ASTROFUN :) Ufak Tefek Cinayetler Dizisi'ndeki Ana Karakterlerin Doğum Haritası Analizi…

47220-resized

ASTROFUN :) Ufak Tefek Cinayetler Dizisi'ndeki Ana Karakterlerin Doğum Haritası Analizi…

Ufak Tefek Cinayetler, bence son dönemdeki en iyi TV dizilerinden biri. Karakterlerin davranış modellerindeki detayları ve aralarındaki ilişkileri astroloji dilinden açıklayan bir analiz yaptım.
Birazda, Astroloji’nin sadece Burç ve Yükselen’den ibaret olmadığını… Ev yöneticilerinin yerleşimi ve açılarının karakteri çok etkilediğini, insanlar arasındaki çekimin de sadece Güneş Burcu ile açıklanamayacağını fark ettirmek istedim 😉
Umarım siz de benim kadar eğlenirsiniz 🙂
Merve: Akrep – Yükselen Boğa…. Akrep Burcu’ndaki Güneş – Pluto – Merkür Kavuşumu 6’ıncı evde! O yüzden her detayı bilmeye, herkesi ve herşeyi yönetmeye çalışıyor. Yükselen Boğa nedeniyle yemek, bahçe bakımı, ev döşemek konularında yetenekli ama seçtiği süslü ve klasik kıyafetler gibi biraz para kokan şeyleri seviyor. Venüs de Akrep’te ve 7’inci ev girişinde. Venüs hem birinci, hem 6’ıncı evin yöneticisi olduğu için, düzeninin merkezinde evliliği var ve bu konuda saplantılı. Ay Aslan’da ve dördüncü evde ama Akrep stelyumu ile kare yapıyor. Bu nedenle hırsından kendini yiyor ve saldırganlıkta sınır tanımıyor. AY’ı eşinin Yükselen Noktası ile kavuşuyor. (1983-1984 doğumlu olmaları normal ve o dönemde Pluto Akrep’te)
Oya: Başak – Yükselen Koç! Güneş altıncı evde ve Merkür ve Venüs ile kavuşuyor. Titiz, sorumluluk sahibi, çalışkan, ahlakçı, açık sözlü! Aslında fedakar, sadık ve kullanılmaya müsait ama dışarıdan Amazon gibi görünüyor. Mars Aslan’da ve beşinci evde… Akrep’teki PLuto ile, Yükselen Yöneticisi Mars arasındaki kare açı tetiklendiğinde, ihanete uğramış, intihar etmeye kalkmış ve bu girişimde rahimi işlevsiz hale gelmiş. Mars’ı, Serhan’ın Yükselen Noktası ile kavuşuyor. O yüzden hem ona büyük bir tutku besliyor, hem de ona teslim olmakta zorluk çekiyor ve kişilik mücadelesine giriyor. Ay Balık’ta ve 12’inci evde… Ortaya koyamadığı bir romantik yanı var. Güven duymakta zorluk çekiyor. Ve AY, Başak Stelyumu ile karşıt açı yapıyor. Bu yüzden de duyguları ve davranışları daima çelişiyor! Arada bizi deli eden salaklıklar etmesi de bu yüzden 
Serhan: Kova – Yükselen Aslan… Zeki, parlak, dikkat çekici ama bir yanı da yalnız ve anlaşılmayan bir dahi! Güneşi 7’inci evde! Bir şekilde hem özgür olmak istiyor hem de ilişkilerle kendini var ediyor. İkinci ve 11’inci ev yöneticisi Merkür ve Güneş ile Kazimi kavuşumda; bu ona spekülasyon konusunda deha veriyor. Danışman olarak da güçlü olma sebebi bu. Beşinci evin yöneticisi Jüpiter de Kova’da ve 6’ıncı evde. İyi açılar aldığı zaman, riskli işlerden çok para kazanıyor. 10’uncu ve 4’üncü evleri yani ona yeterince ilgi göstermeyen ebeveynlerinin nitelikleri ile, Merve’nin Burç ve Yükseleni birebir oturuyor. Venüs Balık’ta ve sekizinci evde, Oya’nın Başak Stelyumu ile karşıt açıda ama AY’ı ile kavuşumda. 7’inci ev yöneticisi Uranüs, beşinci evde Yay’da ve Venüs ile kare yapıyor. Palas pandıras evleneceği ama evliliğinin, ani bir olayla tehlikeye gireceği belli!
Arzu: Başak – Yükselen Yengeç… Mükemmel ev kadını, eş ve anne  Kazına kazına temizlik yapmaya çok düşkün. Sakin ve çatışmadan kaçınan biri gibi görünüyor ama çok üstüne gelindi mi, tırnaklarını çıkartan kedi gibi saldırabilir. AY ve Venüs Terazi’de ve dördüncü evde. En çok değer verdiği şey, evi ve evdeki uyum. 10’uncu evin yöneticisi Mars Yengeç’te Retro ve ikinci ev başlancıgında. Bu yüzden geç inisiyatif alıyor, profesyonel hayata geç giriyor. Ama yaptı mı yapıyor! Netekim çalışmaya da, evini ve ailesini korumak için başlıyor. Merkür Başak’ta Retro üçüncü evde ve Yükselen noktası ile 60 derece açıda. Çok düşünüyor, geç tepki veriyor ama karar verdi mi geri dönemiyor. 7’inci evinde Oğlak’ta Neptün var ve dördüncü evindeki AY ile kare açı yapıyor. Güvenilir, aile babası görünen ama aldatan ve zayıf bir adamla evleneceği belli!
Mehmet: Balık – Yükselen Boğa… Neptün 9’uncu evinde ve MC ile kavuşumda; bu nedenle gayet tutucu bir aile babası ve iyi bir işadamı (kuyumcu) gibi duruyor. Merkür de Balık’ta ve 11’inci evde. İşine geldiği gibi davranmaya ve belirsiz konuşmaya çok müsait.  Fırsatları görmek ve değerlendirmek konsunda yetenekli… Yükselenin ve 8’inci evin yöneticisi Venüs Koç’ta ve 12’inci evde! Bu nedenle hem her istediğini gizli gizli yapmak, hem sahip olduklarından vazgeçmemek, hem de sorumluluk almamak istiyor. Gizli cinsel ilişkiler kurmaya yatkın. İkinci ev yöneticisi olan Mars Yengeç’te ve üçüncü evde, suya sabuna dokunmaktan hoşlanmıyor ve insan ilişkilerini iyi yönetiyor. Mars’ı Arzu’nun Yükseleni ile kavuşuyor. Arzu’nun Başak güneşi, onun 7’inci ev girişinde.
Burcu: İkizler – Yükselen Balık… Neptün Kova’da ve 12’inci evde; yani göründüğünden çok daha çılgın ve birsürü yüzü olan bir kadın. Koç’ta ve ikinci evde Venüs – AY kavuşumu var. Haris, tutkulu, para ve konum sahibi olmak için yapmayacağı iş, yıkmayacağı kural yok. Bu stelyum, Mehmet’in Venüs’ü ile kavuşuyor. Mars Boğa’da ve Mehmet’in Yükseleni ile kavuşuyor. Güneş dördüncü evde… Aslında güvenlik ve aidiyet istiyor. Merkür Yengeç’de ve beşinci evde; kendini sevdirmek için kedi yavrusu gibi davranabiliyor. Ama Merkür – Neptün karesi herkesi yanıltmasına ve kendi içinde de çok uç noktalara gidebilmesine neden oluyor.
Pelin: İkizler – Yükselen Aslan… Güneş 11’inci evde, Venüs Aslan’da birinci evde… Dikkat çekici olmak için habire sosyal faaliyetler içinde ve su gibi para harcıyor. Ön planda olmak istiyor ama vizyon sorunu var; Zira burcu İkizler’in yönetisici Merkür Boğa’da Retro… Ön plana çıkmak için yaptığı ataklar atıl kalıyor. Merkür’ü Merve’nin Yükseleni ile kavuşuyor. Bu nedenle onun gölgesine giriyor. 7’inci evini Kova kesiyor ve o dönemde Uranüs Yay’da! Uranüs 5’inci evine düşüyor, Güneş’i ile karşıt açı yapıyor. Eşine aşık ve onu elde etmek ya da elinde tutmak için çılgınca davranabiliyor. Ama Uranüs – Merkür karesi yüzünden evliliği hep dengesiz ve eşi de sorumluluk sahibi bir insan değil. Terazi’de Ay-Mars kavuşumu var, bu yüzden sağ gösterip sol vurabiliyor.
Taylan: Yengeç – Yükselen Koç… Güneş, dördüncü evde; Mahalle delikanlısı gibi duruyor ama aslında ana kuzusu ve aidiyetlerine çok bağlı! İkinci evi Boğa ile başlayıp İkizler ile devam ediyor. 2’inci ve 7’inci evin yöneticisi Venüs İkizler’de ve ikinci evinde; yani bir şekilde karısının parasıyla ve sorumsuzca yaşıyor. Venüs’ü Pelin’in Güneşi ile kavuşuyor. Mars’ı Balık’ta, 12’inci evde. Bu nedenle edilgen davranıyor. Mars’ı Oya’nın AY’ı ile kavuşuyor. AY’ı Koç’ta, AY da Oya’nın Yükseleni ile kavuşuyor. Bu nedenle ona hayran ve bir şekilde ondan kopamıyor ama ulaşamıyor. Üçüncü ve 6’ıncı evinin yöneticisi olan Merkür İkizler’de ve 3’üncü evde ve Retro… İyi niyetli ama kafası karışık, özgürlük hayalleri kuruyor ama yakın çevresine bağımlı ve fikirlerini hayata geçiremiyor.
Edip: Boğa – Yükselen Aslan… Tutarlı, güvenilir, gururlu, şövalye-vari… Ama kızdırmaya gelmeyen bir insan. Güneş’i dokuzuncu evde, MC’ye yakın ve Yükselen ile kare açı yapıyor. Dürüst ve idealist ama mesleğinde haksızlık yaşamış. İkizler’de 11’inci evde Merkür-Venüs kavuşumu var; normalde açık fikirli, sosyal, dostluk kurmaya müsait biri… 12’inci evinin yöneticisi AY Başak’ta ve Oya’nın Başak stelyumu ile kavuşuyor. Ona gizli ve temiz bir aşk besliyor. 9’uncu evinin yöneticisi Mars Akrep’te ve 7’inci evde; gözlem gücü yüksek, insanları çok iyi tanıyor ve isterse yönlendiriyor, fikirlerinden çok zor vazgeçiyor, intikamını mutlaka alıyor. Mars’ı Merve’nin Akrep stelyumu ile kavuşuyor. Bu nedenle aralarında hem çekim var hem de düşmanlık güdüyorlar…
YARALI RUHLAR BAHÇESİ – Dizinin Açılış Müziği 🙂

9 Comments

 1. Melis

  Okurken bayagi eglendim, bu kadar isabetli bi analiz yapilir ancak ?

  1. JUNO

   Astroloji azmanyak işi 🙂 ama çook keyifli

 2. Nil

  Akrep yükselen boğa derken burcu mu akrep yükseleni mi???

  1. JUNO

   Burcu Akrep, Yükseleni Boğa

   1. Mavi

    1996’daki olay sirasinda 17 yasinda olduklari vurgulandi. Bu nedenle 79lu olmalilar. O donemde pluto akrepte degil galiba

    1. JUNO

     Teşekkür ederim… Ama benimki zaten bir deneysel çalışma… İster inceleyip bir şeyler alın, ister detaylara takılın. Ben bahsettiğiniz detayın farkında değilim. Arzu ederseniz siz ifade ettiğiniz veriye göre yeni bir çalışma yapın.

 3. ebrucin

  Ay bayıldım, çok eğlendim… Şerefsizim benim de aklıma gelmişti bunu yapmak dedim. :))))

 4. Şeyma

  Harika! Biranda öğrencin olmak istedim. Hatta Doğum haritamı yorumlatmak istedim ama ses kaydı ile yorumluyorsun. Keşke bizlerin Doğum haritalarını da yazsan. Okurken açıların ne anlama geldiğini de daha iyi anlarız. Sevgiler juno

 5. Sevgili Juno,
  Her zaman analizlerin cok dogru, tespitlerin hep yerinde. Bu yazida da bunu bir kez daha gormus olduk. Sen keyifle yazmissin, ben de keyifle okudum. Kalemine saglik.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: