‘’KENDİNİ BİLME ARACI OLARAK ASTROLOJİ’’ Eğitim Programı

jun-event
Resim:

‘’KENDİNİ BİLME ARACI OLARAK ASTROLOJİ’’ Eğitim Programı

Zamanın Ruhu diye bir kavram vardır… Değişim hayatın bir parçası olduğu için, hayatlarımızın ana temaları da zaman içinde değişim gösterir.  Astroloji ‘’Zamanın Ruhunu’’ tanımlamak için kullanılabilecek uygun kavramsal sistemlerden biridir.

İnsan da doğduğu an itibariyle göğün tariflediği enerjileri yansıtan bir tasarımdır. Astrolojiyi tasarımımızın zaaflarını ve güçlü yanlarını tanımlamak ve yönetmek, içinden geçtiğimiz süreçleri bir öğrenme ve gelişme aracı olarak algılamak için kullanmak mümkündür.

Benim astrolojik göstergeleri okuma biçimim, kişisel haritaları durağan değil dinamik ve gelişmeye açık bir tasarım gibi görmeye dayalıdır. İçinden geçilen astrolojik süreçlere bakışım ise, o döneme özgü kollektif derslerin tariflenmesi ve bu dönemi verimli geçirmek için dikkat edilmesi gereken konuların altının çizilmesine odaklıdır.

‘’Kendini Bilme Aracı Olarak Astroloji’’ Ders Programını sizlere sunmaktaki amacım, astroloji bilgisini öğrencilerin gözünde ‘’ezberlenmesi gereken kalıplar ve mutlak kanaatler’’ formatından çıkartıp, dinamik bir bakış açısı ile yorumlanacak kavramsal bir matriks haline getirmektir.

Ders programı, astrolojinin üzerine inşa edildiği araçları ANLAMAK ve bunların farklı bileşkelerle bir araya geldiklerinde ortaya çıkarttıkları cümleyi BULABİLMEK için öğrencinin zihnini açmak üzere tasarlanmıştır. Tüm konuları ‘’ezberleyen ve kendinden öncekini tekrar eden’’ değil ‘’çözümleyen ve kendi bakış açısını oluşturabilen’’ öğrenciler olmanızı teşvik eden bir yaklaşımla anlatacağım.

Program astrolojiyi hiç bilmeyenlerden, birçok astroloji eğitimi almış olanlara kadar geniş bir yelpazede yer alan öğrencilere açıktır!

Hiç bilmeyenlere astrolojik göstergeleri okumak, belirli bir eğitime sahip olanlara ise bu güne dek öğrendikleri kalıpları sorgulamak ve bilgi dağarcıklarını kullanışlı, geliştirilmeye açık bir zeminde birleştirmek imkanı verecek bir programdır.

Derslere Ağustos ayında başlamayı, haftada bir ders vermeyi ve 2019 sonuna kadar bitirmeyi planlıyorum.

20 hafta sürecek olan Temel Eğitim kapsamında, Gezegenler, Burçlar, Nitelikler, Elementler, Evler, Burç ve Ev Yöneticileri, Açılar gibi kavramları çok katmanlı bir matriks formatında okumayı öğreteceğim. Kişisel haritaları önyargılardan arınmış, ezbere ihtiyaç göstermeyen, ilişkisel bir düzlemde değerlendirmeyi sağlayan bir bakış açısı aktaracağım.

 • Sınıf 15-20 kişi ile sınırlı olacaktır. Talep yoğunluğuna bağlı olarak farklı günler veya gündüz ve akşam saatleri için farklı sınıflar oluşturulabilir.
 • Dersler ‘’Gerçek Zamanlı’’ olarak online sistemle verilecektir.
 • Her dersten önce katılımcılara anlatacağım konunun ana hatlarını içeren dokümanlar göndereceğim. Dolayısıyla ellerinde isterlerse önceden okuyabilecekleri ve derste üzerine ek notlar alabilecekleri sonradan da çalışabilecekleri kalıcı bir metin olacaktır.
 • Her dersin sonunda soru-cevap bölümü olacaktır.
 • Arada vereceğim sorular ve küçük sınavlar benim sizi ölçmem için değil, sizin kendinizi fark etmeniz için yararlı olacaktır.

Arzu edenler sonradan 2020 yılında açacağım ileri teknikler sınıfına da girebilirler.

Aylık programa denk düşen 4 dersin 5 taksit halinde ödenmesi durumunda 5 X 350 TL, 20 derslik program bedelinin peşin ödenmesi halinde toplam ücret 1500 TL’dir.

Katılım için junoders@gmail.com üzerinden benimle irtibat kurmanız yeterlidir. Maillerinize konu olarak ASTROLOJİ EĞİTİMİ yazmanızı rica ediyorum. Böylece takip edilmesi daha kolay olur.

Lütfen mesajlarınızda;

 • İsim Soyadı
 • Gündüz veya Akşam tercihi
 • Uygun günler
 • Sizinle bağlantı kurulabilecek bir telefon numarası

bulunsun!

Bir konuyu başkalarının anlayacağını şekle dönüştürmek kadar insanın kavrayışını pekiştiren bir deneyim yoktur! Bana öğretirken öğrenmek imkanını vereceğiniz için hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Verimli ve keyifli bir zaman olsun!

JUNO’nuz

1 Yorum

 1. Sevgili Juno,

  2020 için açmayı düşündüğünüz online eğitim duyurusunu sabırsızlıkla bekliyoruz..
  Umarız bizi daha fazla merakta bırakmazsınız. 🙂

  Ece

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: