Balık'taki AY & Neptün Kavuşumu, Merkür'e Kare… Bebeğim Bu Kadar Abartmasak :)))

2b31cfd5ceab0a0e50c231e060bab912
Resim:

Balık'taki AY & Neptün Kavuşumu, Merkür'e Kare… Bebeğim Bu Kadar Abartmasak :)))

Bugün Balık Burcu’ndaki AY, Neptün ile kavuşuma gidiyor. Bu arada, Yengeç’teki Mars’a üçgen ve Boğa’daki Venüs’e 60 derece açılar alıyor. Lakiiin İkizler’deki Merkür’e de kare…
”Pekiy bana noolucak?” derseniz; 
Açıkçası pek ”tatlış” açılar bunlar :))) Hani yani böyle hiiiç rahatımızı bozmadan hayallere dalmak, bize zor gelen hiiiç bir topa girmemek, saaaadece hoşumuza giden şeyleri yapmak, hazzı arayıp acıdan kaçmak isteyeceğimiz bir zaman…
Ama işin ucunda ABARTMA, gözardı etme ve boşa düşme tehlikesi var!
Yani filmin başında Hulya Koçyiğit adanın yeşil çamları arasında sevdiğinin kollarına doğru koşarken, ortasına doğru acılar içinde tek başına hamile ve büyük aşkının babası ona gözden kaybolması için para teklif ediyor :)))
Ne yapalım, ne yapmayalım derseniz;

  • Planlar yapın, hayaller kurun, yaratıcı fikirler geliştirin, ama herşeyin umduğunuz gitmeyebileceği ihtimalini göz ardı etmeyin. Zaaf noktalarını dikkate almayı unutmayın.
  • Sizi mutlu eden ve rahat gelen konumları korumak istediğinizi, ve değişiklik fikrinden hoşlanmadığınızı kendinize itiraf edin, ama değişimin gereğini gözardı etmeye veya bir süre daha herşeyi oluruna bırakırsanız, bir mucize olacağına inanmaya kalkmayın.
  • Size yapılan iltifatları, teklifleri, hediyeleri memnuniyetle kabul edin, ama bunların anlamını fazla abartmayın, arkasında yatanları ya da içerdikleri abartıları veya zaafiyetleri gözardı etmeyin, veee aceleye gelen, haddi aşan karşılıklar vermeye kalkmayın.
  • Sevdiklerinize sahip çıkın, onları yanınızda tutmaya çalışın, öğütler verip kol kanat gerin, ama herşeyi onların yerine yapmaya kalkmayın ya da sizin sözünüzden çıkarlarsa öleceklerini filan sanmayın.
  • Kendinizi mutlu edilme arzusu ile birilerinin kollarına bırakın – ne biliyim dansa gidin, yemeğe çıkın, flört edin – ama sırf siz bir şeylerin bir ömür süreceğinden emin olmak istediğiniz bir günde olduğunuz için, bunun sandığınız şey olması ihtimalini aşırı zorlamayın 🙂 Gerçekçi gözlemler yapmayı ve temkinli adımlar atmayı unutmayın. Olan biteni fazla pempe bir gözlükle görüyorsanız, yarın uyuz ama güvenilir bir arkadaşınıza anlatın ki, size başka bir perspektif versin.
  • Güvende olmak isteyin, ama kafanızı kuma gömerek bunu yapabileceğinizi sanmayın.
  • Yemek yapın, misafir çağırın ama menüyü de yemeyi de abartmayın.

Yani işte siz anladınız onu :)))
Şöyle romantik bişey çalayım size ben en iyisi… Hooverphonic – Mad About You 🙂

0 Yorum

  1. Ayşegül

    Size nasıl ulaşabilirim

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d