava şartlarına bağlı sorunlar ya da yer sarsıntıları olabilir.
 • Mali piyasalarda fazlaca manipülasyon veya hatalı işlemler, yanlış bilgilendirmeler meydana gelebilir. Küçük yatırımcıların riskli hareketlere kalkışmamaları yerinde olur.
 • Merkür’ün Kova’da retro konumda olması ve sert etkiler de alması nedeniyle bazı elektronik aletler, iletişim sistemleri, elektrik ve Internet hatlarında sorunlar yaşanabilir.

Bireysel düzlemde;

 • Arzularımıza ve sıradışı sayılabilecek isteklerimize gem vurmakta zorlanabilir, hayatımızı değiştirecek kararlar verebilir, risk almak konusunda her zamankinden daha iştahlı olabiliriz.
 • Hakkımızı aramak, kendimizi olduğumuz gibi ortaya koymak, bu güne dek başkalarının baskısıyla ertelediğimiz bazı kararları uygulamaya koymak ihtiyacımız artabilir.
 • İkili ilişkilerde baskı altında tutulmuş olan tepkiler kontrolsüzce ortaya dökülebilir.
 • Bazı evlilikler, iş ortaklıkları veya iş birlikleri beklenmedik sorunların patlak vermesiyle bitebilir.
 • Kendimizi birilerini ikna etmek konusunda aşırı zorlayabilir ya da birilerinin bu şekilde üzerimize gelmesine maruz kalabiliriz.
 • İletişim kazaları nedeniyle uzlaşmaya gidilebilecek konularda tartışmalar büyüyebilir.
 • Geçmişte daha farklı değerlendirmiş olduğumuz bir konuyla ilgili ani zihin parıltıları, farkındalıklar, idrak açılımları oluşabilir.

Arzu hayatı sürdürülebilir kılan unsurdur. Zira insan arzu ile aksiyona geçer. Bir şeylerden zevk almak bizi onları tekrar tekrar ve daha iyi yapmak konusunda teşvik eder. Zevkle ve şevkle yaptığımız bir şeyler bulmak hayata da anlam kazandırır. İnsan hep ”normal, alışılmış, kabul gören” şeyleri yaparak zevk ve şevk alamaz… Kendisinin ve hayatın sınırlarını keşfetmek, yeni olasılıkları fark etmek, ”başka türlü bir şeyleri” tatmak ister. Bazen de netameli görünen, birileri tarafından üzerine kırmızı ile çarpı konulmuş, herkesin denemeye cüret etmeyeceği şeyleri araştırmak ve bu konular hakkında kendi deneyimlerimizla karar vermek bize çekici gelebilir.

Bazen birilerine ”o işin öyle olmayacağını, bunun daha farklı ve verimli bir yolu da olduğunu” göstermek isteriz. Ya da bunun böyle olduğunu biz fark eder ve kendi içimizde değişim ihtiyacı hisseder, yeni arayışlara gireriz.

İşte bunlar hep oluşa, gidişe, düzene başkaldırma halledir. Bazen insan içinde tutup durduğu, hatta durduğunun farkında bile olmadığı şeyleri bir anda fark edip, bir avazda ortaya dökmek ister.

Bu YENİAY’da arzularımızın, meraklarımızın, arayışlarımızın, haklarımızın, yeni düşünce ve kararlarımızın bizi konfor alanımızdan çıkmaya zorlaması sorun değil… Ancak Merkür retro olduğu için acele etmemek, insanları ve koşulları doğru anladığımızdan ve kendimizi doğru ifade ettiğimizden emin olmak, kapıları bize de zarar verecek şekilde zorlanarak kırmamak, birlikte hareket etmemiz ya da ortak kararlar almamız gereken insanlarla aramızda dengelerin oluşması için 27 Şubat’taki Başak Dolunayı’nı beklemek yerinde olabilir.

BURÇLARA GÖRE yorumlar için Üyelere Özel bölümünü takip edin, gün içinde yayınlayacağım.

”Kafesten çıktın… Şimdi kanatlarını aç ve uç!” der… Bunun için yapılmış bir müzik de var;

8 Comments

 1. Didem Kmlg

  Bu anlattığınız şeylerin nerdeyse aynısını geçen hafta yaşadım ve şuan uzlaşma sağlanmış gibi görünüyor yeniay gelmeden etkisi başlamış olabilir mi? Yoksa bir fırtına ihtimali daha mı var acaba?🥴

  1. JUNO

   Sanmıyorum

 2. Ayşe

  Juno seni çok seviyorum. Yazılarının derinligini ve bilgeliğini çok seviyorum. Ve senin için yazılarının resimlerini yapmayı çok istiyorum. Sevgilerimle.

  1. JUNO

   Beni onurlandırdınız çok teşekkür ederim. Bir sanatçıya ilham vermekten mutluluk duyarım.

 3. Füsun

  Çok teşekkürler

 4. Merhaba, yorumlarınıza bayılıyorum, tam nokta atışı. dile getiremediğim hisleri dillendiriyorsunuz sanki. Teşekkür ederim kendi adıma. Bir de burçlar hakkında olan kısmı da güncellenecek mi acaba, onu da çok merak ediyorum 🙂 tekrar tesekkurler.

 5. lamiel

  Harika! Bu aralar içimde dolanan ve ortaya çıkmak isteyen arzularım dillenmiş gibi. Teşekkürler 🙏

 6. Özge K.

  Ne yazdıysan birebir yaşadım sevgili Juno.. Kucak dolusu sevgiler

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: