KOVA BURCU … EvrEniN hINZIr ÖğRetMeNleRi ;)

Panda Revolution VII - Fly Me to the Moon by William Chua
Resim:

KOVA BURCU … EvrEniN hINZIr ÖğRetMeNleRi ;)

KOVA’nın Modern Astroloji’de Uranüs, Klasik Astroloji’de Satürn gezegenin enerji alanında olduğu düşünülür. Satürn’den beslenen diğer bir burç olan Oğlak gibi Kova’lar da Evrensel Öğretmen rolünü oynamak için dünyaya gelmişlerdir. Ancak, Kova ”Sıradışı Bir Öğretmen”dir… Oğlaklar gibi sınırlar koyarak değil, sınırlarınızı kaldırmaya teşvik ederek öğretirler!

Bu burcun insanları, Kova’nın Modern Astroloji’deki yöneticisi Uranüs gibi elektrik akımı kıvamında çalışan bir akla ve sürprizlerle dolu bir kişiliğe sahiptirler. Aslan’ın doğal yöneticisi olan Güneş, tam zıddında yer alan burç olan Kova’da pek de rahat değildir. Dolayısıyla, Kova insanları da bu dünyada pek rahat etmez ve etraflarına da pek rahat vermezler. Akılları hep, gündelik olmayana, henüz söylenmeyene, daha yapılamış olana takılıdır.

Güzel ya da yakışıklı olmaktan çok, kendilerine has bir cazibeye sahip insanlardır. Elbette yükselen burç ve fiziği etkileyen evlere düşen gezegenler, bu ifadeye çok farklı boyutlar katabilir. Yine de, onları asla klasik bir kadın veya erkek kalıbına oturtamayacağınızı, kolay kolay avucunuzda tutamayacağınızı, çünki duygu ve bedenden ziyade zihin boyutunda gezindiklerini farkedersiniz.

Tıpkı Oğlak gibi analitik bir zekaya sahiptirler. Ancak Oğlak biraz daha fonksiyonel çözümlemelere yönelik düşünürken, Kova entellektüel derinliklerde kaybolmaya heveslidir. Büyük resmi oluşturan bileşenleri incelemekten büyük zevk alır ve bu bileşenler arasındaki görünmez bağları çözümlemek onlar için bir tutkudur. Elle tutulamayanın peşinde oldukları için de, önceliklerini belirlemek ve kaynaklarını verimli kullanmak konusunda bazen sorun yaşayabilirler. Onlar için, olayların akış yönünü, bir insanın ortalama davranış aralığını, bir işin taşığıdı potansiyeli ”ANLAMAK” yeterince tatmin edicidir. Anlamakla  elde etmeyi eşanlamlı kabul ederler ama aslında kendilerince ”elde ettikleri” şeyleri işlerine yarar hale getirmekte bir hayli zorlanırlar. Çünki onlara karşı ilgilerini büyük ölçüde kaybederler…

Burçlar aleminin en geveze entellektüelleri Kova’lardan çıkar! Düşüncelerini aktarmak, söz ve jestlerle insanları etkilemek, ve mümkünse yönlendirmek isterler. Çevreleri geniş ve birbirinden oldukça değişik insanlarla doludur. Biraz ukala ve duyarsız görünmelerine rağmen, gayet insancıldırlar. Sadece kişilerden ziyade kavramlar, vıcık vıcık ilişkilerden ziyade toplumsal faaliyetler ilgilerini çeker. Arkadaşlıkları keyiflidir ancak onlardan yapış yapış duygusallıklar beklemeyin! Dertlerinize de, mutluluklarınıza da mantık ve bilgi çerçevesinde yaklaşırlar. Gerçekten ilgilenmedikleri ve düşünce dizgeleri içinde anlamlandıramadıkları konularla ilgileniyormuş gibi görünmeleri imkansızdır.  Aynı frekansı yakalayamadıkları zaman ise sıkılıp biraz mesafe almak isterler.

Gönül ilişkilerinde biraz kaçanı kovalamayı, imkansız ilişkilere gönül koymayı pek severler… Kendi grupları olan Hava insanları ve Su insanlarıyla daha kolay bağdaşırlar. Zira bu gruptaki burçların enerjileri akışkandır. Su insanlarının gizemli olmaları da onlara cazip gelir, çünki Kovalar çözümlemekte zorlandıkları herşeye bağlanırlar. Ama bağlandıklarını düşündükleri herşeye de mesafe almaya çalışırlar. Sanki anlayacakların anlayıp gitmek ister gibi bir halleri vardır! Bu da Su Grubu insanlarını zaman içinde çok rahatsız edebilir…

Toprak grubu ile çok çatışırlar! Çünki toprağın katılığı ve ayaklarını yere basmak isteyen tabiatı Kova’ya ters gelir… Yine de birbirlerinin yetenek ve bilgilerine saygılarını kaybetmezlerse, garip bir biçimde etkin ikililer oluşturabilirler.

Ateş grubu insanları ile ortak iş yapmaktan ve aşk yaşamaktan çok keyif alabilirler ama ego çatışmaları ve düşünce merkezlerinin çok farklı olması iletişimlerini zedeleyebilir. Kova evrensel sorunlara, gündelik olmayan çözümler getirmeye çalışan bir burçtur. Hayata fanusun dışından bakmaya çalışır. Ateş burçları ise, hayatın tam merkezinde olmayı ve insan odaklı kalmayı severler. Akılla değil, cazibe ve karizma ile ilerlemeye yatkındırlar. Kovalar bu tavrı kolaycı ve sıradan bulabilirler. En ideali Kovanın yaptığı projeyi Ateş grubundan birilerinin satmasıdır. Zira Kova yaptığı şeyin faydasını sıradan bir dille anlatmayı beceremez. Yapılanın mükemmelliğini anlatmaya çalışır. Bu yaklaşım birçok kişide, ”iyi birşeye benziyor ama benim ne işime yarayacağını anlamadım” duygusunu uyandırabilir…

Zevkleri ve merakları birçok alana dağılabilir. Ama yaşamları ilginç bir biçimde çerçevelidir. Sosyal kelebek olmayı pek sevmezler… Kendi ritmlerini bulmak onlar için önemli olduğundan, düzenli ve kendine dönük bir özel yaşam, ritüellerle donatılmış ve hayal kırıklıklarına yer bırakmayacak şekilde örgütlenmiş bir ev hayatı, hatta mümkünse konforlu bir aile düzeni  içinde olmayı tercih ederler!

Cinsellik konusunda çok erken uyanışa geçmeyebilirler. Ama birkez tenin hazlarını keşfettiklerinde tutucu olacakları söylenemez! Kapılarını ilişkiler alemine açtıkları zaman sonsuz olasılıklar başlarını döndürebilir. Onlarınki çapkınlıktan ziyade, bir tür koleksiyon merakı hatta neredeyse zihinsele yakın bir tatmin gibidir… Cinsellikle duyguyu karıştırmadan hareket edebilirler. Ancak, partnerlerini seçerken kendilerine has bir titizlikle davranırlar! Kovaların, biraz otistik – kendine dönük – bir algı ve değerlendirme sistemleri ve çalışma mantığı başkaları tarafından anlaşılması ya da mantıksallaştırılması çok kolay olmayan bir trafik ışığı panelleri vardır. Yani kime ya da neye dur ve geç diyeceklerine karar verirken, ”haz, hijyen, etik, alışkanlık, özgün bir modele duyulan merak” gibi bileşenlerden oluşan gayet karmaşık bir formül kullanır ve kimsenin üstünde durmayacağı bir detaya takılarak tercih yapabilirler.

Kovanın en enteresan halini ise, sürekli ve düzenli bir ilişkiye girdiği zaman görürsünüz; birden HAŞMETMEAP kesilir! O özgürlükçü, uçuk kaçık, rahat, hesap almayan-vermeyen insan gider … yerine şımartılmak, bakılmak, saygı, ilgi, özen görmek, sırtı sıvazlanıp omzu ovulmak isteyen bir diktatör gelir. Kendisine böyle dört başı mamur bir hizmet veren kişileri de tek kelimeyle kalbinin tahtına oturtur ve asla ihmal etmez. Hayat ortaklarına verdikleri sözleri tutar, onlara iyi bakmayı bir onur meselesi haline getirirler. Onların böyle şahane bir aile babası ya da annesi olacağına kimsenin aklı ermez! Böyle davranmaları, onların arada bir kaçamak yaşamayacaklarını göstermez… Ama Kovayı fazla sıkıştırıp engellemediğiniz veya her adımını takip edip, zaafiyet göstediği noktalarla ilgili yüzlemediğiniz sürece, o arada bir yapacağı ”menü dışı” faaliyetlerini aile hayatına taşımayacak ve onu mutlu eden bir düzeni asla bozmamaya daima dikkat edecektir.

Eğitim hayatında, parlamaya yatkındırlar. Gündelik olanın ötesine geçen şeylere düşkün oldukları için, teknoloji ve bilim çok ilgilerini çeker. Bilim adamı, mühendis, araştırmacı-gazeteci, öğretmen – özellikle üniversite profesörü – gibi meslek alanlarında pek çok Kova’ya rastlarsınız… Televizyon ve film endüstrisinde de yeteneklerine yer bulurlar. Ancak, proje ekibinin ve teknik ekibin içinde olmayı, ekranın önünde olmaya tercih edebilirler…

Sıkı Projecidirler! Onlara yapmak istediğiniz birşeyden bahsedin… Eğer ilgisini çektiyse, birkaç gün içinde önünüze çok ilginç önerilerle gelmeleri mümkündür. Ama sizin tanımladığınız konunun bir anda o kadar çeşitli boyutlarını önünüze sererler ve öyle çok bileşeni ortaya yığarlar ki, bunları derleyip toplamak hakikaten sıkı bir çaba gerektirecektir! O yüzden Kova’yı yaratıcı ekibin içinde tutmak ne kadar gerekliyse, proje liderliğinden uzak tutmak da o kadar hayırlıdır 😉

Mutlaka yönetim pozisyonuna gelmeleri gerekiyorsa, bunu da her işi olduğu gibi ciddiye alacak ve sorumluluk üstlendikleri her konunun derinine inip, bütün bileşenlerine hakim olmayı arzu edeceklerdir. Kova’nın mutlaka öğrenmesi gereken şey; DELEGE ETMEK’tir. Derin bir çözümleme ve kavrayışa ve mükemmel bir dizayn yeteneğine sahiptirler. Ancak aciliyet ve önemlilik değerlendirmesi konusunda sorun yaşarlar! Güncel ihtiyaca uygun olanı değil en az yirmi yıl sonrasında meydana gelebilecek alternatif senaryolara uygun olanı düşünüp, sistemi buna göre kurarlar. Bu nedenle de, onları ve sorumluluğunu aldıkları herşeyi güncel koşullarda hayatta kalacak şekilde çekip çevirecek pratik insanlara ihtiyaç duyarlar. Yüksek risk iştahlarını dizginleyecek, ayaklarını yere bastıracak ama ufuklarını daraltmayacak… onların yaratıcılıklarına zemin sunup, kafalarını bulandıracak şeyleri ayaklarının altından çekecek bir ekiple, gerçekten harikalar yaratabilirler.

Manevi boyutta genişlemeye çok müsait insanlardır. Ama onların din kalıplarına bağlı olmalarını beklememek gerekir. Dinlere değil, Evrenin Mimarı’na inanır ve onun elinden çıkanlar kadar kusursuz işler yapma tutkusu ile kıvranırlar. Hayatın ritmi, bir canlının organizmasındaki kusursuz akış, beynin çalışması, ya da bir hücreden bir insanın ortaya çıkmasını izlemek, onlar için zaten huşu verici birşeydir.

Kova’nın yaşam yolunda öğrenmesi gereken birkaç önemli ders vardır;  Birincisi ihmal ettiği en önemli riskin İNSAN FAKTÖRÜ olduğudur 🙂 Ortalığı asıl karıştıranın, beklenmeyen – yani Uranüsyen olanın – insan davranışları olduğunu neredeyse daima unuturlar.

Evrenin sistemini anlamak ve onun mükemmelliğine yakın sistemler kurmaya çalışırken de iki şeyi ihmal ederler; birincisi bugünü yaşamayan yarına ulaşamaz; ikincisi de önemli olan kurgu değil akıştır … Akışa biat edebilenin kurguya ihtiyacı yoktur. Zira Evrenin Mimarının kendisi kadar mükemmel ikinci bir egoya değil, sadece aracı olmayı kabul eden ellere, beyinlere, seslere ve yüzlere ihtiyacı vardır 🙂

Bir KOVA yazısı ancak Kova Çağı’nı temsil eden bir müzikalin parçasıyla bitebilir… ünlü HAIR müzikalinin dinlemeye doyulmaz baladı ”Let The Sunshine In” Bırakın Güneş İçeri Girsin … Bu cümle bile tek başına şunu söyler bize; ”Zaman işini yapacaktır… Mani olmaya çalışmadığınızda siz de onunla birlikte akacak ve değişeceksiniz. Mani olmaya çalıştığınızda ise, sadece mutsuzluk ve uzayan bir karanlığa neden olacaksınız. Ama zaman yine işini yapacaktır. O yüzden; Bırakın Güneş İçinize Girsin!

[wpvideo mNFkXMjK]

57 Adet Yorum

 1. Aycan

  Bir an kova burcu olasim geldi:)

  1. Aman diyim 🙂 dışı bizi içi Kovayı yakar … herkesin zoru da kolayı da kendine Aycancım 😉

 2. Aycan

  Burcum boğa, ay burcum başak, yükselenim oğlak, daha ne olsun dimi Junocum:))

 3. Lorrin

  yine cok guzel 🙂 ellerinuize saglik… aslan icin agustosu beklices o da isin huzunlu kismi :/

 4. sevtap

  Benim eşim kova burcu.Bu güne kadar okuduğum en gerçekçi yorum.Teşekür ederim.Ben terazi burcuyum ve yorumlamanızı sabırla bekleyecem.

  1. Sevgilerimle 🙂

 5. lady fatosh

  mustakbel eşimin burcu kova 🙂
  yukselenımınde karsıt burcu bız bırbırımızde kendımızı gorup tamamlıyoruz
  tek sorun su bu kovaların iltifat özürlü olmaları kırkyılda bır ıltıfat ederler oda ne ıltıfat kendını oven sozlerle yapılırmı yukselen aslan a bu juno soylesene :):)

  1. Ya yok valla ben düşmanıma layık görmem bunu da :))) kova beledir naapıcannnn

 6. lady fatosh

  eeee napıcaaaannn cekiiicen mecburrrr vasfıye teyze style dıosun :):)
  kolay gelsın bana o zaman 🙂

 7. mukitika

  ”Zaman işini yapacaktır… Mani olmaya çalışmadığınızda siz de onunla birlikte akacak ve değişeceksiniz. Mani olmaya çalıştığınızda ise, sadece mutsuzluk ve uzayan bir karanlığa neden olacaksınız. Ama zaman yine işini yapacaktır. O yüzden; Bırakın Güneş İçinize Girsin!

  Bu çok güzel bir bitiriş cümlesi olmuş..
  Sadece kova değil bence her an herkese yönelik soylenebilecek sozler ve kalbe mıhlanması gereken cümleler..tesekkurler junim

  1. 🙂 Sanırım öyle Cancağızım 🙂 Sevgilerimle

 8. bi kova kadiyim ve ben bile kendimi boyle anlatamazdim harika! :)) her kelimesine katiliyorum aynen buyum.. :)) bayildim bayildim ellerinize saglik 🙂 sevgiler… ama bilin kiiii o akış buraya gelecek 😉

  1. Yorumunuzla beni onurlandırdınız efendim 🙂 Çok teşekkürler!

   1. Yasemin taş

    Mükemmel anlattın biz kovaları. Ellerine sağlık 🙏🙏

 9. Bir kova olarak yazıyı keyifle okudum, ve son paragraf beni gömdü olduğum yere..hayatta en çok sıkıntısını çektiğim şeyi böyle net bi şekilde duymak hem de tam ihtiyacım olan zamanda oldukça şaşırttı beni..ama hayat tesadüflerden öte işte her şey tam olması gerektiği an’da oluyor 🙂 teşekkürler 🙂

 10. ceyda

  Ben de kova burcuyum ve kesinlikle beni anlatıyor… Yükselenim koç, aynı anda koç’ un özelliklerini de taşıyor muyum?

  1. E okuyun şekerim 🙂 bakaım o da uyuyormuymuş… Hatta bilgi verirseniz mutlu olurum

 11. ceyda

  ben aynı anda hem koc hem kovayım:) cook dogru tespitler

 12. beril

  ben de kovayım ve şimdiye kadar okuduğum en iyi kova burcu yorumu 🙂 sevgileeer

  1. Valla bir Kovaya itiraz edecek şey bırakmamak hakkaten onur verdi :))) Sevgilerimle!

 13. marcusahmetius

  Güneşi Kova Yükseleni Akrep olan birisi olarak yorumum; muhteşem bir Kova yorumu olmuş, hatta okuduğum yorumların arasında “en iyisi” demezsem şayet bu kusursuz emeğe haksızlık etmiş olurum..

  Mutluluk ve huzur; her daim değişmez ve kesin kaderin olsun Juno, çok seviliyorsun 😉

  1. Sevgili Marcusahmetius :))) bunu söylemek pek keyifli olduğu için tekrarladım

 14. marcusahmetius

  :))

 15. Acan

  Daha iyisini yazamazdım, kendimi yazsam..Mükemmel bilginize, görünüze sağlık

 16. onur

  merhabalar, kisisel olarak burclara inanmam, batıl inanclar oldugunu, sistematik gözlem socunu cikarilian psikolojik karakter tahlillerinin yiginlar halinde aktarilarak olusturulan profiller olduguna inanırdım (ki suan bunu yazarken tekrar mantıklı gelmeye basladı) burclara gercekten bir an icin inandım. Zihnimin icinde konusurken güzeldi de, yazarken gene biraz gercek disi geldigini fark ettim maruz görün. En azından, bir an icin diyelim 🙂 Cok basarili bir tahilil, sayeniz de belli zayıf yönelerimi kesfettim.

  1. KOVA böyledir işte :)))))
   Sevgiler

 17. Ergin

  Kova olmak kisiyi yoruyor dostlar. Oyle bir dusunuyoruz ki sizin vereceginiz cevabin cevabi daha konusurken hazir olmus oluyor. Ben tanriya yeri geldiginde cok isyan ettim bu kadar dusunmek istemiyorum diye. Bildiginiz anlayabiliceginiz gibi degil… Kova burcu olmak zor. Arkadasliklarda cok secici oluyorsunuz, kiz arkadasta zaten daha bir secici oluyorsunuz cunku beyin ariyorsunuz. Konusacak birsey olmazsa kova burcunu tutamazsiniz gider… Ama size yasatacagi ask filmlere konu olacak cinsten olur… Sadakat konusunda sadiktir ama bir kitabi iki kere okumaz. SAygilar sevgiler…

  1. :)))) Eyvallah

 18. Ergin

  Sevgili juno, yapmis oldugun sayfaya sanirim soylenecek soz yok. Bir kova burcu olarak %90 katiliyorum yazdiklarina. Benim merak ettigim konu su neden burclar arasinda ki uyumla ilgili bir yazi yazmadiniz ya da yazdiniz ben mi bulamadim? Eger sayet yoksa kova boga uyumu ile ilgili ne soyleyebilirsiniz beni yaslandirdi bu boga kadini =)) iyi gunler diliyorum. Canadadan sevgilerle…

  1. Kova için Boğa güvenin ta kendisidir 🙂
   Boğa içinse Kova riskin ta kendisidir :)))
   Kova güvende olup riskli şeylerle uğraşmak ister…
   Boğa ise riskli gördüğü her şeyi güven altına almak!
   Kova Boğayı onu sevdiğine ikna edemez…
   Boğa ise kendini nasıl olup da bir Kovayı sevebildiğine :)))))
   Allah yardımcınız olsun!

 19. 7. evimde Boğa var, hayırlı işler bana o zaman :/

  1. 5’incide de Balık :)))
   Hayırlı işler bol güneşler Ahmetyusçım

 20. Hayat beni yazmaya itti bu yüzden 😀
  1. evde de akrep olunca fazla anormal ve heyecanlı bir yaşamım oluyor, e yazmasam olmaz yani, zaten haritamda belli olan bir şey var ki, o da; yaşadığım sürece eserlerimi anlayan çok fazla kişi olmayacak, sonrasında kıymetimin bilineceği belli yani, neyse bir an önce yaşayalım da bitsin bu hayat, çok sıkıldım ahahahaha 😀 😀 😀

  1. Sevgili Ahmetyus 🙂 kitaplarımız olacak… çocuklarımız olacak…
   Hayallerimiz ve hayalkırıklıklarımız olacak…
   Ve bizler hayatın ”anlaşılmak”la ilgili olduğunu zannederek hevesli ve kızgın yıllar yaşayacağız
   Ama hayat hep ANLAMAK’la ilgili olacak 😉
   Depresif Kova SEN DE :))))

 21. Ya zaten “anlama” kısmı beni cezbediyor 😀
  Hep yeni şeyler öğrenmek olmasa, gerçekten kimse tutamazdı beni burada 😀 😀 😀
  Ve zaten bilmediğim şey değil bu, anlamak için geldik elbette ki de, insan fazla orjinal olunca, sıradanlığı reddeden bir doğaya sahip olunca, iyice yalnızlaşıyor..
  İnsan yine de, her şeye rağmen;
  Bir başkasının zihninden gözlerine yansıyan kendi yansımasını görmek istiyor,
  İnsan yine de, kendi kalp atışlarının bir başkasının yüreğinden oluşan ekosunu duymak istiyor..
  Belki de biz kova burçlaörı bu yüzden humanizt duygulara meyil ediyoruz, tüm orjinalliğime rağmen, ortak noktalar bulmak için sanırım 😉
  Depresif değilim ben yaa, çok fazla eğlenceliyimdir karakterimi ortaya koyarken, iyi ki doktor falan olmadım, yoksa ölüm haberini bile tebessümle söylerdim, ve gülmeme tepki gösteren birisine ise “o artık daha iyi bir yerde” diye birde bilmiş bilmiş üzerime vazife olmayan bir teselli görevi üstlenirdim 😀 😀 😀
  YİHUUUU 😀 😀 😀

  1. YİHHUUUU O ZAMAN 🙂

 22. ebru

  ben birşey sormak istiyorum.benim yükselenim kova fakat 2.evim balık değil koç yani sırayla gitmesi gerekmiyor muydu? balık ve başak burcu hiçbir eve düşmüyor.1.evim hem kovanın 25. derecesinde hem balığı komple alıyor birazda koç var.5. ve 6. evim yengeç yengeç 11. ve 12.ev oğlak oğlak şimdi yükselenimi okurken kovaya mı bakmalıyım balığa mı? 2 evde böyle tekrarlamasını nasıl yorumlamalıyım? kısıtlanmış mı oluyorum 1.ev veya balıkla ilgili garip geldi de bu durum pek bir bilgi de bulamadım. cevap verirseniz çok sevinirim kafam çok karıştı özelikle yükselen konusunda çok teşekkür ederim şimdiden:)

  1. Selamlar 🙂

   Bazen bir ev iki burcu birden kapsayabilir. Yani birinci ev sizin haritanızda kovanın sonuyla başlayıp, Balıkı kapsayıp koç’a geçmiş Placidius sistemi ile çıkartılan haritalarda bu normaldir. Yükseleniniz elbette Kova. Balıkın birinci evde kapalı kalması ise sezgisel yanınızı baskıladığınızı, derinliğinizi ayağı yere basan ifadeler ile maskelediğinizi gösterebilir. Teslimiyet göstermekte zorluk çekiyor olabilirsiniz. Balkın yöneticileri olan Neptün ve jüpiterin haritada girdikleri evlere ve yaptıkları açılara bakmak gerekir.

   Öte yandan 7’inci evde de Başak burcu kapalı olacaktır. Aslanla başlar ve Terazi ile biter. Uzun dönemli ilişkilerinizde Güvenilir insanlara ihtiyaç duyuyorsunuz ama böyle biri karşınıza çıkınca onu itiyor da olabilirsiniz. Aşk heyecanlı ve hatta belirsiz olduğu müddetçe anlamlı olabilir. insanları genelde güvenilmez bulduğunuz için tutarlılık sergilemeyen kişileri ”defosu bilinen mal” olarak görüyor ve bu nedenle ”yanılma riskinizi düşürüyor” olabilirsiniz.

   1. ebru

    Öncelikle cevap verdiğiniz için çok mutlu oldum bu kadar açıklayıcı bir şekilde anlattığınız için de çok teşekkür ederim:) bu kadar az bilgiyle böyle bir yorum yapabilmeniz mükemmel birşey yani evlerin bu kadar mühim olduğunu da bilmiyordum.balıkın kapalı kalmasıyla sezgisel yanımı baskıladığımı maskelediğimi söylemişsiniz bunları açığa çıkarmak için birşey yapılamaz mı ben biraz ay düğümlerine benzettim tamamen engellediğini değilde potansiyel var da başka yerlerde mi aramak lazım yani telafi için.birde bu 1.evde satürn var balık burcunda.balık burcu kapalı kaldığı için satürnün etkisini de biraz olsun azaltır mı ? pek parlak şeyler yazmıyor da.bir de şunu sormak istiyorum benim 8.evimin sonunda ve 9.evimde akrep burcunda venüs jüpiter merkür pluton ve kuzey ay düğümü var.hep de çizginin oralarda yani iki evide etkiliyor. sanırım.internetten bulundukları burçlara ve evlere göre yorumları okuduğumda o kadar kötü şeyler yazıyor ki yani astrolojiden de kendimden de soğudum ya da korktum diyebilirim.bir evde ve akrep burcunda bu kadar gezegenin toplanması normal mi? yani öz burcumunda önüne geçer mi akrep burcu ben terazi burcuyum bu arada.biliyorum çok soru sordum nolur kusura bakmayın.sizin yorumlarınız o kadar farklı ve güzel ki. astrolojiyi gelecekten ziyade kendini tanımak potansiyelini bilmek açısandan çok güzel anlatıyorsunuz.keşke bende ilk sizinle karşılaşsaydım çünkü kendi haritamı çözmeye çalışırken hep kötü yorumlar okudum yok bu burçta zararlı yok bu evde kötü neyse çok uzattım bilgisizliğimi hoşgörün bir heyecanla yazdım çok teşekkür ederim.sizinle karşılaştığım için çok mutluyum:)

    1. Gerçekten internetteki kalıp yorumlar çok endişe verici olabiliyor 🙂
     Maalesef böyle tarif üzerine harita değerlendirmesi yapamıyorum.
     Çünki 2×2 dört ötesi birçok bağlantı var anlam veren.
     Endişeyi bırakıp sabırla öğrenmeye gayret edin astrolojiyi
     Sevgilerimle

 23. Ebru

  Sevgili Ebru, 5 nisan’daki ilk yorumunu şimdi okurken ‘allah allah hiç hatırlamıyorum, bunu ben mi yazdım acaba?’ diye düşündüm:) Ve evet benim adım da Ebru:)) sonra 11 nisan’daki 2. Yorumunu gordum de ben degilmişim dedim. Onda bile hangi eve oturdugu tutmasa bile anlattığınız yapı aynı:) hakkaten şaştım. Ebru & Juno, sayenizde kafama bir süredir takılan bu sorunun birebir cevabını almış oldum. Tesekkurler, sevgiler herkese,

  1. ebru

   🙂 gerçekten ilginç olmuş bu durum adaş olmamız da ayrı güzel sevindim şimdi güzel tevafuk oldu:) çünkü haritamda tuhaflık olduğunu düşünüyordum artık benim gibi birilerinin olması rahatlattı.bu arada artık sadece öz burcumla ve yükselenimle idare etmeyi düşünüyorum yoksa işin içinden çıkamıycam.fakat juno sana birşey daha sormak istiyorum son kez:) şimdi kısa ve uzun dönemli etkileri okurken evler tutmadığı için kova yerine balığı okumamız daha mı doğru olur?uzatmayayım ben yoksa bi dolu soru var kafamda sonunda astroloji falan hikaye demeye başlıcam korkuyorum:) ama senin bu güzel ve isabetli yazılarından sonra zor gibi özellikle yazılarının sonunu merkeze bağlaman beni de sana bağladı diyebilirm:) teşekkürler sevgili ebru ve sevgili juno

   1. Sevgili Ebru 🙂
    Evler bir çok kimsenin haritasında bir burcun 0 derecesinden başlamaz. Birçok haritada belirli evlerde kapalı kalan burçlar vardır.
    Hatta astrolojide Placidius, Regimontanus, Whole Sign gibi farklı ev sistemleri bilem vardır :))))
    Bir şey bir biçimde veriliyorsa yani Kova Kovayı okusun deniliyorsa – biliyorum pimpirikli bir zihin için zor ama – öyle yapmakta fayda var. Yoksa en iyisi düzgün bir astroloji eğitimi almak için kolları sıvaman olacaktır.
    Sağlıcakla 🙂

 24. alev

  Elinize sağlık valla CV olarak kullanmayı düşündüm :))) benim yükselenim de KOVA, bu yüzden burcumun hemen hemen bütün özelliklerini taşıyorum.

  1. JUNO

   EYVALLAH 🙂

 25. December 23, 2013 at 2:44 am de yazan onurla aynı onur olarak yazıyorum. (kafalar iyice karıstı) gecen yil septic olan ben, gecen gün tekrar okudum, sonra anasayfa da random bir yazınızı okudum. 1-2 gündür haritalari, evleri falan inceliyorum. Hala septic yaklasıyorum ama daha acik görüslü bir hale geldigimi bilmenizi isterim. Facebook’tada takibe aldım zaten sizi, takip edecegim yazılarınızı ve yorumlarınızı.
  Belki bilmek istersiniz dedim.
  see ya

  1. JUNO

   Ben hep evdeyim :))))
   PS: Neredesin Firuze’ye nazire olaraktan

 26. BB

  Merhaba Juno
  Mukemmel yazmissiniz kova yi ve de zorlandigim sevgilim teraziyi !!
  Nasil uyacak Bu iki burc acaba?
  Cok tesekkurler simdiden…

 27. fatma

  Juno’cuğum, Tanrı’nın hediyesi insan:) Beni bu kadar güzel anlayan ve anlatan bir ikinci insan daha yoktur. Harika bir gözlemcisin. Ne kadar biz kovalara gıcık olsan da ben seni seviyorum. Bir gün, başak erkeğiyle kova kadınının akibetlerini yazarsan çook sevinirim.

  1. JUNO

   Ben BÜTÜN burçlara gıcığım :))))
   Daha iyi davrandığım, baş tacı ettiğim bi tanecik olmadı ki…
   Ama kim okusa en bi onunkine gıcığım sanıyor.
   Kova – Başak için ”Sivri Hınzır yorumlarda Gölgemize Ayna Tutanlar” bölümünü okuyunuz bağyan.
   Sorunuzun cevabı orada 😉

 28. Kudretimizi anlatmak için kelimeleri kullanmak çok mantıklı değil..

  1. JUNO

   YOK ARTIK :))))
   Pek şeker…

 29. Burak

  Ben kova burcuyum yukselenim akrep kovanin eksigini akrep tamamliyor onunkini kova tamamliyor ama dikkat etmem gerekwn seyleri bilemiyorum bunun bir aciklamasi varmidir

  1. JUNO

   Bunu ancak bireysel astroloji haritasının yorumu ile anlayabilirsiniz.

 30. Hulya

  Simdiye kadar Okuduğum en mükemmel yorumdu,sanırım bir ruh uzmanisiniz. Bir ben varmis benden içerü☺
  Yükseleni akrep olan bir kovayim ikizlerim y. Akrep olan aslan esim boğa burcu. Sürekli aksiyon, stres ve gerginlik yaşıyoruz. Ama birbirimizi çoook seviyor ve idare ediyoruz… kader diyorum. Sizce nasıl görünüyor bu profil.

 31. Çiğdem

  Sevgili Junocuğum;
  Bir süredir yazdıklarını satır satır tekrar tekrar okuyorum 🙂 Ben kendimi anlamadım bu Juno anlamış ya helall diyorum. Niye 20 yıl sonrasının projelerini yaptığımı anladım. Bir yola çıkınca kendimi bambaşka yerlerde fikir ve projelerde bulduğumu ancak bunların neden havada kalıp gerçekleşmediğini anladım. Hep zamanın ötesindeliğimi ve mekanla bağdaşamadığımı anladım….
  Bireysel astroloji haritamı sizin yorumunuzla tabiki büyük bir heyecanla öğrenmek isterim. Nasıl olur bu iş?
  Birde balık oğlum var. Kardeşi olsun isterim. Öyle duygusal hassas kibar bir çocuk ki Maşaallah.. Ben onun kadar duyarlı olamıyorum malesef bu yüzdende Onu anlayabilecek omuz omuza yürüyebilecek bir kardeşi olsun istiyorum;) Sizce hangi burçtan bir kardeşi olsun diye dua etmeliyim.. Selamlar Saygılar
  Bereketler üzerinizde olsun hep emi:))

 32. A.güliz

  Okuduğum en gerçekçi akıcı kova burcu açıklaması bi kova olarak diyebilirim ki bu anlatım tarzı tam bize göre 🙂 18 şubat doğumluyum yani kovanın son günlerinde doğdum ama özelliklerini çok fazla taşıyorum doğum saatim sabah 08.30 koç
  Burcumu oluyor yükselenim ?

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: