MERKÜR KOVA’ya GEÇİYOR – Ya da Artık Sorunu Tanımlayan Zihniyetten Çözümü Üreten Zihniyete Geçiyoruz!

MERKÜR KOVA'ya GEÇİYOR - Ya da Artık Sorunu Tanımlayan Zihniyetten Çözümü Üreten Zihniyete Geçiyoruz!
Resim:

MERKÜR KOVA’ya GEÇİYOR – Ya da Artık Sorunu Tanımlayan Zihniyetten Çözümü Üreten Zihniyete Geçiyoruz!

Einstein demiş ki; ”Sorunu Üreten Zihniyetle, Çözümü Bulamazsınız!” Başka bir deyişle, eğer sadece sorunu dillendirirseniz, derdinizin adını koymuş olursunuz. Fakat baktığınız yeri değiştirmedikçe ve o sorunun parçası olan konularla ilgili duruşunuzu değiştirmeye açık olmadıkça bir çözüm üretemezsiniz. Ben değişmeyeyim, düşüncelerim, beklentilerim değişmesin… En iyisi dünya değişsin ki, ben de mutlu ve sorunsuz olayım diyerek bir yere varamayız. Değişimi istiyorsak, değişim geçirmeye hazır olmalıyız.

İşte Merkür 27 ocak itibariyle – karamsara yakın – gerçekçi ancak sabit fikirli Oğlak’ı terkedip, yenilikçi ve devrimci Kova’ya geçerken, bize bu şansı verecek… Mızmızlanmak yerine, denemeye cesaret edemediğimiz yöntemlere kafa yormaya başlayacağız. 28 Ocak’ta zihinsel arayışın temsilcisi Merkür, sürprizler gezegeni Uranüs ile yumuşak bir açıya girince, bu yenilikçi çözümler üretme eğilimimiz, tek kelimeyle tavan yapacak! Ardından 29 Ocak’ta Jüpiter ile alacağı görünüm, düşüncelerimizi ifade etmek ve hayata geçirmek konusundaki cesaretimizi destekleyecek.

Kısacası, eğer bir süredir bütün yaptığınız ”ne olacak bu gidişin sonu” diye düşünmek ise, bilin ki artık sorunun parçası olan zihniyeti atıp, çözüm getiren zihniyete geçme zamanı geldi… Şubat’ın son haftasına kadar hayatınızda yaratmak istediğiniz değişimleri önce kendinize bakışınızda yapın. Değişmeyi göze alın! Çıkmazlarınızdan başka kaybedeceğiniz hiç birşey olmadığını hayretle göreceksiniz

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: