10 Ocak 2020, YENGEÇ BURCUNDA”Halkalı” AY Tutulması ve DOLUNAY; Karar ve İrade Kılıcının Kından Çıkma Zamanı!

song-yueran-4575758458
Resim:

10 Ocak 2020, YENGEÇ BURCUNDA”Halkalı” AY Tutulması ve DOLUNAY; Karar ve İrade Kılıcının Kından Çıkma Zamanı!

Resim: Song Yueran

10 Ocak 2020 günü, İstanbula göre 22:20 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz GÜNEŞ – AY Karşıtlığı tam halini alacak. Bu DOLUNAYa bir de Penumbral ya da Halkalı olarak tabir edilen AY TUTULMASI eşlik edecek. TUTULMA etkilerini incelerken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş ve AY, Oğlak ve Yengeç Burçlarının 20 derecesine ve haritanın 5 – 11 aksına yerleşmiş durumdalar.
 • Güneş, Haritanın Yükselen ve MC Yöneticisi de olan Merkür, tam kavuşum halindeki Pluto ve Satürn, 2 derecelik açıya sıkışmış bir OĞLAK STELYUMU oluşturuyorlar.
 • Yükselen Noktası 13 derece Başak Burcu.
 • ALDEBARAN Sabit Yıldızı MC noktası ile, ANTARES Sabit Yıldızı ise IC noktası ile kavuşumda.
 • Jüpiter, FACIES Sabit Yıldızı ve Güney AY Düğümü Stelyumu ile Retrodan Sabit Konuma geçmiş olan Uranüs arasında üçgen açı var.

MEALİ;

 • Dünya için ”ne adına neyin feda edilebileceğini ve neyin korunması gerektiğini” fark etme zamanı. Yeni bir dünya düzeni kurulacak evet! Ve bunun için pazarlıklar tüm hızıyla sürmekte…
 • İran’ın haritasında alttan alta yürütülen büyük bir değişim dalgasının varlığı görünüyor. Ancak SAVAŞ SÖZ KONUSU DEĞİL! İran’ın gücü, bütünlüğü ve önemi giderek artıyor.
 • Türkiye için de uluslararası işbirlikleri açısından bir dönüm noktası iyice belirginleşiyor.

Bireysel olarak ise aklımız başımıza alıp, hayatımızı sürdürülebilir bir zemine oturtmak adına gerekenleri yapma zamanı!

Her DOLUNAY’ın doğasında var olan çekişme, bu kez şöyle şekillenecek; Kendimizi koruma, riskten kaçınma, güvenlik alanımızı sabitleme ve alıştığımız sisremi savunma güdümüz ile, kaçınılmaz olduğu görülen bir yöne doğru dirayet ve kararlılıkla ilerleme arzumuz arasında kalacağız. Geçmişten bu güne taşıdığımız ve içinde ”bir şekilde” rahat hissettiğimiz düzenekleri feda etmeden, yeni ve daha sağlam bir zemine geçmemizin mümkün olmadığını açıkça fark edeceğiz.

FEDA ve KARARLILIK teması oldukça önemli… ”Her Seçiş Bir Vazgeçiştir” der Sartre! Her seçiş geçmişimizle, tutunduklarımızla, bizi ayakta ve hayatta tuttuğunu sandığımız şeylere aramızdaki bağlara vurulan bir İskender Kılıcı’dır. Bu nedenle bizi yoran, aç bırakan, üzen, yıpratan, gelişmemize mani olan bir konumdan, yaşantı biçiminden ya da ilişkiden vazgeçerken bile içimizde bir FEDA sancısı olur. Kimi emeğini sevmek der buna, kimi tanıdık olanın verdiği rahatsız güvenlik hali, kimi belirsiz olandan kaçınma…

Oysa en tanıdık, en kontrol altında, en bizden olan şeylerde yatar bazen en büyük tehlikeler. Korunmakta ve korumakta ısrarlı olduğumuz şeyler bizi yoldan uzağa atar ve kendimizi keşfetmekten mahrum bırakır.

KENDİMİZİ KORUMANIN bile yeni bir tarifi olmak zorunda artık bizim için. Belki başımızın üstündeki dam birazdan çökecek, belki bildiğimiz/alıştığımız gibi yapma inadımız başımıza dert olacak, belki kendimize verdiğimiz zararın ne kadar büyük olduğunu anlamak ancak o tanıdık tutuma / seçime dışarıdan bakınca belli olacaktır.

Harita elimize verilip yön belli olduysa nihai adımı atmamak yolcu için mümkün değildir! Adımı atamayan bir uçurumun başında, hayati bir dönemecinin köşesinde, tetiğin önünde kilitlenip kalacaktır. Yani geldiği belli olan bir sondan gözümüzü kapatarak korunmak mümkün değildir bu aşamada… Denemekten, öğrenmekten, yapabileceklerimizi keşfetmekten, yüreğimizi elimize alıp bilinmeyene açılmaktan kaçınmak mümkün değildir. Hayat değişimin acısız olacağına, ya da her şeyin beklediğimiz gibi olacağına dair hiç bir söz vermez! Muhtemelen hiç beklemediğimiz şeyler olacak, sınav bilmediğimiz yerden çıkacak, korktuklarımız ya da hiç ummadıklarımız başımıza gelse bile bu deneyim bize kullanmayı bilmediğimiz bir kası çalıştırmayı öğretecek, üstüne gitmekten kaçındığımız niteliklerimiz bir beceriye dönüşsün diye hayat bizi zorlayacaktır. Tek şansımız, kendimize BİR ŞANS VERMEK ve bu yeni sistemi adım adım tanımak, onun bir parçası olmak, onunla şekillenmek için, kararlılık ve dirayet kılıcını kuşanmaktır.

Ne kadar erken kabul edersek bu yolu yürümek ve kendimizi yolla güçlendirmekten başka çaremiz olmadığını, önümüzdeki altı ay için gerilim o kadar erken bitecek, keyife veya huzura geçme aşaması o kadar çabuk gelecek, KIŞTAN BAHARA – ÖLÜMDEN YAŞAMA geçmek o kadar kolay ve zenginleştirici olacaktır.

BURÇLAR için yorumları hazırlıyorum… Siz arada bu şarkıyı dinleyin derim 🙂 Marcus Miller & Selah Sue – Que Sera Sera yani Olacaklar Olur

15 Adet Yorum

 1. Dilan

  Muhteşem… Tam da feda etmekten ve karşılaşmaktan kaçındığım şeylerle yapmayı çok istediklerim arasında kaldığım günlerden geçiyorum. Sadece zihnimde gidip gelen dalgalara odaklanıp gönlümü kıyılarımda yalnız bırakmışım da yazınızı okuyunca dalgalar arasından çıkıp onu alıp göğsüme koymuşum gibi hissettim. Sanırım tam tarifi bu… Teşekkürler… Sevgiler?

 2. Savas tamtamlarina aldiris ettiğimden/inandigimdan degil ama iyi ki savasla ilgili bu yorumu yaptiniz ❤ yetti gari korku salan yorumlar!

 3. Yasemin

  Muhteşem bir yazı:)harikasiniz??

 4. Aslı

  Vanilya ve bu yazınız beni benden aldı. Sağolun ve hep var olun yazılarınızla

 5. merve özüpek

  Emeğinize sağlık…

  Fikrinizi almak için ufak bir sorum var.
  Güneş, Mars, Merkür ve Venüs doğum haritasında başakta 1.evde olan biri için bu yıl kendi işini kurmak fikri sizce gökyüzüyle uyumlu mu? (Yükselen ve güneş burcu da başak)

  Teşekkür ederim

 6. Banu soysal

  Her zaman ki gibi muhteşemsiniz…

 7. FİKRİYE ÖNER

  Şahane…Emeğinize sağlık..

 8. Tuba

  Sanki tüm gökyüzü yorumlarınızda veda edin ayrılın diyorsunuz. Gökyüzü savaşmaya değer demez mi hiç merak ediyorum.

  1. JUNO

   Elde tutmak gerekmeyen şeyden ayrılın evet. Hırs veya kaygı haline gelmiş bir şeye tutunmayın diyorum. Ben demiyorum gökler öyle…

  2. Romain

   Savasmak, mucadele etmek,caba sarfetmek ikileme ve catismaya neden olacagindan tevekkul ve biat felsefesine aykiridir.bu nedenle saniyorum :))

   1. JUNO

    Bu kadar etikete gerek yok be cancağızım 🙂 İçine siniyorsa al kullan.

 9. kova kadını

  her bir cümle su an icinde bulundugum durum ve duygu durumum.. muhtesem! aldim yaziyi saklayacagim.? cunku yeni bir baslangica merhaba demek zorundayim cok uzun bir aradan sonra..hayatimin degisim ve dınusüm noktasi.. bunu biliyor ve hissediyorum aslinda..artik hicbir sey eskisi gibi olmayacak.biliyorum.(31 ocak kovasiyim bu arada..) sizi ilk kez tesadufen okudum.ama cok etkileyici bi yazi oldu benim icin.tesekkurler??

 10. […] bir de Penumbral ya da Halkalı olarak tabir edilen AY TUTULMASI eşlik edecek. Genel yorumlarda https://junoastrologycom.wpcomstaging.com/10-ocak-2020-yengec-burcundahalkali-ay-tutulmasi-ve-dolunay-karar-ve-irade… – Her DOLUNAY’ın doğasında var olan çekişme, bu kez şöyle şekillenecek; Kendimizi […]

 11. Ceren

  Teşekkürler,var olun???

 12. Gonca A

  Sen soyledin Juno, çok söyledin de… Ben emek verdim sandim

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: