Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla – Ayrılıkla Arası Nasıldır?

e43d3db1e20d9f8e4c7195786d73bded
Resim:

Sivri, Hınzır & Cüretkar Bir Yorumla – Ayrılıkla Arası Nasıldır?

AYRILIK çok sevdiğimiz bir sözcük değil… Ama şairin dediği gibi ”o da sevdaya dahil!” Yani bir şekilde her insan ayrılıkla yüzleşir ve onu taşımayı öğrenir. BURCA göre nasıl yaşanır derseniz;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Tam idrak edemez KOÇ’lar ayrılığı… Yani onlara göre o bitirmemişse bitmemiştir 😀 O yüzden sırf bırakan ben olayım diye gidip barışan ve her şey yoluna girince kendisi ayrılan KOÇ bile yapmışlardır.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Çok sert yaşarlar… Ölüm gibi gelir. O yüzden ayrılık kararını çok zor alırlar. Hele de terk edildilerse bu onlar için sırttan bıçaklanmak gibi birşeydir. Fırsatını bulurlarsa intikam almaya kalkabilirler.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Ayrılan olmayı severler… Bırakabilmek onları rahat ve güvende hissettirir. Bırakabiliyorsam zarar görmem diye düşünürler. Bırakılmayı ise kabul edemezler. Kapıda yatar, köşede bekler, bir şekilde geri kazanmaya çalışabilirler.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Onlar bu konuda her an tetiktedir! Terk edilme kaygıları çok yüksektir. Ayakları kapının kenarındaymış gibi görünerek karşılarındakini de tetikte tutmak isterler. Gitmek üzere olduğunuzu fark edince de sizi bir şekilde meşgul ederek orada tutabilirler!

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Nasıl yani ayrılık ya… Onları kim bırakabilir ki? Küskün bir çocuk gibi kolları kanatları kırılır. Ayrıldıkları kişiye adeta duygusal açıdan bağımlı hale gelebilirler. Ayrılığa karar veren onlarsa bu mutlu olma ihtimalinden umudu kestiklerini gösterir. Zira Aslan iyi hissettiği kucağı terk etmez.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Valla neredeyse ayrılınca kendilerini bulurlar 😀  Onlar ilişkileri bile bir tür yalnızlık hali gibi yaşarlar ve mutlu değillerse ayrılmazlar ama gittikçe içlerine çekilirler. Terk edildikleri zaman kıymetli konfor alanları en nihayet onlara kalmıştır ve bunu başrolde oynadıkları bir drama dönüştürürler.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Ooo işte Terazi için üzerinde cerrah titizliği ile çalışılacak bir konu! Eğer onlar ayrılıyorlarsa çok net, çok temiz, çok tutarlı sebepleri vardır. Yani boşu boşuna hiç bir ilişkiyi ziyan etmezler 🙂 Terk edildilerse, bunu bir tez konusu gibi masaya yatırır ve neden böyle olduğunu iyice anlamak isterler. Çözemezlerse hasta olabilirler!

AKREP veya Yükselen AKREP: Onlar için zaten her ilişki ”ne seninle ne sensiz” tadında yaşandığı için çok şaapmazlar… İlişki iyi giderken ayrılmaya, karşılarındaki onlardan vazgeçince barışmaya filan kalkan modellerdir. Onların hayatında bir kez başlamış olan hiç bir şey aslında bitmez!

YAY veya Yükselen YAY: Bir insan takıntı haline gelmeden onu bırakmak isterler… Yaşarken ilişkiyi sabote etmeye bayılırlar ve ne yaparlarsa yapsınlar karşılarındakinin gitmeyeceğini kontrol eder gibi saçma davranırlar. Onlar terk edilince mi… Valla ben söyliyim kan çıkar!

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Ayrılık hep bir ihtimal olarak ceplerinde durur. Durup dururken gitmezler ama yalnızlığı başka burçlara göre en rahat kabul eden Oğlaktır. Eğer ilişkide bir gelecek görmüyorlarsa ayrılık onlar için özgürlük gibidir. Terk edildikleri zaman ise çok yoğun özlem çekerler ve ancak yeni bir ilişki onları bir öncekinden tamamen koparır.

KOVA veya Yükselen KOVA: Ayrılmak istiyorlarsa kestirip atarlar. Ve mutlaka çok mantıklı açıklamaları vardır. Terk edildilerse uzun bir süre fildişi kulelerine kapanır ve yas tutarlar. Dünyaya döndüklerinde ermiş gibi bir halleri olur.

BALIK veya Yükselen BALIK: Ayrılmanın da ayrılmamanın da en fantastik yollarını bulan burçtur! Her iki durumda da muhatabını feci şaşırtır… Gittilerse gitmişlerdir… Siz bıraktıysanız çok ilginç yöntemlerle size ulaşabilirler. Onlar için sınırlar hep biraz içiçedir 🙂

2 Adet Yorum

  1. Bal

    Merhaba Juno,
    Ana sayfanın tasarımı sebebiyle Sivri, Hınzır ve Cüretkar Yorumlar bölümüne yazı eklendiğinde fazla kişiye ulaşmıyor. Ben çoook geç farkettim burda yeni bir yazı olduğunu. Bilginize. Teşekkürler.

    1. JUNO

      Arada bir kontrol edip geriye doğru da okumak için iyi bir sebep 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: