SİVRİ, HINZIR & CÜRETKAR Bir Yorumla, Burçlar Nasıl Kızar?

5188ec91a377560098bb01986d5b18b3 (1)
Resim:

SİVRİ, HINZIR & CÜRETKAR Bir Yorumla, Burçlar Nasıl Kızar?

Kızmak sağlıklı bir dürtü… Ama maksadını aşınca dadı da gaçar 🙂 Burca göre nasıl kızdığımızı benim sizi fazlasıyla kızdırabilecek sivri, hınzır ve cüretkar yorumumla duymak istersiniz dedim! NIHIHAHAHAHAAA :)))))

KOÇ, Yükselen KOÇ hatta MARS KOÇ’ta ise: Şahane kızar! Kızacak bir şey bulduğunda adeta kendini bulur 😀 Kükreyen bir Aslan, çağlayan bir nehir, önüne çıkanı ezip geçen ”tek kişilik dev kadro” haline bürünür. Onu en çok kızdıran şey arzu ettiği bir şeye erişememek ya da dikkate alınmamaktır. Anlayışla karşılanıp, tatlı tatlı farklı bir konuya yönlendirilmesi yerinde olur. Onunla itişmeye, kızdığı konuyu anlamazlıktan gelmeye ya da ukalaca bir şekilde akıl öğretmeye kalkmak ise genelde FECAAT ile sonuçlanır. Bırakın bağırsın… Gerilimini atsın. Akıl edip temizlik yapmaya başlasa ya da spor salonuna filan gitse daha iyi olur.

BOĞA, Yükselen BOĞA hatta MARS BOĞA’da ise: Zor ama sağlam kızar! Konfor alanına düşkün olduğu için hem hoşuna gitmeyen herşey gözüne batar hem de düzenini bozmaya değeceğine inanmadığı sürece bir şekilde durumu idare etmeye çalışır. Ama çok şaapmıyor diye sonsuza kadar susacağını sanmayın! Onu sinir eden şeyleri güççük güççük biriktirir ve aylık faiz işlettiği bir hesap oluşturur. Bu hesap bir süre onun midesine vurur, arada bir alakasız konulardan dolanıp kızdığı kişinin önüne gelecek şekilde çenesine vurur. Yani aslında bir şekilde dır dır da eder. Ufaktan söylenmeye başladıysa ona ”seni asıl rahatsız eden nedir?” demeyi ihmal etmeyin ve onu saygıyla dinleyin. Sakın hafife almayın. Zira o özenle tutulmuş bütün hesapları önünüze koyar ve sizi tek boynuz darbesiyle göçertir.

İKİZLER, Yükselen İKİZLER hatta MARS İKİZLER’de ise: Sağı solu hiç belli olmaz. Gayet keyifli ve rahat görünürken, gıcığına giden bir laf bile onu bir anda tetikleyebilir. Bir anda bünyesine elektrik verilmiş gibi olur ve nereden geldiğini anlamadığınız sağ sol kroşelerle tokatlanmaya başladığınızı fark edersiniz. Siz tam olarak duruma uyanıp savunmaya geçemeden lafını sokup gitmenin avantajını kullanır. Kendinize geldiğinizde belki onu yatıştırmak belki de haksız olduğunu göstermek için bir sürü söylenecek laf olduğunu ama bunların hiç biri için fırsat bulamadığınızı görürsünüz. Namıssızlar bu gerilla harekatının ardından rövanş şansı vermemek için bir süre ortadan kaybolmayı da pek güzel becerirler. Karşılaşıp meseleyi açtığınızda ise ”Dün dündür bugün bugündür… Belki ileri gitmiş de olabilirim ama ben zaten bunu değil başka bir konuyu konuşmak için geldim.” deyip sizi alakasız bir zemine çekiverirler 😀

YENGEÇ, Yükselen YENGEÇ hatta MARS YENGEÇ’de ise: Oooo onlar kızmazlar… Adeta onları sinir eden durumla zehirlenir sonra da onu bir şekilde kendilerini kızdıran kişiye aktarırlar. Kötü hisseden Yengeç size de mutlaka kendinizi kötü hissettirir. Üstelik bunu açıkça saldırıp döverek değil, kendinizi suçlu hissettirerek ve kafanızda ”ona bunu yapacağıma ölsem daha iyiydi” gibi bir duygu oluşturarak yaparlar 😀 Kurgu ve vesvese potansiyelleri effffsanedir! Olmuş olabileceğine inandıkları şeyler üzerinden yükselip, sanki size cürm-ü meşut (bkz. suçüstü) olayı varmış gibi davranabilirler. Sonuçta suçlu olmadığınız anlaşılsa bile, sadece o böyle bir duyguya kapılmış ve üzülmüş olduğu ve siz onu kuşkulandırmayacak ya da tedirgin etmeyecek şekilde davranmayı beceremediğiniz için özür dilemeniz gerekebilir 😀

ASLAN, Yükselen ASLAN hatta MARS ASLAN’da ise: Oyyyy nasıl kızarlar ve bu kızgınlıklarını nasıl güzel köpürtüp abartırlar var yaaa… Haklı olduklarına ve bunun peşine düşmeleri gerektiğine inandıkları durumda kelleyi koltuğa alıp yürür ve Holivut tadında performans çıkartırlar. Çıkış noktaları doğru olsa da, vardıkları yerden tatmin olmayıp işi fazla tırmandırmak, istediklerini almakla yetinmek yerine herkese haklı olduklarını kabul ettirmek için fazladan aksiyona kalkışmak gibi sıkıntıları olabilir. Pratikte bir önemi olmasa da duygusal olarak onaylanmaya duydukları ihtiyaç yüzünden kendilerini yıpratmayı bırakmaları gerekir. Haa bu arada size dev kıyak olarak bir tüyo; ”Kızmak sana yakışıyor. Kızınca çok çekici oluyorsun.” demenin gerçekten işe yarayacağı tek insandır 😀 Zira beğenildiğini duymak kadar Aslan’ı yatıştıran bir şey yoktur!

BAŞAK, Yükselen BAŞAK hatta MARS BAŞAK’ta ise: Kızdıkları zaman hem kendileri gerilir hem de ortamı feci halde gererler. İçlerinde kaynayan bir volkan olduğunu görürsünüz. Ama onları er meydanına çekip ağzınızın tadıyla kavga etmek biraz zordur. Tartışmak yerine, kendilerini bir müddet ulaşılmaz hale getirir, etraflarına kimsenin dokunamayacağı duvarlar çekerler. Zira olan biteni önce kendileriyle tartışmak, durumu kafalarında didik didik incelemek ve kusursuz bir argümanla ortaya çıkacakları ana kadar konuşmayı ertelemek isterler. Ağızlarını açtıkları zaman da sistematik bir suçlama bombardımanına tutulacağınızdan emin olabilirsiniz. Onları sakın kısa bir özürle geçiştirebileceğinizi sanmayın. Detaylı bir açıklama ve somut bir sonuç almadan içleri rahat etmez.

TERAZİ, Yükselen TERAZİ hatta MARS TERAZİ’de ise: Onlar kızgınlıklarını kendilerini güvende hissedene kadar bastırır ve umulmadık bir zamanda beklenmedik bir çıkışla ortaya dökerler. Ellerinin yeterince kuvvetli olmadığını düşünüyorlarsa kendi içlerinde çok gerilseler de, geri çekilmeleri ve çatışmayı ertelemeleri mümkündür. Bu süreçte dolaylı yollardan istim atmaya çalışıp ana meseleye hiç girmeyebilirler. Hazır olduklarında ise, konuyu kavga çıkartıyor gibi değil de entellektüel bir tartışma yapıyormuş gibi gündeme getirirler. Kendinizi incelikli bir söz düellosunun içine çekilmiş halde bulursunuz. Aklınızı alır, feleğinizi şaşırtır, durumu hiç görmediğiniz bir perspektiften önünüze koyar, adeta cehaletinizi gidermeye çalışır gibi zekaları ve bilgileriyle döverler. Yalnız kaldığınızda epey hırpalanmış ve pek de bir karşılık verememiş olduğunuzu acıyla fark edersiniz 😀

AKREP, Yükselen AKREP hatta MARS AKREP’te ise: ALLAH! Onları gerçekten kızdırmış olduğunuza inanmak istemiyorum… Yani ha bir buldog köpeğine bulaştınız ha Akrep’i güçlü bir insana 😀 Dişlerini en can acıtacak yere geçirir ve sağlam bir parça kopartmadan bırakmazlar. Bu arada kendileri de zarar görmeyi göze alırlar. Zira onlara göre esaslı bir savaş gemi azıya almadan yapılmaz. En tehlikeli yanları acelesiz ve stratejik olabilmeleridir. En büyük sıkıntı ise kendilerini de yakacak kadar hırslı ve ısrarcı davranmalarıdır. İstedikleri sonucu alana kadar bazen geri çekilseler de vazgeçmez ve uzlaşmak nedir bilmeden saldırmaya devam ederler.

YAY, Yükselen YAY hatta MARS YAY’da ise: Aniden yükselir, yoğun ve etkin bir biçimde kızar, bir miktar hasar vermeden hatta kendilerini de azcık yıpratmadan durmazlar. Lakin bir kez enerjileri boşaldıktan sonra konuyu uzatmak gibi bir arzuları kalmaz. Hatta birden kızdıkları insanın yaralarını sarmaya, yardımcı olmaya filan da kalkabilirler 🙂 Zira onlar kendilerince yapmak istediklerini yapmış, söylemek istediklerini söylemiştirler. Ve artık yine yüce gönüllü ve sempatik olabilirler. Sİzin onlara kızmak gibi bir hakkınız ve şansınız da olmaaz 😀

OĞLAK, Yükselen OĞLAK hatta MARS OĞLAK’ta ise: Bir kızgınlığı çok uzun bir süre kendi içlerinde tutabilen bünyelerdir. Durur ve olayın nereye aktığını uzun uzadıya gözlerler. Onlar tepki vermeyi istemedikleri sürece sizin onları yerlerinden kıpırdatmanız zordur. Duygularını çok iyi kontrol ettikleri için ne zaman ve nasıl patlayacaklarını öngöremezsiniz. Ama uysal görünen atın çiftesi pek olur! Yani sabreder eder eder… Sonra da geri dönüşü pek mümkün olmayan bir harekatla ortalığı darmadağın ederler. Bir Oğlak’ın sessizliğine rağmen alnının kırıştığını ve gözlerinin namludan çıkan kurşun gibi bakmaya başladığını görüyorsanız, kendinize çeki düzen verseniz çoh eyi olur 😀

KOVA, Yükselen KOVA hatta MARS KOVA’da ise: Ayyy bildiğin darbeli matkap olurlar 😀 Gider gelir söylenir ve sizi pes ettirene kadar saldırılarına devam ederler. Eğer haklı olduklarına sizi ikna edemiyorlarsa, aptal olduğunuza karar verir ve uzaklaşırlar. Bir müddet görüşmemeyi tercih edebilirler. Ama tekrar karşılaştığınızda konunun yine açılacağından ve darbeli matkapın ortaya çıkacağından emin olabilirsiniz 😀 Neden mi? Zira onlar etraflarında aşamadıkları bir sorun, kıramadıkları direnç, dize getiremedikleri bir kafa kalmasına asssla tahammül edemezler.

BALIK, Yükselen BALIK hatta MARS BALIK’ta ise: Kızdıkları zaman önce içlerine kapanırlar… Kızmak onlar için sindiremedikleri bir lokayı yutmuş olmak gibidir. Kendilerini yer bitirir, mide asitlerini yükseltir, olayı içinden çıkılmaz bir drama çevirip kendilerine acır ve fakat uygun bir tepki vermek konusunda beceriksiz hissedebilirler. Saldırıya geçmek yerine, kendilerini korumaya almaları, güvenli bir çıkış yolu bulana kadar meseleyi ertelemeleri mümkündür. Kızdıkları bir konuda ağızlarını açtıkları zaman ise onlardan korkmanızı değil onları anlamanızı, şefkatli olmanızı, kötü davranmaktan vazgeçmenizi isteyebilirler. Kurban durumuna düşmeyi uzatmak, karşısındakinin kafasına değil vicdanına taş atmak gibi dolaylı yollara sapabilirler. SAĞLIKLI bir kızgınlıktan ve sıkı bir kavgadan kaçınmamayı öğrenmeleri gerekir.

2 Adet Yorum

  1. Ceren

    Namıssız ikizlerim ben?Yüreğinize sağlık???

  2. haticeportakal

    Oh,Juno geri gelmiş!

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: