VENÜS Ay Düğümleri’ne Göz Kırparken Siz de Yolunuzu Çizin …

Kilitler - Vladimir Kush

VENÜS Ay Düğümleri’ne Göz Kırparken Siz de Yolunuzu Çizin …

Venüs Yengeç’in son derecesine girdi… Cömert ve gösterişli Aslan’a geçmeye hazırlanıyor. Tam bu geçiş döneminde bir de Ay Düğümleri’nin çekim alanına girdi; her ikisine de ılımlı açılar yaptığı birkaç günlük bir devreden geçiyoruz.  Nedir bize getirisi? Bu görünüm, hangi kapının kilidini açar?

Venüs hayattan alınan haz ve yüklenen anlam, sahip olunan değerler ve öz-değer duygumuzla ilgilidir. Aynı zamanda kaynaklarımızı verimli, adil ve dengeli bir biçimde kullanmayı da temsil eder.

Geçmişten geleceğe uzanan bir köprüdür Ay Düğümleri … Nereden gelip nereye gideceğimiz konusunda bize ipuçları verirler.  Güney Ay Düğümü bir süredir Lilith ile, Kuzey Ay Düğümü ise Juno ile kolkola geziyorlar… Bu tema, olumsuz düşünceler ve – ihtiras, nefret, kin gibi – yıkıcı duyguları geleceğe taşımamak, nefsimizin kontrolünü ele almak, kendimize temiz bir duruş seçmek ve duruşumuzu bütünleyen yol arkadaşları edinmek hakkındadır. Gelişimimiz ve iç huzurumuz için uygun bulduğumuz yolda bize yoldaşlık edemeyecek kişilerle kurulumuş olan sağlıksız ve verimsiz bağlar, uzun bir süredir devam eden bu etki nedeniyle ameliyat masasına yatmıştır. Hem kendi nefsimiz ve vicdanımızla hesaplaşmalarımız hem de ilişki ağlarımızı temizleme, verimsiz ve anlamsız olanları ayıklama çabamız – göklerin her zaman da çok hoşumuza gitmeyen – teşvik edici etkileri nedeniyle tam gaz devam etmektedir.

Venüs’ün de bu bileşkeye ılımlı bir açıdan dahil olması, bu birkaç gün içinde kendimize yön belirlemek, yeni kararlar almak konusunda iyi bir etki altında olacağımıza işaret eder. Elimize bir anahtar ve bunun açtığı kapılar verilmiş gibidir. Bu anahtarı bu güne kadar almış olduğumuz dersler ve bunların değer sistemimize yansımaları olarak düşünün. Biz elimizdeki anahtarı kullanarak bir veya birkaç tercih yapacağız.

Neler olabilir bu tercihler; iş, aşk, evlilik, dostluklar ve para kazanma yöntemimiz ile ilgili tercihler, duygusal ve vicdani kararlar,  kurulması gereken dengeler… Önemli olan  yaptığımız tercih de değil aslında. Önemli olan bizim seçtiğimiz yönde ilerlerken nasıl davrandığımız ve kimleri ya da neleri kendimize yoldaş ve rehber edindiğimiz!

Hangi kapıdan geçerseniz, hangi bahçeyi seçerseniz seçin, yolunuz ve ufkunuz açık olsun. En iyi rehberiniz değerleriniz olsun.  Ve edindiğiniz yoldaşlar yolunuza uygun olsun.

Büyük aşklarımdan Paul Fresu çalsın Star-Crossed Lovers – Yıldızlara Yazılı Aşk …..  dedim ama :))) evren karar verdi bambaşka birşey çıktı eklediğim parçadan … bence mis!

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=kSc9Md_wDE4&list=UUyeBCwebQhLHhXPuXhWAfYQ]

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: