8 Ekim 2014, KOÇ Burcu’nda DOLUNAY ve AY TUTULMASI… Hak Arayışının Haksızlığa Dönüşme İhtimali Üzerine Dersler!

The Fall by Tymn Armstrong
Resim:

8 Ekim 2014, KOÇ Burcu’nda DOLUNAY ve AY TUTULMASI… Hak Arayışının Haksızlığa Dönüşme İhtimali Üzerine Dersler!

8 Ekim 2014 günü, İstanbul’a göre 13:51 itibariyle DOLUNAY ve AY Tutulması yaşanacak…

– Dolunay ve Tutulma haritasında, AY Koç Burcunda ve 3’üncü evde. Güneş de Terazi Burcunda ve 9’uncu evde.

– AY, Dünya ve Uranüs ile, Güneş Venüs ile  kavuşum halindeler.

– Koç’taki AY, Yay’daki Mars ve Aslan’daki Jüpiter ile üçgen oluşturuyor ve bu Güneş’e doğru yükselen bir uçurtmaya dönüşüyor.

– Yükselene yakın bir konumda birinci evde ve Selena ile kavuşumda olan Pluto, hem AY’a hem de Güneş-Venüs ikilisine kare yapıyor.

– An’ın yükseleni Oğlak Burcu ve Yöneticisi Satürn, Akrep’te ve 10’uncu evde. 8’inci evdeki Jüpiter ve Lilith’den kare alıyor.

– Güneş Chiron’dan 150 derece açı alıyor.

– Retro Merkür MC ile kavuşumda… Neptün ve Part of Fortune ile üçgen yapıyor.

MEALİ;

Gerçekten YÜKSEKTEN UÇAN bir Dolunay ve Tutulma yaşayacağımız belli 🙂

Bir kere ortada ”Acı Çekenler ya da Kurban Olanlar” adına yürütülen bir ”Adalet Arayışı” var! Bu arayış seslerin yükselmesine, gövde gösterilerinin yapılmasına, yandaşlar ya da ek kaynaklar bulunup, amaca yönelik cüretkar girişimlere ve görünürde ”iyi niyetli ya da yapılan kötülüğün misli” gibi görünen karşı ataklara yol açabilir…

Bizde duygusal şok etkisi yapacak olayların etkisinde kalkışılacak ani girişimler bu DOLUNAY’ın ruhuna pek uygundur. Galeyana gelebilir… Gözümüz karardığı için yaptığımız bir seçimle, yüzümüzün kararmasına neden olabiliriz. Ve Tutulmaların etkileri ya da yansımaları 6 ay kadar sürdüğü için, şimdi atılacak adımların sonuçlarını uzun bir zaman boyunca yaşamamız mümkün.

Bu nedenle; ADIM ATMADAN, geçmişte yaşanmış  BENZER olayları ve bunların doğurduğu VİCDANİ SONUÇLARI iyice düşünmekte fayda var!

İnsan hayatında, haklı ya da ”İyi” amaçlar için, kalkışılacak fetihlerin, yapılacak fedakarlıkların, göze alınacak kayıpların gerekli olacağı durumlar elbette vardır… Ama haklılık hissinin kibir ile karışmamasına, verilen karşılığın maksadı aşan bir hale dönüşmemesine, ya da karşı çıktığımız duruma benzer sonuçlar üreten adımlar atmamaya ÇOK dikkat etmek gerekir!

Yükselen yöneticisinin konumu ve aldığı açılar, güç kullanımının maksadı aşan boyutlara varabileceğine, ya da hüküm ve güç sahibi olma iddiası ile ortaya çıkan kişilerin, göründüğü kadar sağlam bir kaynağa/niyete/özgüvene sahip olmayabileceklerine işaret etmektedir.

Bu DOLUNAY, atacağımız adıma, edeceğimiz lafa, savunacağımız fikre zemin oluşturan ALGI ve NİYETLERİ çok iyi incelemeden, ne yapacağımıza karar vermemek gereken bir zamandır.

UNUTMAYALIM ki; İnsan daima YARGILADIĞI ŞEY İLE YARGILANIR! Bir yargı ve mukabilinde atılan bir adım, şüphesiz yargılanan kadar yargılayan ve cevap veren için de sonuçlar doğuracaktır.

BURÇ ve YÜKSELEN BURCA GÖRE ETKİLER;

Koç ve Yükselen Koç : Bu DOLUNAY’da en bi tikkatli olması gerekenler elbette İLİŞKİLER ile sınanacak olan KOÇ’lar. AY onları tetiklediği için, onlar da etraflarında yaşanacak bir dizi olayı tetikleyecek adımlar atabilirler. KOÇLARRR tarih sizi şiddet ve felaketler dizisine sebep olan hareketlerle yeterince andı canım 🙂 Haydi bu defa herkesi şaşırtın. Basiretiniz, efendiliğiniz ile anılma fırsatına sırt dönmeyin 😉 Sizin için değerli olan işbirliklerini ya da yol arkadaşlıklarını tehlikeye atacak adımlar atmayın. Ya da hakkınızı ararken, abartıp haksız duruma düşmeyin. Geçmişte yaşanmış olan benzer olaylardan ”aldığınızı iddia ettiğiniz” dersler, bu ara çok işinize yarayabilir. Kaybetme korkusu, kaybedilebilecek olanı bizzat yok ederek giderilmez… Gidin, görün, alın ama usuletle ve suhuletle :)))

Boğa ve Yükselen Boğa: Bu DOLUNAY’da Boğa’ların bütün derdi GÜVENLİK! Güvensiz hissettikleri, konfor alanlarının tehdit altında olduğunu düşündükleri için ”bayramlık” ağızlarını açıp ortalığı dağıtmaları pek mümkün. Ya da tam tersi bir tutumla, güvensizlik duygularının üzerine gitmeleri ve ”Yok ya! Hayatta Yapmaz…” denilen şeyleri, bir anda yapıvermeleri de imkan dahilinde 🙂 Ne yaparsanız yapın, şunu unutmayın; Hayatınızın sorumluluğu size aittir. Etrafınızdakilerden gelen yardımlara muhtaç ya da tehditlere açık hissetmenizin altında, bağımlılık duygunuz vardır. Ama bağımlı hissediyor olmanız sizin bağlı kalma ihtiyacınızla yakından ilgilidir… Bu dönemi hasarsız atlatmak için şuna odaklanın; DEĞİŞİM ÖLÜM GİBİ GELSE DE, YAŞAMAK İÇİN BAZEN GEREKLİDİR!

İkizler ve Yükselen İkizler: Bu DOLUNAY’da İkizler’in sınavı TEMKİN! Elinize geçen yeni fırsatlar uçup gitmeden, üzerlerine uçmak istiyorsunuz ama, içinizin tam olarak rahat etmemesine neden olan şeyler var. Bunları gözardı etmek yerine neden böyle hissettiğinizi düşünmenizde fayda var. Heyecan verici, çekici, keyifli gibi sıfatların ardında dursa da, önünüze çıkan şeylerin, size kendinizi ”güvende” hissettirmemek gibi bir etkisi olabilir mi? Böyleyse, acele etmeyin 🙂 Hazır olmadığınız bir şeyi kaçırmamak için üzerine atlamak size kendinizi kaybettirecekse, değer ve yargı sisteminiz ile toptan çatışan bir şeyin içine balıklama dalmış olacaksanız, HEYECAN geçene kadar bekleyin. Adını unuttuğum akıllı biri; ”Evlenmek için aşkın geçmesini bekleyin!” demiş :)))

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Bu DOLUNAY’da Yengeçler’in sınavı yine ÖZEL HAYAT ÜZERİNDE İKTİDAR KURMA ünitesinden çıkacak gibi duruyor :))) İktidar düşkünüsünüz bu kesin! Ama bu ne zaman ortaya çıkıyor; biri sizin özel alanınızda taşları oynatacak bir şey yaptığında… İyi de canımın içleri, dünyada yaprak kıpırdasa, sizin özel hayatınıza yansıyor. Siz ise ”dünyayı kontrol edecek harekatlara kalkarak, kendinizi güvenceye almak” gibi ilginç bir mantıkla yaşıyorsunuz :))) Eli kolu bağlı kalmak sizi deli ediyor ve mutluluğunuza müdahale edenleri yok etmek filan gibi arzularınız var. İsterseniz denklemi tersine çevirin; size göre ters giden şeylerin şimdilik değişmesi mümkün görünmüyorsa, bunu evrenle ve öteki insanlarla aranızda bir iktidar sorunu haline getirmek yerine, kendi üzerinizde iktidar kurmayı ve sabırlı olmayı deneyin 😉

Aslan ve Yükselen Aslan: Bu DOLUNAY’da Aslanlar, SAMİMİYET’leri ile sınanıyorlar. İddia ve inançlarını davranışlarıyla ispatlamak durumunda kalabilirler… Yine de ÇOK abartmamalarında ve herkesi kendime hayran bırakacam, kendimi cümle aleme ispat edecem ve ille de herkese üstün gelecem diye ölçüsüz davranmamalarında fayda var. Zira insanlar her zaman üstün ve her daim haklı olanı bir yerden sonra antipatik bulabilir ve BARİYER koyabilirler… Anlatabilmenin sırrı, önce muhatap olduklarınızı iyi anlamaktadır! Sevilmenin sırrı, sevimli görünmek istediklerinizi samimiyete sevmek ve onların ihtiyaçlarını fark ederek davranmaktadır. ”BEN OLMAM YETMEZ Mİ?” gibi klişelere sığınmayın bebeem :))) Siz sadece kendi dünyanızın merkezisiniz… Ve bu herkes için böyledir!

Başak ve Yükselen Başak: Bu DOLUNAY’da Başaklar, SAHİP OLMA ARZUSU ile sınanıyorlar. Değer verdiğiniz bir şeyi kaybetmemek için neyi feda edebileceğinizi, ya da yaptığınız fedakarlıkların karşılığında ne beklediğinizi kendinize sormak durumunda kalabilirsiniz… Karşınıza çıkan her şey, ya da herkes size TEHDİTKAR ya da HİLEKAR mı geliyor?  Diyelim ki haklısınız… Yine de asıl odaklanmanız gereken şey başkalarının niyetlerinden ziyade, sizin beklentileriniz! Kayıp hissini ya da kaybetme korkusunu tetikleyen şey, sahip olmaya duyulan büyük arzu ve kontrol ihtiyacıdır. Evren sizi gerçekten ihtiyaç duyduklarınızla besler… Ama siz neye, ne zaman, ne kadar ihtiyacınız olduğuna hep kendiniz karar vermek isterseniz, her daim mahrumiyet hissedersiniz…

Terazi ve Yükselen Terazi: Bu DOLUNAY’da Teraziler, TALEPLER ile sınanıyorlar. Sanki istediğiniz, istemediğiniz herkes sizin ya da sizden almak istedikleri bir şeylerin peşinde :))) Peki siz neyin peşindesiniz…? İlgi… Onay… Prestij… Başkalarından alacaklarınızın içinizdeki değersizlik hissini bitireceğine emin misiniz? Ya da karşınızdakilerin size sunduğu şeyleri verme koşullarının özdeğer duygunuzu gerçekten destekleyeceğine inanıyor musunuz? ”Naapiyim… Ben yalnız olmak için yaratılmamışım! Nasıl hissedeceğim başkalarının bana nasıl davrandığına o kadar bağlı ki…” gibi cümleler kurarken kendinize bir kulak verin! Aslında siz kimsenin değil, kendi inanışınızın esirisiniz ve yaşadığınız hayat da sizin eseriniz.

Akrep ve Yükselen Akrep: Bu DOLUNAY’da Akrepler, KORKULARI ile sınanıyorlar. Sanki kullandığınız arabanın ön panelindeki tüm butonlar bozuldu ve her şey birden  sizin kontrolünüzden çıktı gibi mi hissediyorsunuz :))) İktidar, boğazını fazla sıkanı boğar… İnsanlar kendi iradeleri ile belirli bir konuma geldiklerini sanırlar. Sonra geldikleri konumlar onların iradelerini ellerinden almaya ve kendi kurallarını onlara dayatmaya başlar. İşte tam bu noktada TESLİMİYET sınavı başlar… Peki siz neye teslim olacaksınız? Neyi feda edeceksiniz? Feda edemediklerinizin sizi yok etmesine ne kadar sessiz kalabileceksiniz? Her şeyi birden istemek diye bir şey yoktur. İnsanın efendi olduğu tek an karar anıdır. Kararın ardından ise ”en güçlü insan dahi seçtiği şeyin kölesidir.” Ve şifa dahi bir seçim ve bir teslimiyetle gelir…

Yay ve Yükselen Yay: Bu DOLUNAY’da YAY’lar, TUTKULARI ile sınanıyorlar. Bakın canlarım… ARTIK BÜYÜDÜNÜZ… Nerdeyse karta kaçacaksınız :)))  Hala aklınız başınıza bi tık deyip oturmadı. Her şeyin sebebi olmaya bayılıyorsunuz dimi! Elinize direksiyon verilsin siz hığğnnnn diye ortalığı birbirine katın. Ama sonra olan bitenin hesabını da vereceğinizi unutmayın. Hakkınız olmayan şeyi ellemeyin… Yapamayacağınız binayı yıkmayın… Yiyemeyeceğiniz meyveyi mundar edip bırakmayın… Eriştiğimiz hedeflerle kendimizi değerli ve önemli hissetmek gibi bir zaafiyetimiz vardır. Ama ”Çeşme ben senin suyundan içmem” diyebilmek kadar da büyük bir değer yoktur! Ve bu evrenin kitabında ”akıllanmak” olarak geçer 😉 Bu DOLUNAY’da KARAR alırken, yol açabileceği sonuçları, vereceği heyecandan daha öne alın.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Bu DOLUNAY’da OĞLAK’lar, SORUMLULUKLARI ile sınanıyorlar. Bizi biz yapan şeylere aidiyet duyar, onlara sahip çıkar ve onlar için sorumluluk besleriz. Ancak zaman içinde bize güven veren, alışkanlık oluşturan, aidiyet hissettiren şeyler değişebilir, dönüşebilir, nitelikleri, etkileri ya da anlamları yok olabilir… Bu Dolunay’da Oğlaklara sahip çıktıkları şeyler tarafından aşırı zorlandıklarını hissedebilir ya da hayatlarında kontrolleri dışında değişimler meydana geldiği için kendilerini boşlukta bulabilirler… İnsan bir şeylere – iş, konum, ev, aile – sahip olarak hayatına anlam katmaz. Ama sorumluluğunu taşıdığı şeylere sahip çıkarak, kendine saygısını kazanır. Sorumluluklarını her şeye rağmen yerine getirmek bu aralar Oğlakların hayatlarına şekil verecek ve anlam katacaktır.

Kova ve Yükselen Kova: Bu DOLUNAY’da KOVA’lar, HAYALLERİ ile sınanıyorlar. Hepimiz kendimize belli hedefler koyar, belli planlar yapar ve bunları, belli olasılık hesapları üzerine kurarız. Sonra planlarımızı hayata geçirmek ya da yaptıklarımızı ortaya koyup insanların değerlendirmesine sunmak zamanı gelir. Yani düşüncelerimiz ya da tasarımlarımız, başka insanların görüşleri, tepkileri, katılımı ile uygulanabilirlik açısından değerlendirilir ve gerçek hayattaki yerlerini bulurlar. Yaptıklarımız ya da anlattıklarımız, beklediğimiz desteği bulmadığında, ENGELLENME kaygısı bizi tepkisel hale getirir ve özyıkıma gitmek ile suçlu aramak arasında gidip gelebiliriz. Bunun yerine sadece; planlarımız, uygulamalarımız ve birlikte hareket etmek için işbirliği yaptığımız insanlar arasında ne gibi uyumsuzluklar olduğunu kontrol etmek ve bazı değişiklikleri göze almak yeterli olabilir 😉

Balık ve Yükselen Balık: Bu DOLUNAY’da BALIK’lar, ÖNEMSEDİKLERİ ŞEYLER ile sınanıyorlar. Kendimizi bir şeylerin içinde kaybetmiş, bir şeylere sorgusuzca adanmış olmak, bizi masum ya da haklı kılmaz… Her şeyimizi feda etmiş olduğumuz için, umduklarımızı kazanacağız diye bir kayıt yoktur. O yüzden bu DOLUNAY’da, fazla vermemeye, aşırı tüketmemeye, çok açılmamaya, olmayacak şeyleri gözden çıkartmamaya çalışın. Zira fırsat olarak gördükleriniz sizin umduğunuz gibi çıkmazsa, ”ben değersizim” kuyusuna düşebilirsiniz. BAKIN tekrar söylüyorum; sizin probleminiz istediğiniz şeyi çaktırmadan kişilik meselesi yapmak! Hele de bir şey ulaşılmaz göründü mü,  adeta bu kendinizi ve her şeyi bir şişeye koyup okyanusa atmak için geçerli sebep :)))) Dağılmayın, dağıtmayın. Merkezinizi kaybetmeyin. Ya da değer yüklediğiniz şeyin, her olası kayba değdiğinden emin olun ve sonuçlardan şikayet etmeyin.

0 Yorum

 1. Rüya

  yay için olgunlaşmaya dair ufak bir iğneleme yapmışsınız , fakat bu 2 yıldır satürn 12.evimizde anamızı ağlatmadı mı , değerli junocum sormak istiyorum 🙂 nedense bazen kendimi yaşlanmış gibi hissediyorum , bozukluk bende mi ? ellerine sağlık yazı için 🙂 cevaplarsan memnun kaliciiiim. Sevgilerrr…

  1. JUNO

   :)))))
   Bu yorum bu tutulma ve dolunay hakkında.
   Eski hataları tekrar etmemeniz gerekiyor diyelim öyleyse 😉
   Sevgilerimle

   1. Rüya

    teşekkürler şimdi anladım 🙂

 2. bilgetanman

  Çok güzel bir yazi, yine zevkle okudum. Bu sefer her zamankinden farklı olarak tüm burçları okudum ve her bir paragraf yaşadiğimiz müddetçe sinandiğiniz en başlica zaafları ve aşmak için gayet mümkün çikiş yollarini anlattı bana.. Bu anlatim şekli ve içinde barındırdığı hayat kurtarıcı tüyolar için ayrıca teşekkür etmek isterim..
  durumu daha iyi kavrayabilmek adina; haritamizda koç burcunun yer aldiği evi nasil dikkate alabiliriz gökyüzünün bu konumu için? Örneğin koç burcu 4. Evimizde ise, aile ilişkilerimizde de mi dikkatli olmaliyiz bu süreçte? Yengeç burcu olarak, kendi uzerimde iktidar kurmadan hemen önce cevabiniza ihtiyacim var 😉
  sevgilerimle…

  1. JUNO

   Sevgili Bilge 🙂
   Zaten burca göre yorumlar evler ve diğer gezegenlerin evlere göre transitleri dikkate alınarak yapılır.
   Yani siz kafanızı yormayın sadece okuyun 😉
   Sevgiler

 3. Janset

  Ne diyeyim beni annem kadar anladınız, çünkü o da bana aynı şeyleri söylüyor :)) Yengeç üstü yengeç olarak kendimi değiştirmek çok zor! bu arada annem oğlak :)) Teşekkürler

  1. JUNO

   :))))

 4. Zeynocuk

  Bir Terazi burcu olan beni yerden yere vurmussunuz. Onemli degil, zaten ben de uzun bir zamandir kendimi yerden yere vuruyorum. Hic bir sey yetmiyor. Tam yetecek gibi oluyor, gene bir seyler alevleniyor, o sacma degersizlik hissi ve dengesizlik beni sariyor, ve agresiflesiyorum. Ama tabi bu arada hayatinda dengesizlik yasayanlar bana geliyor ve resmen onlari iyilestiriyorum. “Terzi kendi sokugunu dikemezmis” sozunun asli “terazi kendi sokugunu dikemezmis” olmaliymis. Cok sacma ama etkileniyorum ben her seyden. Ne yapmaliyim da kendimi hep huzurlu hissedebileyim?

  1. JUNO

   Bunun Terazi’ye özgü bir süreç olduğunu düşünmüyorum 🙂
   Bunu her ”hizmet odaklı” insan arada bir yaşar…
   Yaratan’ı memnun etmek için değil yaratılmışların onayını almak için yaşamaktan olur bu hal.
   Kimseyi sonsuza kadar memnun edemeyeceğimizi acı deneylerle görür ve bu yüzden çok fazla değersizlik hissi yaşarız.
   Ama hayatlarımız bizim göremediğimiz kadar değerlidir.
   Şu filme bir göz atın ne demek istediğimi anlarsınız.
   Eminim altyazılı bir site bulursunuz 😉
   http://www.imdb.com/title/tt0038650/

 5. loveer

  İyi de canımın içleri, dünyada yaprak kıpırdasa, sizin özel hayatınıza yansıyor..demişsin ya yengeçlere kahkaha attım juno:) bir koç olarak yükselen yengeç olmak daraltıyor beni. Eline sağlık.

 6. san

  Sevgili juno. Güzel kelamın için binlerce teşekkür. Bir de hem ilgili hem ilgisiz bir sorum olacak. 27 yaş astrolojide bir dönüm noktasını işaret eder mi? Zira son zamanlarda içime yaşlı bir dede kaçmış gibiyim. Bir başak olarak ise kibirimden eser yok gibi. Garip bir şekilde haksızlığa uğradıgımı da düsünmüyorum. Yorumun benim için pek kıymetli. Selamlar.

  1. JUNO

   Dediğiniz gibiyse kimsenin onayına yorumuna ihtiyacınız yok.
   Yolunuza sadık olun yeter 🙂
   Sevgilerimle

 7. maviş

  by juno yazıların gercekten cok guzel objektıf yorumlar yapıyorsunuz…ben kova burcuyum hayalerımle ılgılı sınacagım ama benım anlamadıgım…hayalerım mı gerceklesmeyecek yoksa yoksa gerceklesecektemı ınsanlarmı bana yorumları benı uzecek??..cevaplarsanız sevınırım…sımdıden tesekurler…

  1. JUNO

   :))) sınanmak her türlü olabilir
   bir daha okuyun 😉
   ben yorumlarda ne hissedeceğinizden bahsederim
   ne olacağını ise kimse önceden bilemez

 8. scorpio

  sevgili cunocum ;şimdi bu dolunay yine bi kalbime dokandı benimde,asıl mevzu bu diil..biz bi kaç akrep olaraktan,Akrepleri sevme,koruma ve hayata döndürme cemiyeti kurduk,cemiyetimizin maruzatı şudur :AŞK konusunda 2014 yılı içerisinde yıldızların bizi desteklediği bi dönem olucakmı yoksa 2015 e mi kaldık ?? sevgilerr 🙂

  1. JUNO

   Cuno size kurban :)))
   Gezegende aşk olsa, tükkan sizin!
   Ama Akrep’in hayata dönmek konusunda sorunu olmass…
   Siz yeniden-doğuş simgesi bir burcun üyelerisiniz 🙂
   Ayrıca insanlara akrep olduğunuzu söylemeniz bile yalnız kalmamanız için yeter… Malum hakkınızda efsanelerin bini bir para :))))
   Ama aşk… Demirel olsa şöyle derdi;
   Memlekette aşhh vardı da biz mi sahladıhhh?

 9. scorpio

  yavv Cunocum çok tatlısın :)) belliki aşk 2015 ten önce biraz zor,hedefleri küçültün rahat edin diyosun…cemiyet olaraktan uygun bulduk 😉 çoookk seviyor ve cemiyetçenek hunharca takip ediyoruz seni 🙂

  1. JUNO

   Hunharca sevilmek çok fantastik :))))
   Adorato Scorpio 🙂

 10. scorpio

  akrepçe bi tarz diyelim,sen bunu daha iyi bilirsin :))) Buona notte , Juno…

 11. hazal

  size mail atmıştım ama hala cvp alamadım . mailim gelmedi sanırım 🙁

  1. JUNO

   Yeni cevap yazdım 🙂

 12. H.Beyza

  Ben ki sabırlı,sakin bir boğayım; ben bile çok sıkıldım, hatta daraldım, ve hatta burnumdan solumaya başladım… Şu Satürn müdür, Uranüs müdür neyse, topuna birden “Dağılın uleynn!” diye bağırasım, tüm gezegenleri dev bir ıstakayla birbirine çarptırasım var… Şu Satürn Akrepten bi çıkıp gitsin (kibarca söyledim 🙂 ) artık yaa, herşeyi daha bi çekilmez yapan o di mi Junojuum?

 13. tekerleksizbavul

  Yükseleni koç, ay burcu ve güneş burcu akrep olan biri olarak özellikle son üç gündür harap ve bitap haldeyim. Ekim ayının geri kalanını uyuyarak geçirsem çok hayırlı olacak diye düşünüyorum bazen :))

 14. Hat-ice

  Juno cok guzel uyardın ama bu uyarıyı dıkkate almadım?balık we yükselen balık olarak cok wahım durumdayım..

 15. “Siz sadece kendi dünyanızın merkezisiniz…” ne diyorsun sen Juno, olamaz bu bi kere, olabilemez… ben ve sadece bir tek dunya ha, daha neler?.. :)))) senin gozlerini yildizlardan seni de bizim basimizdan eksik etmesin yaradan!.. 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: