Balık Burcu'nda Stelyum; TEK İHTİYACIMIZ ŞEFKAT :)

kathe-fraga
Resim:

Balık Burcu'nda Stelyum; TEK İHTİYACIMIZ ŞEFKAT :)

Zodyak’ın en mistik ve hem olumlu hem olumsuz anlamda uçlara gitmeye müsait burcu olan BALIK’ta bir Neptün, Venüs, Mars ve Chiron arasında bir stelyum oluşuyor.
Venüs bir süredir yüceldiği bir burç olan Balık’ta, tam kavuşum 12 Ocak’ta meydana geldi ama aslında 7 Ocak’tan bu yana, Neptün ile kavuşumda olduğu kabul edilebilir. Bu kavuşumun etkisi 1 hafta daha sürer 🙂
Bu süreç içerisinde Venüs, Mars ve Chiron ile de bağlantı halinde…
MEALİ;
Çok sefalı zamanlardan geçmiyor dünyamız…
Hatta insanlık gelişiyor filan derken, sert bir U-dönüş ile ne olduğumuzu şaşırdığımız ve olan bitenin etkisiyle dünyanın geleceği hakkında umudumuzu yitirir gibi olduğumuz bir döneme şahit oluyoruz.
Ancak HİÇ BİR ŞEY GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİLDİR!
İnsanlığın her şey iyi gidiyor gibi görünürken ”Adaaam Sen de!” diye rahatına geldiği gibi davrandığı süreçler vardır… Biz bu süreçleri MUTLU olduğumuz zamanlar diye hatırlarız :))) Zira insan nefsine kolay gelene iyi, gelmeyene kötü der!
Böyle ”elverişli” zamanlarda ekilen temiz tohumlar, zor zamanlarda gölge veren ağaçlara dönüşürler…
”Şimdi kim uğraşacak!” ya da ”Bundan da bir çıkarımız var!” diye diye ekilen kötü tohumlar ise biz farkına bile varmadan köklerini derine salar, bahçeyi sarar ve çiçeğe çimene nefes alacak yer bırakmazsızın hakimiyetlerini ilan ederler.
Şimdi o elverişli zamanlar geçti ve bahçe istila altında… İnsanlık güzel ve iyi diye tabir edilen şeylerin yokolması tehlikesini hissediyor ve her gün bir yerlerden patlak veren acı haberler, tam kafamızı kaldıracakken bizi tekrar endişeye ve yasa sürüklüyor.
İnsan NE OLDUĞUNA bakar… Gökler ise NE ÖĞRENİLDİĞİNE!
Ve öğrenemediğimiz her ders, bizim ZOR dediğimiz zamanlarda önümüze çıkar.
Dünya için zor olan dönemlerden, her insan KENDİNE DÜŞEN payı alır… Hatta kimi insanlar böyle zamanlarda yıkılmakta olan bazı değerleri, duygu, dua ve davranışları ile AYAKTA TUTARLAR… Bazı dualar ve her şeye rağmen yapılan bazı insanca tercihler, görünmez sütunlara dönüşüp dünyayı korurlar.
İnsan dünyayı ayakta tutanın, kuleler, köprüler, silahlar, güç ve para olduğunu zanneder…
Oysa dünyayı ayakta tutan tek güç SEVGİ’dir! Diğerleri bir taraftan yaparken diğer taraftan yıkar… Sevgi ise sadece YAPAR 🙂 Zira sevgi YARATICI’nın en yüce yansımasıdır.
Bu nedenle sevgiyle yapılmış şeyler karşısında en katı kalpli insanın dahi gözlerine bir iki damla ferahlık veren yaş dolar… Zira Yaratıcı’nın İhtişamı en çok sevgi dolu ve naif şeylerde kendini gösterir.
Çocuklar, doğa, sanat, özellikle müzik, sözcüklerin dahi dile dökemediği incecik bir yerden kalplerimize dokunur ve bize özümüzdeki ihtişamı hatırlartırlar 🙂
İşte Neptün Stelyumu bu ihtişamı en iyi dile getiren oluşumlardan biridir!
Şimdi kalbimizi karartmanın değil, umut, şefkat, sevecenlik, kardeşlik duyguları, BİR’den gelme bilinci, merhamet, sanatsal yaratıcılık, özveri ile başlatılan insani girişimler gibi TOHUMLAR EKMENİN, en iyi zamanıdır…
Ama etraf karanlık demeyin! IŞIK KARANLIKTA PARLAR 🙂
İyi niyet ve dualar, ya da küçücük iyicil çabalar, karanlığın yüksek, umudun düşük olduğu zamanlarda, daha büyük değer kazanır!
Kalbimizi açalım ve küçücük bir ışığı dahi içimizde büyütüp etrafa yayalım… Küçücük iyiliklerin büyük etkisini, sonradan getireceği beklenmedik korunmaları, ayağımızın altından çekeceği taşları küçümsemeyelim…
Kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyi kimseye yapmayalım, ve kimse için dilemeyelim…
Gökleri yarıp, ışığı geri getirecek kadar çok dua edelim 🙂
Evrende cevaplar beklemediğimiz yerden ve beklemediğimiz zamanda gelir! O yüzden ertesi sabah kalkıp her şeyin istediğimiz gibi olmasını da beklemeyelim :)))
Öğretiler, sabır ve sevgiyi sürdürenlerin kalbine yerleşir ve orada kök salarlar… Öğretiyi alanlar için zor zamanlar da daha kolay geçer.
Ve mucize – beklentilerimizin karşılığı değil, bizim için planlanan özel hediye paketleri  –  ummadığımız zamanda önümüze serilir…
Şimdi şefkat, iyiniyet, yardım, naif ve sevgi dolu bir üretkenlik zamanı… DUA zamanı… Kalbe TOHUM ekme zamanı!
Şimdi ekeceğimiz tohumlardan büyüyecek ağaçların gölgesi, zamanda bizi ve etrafımızdakileri koruyacaktır…
Nigel Kennedy Bach için diyor ki; ”Bu adam çok özel olmayan hiç bir parça yazmamış!”
https://www.youtube.com/watch?v=Vto_49HEhlY

0 Yorum

 1. Büşra

  Ama her taraf karanlık demeyin, ışık karanlıkta parlar :)….çok sevdim bu sözü yüreğinize sağlık

 2. Sedef

  Bu umutsuzlukta yine harika bi yazı sevgili juno…bu arada ben mi kaçırdım acaba 2017 yorumlarını? Yoksa yok mu? :))

  1. JUNO

   Yazmadım 2017 için genel yorum…

 3. Yaprak

  Sevgili Juno, yazilarini bir suredir takip ediyorum. Burc yorumlarinin burcuma ve etrafimdaki kimselere uygun dusmesi ayri… yazilarinda insalik haline olan hakimiyetin ve hep tatlilikla isaret ettigin “gelisme gosterebilecegimiz alanlar” notlari ayri degerli benim icin. Astrolojinin hayatimdaki yerini manasiz bir oyuncaktan, kendimi ve digerlerini anlamak icin, kisisel gelisim icin kullandigim bir araca cevirdin. Tesekkur ederim.
  Turkce klavyem yok su an, kusura bakmazsin umarim.
  Sevgiler

  1. JUNO

   Bu cesaret veren yorum için ben teşekkür ederim 🙂 Niyetleri göstermek için Türkçe klavye gerekmiyor… Sevgiler

 4. melike

  Bir tek ben mi umutsuz hissediyorum, kalbim ağrıyor derken, bir umutlandırıcı söz, olay yok derken çok iyi geldi yazınız. Teşekkür ederim. Tekrar pozitif olmaya çalışma çabamda bir işaret gibi geldi. Müzikleriniz için de ayrı teşekkür, sevgiyle kalın:)

  1. JUNO

   Sevgiler 🙂

 5. tugcelu

  Sevgili Juno,
  Bugün benim doğumgünüm 🙂 yeni post bildirimi haftasonu geldi ama bugün için hediye olarak beklettim. İyi ki de bekletmişim, hediye olarak umutlu bir tebessüm oldu bana yazın 🙂 Çok teşekkürler, sevgiler

 6. YAĞMUR

  Jono yazılarını severek okuyorum, süpersin 🙂

 7. Çiğdem

  Junocuğum merak ettiğim balık burcunun en iyi hangi burçla anlaştığıdır?
  Selam ve sevgilerimle..

  1. JUNO

   Burçla anlaşamıyoruz kuzum… Haritamız bir başka harita ile anlaşıyor 🙂 Yani kriterler çok. Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: