Bol Lilith’li Bir Menü Var Gündemde … Çare; KENDİNİ BİL!

Kagamijishi - Lion Dance by Shinsui

Bol Lilith’li Bir Menü Var Gündemde … Çare; KENDİNİ BİL!

Ay Aslan’a girerken, Boğa’daki olgun ve doygun Venüs’e kare, Neptün’e ise 150’lik açılar yapıyor ve Lilith’e yaklaşıyor. Lilith üçgen açıda duran Güneş ve Mars’a 60’lık açılar yapıyor. Uranüs’ten de üçgen açılı destek alıyor…

KISACASI; Bugün gökyüzü ”Kendini Bilmezlik” konusunda uyarılar yapıyor bize…

 • Zevksizlik, iddiacılık, boş çığırtkanlık, hoyratlık, zerafetten yoksun bir kibir basabilir etrafımızı … YA DA İÇİMİZİ!
 • Olup bitenler yüzünden haklı bir gerginlik içine girsek de, aşırı kişiselleştirilmiş tepkiler vererek HADDİ AŞABİLİZ!
 • Mutahabımız olan insanlara öyle sinir olabiliriz ki, ÇAKTIĞIMIZ LAFLAR TAKINDIĞIMIZ TAVIRLARLA KIŞKIRTICI OLABİLİRİZ!

Ama hani kutuyu sallayıp sallayıp ters çevirsek yere düşecek olan birkaç kırıntı… Onun için de kavga etmeye değmez 🙂

Tartışma konusu olan meselelerin, ucundan tutulup çekilip uzatılan şeylerin ya dişe dokunur bir yanı yok… Ya da asıl MESELENİN ÖNEMİ, taraftar olanların ŞİŞİK EGO’ları yüzünden GÖLGELENMİŞ durumda!

”Hırs Gelir Göz Kararır… Hırs Gider Yüz Kararır!” demiş atalarımız.

Gözümüzü karartmadan, dalgaları göğüsleyen bir kaya gibi durabilmek lazım hayatın gelip geçici etkileri karşısında… Bazen o etkiler üstümüzden aşıp, ömrümüzü işgal ediyormuş gibi görünebilir gözümüze. BUNA KANMAMAK LAZIM!

Zira ASIL YENİLGİ, KARŞIT BELLEDİĞİNE DÖNÜŞMEKTİR!

Ve yenilmemenin çaresi KENDİNİ BİLMEK’tir.

Yengeç’teki Merkür, Neptün ve Venüs ile çoook tatlı açılar içinde öte yandan… Bağırtı ve çağırtılar arasında kayboluverecekmiş gibi duran ama odaklanabildiğimiz takdirde ”tavuk suyuna çorba” gibi bir gösterge bu…

”Adaam Sen de” demekten, yapılanı yok saymaktan bahsetmiyorum olan biten karşısında. Yapılacak en iyi şey, görmek, duymak, adını koymak, ve kıymetli bildiğimiz şeyleri her şeye rağmen sahiplenmek…

Bu arada da kendi üstümüze düşenleri yapmaktan vazgeçmemektir.

Hayat sürer… İnsan hayatın akışı hakkında kendince tahminlerde bulunur. Ama bu tahminler mucize faktörünü asla içermemektedir 🙂

Bazen biri beklenmedik bir şey yapar… Ummadığınız bir laf duyarsınız… Hayal etmediğiniz bir gelişme olur ve şikayet ettiğiniz akış, sandığınız şey olmaktan çıkıverir!

İnsanın işi, vesveselenip kötü senaryolar yazmak ve bunların karanlık gölgeleri içinde boğularak, saçma sapan ataklara girişmek değildir… İNSAN’ın İŞİ RAĞMEN YAPMAKTIR!

Durum ne olursa olsun… Biz Önce İNSAN Olalım!

İnsanlığımızı bir yana bırakarak yapacağımız hiç bir ”haklı” hareketin, bize getireceği aydınlık bir çıkış yoktur. Ama adımını hayırlı yönde atanın önünde belirecek nice aydınlık yollar vardır…

When Did You Leave Heaven – Lisa Ekdahl … Birine bakıp, beğenip ”Melek misin anacım sen? Haleni kanatlarını nire sakladın güzelim… Ben şimdi tutsam seni öpüversem günaha girermiyim?” diye türkü yakıyor :)))

Kız meleğini yolda bulmuş… Oysa hepimizin içinde var çıkmayı bekleyen bir melek… KORKMAYIN GİDİN BULUN 😉 Lilith’e kulak vermekten daha zor gelse de, İnsan Gibi İnsan olmak daima daha iyidir…

[wpvideo HQpijQTR]

0 Comment

 1. Ceyhan

  İçimizde çıkmaya hazır bir melek kesinlikle var ama sizin gibi yolumuzu aydınlatıp gerçek güzellikleri gösteren Meleklere de teşekkür etmek gerekiyor, her zamanki gibi harikasın teşekkürler Melek Juno :)….

 2. kalemine sağlık Juno 🙂

 3. ozan

  şu sıralar anlattıklarınız merkezinde bilhassa “doğru çıkış yolu” konusunda bir hayli zayıfım herhal… elinize sağlık dilerim kendiniz için niyetinizle aydınlatmış olursunuz pek çok karanlığı.

 4. mukitika

  süpersin junim..
  insan olmak..sandığı gerçeklere yol almak mı..yoksa daha san-a-madığı nice gerçekler içinde perdeli kalmak mı..
  ahh insan ol’mak ne zor iş vesselam, dirayetli kalmaklıdır kasıt..
  oysa en kolayı insan kalmak..
  dirayet yoksa neye yarar evham..
  vesveselerimiz bizi vahim yola saptıran..yanıltan’a kaptıran ve sonra da hem kanan hem kandıran..
  oysa Yaratan yine affedici..tüm gafurluğu ile..
  şüphesiz çok güçlü ve sert, zortlayıcı esmaları da var..ancak insana düşen dilemek..bu sert ve zorlayıcı enerjilerini akstettireceği maddi sınavlardan hıfzı himayesine alması için..
  o imtihanları yaşamış kabul edivermesi için..
  ve söz vermek.
  büyüklüğünü, azametini, ululuğunu cebbar kahhar muzil darr isimlerinin ayinesi olan iş ve işlemlerden hasıl olan- tekamüle yardımcı enerjileri- tüüüm zerrelerimize nakşetmeye söz vermek..yaşamasak da o imtihanları hamd etmek..

  sevgilerimle..
  en kucak dolusu olanından..

 5. Hülya

  Sevgili Junocum ,yine ne yapsam dediğim anda ,sayende atarlanmadan sakinleşiyorum,yalnız kanatlarımı çıkarıcam ama sonra karşımdaki de bana çıkarıcakmı ?bu kanatlarını kırmaz umarım 🙂 Sen bir harikasın ,Baş Meleğimizsin… :))

  1. Hülyacım :))))
   Ben kiiimmm sümme haşa Başmelek kim…
   Kanatlarımı arıyorum evet!
   Ama sırtımda değil kalbimde…
   Soruna gelince;
   Meleksi yaklaşmak ”topkek” olmak değildir uyanık kuzu :)))
   Ve pazarlığı da yoktur…
   Şeytana şeytan meleğe melek olunmaz…
   Sen olman gerekeni olursun. Yol seni hayırlı bir sahile götürür.
   APTALCA değil… başkasına teslimiyetle HİÇ DEĞİL!
   Yola ve Yaratan’a güvenle 😉

 6. Aslı

  Hülya’ya katılıyorum.. Sanki bütün erkeklerin elinde birer makas habire kesiyorlar kanatlarımı. Kendi göğünde uç deme gözünü seveyim, zaten ömrüm gökkubbemde geçiyor bu oraya kanat bir buraya kanat.. E gök de paylaşılmalı suçortağı bir sevgiliyle..

  1. :)))))))
   Neylersin Aslı Kuş;
   Herkesin benzer korkuları var…
   Ama herkes kendi ateşini başkasının cehennneminde denemek sevdasında….

 7. kevser

  Ben de senin bağımlın oldum, her gün merakla yorumlarını bekliyorum.

 8. Yine mükemmel 🙂 Sevgiler..

 9. Hülya

  Junocum senin kalbinin güzelliğini görmemek mümkün değil,zekanıda birleştirince senin gibi mükemmel bir insan çıkıyor ortaya :)) ben hep yüreğime göre haraket edip kanatlandıkça o daha çok umursamaz oluyor, pes etmeden devamlı melek mi olmalıyım yada oluruna mı bırakmalıyım onu bilemedim :)) Aslıyla ikimize bizim göyüzümüzde uçan kuşlar diliyorum :)))

 10. ÖZLEM

  YİNE KALPLERİMİZE TERCÜMAN OLDUN YAZILARINI MERAKLA BEKLİYORUZ ELİNE ,FİKRİNE ,KALBİNE SAĞLIK .

 11. fatıma

  çok teşekkürler bu anlamlı yazınız için…

 12. Hülya

  Sevgili Juno,bir kaç gün sonra da merkür retrosu başlıcak , hiç mi güzel bir şey olmayacak hayatımızda ,sert açılar ,kare açılar ,retrolar …. !! :)) retro için yazını hazırlıyorsundur, dört gözle bekliyorum 🙂

  1. :)))))))))))))))))))))

 13. unknown

  junocuuum,şu gezegenleri bi süreliğine dondursakta,bi ileri bi geri yapmasalar,bi kafa dinlesek yafu,bide saturne sorarmısın akrepten çıkmaya niyeti varmı?kimisi aralık 2014 diyo kimisi eylül 2015 kime ve neye inanıcas? sevgiler..

  1. Satürn Akrepten 23 Aralıkta çıkacak.
   Gezegenler BİZE BİRŞEY YAPMAZLAR!
   Zamanın ruhunu haber verirler…
   Yani zamanın ruhu böyle ise, gezegenin suçu yoktur 🙂
   Ayrıca geri gitmelerin ortamı bozduğunu söyleyen astrologları yetiştiren zihniyeti şiddetle kınıyorum.
   Sevgiler 😀

 14. emel

  bu kadr dogru çıkamaz daha 4 gün önce çok yakın bir akrabama esip gurledim ve sonrasında vicdan azabı;(( aslında böyle davranışlar yapan biri de değilimdir aşırı sinir olmuşum demek ki o an..gerçekten de hırs gitti yüz karardı

 15. unknown

  banane banane pis gesegenleerr 😀

  1. :))))))))

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: