Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla; Yapmak İstemiyorsa Ne Yapar?

45b4de33f930eff1654dd7bf0ab5ebda
Resim:

Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla; Yapmak İstemiyorsa Ne Yapar?

Herkes istemediği durumlarla karşılaşır ve bunu bir şekilde savuşturmaya çalışır. Her Burç ”gönülsüz öpücük vermekten kaçmak” için ne yapar ben size onu deyivereyim :)))
KOÇ : Ya o işin yapılacağı zaman orada olmaz. Ya da seni başka bir şeyin içine zorla çekeler 🙂 Çok üstelersen de, ne salaklığın kalır ne sıkıcılığın :))) Açar ağzını yumar gözünü ve sana ne kadar ezik işlerle uğraştığını bir güzel anlatır.
BOĞA : Duymaz kulağının üstüne yatar… Uyuyakalır… İçine kapanır… Ya da o kadar savsaklar ki sen sıkılıp vazgeçersin! Neden böyle davrandığını sorup fazla sıkıştırırsan ya da eleştirirsen de, haksız şekilde üstüne gelinen mağdur kişiye bağlar 😉
İKİZLER : Gider kendi istediğini yapar o ya… Ya da yapmak zorunda kaldığı şeyi kendi olayına çevirir :))) Senin önerdiğin bir şey yapılıyor gibi değil de onun tasarladığı bir şeye katılıyor gibi hissedersin :)))
YENGEÇ : 138 tane soru sorup, 238 tane bahane bulur! Tam he diyecek gibi olduğunda yine aklına bir şey gelip didiklemeye başlar. Eskaza kalkar gelirse her şeye bir kabahat bulur. İçin o kadar sıkılır ki zaten onunla yapmak istemezsin.
ASLAN : Seni çooook daha ilginç bir şey yapmak için başka bir yere davet eder ve kendi istediğini değil de onun istediğini yaptığın için mutlu olursun. Eğer gönülsüz şekilde katılıyorsa da ”geldim ya daha ne istiyorsun” edasıyla oturup bütün yükü sana çektirir 😉
BAŞAK : Ne reddedebilir ne de tüm kalbiyle kabul edebilir… Gelir, katılır, yapar… Ama ortalığa tuhaf bir karanlııııık, ağııııııır bir hava çöker :)))) Başaktan başlayarak çevreye yayılan mutsuzluk herkesi o işi yaptığına yapacağına pişman eder!
TERAZİ : Aaaa şekerimmm onun asssslaaa reddedemeyeceği çok önemli bir şey çıkmıştır son anda! Ya da ahhh o ne kadar aptaldır, daha önce başkasına söz verip unutmuştur… Ama tekrar arayıp hatırlattıkları için şimdi oraya gitmek zorundadır :)))) Tabi kiii seninle olamayacağı için çok üzgündürrrr :)))))
AKREP : Bazen istemese de yapar. Ve yapmaya başlayınca olay ilgisini çekerse kaptırır… Bazen de ”OLMAZ ŞİMDİ!” diye kestirip atar.  Ve olay aslında sen de böyle saçma birşeyi yapmasan ya da daha uygun bir zamanda yapsan daha iyi olura gelir 😉
YAY : O önerilen şeyi ya kendi istediği gibi fanfinfon bir hale dönüştürür ve olay senin başta düşündüğün sınırlardan çooook öteye geçer, ya da seni o sıkıcı  fikrinden caydırıp kendi bildiği çok daha enteresan bir şeyi yapmaya ikna eder.
OĞLAK : Eğer istememesine rağmen kıramıyorsa, gelir ve sessizce duruma katlanır. Yine de üzerinde bir durgunluk, bir orada olup da olmama hali, kabalık sayılmayacak boyutta bir uzak duruş fark edilir :))) Ya da bir belirsizlik yaratır ve son anda gelemeyeceğini beyan eder.
KOVA : Cart diye şu anda hiç böyle bir şeyi çekemeyeceğini söyler :)))) Hatta seni de böyle saçma şeylerle uğraşmaman gerektiği konusunda uyarır. Onun gibi zeki ve ilginç birinden böyle pespaye bir şeye katılmasını istediğin için kendinden utanırsın :)))
BALIK : Bir şey demez… Ama öyyyyle ağırdan alır ki, tamam bırak sen yapma dersin :))) Ya da geç gelir ve sessizce oturur. Yani varlığı ve yokluğu bir hale gelir. Niye böyle isteksiz ve soğuk davrandığını sorunca da, seni mutlu etmeye çalışan birine böyle davrandığın için seni pişman eden cevaplar alırsın :))))

2 Adet Yorum

  1. hakan

    teşekkürler Juno.

  2. Anelya

    Yaaa güneş terazi yükselen balık olarak ba-yı-lı-yo-rum bu hınzır serisine… o kadar eğleniyorum ki okurken anlatamam. Lütfen bu seri devam etsin???

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: