31 Mart 2018, Terazi Burcu'nda DOLUNAY; Seçimler, Tavizler ve Bedeller Hakkında Dersler…

Alena Aenami
Resim:

31 Mart 2018, Terazi Burcu'nda DOLUNAY; Seçimler, Tavizler ve Bedeller Hakkında Dersler…

31 Mart 2018 günü, İstanbul’a göre 15:36 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı, tam halini alacak. DOLUNAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş, Koç Burcu’nun 11 derecesinde, Retro konumdaki Merkür ile de kavuşumda ve haritanın 8’inci  evine yerleşmiş.
 • AY, Terazi Burcu’nun 11 derecesinde, haritanın 2’inci evine yerleşmiş.
 • Ay, Güneş & Merkür kavuşumu, ve AY Düğümleri arasında Mistik Dörtgen var.
 • Oğlak Burcu’nda ve haritanın 5’inci evinde kavuşum halinde olan Mars ve Satürn, AY ve Güneş ikilisine T-kare açı yapıyor. Mars, Güneş’in girdiği Koç Burcu’nun yöneticisi olduğu ve FACIES Sabit Yıldızı ile kavuştuğu için, bu açı daha da güçlü bir hal alıyor.
 • Ay’ın girdiği Terazi Burcu’nun yöneticisi Venüs, Haritanın 9’uncu evinde, Boğa’ya yeni geçmiş durumda, MIRACH Sabit Yıldızı ve Koç’taki Uranüs ile kavuşumda. Venüs – Uranüs kavuşumu, haritanın AC ve DC noktalarına ılımlı açılar yapıyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası 25 derece Aslan.

MEALİ;
Politik, askeri ve ekonomik düzlemde;

 • Tüm dünyada politik kutuplaşmanın daha belirgin bir hal alması, dünya liderlerinin askeri ve ekonomik zeminlerde yeni işbirliklerine gitmeleri, ya da geçmişte yapılmış anlaşmaların koşullarının masaya yatırılması mümkündür.
 • Genel olarak liderlerin ve karar alıcı pozisyonunda olan kişilerin baskı altında oldukları, neleri kazanmak veya korumak için, neleri tehlike atmaları gerektiğini belirlemek zorunda hissettikleri bir dönemden geçilmektedir. Bu süreçte alınacak kararlar, yapılacak anlaşmalar, bazı politik ve askeri liderlerin yıldızının parlamasına, önümüzdeki birkaç yıl içinde güçlerinin artmasına neden olabilir.
 • Türkiye için ekonomik açıdan bazı kısıtlamalar ve bunlara bağlı olarak yapılması gereken seçimler, girilmesi gereken anlaşmalar, verilmesi gereken ödünler söz konusu olabilir.
 • Türkiye’nin sınırlarına veya ordumuza karşı son dönemde kazanılmış olan konumu zayıflatmaya veya bedel ödetmeye yönelik saldırıların olması, ve bunların maddi hasar ve insan zaiyatına yol açması mümkündür.

Bireysel düzlemde;
Hem etrafımızdaki insanlarla, hem de kendimizle ciddi hesaplaşmalar yaşamaya hazır olmamız lazım bu DOLUNAY’da 😉
Hem bu güne dek aldığımız kararların, benimsediğimiz duruşun, bize ve başkalarına yönelik sonuçlarını, bir daha değerlendireceğiz. Hem de ileri dönük olarak, neleri elde etmek, geri kazanmak ya da korumak istediğimize karar verecek ve bu uğurda neleri gözden çıkartabileceğimizin muhasebesini yapacağız!
Bu kapsamda;

 • Geçmişte aldığımız bazı kararların, bize neler getirip neler götürdüğünü daha iyi görebilir, ödemek durumda olduğumuz bedelden pişmanlık duyabilir, ya da elde ettiğimiz kazancın yaşadığımız ve yaşattıklarımıza değip değmediğini, bir daha düşünmek isteyebiliriz.
 • Geçmişte yaşadığımız kayıplar, maruz kaldığımız haksızlıklar, duygusal, fiziksel veya maddi anlamda tehdit altında hissettiğimiz için geri adım attığımız, ödün verdiğimiz konular hakkında, yeniden düşünmek isteyebiliriz. Bu defa aynı sıkıntıları yaşamamak, ya da umduğumuzu bulamadığımız, kazançlı çıkayım derken kayba uğradığımız seçimler yapmamak için UYANIK olmamız gerekebilir.
 • Fazla zorlayıcı, takıntılı, ısrarcı, hatta yıkıcı olduğumuz durumların sonuçlarına bakarak, biraz daha uyumlu, anlayışlı, adil ve uzlaşmacı olmamız gerektiğini fark edebiliriz. Ya da koşullar bize kendi bildiğimizi okuma şansını vermediği için, istemesek de uzlaşma yoluna gitmek ile daha büyük bir sorun yaşamayı göze almak arasında kalabiliriz.
 • Hayatın akışı içinde anlamını, yerini, değerini yitirmiş olan önceliklerimizi değiştirmemiz, davranışlarımızı da bu önceliklere uyum sağlayacak şekilde düzenlememiz gerektiğini görebiliriz.
 • Değiştirmeyi asla düşünmediğimiz bazı maddi veya manevi önceliklerimizi korumak adına, bazı bedeller ödemeyi, bazı geri adımlar atmayı, ya da bazı belirsizliklere ve sıkıntılara katlanmayı göze alabiliriz.
 • KURBAN durumuna düştüğümüz durumlara, başka bir gözle bakmak zorunda kalabiliriz. Örneğin; tam da içimize sinmediği ya da karakterimizle bütünlük içinde olmadığı halde görmezden geldiğimiz bir durumun, dönüp dolaşıp bize de zarar verdiğini ya da verebileceğini görebiliriz. Ya da; üzerimize gelinmesine, haklarımızın çiğnenmesine, sınırlarımızın ihlal edilmesine BİZİM İZİN VERDİĞİMİZİ, karşımızdakilerin gücünü ya da önemini fazla abarttığımız için, kendimizi koruyacak ya da kendi yolumuzu çizecek cesareti göstermediğimizi fark edebiliriz. Yani KURBAN durumuna düşmemizle ilgili, bize düşen sorumluluğu fark ve kabul edebiliriz.
 • Kendimizi GÜVENCEYE almak ya da daha iyi bir geleceğe yelken açmak adına alacağımız kararların, önünü arkasını daha iyi düşünmek isteyebiliriz. Gözardı ettiğimiz, üstünde durmak istemediğimiz, ya da farkında olmadan atladığımız konuların, sandığımızdan daha büyük bir önemi olduğunu fark etmemiz gerekebilir. Aceleyle alınmış kararlarımızın üzerinden geçmek, mükemmel görünen planlarımızdaki olası elektrik kaçaklarını yakalamak için, kendimizi dürtmemiz yerinde olur. Zira şimdi ihmal ettiğimiz önlemler, uzun vadede daha büyük sorunlara yol açabilir.
 • Bazı kararların, bazı başarıların, ileri dönük bedelleri de olacağını, bir yola çıkmak için bazı alışkanlıklarımızı, bazı ilişkilerimizi, bazı avantajlarımızı veya kazanımlarımızı arkamızda bırakmayı kabul etmek gerektiğini, görebiliriz.
 • Hatta yapacağımız seçimler yüzünden, bazı insanlar tarafından suçlu, oyunbozan, bencil, belki de zalim bulunacağımızı kabul etmemiz, ve adımımızı atarken bunu göze almamız gerekebilir.

HER SEÇİŞ BİZ VAZGEÇİŞTİR! Hayat bir dersi, bir öğretiyi verirken dahi, bize bazı bedeller ödetir. En basit bir kazanım için dahi, en azından zamanımızı, emeğimizi, rahatımızı feda ederiz 🙂
Hiç bir şeyi feda edemeyen, hiç bir şeyi tam olarak kazanamaz!
Bir şeyi kazanmak için, her şeyi gözden çıkartan kişi ise, bazen kendisini ve değer verdiklerini de anlamsızca tehlikeye atmış olduğunu görebilir.
Yani DENGE, kazanç-feda denkleminde de gözetilmesi gereken bir faktördür.
Hep ben karlı çıkayım, hep benim istediğim olsun, benim rahatım hiç bozulmasın diye terazinin kefeleriyle fazla oynadığımız her durum, döner dolaşır, yine bize zarar verecek ya da acı ve pişmanlık çektirecek bir hale dönüşür.
Hep ben vereyim, ben vazgeçeyim, ben geri adım atayım diyerek olayları kendi istediğimiz yere getirmeye ya da akışa engel olmaya çalıştığımız durumlar da, benzer bir sonuca neden olur 🙂
Neyi kazanmak için neyi feda etmeye değdiğine karar verirken, insan hayata dair tüm değer sistemini gözden geçirmek durumunda kalır.
Bir dönem için bize VAZGEÇİLMEZ gelen şeyleri korumak ya da kazanmak adına yaptıklarımızın sonuçlarını görerek, zaman içinde değer sistemimizi ve önceliklerimizi de güncellemek durumunda kalırız.
Bu GELİŞME’dir. Her gelişme kendi içinde fedalar, geri adımlar, kayıplar, vazgeçişler, pişmanlıklar ve bunlara mukabil elde edilen bir farkındalık ve bazı somut sonuçları barındırır.
Kendiyle olan yüzleşmelerinde dürüst olabilen insanlar, kazanç-feda denklemini kurmakta daha az zorluk çekerler… Kendimize söylediğimiz yalanlar veya izin verdiğimiz kaçamaklar ise, bizi daha farklı yüzleşmelerin, daha uzun süren kayboluşların içine çeker 😉
Bu DOLUNAY’da da, her zaman olduğu gibi DENİZ FENERİMİZ vicdanımız, adalet anlayışımız, ÖZ’ümüze olan saygımız olsun. Dengeyi bulmamızı, yolu görmemizi sağlayan uyaranlarımız çok, kulağımız ve gönlümüz de bunları duymaya açık olsun.
BURÇ ve Yükselen BURÇ için yorumlarla ilgileniyorsanız ; 31 Mart 2018 Terazi Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkisi…
HEP SONRADAN GELİR AKLIM BAŞIMA… Deniz Tekin yorumuyla 😉

4 Adet Yorum

 1. Mukitika

  Çok harika junocumm..Özellikle sondaki dua niteliğindeki öğüt için ayrıca teşekkür ederim junicim..Merkür retrosu klasiği olarak Telefonum bozuldugu için bu ara kavilleşmek üzere kavilleştiğimiz konuyu istirham edemediğimi bildiririm bil vesile..bir kaç güne çıkıyor tamirden telefon inşallah.. görüşmek üzere ???

 2. Kehribar

  Burçlara göre analiziniz gelecek mi?
  Sevgilerimle

  1. JUNO

   Sabah yayınlarım 🙂 sevgiler

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: