Yay Burcu’nda SATÜRN & AY Kavuşumu … MARATON KOŞABİLMEK!

Shin Sun Mi 2
Resim:

Yay Burcu’nda SATÜRN & AY Kavuşumu … MARATON KOŞABİLMEK!

Ay, coşkulu ve dizginlenmesi zor bir hal aldığı YAY Burcu’na girdi ve Satürn ile kavuştu bugün.

Böylece, Satürn’ün Lilith ve Merkür ile kavuşumda olan Kuzey Ay Düğümü ve Güney Ay Düğümüne yaptığı görünümler de tetiklendi.

Üstelik Başak Burcu’ndaki Mars, Jüpiter ile kavuşumda ve bu ikili Pluto ile üçgen görünümde.

Öte yandan Başak’taki Venüs’ün Neptün’e karşıtlığı devam ediyor.

Acep göklerde hal bu iken, İnsan-Evladı’nın payına neler düşmekte 🙂

İnsan tutkularının peşine düşüp, onları hop zıp elde ederek keyif alır ya hayattan… İşte bu ara böyle kısa vadeli zaferlerin ”bir sonraki emre kadar ertelendiği” bir dönemdeyiz.

Hayata sabırla tutunmak ve hedeflerimizi titizlikle takip etmek gereken bir zaman… Aksiliklere, ertelemelere, belirsizliklere RAĞMEN yola devam etmek bu ara bizim payımıza düşen!

ZİRA MÜFREDAT KONUMUZ; UMUTSUZLUĞA KAPILIP HAVLU ATMAMAK 🙂

Zamanın eli her şeyi usulca olması gereken hale getirecek… Ama bu arada özenli, kararlı, ETİKLERİMİZE SAYGILI, ve gayretli olmaya devam etmemiz ve OLUMSUZ BEKLENTİLER ile gönlümüzü karartmamamız gerekiyor.

”Beklenti” ile ”Umut” arasındaki farkı anlamak lazım demek ki herşeyden önce…

BEKLENTİ, belirli bir hedefe yönelip, onu gerçekleştirmenin hayaliyle adım atmaktır. Bizi yolda tutan havuç, ELDE ETMENİN HAZZI’dır.

UMUT ise üzerimize düşeni hakkıyla yaptığımız zaman, hayatın bize İHTİYACIMIZ OLANI getireceğine dair duyulan güvendir. Yolda karşımıza çıkanlardan HOŞNUT olmaktır.

Birinin temelinde kontrol arzusu, diğerinin temelinde ise ”programın mükemmel işlediğine dair” bir teslimiyet vardır. Biri elde etmek için HERŞEYİ YAPMAYA teşvik eder bizi.. Diğeri ELİNDEN GELENİ NE OLURSA OLSUN YAPMAYA 😉

ATEŞ ARABALARI gelir aklıma, içime ”elde edememe kaygısı” düştüğü vakit…

Filmde biri kendini ispat etme hırsı ile, diğeri ise Yaratan’ın verdiği yeteneği iyi kullanarak O’nu yüceltme arzusu ile koşan iki adam vardır. Hırslı olan, 100 metre yarışını kazanır. Antrenörünün de çok iyi tespit ettiği gibi, 100 metre hırs ile kavrularak koşanların alanıdır zira… Diğeri ise herkesin vücudunun 300 metreden sonra katılaştığı 400 metre koşusunu kazanır… Zorlanmadan, başını keyifle geri atmış bir şekilde gülümseyerek 🙂

Maraton ise dersimiz, bize düşen yaratılışımızda var olan sabır, kararlılık, ayartılmadan, yılmadan yola devam etmek ve detaylara dikkat etmeyi bırakmamak niteliklerini ONURLANDIRMAKTIR!

ATEŞ ARABALARI – VANGELİS

[wpvideo 2AvQgSCr]

0 Yorum

 1. Lu

  plüto 7. evde 29 derece ve güneş ile kare açıda.. Venüs mars kare, Venüs Satürn kare.. Güneş Satürn kare, ay mars kare…. Satürn ve mars 8. ev akrepte..
  Nafile de olsa gerçekten umut etmek istiyorum…. yazılarınız bir nebze olsun yardımcı…. elinize sağlık

 2. ays

  bir kere de sabretmeye gerek yok, işler yolunda diyebilseniz ya keşke. sabır sabır.. yaşamaya hal kalmadı.

 3. Sedef

  Yüreğine sağlık juno’cuğum yine güzel yazmışsın. Yalnız bir ricam var lütfen yapamam edemem deme, önümüzdeki dolunay yazını çooook uzun tut olur mu? Her şeyiyle ince dokuyarak yaz. Okumaya, öğrenmeye ve yaşamaya çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz, lütfen bize bitmesini istemeyecegimiz, okurken mest olacagimiz ve tek solukta bitirecegimiz muhteşem bir yazı yaz. Sipariş verir gibi oldu sanki biraz evet farkındayım :)) yine de ısrarla istiyoruz.

 4. fatıma

  çok direndiğim şeyler oldu 2011 den bu yana. evim yuvam dimdik ayakta dursun diye yuttuğum hazmetmeye çalıştığım çok şey oldu ve hala hala direniyorum … Ama bu aralar olmuyorsa olmuyordur… bu kadar inat etmekte direnmekte yanlış mı yapıyorum kendime yepyeni bir yol mu açmalıyım diye düşünmeye başladım
  seni 2012 de keşfettim. Yazıların bana 2012 den bu yana hep bir yol gösterdi ışık tuttu
  TÜM YÜREĞİMLE ALLAH RAZI OLSUN DİYORUM GÜZEL KARDEŞİM
  elimden gelen her ne ise yaptım vicdanım rahat, yapmaya da devam edeceğim ama artık tüm gücümle inat etmeden elimden geleni yapacağım.

 5. fatıma

  ALLAH BANA VE BENİM GİBİ OLANLARA MUTLAKA BİR HAYIR KAPISI AÇACAKTIR… hayatın akışı bakalım neler getirecek. gönlümüzün şifa bekleyen tıkanıklıklarını tertemiz sularla yıkacak bizi tertemiz kılacak umut ışığı istiyorum RABBİMDEN….

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: