29 Mayıs 2018, YAY Burcu'nda DOLUNAY, Ayarsız Haller Zamanı…

4532ae6d3f0464f3ce658d1b01178499
Resim:

29 Mayıs 2018, YAY Burcu'nda DOLUNAY, Ayarsız Haller Zamanı…

29 Mayıs 2018 günü, İstanbul’a göre saat 17:20 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz, Güneş – AY karşıtlığı tam halini alacak. DOLUNAY haritasını yörumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY Yay Burcu’nun 8 derecesinde, haritanın 2’inci evinde.
 • Güneş İkizler Burcu’nun 8 derecesinde, haritanın 8’inci evinde.
 • AY, Güneş, Kuzey AY Düğümü, Güney AY DÜğümü arasında bir Mistik Dörtgen oluşmuş.
 • Yükselen Noktası 2 derece Akrep. Bu derece ”Yanan Yol” içerisinde kalıyor. Uranüs, 7’inci ev girişinde Mirach Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde, bu kavuşum ”Dengesiz Bir Zihin” anlamına geliyor ve Yükselen ile karşıt konumlanıyor.
 • Mars Uranüs’e kare açı alıyor, Güneş ve AY ile ılımlı açılar yapıyor. Yine Mars ile Boğa’nın son derecesindeki Merkür ve Chiron arasında da ılımlı açılar var.
 • Akrep’in yöneticisi Pluto, 3’üncü evde ve Lilith ile kavuşumda.
 • AY’ın girdiği Yay Burcu’nun yöneticisi Jüpiter, 14 derece Akrep’te ve yanıltıcı yükselişlerin ardından gelen büyük düşüşleri, zalimce kararların ardından gelen pişmanlıkları temsil eden Zuben Elgenubi Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde ve haritanın 1’inci evinde.
 • Jüpiter – Venüs – Neptün arasında bir su üçgeni var.
 • Anti-Vertex Antares, Vertex ise Aldebaran ile kavuşumda.

MEALİ;
Dünyanın ÇATIŞMA’dan besleneceği bir zaman!

 • Beklenmedik fanatik bir saldırı yüzünden tüm dünyada iplerin iyice gerilmesi mümkün.
 • Politik ve askeri zeminlerde mantıklı arayışlar yerine yüksek tonlu çıkışlara başvurulabilir.
 • Mazlumlara yapılan eziyet karşısında daha fazla sabır gösterilemeyeceği teması, ön plana çıkabilir.
 • Liderler için zor kararlar almak ve bunları alırken sonradan pişman olacakları adımları atmamaya özen göstermek zamanı!

Bireysel Düzlemde;
Ayarımızı tutturmak konusunda oldukça zorlanabileceğimiz bir zaman. Fazla kaygıdan yersiz rahatlığa, aşırı hızdan anlamsız saldırganlığa, lüzumsuz harcamadan boş konuşmalar ve gereksiz iddialaşmalara kadar her şeyi ama herşeyi abartmamız gayet mümkün!
Uyarıyor ve altını çiziyorum; ÇOK İÇİNİZDEN GELSE DE FAZLA SAÇMALAMAYIN ve FRENLERİNİZİ PATLATMAYIN RİCA EDİCİİM :))))

 • Baskılanmış kızgınlıklar, tepkiler, arzular, beklentiler ”ŞELLALE formatında” ortaya dökülebilir :))) Kendimizi hiç ummadığımız bir duygu okyanusunun ortasında, direksiz ve yelkensiz bulabiliriz.
 • Duygusal olarak fazla yükseldiğimiz için, anlamlı olup olmadığını düşünmeden bazı hesapsız adımlar atabilir, fanatik bir kararlılıkla son noktaya kadar gidebiliriz.
 • Anlık bir fikir, bir arzu, bir eğilim sonucunda, hayatımızın akışını etkileyecek kararlar verebiliriz.
 • Bir fikir veya çıkar tartışması içine düşebilir, haklı çıkmaya ve kendimizi ispat etmeye çalışırken fazlasıyla kaptırıp, sonradan pişman olacağımız kadar ileri gidebiliriz.
 • Karşımıza anlamsız ve dengesiz bir tavırla üstümüze gelen, bize yersiz suçlamalar yönelten, ya da saygısızca alanımıza müdahale eden birileri çıkabilir. Kendimizi koruyalım ya da müdahaleye engel olalım derken, kendimizi kaybedip bir kapışmaya girebiliriz.
 • Çok olumsuz beklentiler içine girip çıkışsızlık hissine kapılabilir, bu düşüncelerin etkisiyle zamansız ya da abartılı tercihler yapabiliriz.
 • Bazı özel durumlarda, bu güne dek idrak edemediğimiz bir gerçeğin farkına varabilir, bir aydınlanma anı yaşayabiliriz. Yine de bu farkındalığı serinkanlılıkla değerlendirip, sonuç getirecek adımları etraflıca düşünerek atmamız yerinde olur.

Unutmayalım ki; ”Hırs Gelir Göz Kararır, Hırs Gider Yüz Kararır!”
Hırs sözcüğünün yerine, kızgınlık, aşırı tutku, intikam hevesi, çılgınca bir istek gibi tanımları da yerleştirerek bu cümleyi kurmak mümkündür.
Kazanma arzusu, hak arama ihtiyacı, kendini ortaya koyma çabası, bir hedefe ulaşma gayreti, ya da bir çoşkuya kendini kaptırma gibi motivasyonlar, hayatı anlamlı kılar ve bizi ileri taşır. Ancak böyle motivasyonları KONTROLSÜZ boyutlara taşımak, hayata ERGEN tutumuyla yaklaşmakla eş anlamlıdır.
Olgun insan, duygularına hakim olabilen, motivasyonlarını kontrollü bir şekilde hayata geçiren, risk alsa da durması gereken yeri hesaplayabilen insandır.
Aksi takdirde, kendimize, çevremize, değer verdiğimiz bir çok şeye, sonradan pişman olacağımız zararlar verebiliriz.
Bu DOLUNAY’da, durmamız gereken yeri sonradan çekilecek bir acı ve pişmanlıkla öğrenmek yerine, tansiyonumuz yükselirken kendimizi kontrol altına almayı düşünmek, çok daha verimli bir yol olacaktır.
Enerjisi yüksek bir DOLUNAY yaşayacağız. Zihin ve beden boyutunda aktif olmak, düşüncelerimizi ortaya koymak ve tavır almak konusunda istekli olmak, geri çekilmek yerine inisiyatif almak eğiliminde olacağımız bir zamandan geçeceğiz. Bu yüksek fonksiyonlu hali, olumlu yönde kullanabilir, ne zamandır tamamlanmamış işleri bitirebilir, ya da başarılması gereken bir konuya el atabilir, kendi ortalamamızı aşan bir performans sergileyebiliriz.
Ancak zamanımızı ve kaynaklarımızı kullanırken, ÖNCELİKLERİMİZİ iyi saptamamız, kazanç kayıp dengesine dikkat etmemiz, maksadı aşan girişimlerden kaçınmamız yerinde olur.
SOSYAL MEDYA bir savaş alanına dönebilir! Böyle ortamlardan yaılan her bilgiye inanmamak, her tartışmaya atlamamak, tavsiye olunur 😉
Dolduruşa gelmemek, kendimizi etrafta olan bitene fazla kaptırmamak, acele sonuçlar çıkartmamak, heyecan, endişe, coşku, kızgınlık gibi duyguların pompalandığı ortamlara temkinli ve ılımlı yaklaşmak, dengemizi yitirmemek, her koşulda daha etkin ve becerikli olmamızı sağlar.
Aşırı harcamalardan kaçınmak, bedenimizi fazla yormamak, spor, eğlence alkolde sınırlarımızı fazla zorlamamak, aşırı hız yapmamaya özen göstermek de, bu DOLUNAY’da dikkat edilmesi gereken diğer konular olabilir 😉
BURÇLARA GÖRE YORUM İÇİN 29 Mayıs 2018, Yay Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Göre Etkisi
Bu yazının müziği; LAN OĞLUM BÖYLE OLMAZZZZ :)))))

8 Comments

 1. Emrah eflanili

  ????

 2. İncilaylay

  güneş balık, asc yay insanı olarak çok merak ediyorum da bu dolunay zamanı başlayan duygusal şeyler(aşklar işte canım) çok abartılı anlamlar yüklediğimiz ama sonucu hüsran olan şeyler mi olacak ?

  1. JUNO

   Ay bilemem o kadarını tatlım 🙂 Burçlara göre de yazacağım… Belki faydası olur.

   1. İncilaylay

    O zaman burçlara göre olan yazıyı okuyana kadar ben tüm karşılaşılacak yerlerden kaçayım da bir tanışma merasimi olmasın? çok tatlısın juno seviyorum seni

   2. Alex

    tam bunu sorucaktım, yanıtlamışsınız:) sabırsızlıkla bekliyoruz YAY olarak:)))

 3. Tevfik Duyum

  Walla bişi yaparsam cümle aleme selamlar :)) sevgili Juno..

  1. JUNO

   Teyk it iyzi goçum 🙂

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: