4 Kasım 2017 – BOGA Burcu'nda DOLUNAY; Kendini Keşfetmek…

Francesco del Cosca

4 Kasım 2017 – BOGA Burcu'nda DOLUNAY; Kendini Keşfetmek…

4 Kasım 2017 günü, İstanbul’a göre saat 08:22’de, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alıyor.
DOLUNAY haritasını yorumlarken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş Akrep Burcu’nun 12 derecesinde, haritanın 12’inci evinde ve Jüpiter ile geniş orblu bir kavuşum halinde. Yetenekleri parlatan ALPECCA sabit yıldızı da Güneş’e eşlik ediyor.
 • AY, Boğa Burcu’nun 12 derecesinde, haritanın 6’ıncı evinde.
 • Retro konumdaki Neptün, 4’üncü evden AY ve Güneş ile ılımlı açılar yapıyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası da 19 derece Akrep.
 • Ay’ın girdiği Boğa Burcu’nun yöneticisi Venüs, yönettiği diğer burç olan Terazi’nin 26 derecesinde, 12’inci  evin sınırında. Venüs, Uranüs ile tam karşıtlık halinde. Satürn, Venüs – Uranüs ikilisine ılımlı açılar yapıyor.
 • Güneş ve Yükselen burcu olan Akrep’in klasik yöneticisi olan Mars da Terazi burcunda. Pluto ise Oğlak burcunda, haritanın 2’inci evinde, Juno ile kavuşumda, Yükselen, AY ve Güneş ile ılımlı açıda.

MEALİ 🙂
Bu DOLUNAY farkında olmadığımız, değerini bilmediğimiz, atıl bıraktığımız, kaybettiğimizi sandığımız, verimli kullanamadığımız maddi ve manevi niteliklerimizi, hatırlamak, onların kıymetini bilmek, onları yeniden kullanılır hale getirmek için bir vesile olabilir!
Bu hatırlayış, fark ediş, idrak, ani bir gelişme ile tetiklenebilir 🙂

 • İçimizde yatanı, gözümüzün önünde olup da görünmeyeni, cesaret edip de yapamadığımızı, bilip de sakladığımızı ortaya döken, bilinir, görünür, kullanılır hale getirmek için bizi teşvik eden, ya da bizi buna mecbur eden bir zaman yaşayabiliriz.
 • Reddettiğimiz bir sorumluluğu almak, ertelediğimiz bir görevi kabul etmek için istek duyabilir, ya da buna doğru itilebiliriz.
 • Yapamayacağımızı sandığımız bir şeyin, bizim için aslında pekala mümkün olduğunu, bizi alıkoyanın sadece kendimiz, korkularımız, tembelliğimiz, konfor alışkanlığımız olduğunu fark edebiliriz.
 • Sahip olduğumuzu SANDIĞIMIZ şeylere – konumlara, eşyalara, insanlara, konfor unsurlarına – BAĞIMLI olmanın, bizi kendimizden uzağa düşürdüğünü, kendimizi ve yapabileceklerimizi fark etmemize engel olduğunu anlayabiliriz.
 • Kaynaklarımızı yönlendirme, değerlendirme şekilimizin bizi zarara soktuğunu, bir işten, bir öncelikten, bir amaçtan vazgeçmemizin daha isabetli olacağını, yönelmemiz gereken başka bir odak olduğunu görebiliriz.
 • Kendimize zarar veren bir eğilim, bizi atıl hale getiren bir inkar, ya da tutumlarımızla besleyip durduğumuz bir hastalık, bir sorun, bir sıkıntı varsa ortada, bunu da kabul etmek ve buna yönelik bir çözüme gitmek durumunda kalabiliriz.
 • Çözülmeyle, bitişle, vazgeçişle birlikte gelen bir başlangıç umudunun, kayıp ya da risk ihtimali gibi görünen bir olayla hayatımıza girecek bir çıkış kapısının farkına varabiliriz.

İNSAN KENDİNİ BİLSE RABBİNİ, RABBİNİ BİLSE KENDİNİ BİLİRDİ…
Her şeyin özünde olan, her varlığın tasarımını şekillendiren, ve bu tasarımın ihtiyaç duyduğu öğretileri alacağı yolu çizen bir ana enerji kaynağı ”bir MERKEZ” olduğuna ve bu merkezin mükemmel kurgusu ile işleyen bir sistemde yaşadığımıza inanıyorum ben…
Evren’e böyle baktığım için de – naçiz fikrimce – ”Rabbini Bilmek” dediğimiz şey, kendisini var eden ve anlam katan ÖZ’ün farkında olmak ve onunla bir hareket etmek, ona güven duymak, kendini ona bırakmak için gönüllü olmaktır.
ÖZ zamanla ortaya çıkar, biz olgunlaştıkça, biz taşımayı ve kullanmayı öğrendikçe, bizde olduğunu bilmediğimiz ya da ortaya koymakta eksik kaldığımız bazı değerler, potansiyelden aktif hale geçerler.
Bu aktive oluşa VESİLE olan bazı gelişmeler vardır. Bunlar bize iyi veya kötü görünen olaylar ile tetiklenebilirler! Ama nihayetinde bizi çıkartacakları yer, ÖZÜMÜZDEKİ niteliklerin görünür ve kullanılır olmasıdır.
ORTAYA ÇIKAN bir yetenek, bir beceri de olabilir, seçilmesi gereken bir yön ve verilmesi gereken bir karar da, yolumuzu tıkayan tutum veya konumlara dair bir vazgeçiş de, atılması gereken bir adım için gereken cesaret de…
HER NE OLACAKSA HAYIRLARA VESİLE OLA 🙂
Burç ve Yükselen Burca göre yorumlar için 4 Kasım 2017 Boğa Dolunayı’nın Burçlara Etkisi…
Vee MÜZİK;
Leonard Cohen – Webb Sisters ile birlikte ”gururu, korkuyu, inadı öbür tarafta bırakmadan geçilemeyen kapılardan bahsediyor” 😉 COMING BACK YOU

0 Comment

 1. başak kızı

  benim için anlamlı olan bu yazı için teşekkürler sevgili Juno, müzik paylaşımınız da içime huzur doldurdu.. Sevgiler,

 2. Alex

  süpersiniz sevgili juno.
  sizden okkalı bir satürn oğlakta yazısı bekliyoruz:)
  elinize kolunuza sağlık.

 3. Jh

  Jüpiteri Venüsü kad ve merkürü akrep olan bir Terazi olarak bu yeteneklerin bu sene çıkması gerek artık!! Yani bence çıksın 🙁 lütfen çıksın :((((( çünkü lost my way…

 4. ümmügülsüm

  Heyecanla takip ediyorum sizi, elinize sağlık. Burçlara göre yorumları da dört gözle bekliyorum.

 5. Yaprak

  ben burçlara olan etkilerini heyecanla bekliyorum:)

 6. Kurenai

  Teşekkürler, ellerinize ve yüreğinize sağlık.
  Selam ile

 7. Veysel Egemen

  2 aydır eve yani konfor alanıma sıkışıp kalmıştım. Son zamanlarda hiç olmadığım kadar enerjik uyandım bu sabah. İçimde dışarı çıkma, sosyalleşme arzusu ile sokağa attım kendimi. Adeta bir şeyler kendine çekiyordu beni. Gün içinde karşılaştığım bir kaç arkadaştan sonra içimden şu düşünceler geçti: ” Napıyorum? Bu değilim ben, hiç olmayacak kişilere, olaylara ve durumlara bağlanmışım. Olduğum yere sıkışmışım. Potansiyelimin çok altında yaşıyorum”. Ve beni alıkoyanın kendim olduğunu farkettim. Şu an kendimi çok güçlü hissediyorum. Madde madde yazdığınız şeyleri sabahtan beri hissettim. Son zamanlarda yaşadığım en alıcı ve verici günümdü. Ayrıca dün gece uyumak için gözümü kapattığımda gözümün önünde timsah, ejderha,kedi,kaplan gibi hayvanlar belirdi bir anda. Film şeridi gibi geçiyordu. Şu an çok heyecanlı ve umutluyum. Hedeflerime ulaşmak için geçmem gereken bir eşikten geçmişim gibi hissediyorum. Şükürler olsun Rab her zaman benimle. Teşekkür ederim bu güzel yazı için.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: