10 Ocak 2020, YENGEÇ Burcu’nda AY TUTULMASI ve DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

cropped-0ac2f5a277eaff9a909598fc284194d5.jpg
Resim:

10 Ocak 2020, YENGEÇ Burcu’nda AY TUTULMASI ve DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…

10 Ocak 2020 günü İstanbula göre 22:20 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz GÜNEŞ – AY Karşıtlığı tam halini alacak. Bu DOLUNAYa bir de Penumbral ya da Halkalı olarak tabir edilen AY TUTULMASI eşlik edecek. Genel yorumlarda https://junoastrology.com/10-ocak-2020-yengec-burcundahalkali-ay-tutulmasi-ve-dolunay-karar-ve-irade-kilicinin-kindan-cikma-zamani/ – Her DOLUNAY’ın doğasında var olan çekişme, bu kez şöyle şekillenecek; Kendimizi koruma, riskten kaçınma, güvenlik alanımızı sabitleme ve alıştığımız sisremi savunma güdümüz ile, kaçınılmaz olduğu görülen bir yöne doğru dirayet ve kararlılıkla ilerleme arzumuz arasında kalacağız. Geçmişten bu güne taşıdığımız ve içinde ”bir şekilde” rahat hissettiğimiz düzenekleri feda etmeden, yeni ve daha sağlam bir zemine geçmemizin mümkün olmadığını açıkça fark edeceğiz – demiştik:

BURÇLARA GÖRE YORUMLARA GELİNCE;

KOÇ veya Yükselen KOÇ : Sorumluluk alma mecburiyetiniz, görev bilinciniz, iş hayatınızda atmanız gereken adımlar ile, alıştığınız gibi davranma ve kendinizi güvenceye alma güdünüz arasında kalabilirsiniz. Ailenizin ya da sorumluluk duyduğunuz insanların size ihtiyacı olabilir ama siz beklentiye maruz kalmaktan çekinebilirsiniz. Ya da meslek hayatınızda bir dönemeçte kalabilir ve kendinizi riske atmak zor gelebilir. Bu açmazı verimli bir tutum ile aşak için geçmişten ders alın! Kendiniz ve çevreniz için yapmanız gerekenleri tuhaf bir geri çekilme ile savsakladığınızda neler olduğunu hatırlayın. Sizi pasif kalmaya zorlayan dürtüleri inceleyin ve kendinize dürüst olmaya çalışın: ”Siz olmak istediğiniz insan gibi davranıyor musunuz?” Yoksa konulmayı istediğiniz bir yer var… Öyleymiş gibi yapıyor ama gerektiğinde elinizi taşın altına koymak yerine bahaneler üreterek kaçıyor musunuz? Daha da önemlisi bunun size sonradan getiridği maddi, sosyal ve manevi bedeller hakkında ne düşünüyorsunuz? Aksine konu geçmişte fazla cüretkar davranmış ve her taşın altına el sürmüş olmanız ise, o zmaan şimdi kendinize şu soruyu sorun: ”Elim ne kadar güçlü ve hangi hedef bu hamleyi yapmaya değecek kadar önemli?” Kendinize yakıştırdığınız ve güvenli bir biçimde taşıyabileceğiniz tercihlerle ilerlerseniz, hem yol alır hem de kendinize olan saygınızı pekiştirirsiniz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA : Yeni projeler, yeni ufuklar, yeni fikirler, yeni ihtimaller kapınızı çalıyor… Ama sizin bütün bunları kucaklamak konusunda bir çekimserliğiniz, alıştığınız kaptan çıkmamak gibi bir alışkanlığınız, kafanızın üstündeki dam uçmadıkça bildiğiniz döşekte uyumayı istemek gibi bir ısrarınız var! Yeni fikirlere açılmak veya yeni bir pratiği öğrenip hayatınıza geçirmek konusunda aşırı temkinli olabiliyorsunuz. Birilerinin size meydan okuyabilecek gibi olduğunu hissettiğiniz bir alana girdiğinizde ilk tepkiniz kendinizi ortaya koyacak yeni yollar bumak ya da bir süreliğine kendinizi geliştirme çabası içine girmek değil, en güvenli bulduğunuz alana geri çekilip rakip gördüklerinizin düşmesini beklemek oluyor. Ama bu şekilde ne siz gelişiyor, ne de başkalarının vesile olduğu gelişmelerden fayda görüyorsunuz. Hayatı kendi konfor alanınız ile sınırlayarak değil, konforlu görünmese de olasılıklarla dolu olan alanlarda bazen bir öğrenci gayretiyle yol almaya çalışarak yaşamayı öğrenin! Kimse sizden daima yeterli olmanızı beklemiyor. Ama siz yeterli olamama korkusu ile kendinizi sabote edebiliyorsunuz. 2020 yılında düsturunuz, öğrenmeye devam ederek genç ve dinamik kalmak olsun.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : İlgi çekici bir teklif, önünüzde kapılar açıyormuş gibi duran bir meydan okuma ya da bir aşk ihtimali ile karşı karşıyasınız! Çok koyup çok az almaktan, çok verip alacağınız karşılıktan tatmin olmamaktan, çok umup hayal kırıklığına uğramaktan çekiniyor olabilirsiniz. Beklentilerinizi, önceliklerinizi ve bunların hayat içerisinde gerçekçi bir zemine oturup oturmadığını bir daha sorgulayın. Bazı şeyleri göze almak kolay ya da masrafsız olmaz ama onları gerektiği gibi göğüslemediğimizde yaşayacağımız sıkıntı korktuğumuzdan daha büyük olabilir. Önünüze çıkanları reddetmek gibi bir şansınız olup olmadığını kendinize ciddi ciddi sorun. Mutlaka yapın demiyorum ama yapmama kararınızın arkasında tembellik ya da beceriksizlik korkusu olmasın. Yapmak kararını alır ve adım atarsanız da girdiğiniz mücadelenin çocuk oyunu olmadığını aklınızdan çıkartmayın. Bu sıralar aşk ilişkilerine giriyorsanız, değersizlik duygunuzu gidermek için olmayacak savaşlara koşmamaya dikkat edin. Ama içinizdeki geçmeyen değersizlik hissinin de olan ilişkilerdeki güzel olasılıları sabote etmesine izin vermeyin.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: İlişkilerle ilgili alınması gereken kararlar veya sergilenmesi gereken tavırlar var önünüzde… Sevgi ve beraberliğin bedelsiz ve çabasız gerçekleşmeyeceğini çok iyi biliyorsunuz. Kendinizi aşırı koruyarak ya da sorumluluğu tamamen birilerinin üzerine yıkarak hiç bir ilişkinin yürümeyeceğini aklınızdan çıkartmayın. İlişkilerin sizi içinde tutan güvenli kaplar ya da hayattan koruyan zırhlar olmasını isteyebilirsiniz. Ama böylesi güçlü ve gevinilir bağlar kurmak için de elinizi taşın altına koyup sizden bekelenen çaba ve dirayeti sergilemek gerektiğini fark edin. Aşkta ve işte ya da uzun süreli bağlarda size bir tür risk ya da meydan okuma gibi gelen fakat geri çevirdiğiniz takdirde sonradan pişmanlık duyacağınız teklifler ya da olasılıklarla karşılaşmanız mümkün. Kendinizi tamamen tanıdık bir mevziye geri çekilerek korumaya çalışırsanız, bunun ne sizi ne ilişkilerinizi daha iyi bir zemine taşımayacağını bilin. Kendinizin farkında olun, ne istediğinizi bilin ama durumun gereğini sakın gözardı etmeyin. Hayatın merkezinde ve kendi merkezinizde kalmak ile hayatın merkezine kendinizi koymaya çalışmak arasındaki farkı iyice tanımlayın.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Hayat düzeninizle ilgili kararlar var önünüzde… Bir dönemin bittiğini ve yeni bir dönemin ancak farklı kurallara uyarak yönetilebileceğini kalben biliyorsunuz! İçinizde bir yer kendinize acımak ve birilerinin merhametine sığınmak için kıvranıyor. Ama o merhameti kendinize göstermeniz ve içinizdeki çocuğu bizzat sahiplenip iyi bakmanız gerekiyor. Hayır siz artık çocuk değilsiniz. Bir dönem bitti, bir devir kapandı ve siz artık kendi sağlığınızdan, huzurunuzdan, hayatınızın sürdürülebilir bir zeminde şekillenmesinden bizzat sorumlusunuz. Belki yepyeni bir iş ya da hayat süreci uzanıyor önünüzde… Rutinlerinizin değişmesini doğal kabul edin. Sağlığınıza, iş yaşantınızın ve günlük hayatınızın farklı kurallar dahilinde şekillenmesine direnmeyin. Geçmişten ders alın ve aynı hataları tekrar etmeyin. Zaman kendinize sahip çıkmak ve önünüzde uzanan yolu cesaretle yürümek zamanı… Olması gerekenleri fark etmek için kalbinizi açın ve fısıldanan sözcükleri duyun. YAPABİLİRSİNİZ!

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Kendinizi bilmek ve sevmek için hiç bu kadar gerçek bir fırsatınız olmamıştı! Hayatın size sunduklarını şükür ve dirayetle kucaklayın. Kendinize inanın ve kimsenin size ne yapmanız gerektiğini söylemesini beklemeyin. Zira kalbinizin sesi duymamanıza izin vermeyecek kadar yüksek. Yolun tanıdık gelmesine gerek yok… Alis, Harikalar Diyarına giden deliğe nasıl cesaretle girdiyse, siz de bu yola öyle girmeli ve yolla birlikte büyümelisiniz. Düştüğünüz yer çukur değil cennet bahçesi ve siz kendiniz olmak için hiç bu kadar sağlam bir şans elde etmemiştiniz!

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Yeniliklere GEBE bir süreç bu… Hamile kalmak isteyen Teraziler için kapı açık! Her türlü üretken süreç için de uygun bir dönemdesiniz. Tohum ekmeniz ve toprağınızı güçlü tutmanız gerekiyor. Bir aile veya ev kurmaya ya da size bereket getirecek bazı adımları atmaya da müsaitsiniz. Her zaman olduğunuzdan daha cüretkar davranmanızda bir sakınca yok. Aidiyetin yepyeni bir tanımı olmak zorunda zira… Sevilmekten çok sevmeyi, görülmekten çok görmeyi, korunmaktan çok korumayı becermek… Yani büyümek… Yani kendi gücünüzü fark etmek zorundasınız. Zayıflık mı? Herkes zayıftır ve en zayıf olduğumuz yer aynı zamanda en büyük gücümüzdür. O kaynağı bulun. Onu güçlendirin. Ona sahip çıkın. Bitirmeniz gerekenleri bitirip, başlamanız gerekenlere şevk ve umutla başlayın. Sıfır ve bir birbirinin içindedir. Bire varmak için size engel olanları sıfırlayın.

AKREP veya Yükselen AKREP: Ya bu bayağı aşk 🙂 Ya da aşka benzer bir şevk… Elinizi korkak alıştırmayın. Becerebildiğinizin en iyisini yapın. İçinizden geldiği gibi konuşun ve davranın. Olacaklar olur ve su akar yolunu bulur. Gölgeyi değil ışığı kucaklayın. Karamsar değil gayretli ve iyimser olun. Kaybetmemek için değil kazanmanın ne olduğunu keşfetmek ve yola başka bir gözle bakmak için adım atın. Korktuğunuz gibi değil aklınıza bile gelmeyen gibi olacak… Yeter ki alıştığınız karanlığa değil, keşfetmek için kıvrandığınız ışığa doğru yürüme cesaretini gösterin.

YAY veya Yükselen YAY: Kendinizin ve yapabildiklerinizin değerini bilmeniz için evren size kapılar açıyor anacım 🙂 Yanaklarınızı şefkatle sıkın ve aynada kendinize öpcük yollayın! Aşırı güzel ve becerikli olduğunuz, her şeyin de en güzelini hak ettiğiniz için kendiniz kutlayın. Sizi kimse durduramasın. Kaybettiğinizi düşündüğünüz şeylere cesaretle bakın ve olayların neden öyle geliştiğini kendinize itiraf edin. Kazanmak istediklerinize de yaşadıklarınızdan aldınız dersleri düşünerek yaklaşın. Değerli olmak için uğraşmak yerine DEĞERİNİZİ fark edin ve ona göre davranın. O zaman gelenin ve gidenin önemi kalmaz. Siz önemli olursunuz.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Yeni biz SİZ var önünüzde keşfedilmeyi bekleyen… Kırılganlığınızı ve gücünüzü yepyeni bir gözle değerlendirmek ve zayıflık olarak gördüğünüz yerleri üzerinde yükseleceğiniz zeminlere çevirmek zorundasınız! Daha fazla duvar çekerek ya da daha kalın duvarlara kafa atarak değil, attığınız adımların daha farkında olarak ve kendinize sahip çıkarak, zerafet ve şevk ile yürüyün. Önünüzde bir dağ var evet! Ama insan dağ ile kavga edemez… Ancak dağın kurallarını anlar ve ona boyun eğer. Boyun eğmenin zerafeti en büyük güçtür. Bir keçi gibi inatçı değil bir at gibi onurlu olun. İyi bir at yükünü ne olursa olsun yerine ulaştırır. Yükününüzü de yolunuzu da sevin ve muhtaç olduğunuz her şeyi yolda keşfedeceğinize inanın. İlişkilerde hem sevecen yanınızı cesurce açın hem de sevecenlik görmeye açık olun. Alabilmenin verebilmek kadar önemli olduğunu ve mutluluk yarattığını fark edin. Süreci kontrol etmek yerine anın getirdiklerine duyarlı olmayı deneyin.

KOVA veya Yükselen KOVA: Fark ve itiraf edilmeyi bekleyen bir şeyler var içinizde… Onları reddetmeyin! Yük dediğimiz şey omuzlarınızda değil kalbinizdedir. Kalbinizi açın. Kendinizi korumak istiyorsanız gerçeklerden kaçmak yerine olanla kucaklaşın. Korkularınız sizi yönetsin istemiyorsanız onların gözünün içine bakın. Bitmiş, tükenmiş ve sizi tüketmekte olan ilişkileri sürüklemeyin peşinizden. Olasılıklara açık olun. Ve kendinizi yeni başlangıçlara kapatmayın. İş hayatınızın durağanlığı ve bereketsizliğinden şikayetçiyseniz, bunun kendi şevksizliğiniz ve karamsarlığınız ile yakından ilgili olduğunu fark edin! Sorumluluklarınızı eziyet gibi görmeyi ve ayak sürümeyi bırakın. Yeni olasılıklara da ”nasıl olsa bu da…” diye eski kılıflar biçmek yerine tutumunuzu ve tavrınızı güncellemeyi akıl edin 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK: Siz kendinizi fırtınada okyanusa atılmış bir sandal sanıyorsunuz… Oysa batan gemiden kurtarılan tek yolcusunuz. Perspektifinizi değiştirin. Olumsuz gibi görünenin içindeki fırsatı kucaklayın. Hayatın size sunduğu yeni başlangıçları takdir edin. İleri gitme yeteneğinizden asla şüphe etmeyin. Sığınacak liman aramayın; Siz BALIK’sınız YÜZÜN 🙂

12 Comments

 1. Vecihe Zaman

  Sıfır ve bir bir birinin içindedir. Bir’e varmak için size engel olanları sıfırlayın…

  Kasım ayından bu yana yapıyorum bu dediğinizi. Sabrımın sınırlarını az biraz kenime doğru çekerek.

  Her zaman sizi okumayı, bilgeliğinize ve kaleminizden dökülenlerin doğruluğuna hayretle haryranlık duymayı seviyorum.

  Varolun.

  1. Şanslı Butik

   Hangi burçtansınız bilmiyorum ama düşüncelerimi sizin kadar mükemmel ifade eden başka biri olamazdı. Teşekkür ediyorum

  2. Şanslı Butik

   İşte bu! Sizde Terazisiniz 😀 😀 😀 😀
   Ne hikmetse sayfa açıldığında ilk gördüğüm yorumunuz oldu.Burcumu okumadan Yorumunuzu okudum…

   1. JUNO

    Oğlak 🙂

 2. e

  Ohhh içimi rahatlattın juno <3

 3. Ağlıycam şimdi, tam olarak ihtiyacım olan bilgiyi o kadar kalpten yazmışsınız ki… Aklım nasıl yapacağını bilmiyordu ama sayenizde kalbim anladı, çoookkkk seviyorum sizi emeğinize sağlık??

 4. Sevilay Bosna Keskin

  Gerçekten nasıl bu kadar gerçek yazıyorsunuz. Bravo???

 5. Beyhan

  Her burca üç cilt roman ,balığa üç satır kelam ,biraz üzüldük .

  1. JUNO

   Sayıya değil içeriği baksaydınız, şifa olurdu… Verileni almayınca gönül doymaz kuzum.

   1. ESRA

    Balık burcuyum ve tam da kafamdaki soru işaretlerine kısa ama çok öz ve çarpıcı bir cevap aldım. Yine hayran kaldım. Sağ olun, iyi olun ??

 6. Ayça IŞıldar

  nokta atışları için büyük tebrik:)))

 7. Şule

  Az önce eşime şunu söylemiştim;bir çukura hapsolmuş gibi hissediyorum etrafından insanlar yürüyerek geçip gidiyor gibi..siz de çukur değil cennet yazmışsınz çok değişik bir tesadüf(mü?)

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: