AY Güney Ay Düğümü İle Kavuşumda; Geçmiş Geçmediyse…

magnolia susan windsor
Resim:

AY Güney Ay Düğümü İle Kavuşumda; Geçmiş Geçmediyse…

Bu gün Boğa’daki güven ve süreklilik arayan AY, alışkanlıklarımızı, tutunduğumuz kalıpları temsil eden Güney AY Düğümü ile kavuşumda… Öğlene kadar Chiron ve Güneş ile yaptığı 60’lık dereceler nedeniyle, Kuzey Düğümünden Güney Düğümüne uzanan bir UÇURTMA meydana getiriyor. Öğleden sonra da Merkür ile 60’lık açıya giriyor. MEALİ;

Geçmiş geçmemiştir çoğu kez… Dokunsalar ağlatır! Ya da özlem duyduğumuz şeyler burnumuzun direğini sızlatır… Bazen de kayıp olarak gördüklerimiz yüzünden kendimize ve hayata karşı kızgınlıkla dolar içimiz. Ama geçmişten bu güne taşınamayanlar ile vedalaşmak gerekir bir yerde… Zira biz ALTIN GÜNLER olarak bildiklerimizi hatırlasak da, önümüzde uzanan yolun ne getireceği hakkında hiç bir fikrimiz yoktur!

Elbette geçmişin inciten yanı bazen olumsuz izler bırakan deneyimlerimiz de olabilir… Yani biz hak etmediğimiz kadar incitildiğimizi ve hatta değersiz olduğumuzu düşünüyor dahi olabiliriz.

Her iki düşüncenin de – kayıplara üzülmek ya da zaten hiç birşeye değer bulunmamış olduğumuzu zannetmek – geleceği gölgelememesi gerekir… Zira VARSAYIMLARIMIZ TUTUMLARIMIZI, TUTUMLARIMIZ İSE KADERİMİZİ BELİRLER!

Bugün, geçmişle derdimizin ne olduğunu bir kez daha gözler önüne serecek gökyüzü… Ve bize bir kez daha  DÜŞÜN ve FARKET denilecek 🙂  Çok sevildiğini, daima bir şansın olduğunu, ve seni Yaratan’ın bu yolu yürüyebileceğin konusunda SANA GÜVEN’diğini fark et…

Bir elimde ibrik bir elinde kibrit olucam ya illaki  :)))) UNUTAMA BENİ … Candan Erçetin yorumuyla gelsin 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=Wfqh6UiP25Q

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Wfqh6UiP25Q]

26 Adet Yorum

 1. 4864320

  İçinde olduğum hali tarif eden dokunsalar ağlayacak olan halim hayata ve beni üzenlere karşı kızgınlığım NE GELİRSE HAKTAN dediğim ama yine de alayına isyan halimi bir anda! Çok sevildiğini, daima bir şansın olduğunu, ve seni Yaratan’ın bu yolu yürüye bileceğin konusunda SANA GÜVEN’diğini fark et… dediğiniz bu güzel yazınızla buldum kendimi. İYİ Kİ VARSINIZ….

  O Halde her şeye ŞÜKÜR …

  1. ŞÜKÜRLER OLSUN 🙂 Sevgilerimle…

  2. ayşe sumaktaş

   Adım kısmına numara yazmışım :)))) ben 4864320

   1. :))))))) güzel espri olmuş

 2. ayşe sumaktaş

  :))))) Sevgiler…

 3. Septo

  Sizi çok degil, yaklaşık 2 haftadır takip ediyorum. Sevgili Annem sayesinde. Hayatımı sil bastan gözden geçirdiğim bir donemde ışığım oldunuz, kalbime dokundunuz 🙂 hersey icin teşekkürler, icimin sesini sizin yorumlarınızla besliyorum çok iyi geliyor.

  1. Çok mutlu oldum bunu duymaktan 🙂 Sevgilerimle

 4. Funda

  Her şey kontorülmüzde olsun, yanimizda olsun,hep olsun , hiç bitmesin o da olsun bu da olsunların kavgası, endişesi hayatı yaşamaya zorlaştırıyor…relax olabilmek, tevekküllü olabilmek, sabırlı olabilmek, ayvallah diyebilmekle kolaylaşıyor herşeyi…sevgiler

  1. Çok doğru 🙂 Sevgilerimle

 5. Gulden

  Ilactan da ıyısınız

  1. :)))))) sağolun bunu duymak da ilaç gibi

 6. mukitika

  Selamlar sevgiki Juno…
  Ne güzel söylemişsin yine ;))

  “Zira VARSAYIMLARIMIZ TUTUMLARIMIZI, TUTUMLARIMIZ İSE KADERİMİZİ BELİRLER!..”

  Bize sürpriz olanlar hayal günümüzde üretmediklerimizdendir..mucize ise imanın getirisidir..

  Bugün o hâlde kalbi olgularda çelik gibi sağlam bir iman ile nakşolunacağımız bir gün olsun..

  Herkese selamlar ve sevgiler. .
  Bugünümüzün başı ortası akıbeti ve sonu hayr olsun.
  Allah Zül Celali Vel İkram Hz celali ile değil ikramı ile nasiplendirsin hepimizi ve de daima hayırlı olanı sezmeyi seçmeyi ve sevmeyi nasip ikram buyursun inşaallah

  1. AMİN cancağızım 🙂 Sağol varol

   1. mukitika

    Bugün öğlene kadar tuttuysak kendimizi geçmişe tutsak ermeden..aferin mi bize sevgili juno..sen de sagol varol..

    1. Hiç yoktan iyidir kuzum 😉

    2. 🙂 her daim aferim 🙂 sevgilerimle

 7. ece

  Bu sabah tam da aklımdan bu düşünceler geçiyordu… Geçmişte tutunduğum ve beni bugün huzursuz etmeye devam eden şeyler vardı. Bu sabah kalktım , her sabah çıktığım yürüyüşüme çıktım ve kendi kendime ” artık bunları düşünmeyi ve beni rahatsız etmelerine izin vermeyi bırakıyorum ” dedim. Cidden de öyle oldu, bir anda beni o huzursuz eden şeylerin ne kadar gereksiz olduğunu fark ettim. Meğer bugunkü ani değişimim gezegenlerden kaynaklanıyormuş, şimdi bu yazıyı görünce çok şaşırdım. Herkese iyi, mutlu, sağlıklı günler!

  1. Mutlu, verimli, sağlıklı, hafif günler dilerim 🙂

 8. gonul

  bir yükselen oglak olarakdan gecmisde bende zor aci günler gecirdim insan bazen gecmise takilmaktan bulundugu ani yasamayi kaciriyor ,sonra bi bakiyorsun bulundugun zaman yitmis gitmis cogu insanin bu durumu yasadigini düsünüyorum cok güzel antalmissin sevgili juno gecmisin gercekten gecmiste kalmasi gerek

  sevgilerimle güzel bir gün dilerim burasi cok yagmurlu buralara yaz gelmedi bir türlü

  1. Sevgilerimle Gönülcüm 🙂

 9. günnur

  Yazıyı okuyunca ibrikteki su iyi geldi,müziğe geçince kibritin tutuşturduğunu söndürmek için tekrar yazıyı okumak gerekti 🙂 siz ne tatlı sözlü yıldız gözlemcisiniz..

  1. İşte biraz da hınzırım galiba :)) Sevgilerimle

 10. burcu

  merhaba;
  yazılarınızı bir süredir okuyorum, çok hoş ve doğru tesbitler .. ama bu yazınızı ağlayarak okudum ,içinde bulunduğum durumu o kadar net açıklıyor ki … kendimi okudum !
  size daha detaylı yazmak mümkün mü? mail yoluyla ? sevgiler

  1. junoastroloji@gmail.com Sevgilerimle 🙂

   1. kamuran

    merhabalar , yaklaşık 2 saattir hayranlıkla yazılarınızı ,yorumlarınızı okuyorum.Böylesi muhteşem olunur mu . harikasınız, :))

    1. Harika olan sizsiniz 🙂 insan kendinde olmayan hiçbir şeyi etrafında göremez… Sevgilerimle 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d