5 Ekim 2017, KOÇ Burcu'nda DOLUNAY; Doğum Sancısı…

Tamara Philips
Resim:

5 Ekim 2017, KOÇ Burcu'nda DOLUNAY; Doğum Sancısı…

5 Ekim 2017 günü, istanbul’a göre saat 21:40 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz, Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. DOLUNAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY, Koç Burcu’nun 13 derecesinde, 11’inci evde.
 • Güneş, Terazi Burcu’nun 13 derecesinde, 5’inci evde.
 • Haritanın yükseleni 16 derece İkizler. Yükselen Noktası şans ve başarı getiren RİGEL sabit yıldızı ile kavuşum halinde.
 • İkizler’in yöneticisi Merkür, Güneş ile kavuşum halinde.
 • Pluto, AY – Güneş karşıtlığını T-kareye çeviriyor.
 • AY’ın girdiği Koç Burcu’nun yöneticisi Mars ve Güneş’in girdiği Terazi Burcu’nun yöneticisi Venüs, Başak Burcu’nda ve haritanın dördüncü evinin çıkışında (teknik olarak 5. ev de sayılabilir) kavuşum halindeler.
 • Mars & Venüs kavuşumu, Neptün ile karşıt, Pluto’dan ise üçgen açı alıyorlar.
 • Jüpiter – Uranüs karşıtlığı halen etkin.

MEALİ;
DOLUNAY’ın çatışmalı bir enerji oluşturduğu bilinir… Ancak bu DOLUNAY’ın enerjisi, tıpkı bir doğum öncesinin sancılı olsa da umut ve vaat dolu halini sembolize ediyor 🙂
Bu DOLUNAY, hayatımızda bazı kapıların kapanışını kabul etmek ve yeni kapılar açmak, yeni projelerin tasarımını yapmak, coşku ve umudun önünü kapatan unsurları temizlemek ve cesaretimizi toplamak için çok güzel bir geçişe VESİLE olacak.
Bilinmeyen bir alana girmek üzereyiz ve bu alana adım atmak, alıştığımız durumu bozup yeni bir denge bulmayı gerektirecek gibi görünüyor.
Bu geçişi verimli ve yararlı hale getirmek için de titiz, özenli, sorumluluk sahibi, yanılsamalardan ve kaygılardan özgür, ancak gerektiği kadar da dikkatli olmamız yerinde olur!
Geleceğin potansiyelini ölçmek için, bugüne kadar yaşadıklarımızdan pay biçmek, bizi geçmişin ağlarına dolanmış şaşkın bir balık haline getirir… Ama insan bu hatayı hep yapar!
Geleceğin olasılıkları, bir nüve olarak anın içinde saklıdır! Bu nüveyi harekete geçirmek için yapılacak şey;

 • Geleceği geçmişin tekrarı olarak ya da etrafımızdaki kısıtlamaların çerçevesinde oluşmuş önyargılar ve varsayımlar ile değerlendirmemek,
 • Olumlu ya da olumsuz BEKLENTİLER ile değil, samimi bir umut ve gayret ile davranmak,
 • Olaylar karşısındaki tepkilerimiz ya da yeteneklerimizi de ALIŞKANLIKLARIMIZ ile sınırlı kabul etmemek, gelişmeye, değişmeye, FARKLI YÖNTEMLERİ DENEMEYE AÇIK olmaktır.

Olay doğum sancısı olduğuna göre durumu bu örnek üzerinden anlatmayı deneyelim;
Hiç kimse anne ya da baba olmayı bilmez 🙂 Anne-baba olmak üzerine bu güne dek gördüğümüz örneklerden yola çıkan varsayımlarımız ve beklentilerimiz vardır.
Ama her hamilelik, her doğum ve daha önemlisi her çocuk beklenenden farklıdır. Bir doğuma ve bir çocuğun yetişmesine eşlik etmek, bizi önce şaşırtır, sonra ürkütür, sonra umduğumuz gibi olmayan bir duruma adapte olmak için kendi sınırlarımızı esnetmeye teşvik eder, ama yine de çok titiz, dikkatli, sorumluluk sahibi olmak zorunda bırakır.
Ve en önemlisi beklediğimiz gibi olmayan ama potansiyel yüklü bir varlığa UMUT ve SEVGİ ile yaklaşmayı öğretir.
Çocuklar gibi hayat da beklentilerin ötesinde umutlar taşır.
Beklenti bizi bize göre iyi ve gerekli olanı hayata geçirmek için uğraşmaya ve böyle olmadığında olumsuz duygular geliştirmeye sevk eder. Oysa beklentili olmak yerine, olan her şeyin içindeki umudu görmeye ve ortaya çıkması için çaba göstermeye açık olmak, bizi hayatın bizim tanımlarımız ve beklentilerimiz içinde var olmayan güzelliklerini kucaklamaya açık hale getirir.
Bu DOLUNAY’da beklentilerin getirdiği hayal kırıklıklarına farklı bir gözle bakalım. Hayatın keşfedilmeyi bekleyen olasılıklarına dair bir umut ile davranmaya açık olalım 🙂
Ve en önemlisi, kendimizde sabit olarak gördüğümüz davranış modellerinin de bir alışkanlıktan ibaret olduğunu hatırlayalım. İşe yaramayan yöntemlerimizin yerine, ayakta ve hayatta kalmamızı sağlayacak farklı tutumları geliştirmek için kendimize bir şans verelim 😉 ANCAK BU ŞEKİLDE YENİDEN DOĞABİLİR ve bu güne dek ortaya çıkamayan potansiyelimizi hayata geçirebiliriz!
YOLUMUZ, UFKUMUZ açık, UMUDUMUZ tam olsun…
Burçlara göre yorum için 5 Ekim 2017, KOÇ Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkisi…
With You I’m Born Again – Seninle Yeniden Doğdum 🙂 Hadi yazı entellektüel oldu şarkımız da romantik olsun!

0 Yorum

 1. Nur Gültopu

  Ne diyeyim size, harikasınız. Yorumlarınızı, ifadelerinizi çok seviyorum. Siz hep yazın lütfen. Sevgiler..
  30 Eyl 2017 07:46 tarihinde “JUNO ”Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi”” yazdı:
  > JUNO posted: ” 5 Ekim 2017 günü, istanbul’a göre saat 21:40 itibariyle, > DOLUNAY adını verdiğimiz, Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. DOLUNAY > haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum; AY, > Koç Burcu’nun 13 derecesinde, 11’inci evde. ” >

 2. Astrolojiyi yorumlama sanatınıza hayata bakış acınıza, felsefenize bayılıyorum, bunu boş boş söylemiyorum emin olun bende astroloji sevdalısıyım, teknik olarak da dillendiriyorum. Sevgiler

  1. JUNO

   Teşekkür ederim 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: