24 Eylül 2014, TERAZİ BURCU’nda YENİAY’ın Burçlara Etkisi; Kendimize Bir Şans Verme Zamanı!

3b257029023e080fe93fa52ef8673172

24 Eylül 2014, TERAZİ BURCU’nda YENİAY’ın Burçlara Etkisi; Kendimize Bir Şans Verme Zamanı!

24 Eylül 2014 günü, İstanbul itibariyle sabah saat 09:10’da YENİAY olarak nitelendirdiğimiz Güneş-Ay kavuşumu yaşanıyor.

Yeniay haritasını değerlendirirken aşağıdaki bileşenleri dikkate aldım;

– Ay ve Güneş kavuşumu Terazi Burcu’nun 1 derecesinde ve 12’inci evin sınırına yakın olarak 11’inci evde,

– Yükselen 27 derece Terazi ve Merkür ASC ile kavuşumda,

– Terazi’nin yöneticisi Venüs 11’inci evde Başakta ve ASC ile kavuşan Terazi’deki Merkür ile karşılıklı ağırlama halinde,

– Jüpiter, Uranüs ile üçgen, Chiron ile 150’lik açılar yapıyor,

– Satürn, Güney Ay Düğümü ile 150’lik açı yapıyor,

– Sonbahar Ekinoksu ve İbrani Yeni Yılı olarak bilinen Rosh Hashanah ile üstüste gelen bir süreç yaşıyoruz.

MEALİ ve BURÇLARA GÖRE ETKİLER;

Hem kendimizi hem de hayatı ağır bir biçimde YARGILADIĞIMIZ bir süreçten geçiyoruz… Beklentilerimize uymayan her şeyi eleştirmek, ve olmayan her şey için bir sebep ya da bir suçlu bulmaya pek yatkınız…

Bu nedenle de tedirgin, şüpheci, geri çekilmeye eğilimli ve biraz da depresif bir zihin durumu hakim üzerimizde.

Ama sırtımızı eksiklere ve suçlara dayamak, pişmanlık ve yılgınlık ile HAREKETİ ERTELEMEK de, yargıladığımız durumu değiştirmemek için bir bahaneden ötesi değildir!

İşte bu YENİAY tam da bu gerçeği fark etmek için ideal bir zaman 🙂

”Böyle gelmiş, olanlar böyle gitmesin!” diye verilmiş bir şanstır her insan ömrü!

Ve MUCİZELER, hatayı fark edip, özüne yakışmayanı itiraf edip, temiz bir kalp ile hayata UYUMLANMAYA çalışanların, yolunu gözlemektedir.

Her hayat, başarısızlıklar, hayal kırıklıkları, hatalar, utanılacak olaylar, acı deneyimler ve pişmanlıklar ile doludur… Bütün bunları BERBAT BİRİ ve tam bir UMUTSUZ VAKA olduğumuz şeklinde okumamız da mümkündür 🙂 Zaten genelde öyle yaparız…

Kibirli aklımız, kendini ve hayatı umduğu gibi bulamamayı bir türlü kabul edemez :)))

Oysa, EVREN bize güvenmiş ve her birimize ömürlük bir deney hakkı emanet etmiştir!

Bu hak, bizden öncekilerin – genetik hafızamızdaki tüm ataların – yaptıklarından ders çıkarmak, onların geçtikleri yollardan geçerken, onların kalıplarına sıkışıp kalmamak deneyidir.

Ve ömür sürdükçe, Ruh’un Nefesi bizi terk etmedikçe, bu deneyi tekrar ve tekrar, ve tekrar yapma hakkımız bakidir 🙂

Bizim kibir ve sevgisizlik ile yargıladığımız her deney, uzaktan bakılınca çok kıymetli bir çaba olarak görülmekte ve şefkatle kucaklanmaktadır.

İnsan MUCİZE’yi içinde taşıdığını bilmez… Ve bazen fark etse de, ilk ayak sürçmesinde unutup yine karanlığa ve umutsuzluğa gömülür.

Ama UMUT hep ensemizde cikirdeyen küçük bir kuş gibi arkamızdan gelip, bize HADİ der 🙂

Bu YENİAY, uyumdan, sevgiden, evrensel adalet ve bütünlükten geldiğimizi ve yaşanılan hiç bir deneyimin bizi özümüzden, yani RUH’umuz ile olan göbek bağımızdan kopartamayacağını fark etmemiz için çok ama çok güzel bir zaman…

O yüzden bu YENİAY’da kendimize, taze bir nefes almak, yeni bir başlangıç yapmak, ve içimizdeki mucizeye inanmak için BİR ŞANS verelim.

Olmayanlara, gelmeyenlere, yürümeyenlere, doyurmayanlara, ısıtıp korumayanlara takılmayalım… Haksızlıklara, beceriksizliklere, sevgisizliklere, hatalara odaklanıp, kendimize, ömrümüze haksızlık etmeyelim.

Suya verelim içimizdeki yangınları, korkularımızı havaya üfleyelim… Toprağa basalım ayaklarımızı, ayakları yere basan kararlar verelim… İçimizde tutkulardan ve hırslardan değil, sevecenlik ve şefkatten beslenen bir ateş yakalım.

Biz kendi yargılarımız, kaygılarımız ve beklentilerimizi bir yana koyup, evren ile UYUMLU bir adım atmaya çalıştığımızda, mucize etkisinin kanatlarımızın altındaki rüzgar olacağından, biz hayata omuz veren bir seçim yaptığımızda görünmeyen destekçilerin ya da görünen vesilelerin bizimle kolkola olacağından da hiç şüphe etmeyelim 🙂

BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre etkilerine gelince;

KOÇ ve Yükselen KOÇ: Hayatınıza giren gönül yoldaşları, yol arkadaşları, ortaklık imkanları size yepyeni fırsatların kapısını da açıyor… Ama içinizdeki ”kendini kollayan” ürkek çocuk, yine hayal kırıklığına uğramaktan pek korkuyor. Canım Koç 🙂 Hatayı, hayal kırıklığı, kırılma ihtimalini ortadan kaldıramayız. Ama kendimizi korumak adına hep aynı hataları yapmazsak, partnerlerimizi çekeleyip ille de boyun eğdirmek yerine, adımların uyumuna odaklanırsak, bu kez daha keyifli bir dans sergilemeyi ümit edebiliriz 😉

BOĞA ve Yükselen BOĞA: Hayatınızı yeniden düzenlemek, yaşadığınız ve çalıştığınız ortama huzur ve dinginlik bulmak, bedeninizle ilişkinizi iyileştirmek, sağlığınızı ve iç dengenizi yeniden kazanmak için birşeyler yapmanız lazım 🙂 Taam yorgunsunuz… Ama ”Yaptım, yaptım, olmadı!” kafası yüzünden içinize gömülüp, durağanlığa sığınmayı bırakın 🙂 Bi daha yapıverin noolur, kıyamet mi kopar? Ne de olsa bu sizin hayatınız…

İKİZLER ve Yükselen İKİZLER: Haydi bakalım! Gün sizin gününüz… Yeni bir işe başlamak, yeni bir aşka yelken açmak, yeni bir projeye can vermek, hatta arzunuz buysa bir bebeğin tohumunu atmak için çok uygun bir zamandasınız 🙂 Sorumluluk almanın ve fedakarlık yapmanın sizi ürküttüğünü biliyoruz… Zira daha önce yaşadığınız deneyimler, sizde gururunuzu inciten izler bırakmıştı. Ama hayatı yaşanılır yapan gurur değildir… Hayat sevecenlikten doğar ve benlik kaygısı ile zehirlenir!

YENGEÇ ve Yükselen YENGEÇ: Ailenize, evinize, özel hayatınıza düzen getirmek bu aralar gündeminizin tam ortasında duruyor. Bütün işler size mi bakıyor 🙂 Çocuklar da çok mu talepkar… Hedefleriniz büyük hatta, kendinize duyduğunuz güvene kıyasla FAZLA MI BÜYÜK 🙂 Plan yapıp da, başarısız olmaktan ne kadar çekindiğinizi bilyoruz… O zaman neden koccamaaan bir resmi boyamaya kalkışmak ve ”cesaret edip de bir türlü boyayamamak” yerine, küçük küçük hedefler koyup, yavaş yavaş ilerlemiyorsunuz? Kumda yolunu bulmaya çalışan Yengeçler de böyle yapmazlar mı…

ASLAN ve Yükselen ASLAN: Bu ara sosyal hayatınızda bir hareketlenme var! Ama etrafınızdaki insanlar birazcık talepkar mı görünüyorlar… Peki ne yapacaksınız? Her zamanki gibi ”desinler, görsünler, sevsinler” hesabı seyirciye mi oynayacaksınız, yoksa önce tanıyıp, anlayıp, okuyup, sonra kapınızı, kesenizi, gönlünüzü açmayı bu kez hatırlayabilecek misiniz? Almak için vermek, size hiç bir zaman arzu ettiğiniz huzur vermedi… Bu dersi öğrendiğinizi göstermek için süpper bir süreç! Bu defa ölçülü ve dengeli olacak, herkese hak ettiği kadarını verecek, ve kendi değerinizi alabildiğiniz karşılıklar ile ölçmeyi bırakacaksınız.

BAŞAK ve Yükselen BAŞAK: Bu ara pek revaçtasınız! Hani hep değer görmek isterdiniz ya… İşte size değer :)) İşiniz, gücünüz yolunda… Hatta sanki siz olmadan hiç bir şey yolunda değil. Ama siz gizli bir sorumluluk alerjisi krizi geçirmektesiniz :))) ”Ya yapamazsam?” diye kendinizi mi yiyorsunuz… O zaman, yardım istemeyi, birlikte yapmayı, bilmediğinizi sormayı ve bazen de ”yapamam” demeyi ihmal etmeyin. Hep ”muhtaç olunan” konumunda olmak, sizin mükemmellik mitinizi besliyor olabilir… Ama bu gizli kibirinizin sizi çoğu kez yalnız bıraktığını ve bazen de kullanılan insan durumuna düşürdüğünü unutmayın.

TERAZİ ve Yükselen TERAZİ: İşte yılın en güzel zamanı… Terazi zamanı :)))) Fakat heyhat! Sizin yüreğinizde bir kırıklık, içinizde bir boşluk var… Alla allaaa… Canım ne demek ”Aşk yoksa ben de yokum!” Aşk da olur, meşk de… Hatta sizi bekleyen sürprizler var 🙂 Ama siz bu defa dikkat edin de, başka müzik koyup yine aynı dansı oynamayın… Sizi aşk veya ilgi onarmayacak. Siz kendinizi onaracaksınız, o zaman etrafınızdakilerle ilişkileriniz de daha sağlıklı olacak. Hadi güzelim hadi gülüm :))))

AKREP ve Yükselen AKREP: Meelankoliii in Septembreeee :))) Peppino Di Capri, Eylül’de melankoli şarkısını Akrepler için yazmış olabilir. Bu aralar, eski aşkların kırık anıları filan… Altan alta feci bir kaybeden kafası ve hüzün bunalması içinde olmanız pek mümkün. Amaaa kariyer konusunda gayet şanslı ve başarılısınız! Yaw lütfen rica ediyorum… Güç gösterileri ile incinmiş egonuzu tatmin etmeye filan girişmeyin yine! Ve çiziklerinizi yataktaki başarınızla tamire kalkmayın. Sizin de herkes gibi bir kalbiniz var ve yokmuş gibi davrandığınızda aslında en çok siz inciniyorsunuz.

YAY ve Yükselen YAY: Güzeelll 🙂 İşte tam beklediğiniz fırsatlar ayağınıza geliyor. Hayat size, dağınık olan her şeyi toparlamanız ve çok da iyi gitmiyor gibi görünen planlarınıza yepyeni bir gözle bakmanız için çok şugar olanaklar sunacak. Ama lütfen bu defa da ”En iyisini ben bilirim siz karışmayın!” filan diye kendinizi yanlızlaştırmayın olur mu… Hayatın dalgaları iner ve çıkar. Dalga aşağı düştüğünde popo üstü oturmamak için, çıkıştayken yeni bir dalgaya atlamayı hatırlamak.. Veee en önemlisi; DENİZİ DE BİZ YÖNETİYORMUŞUZ GİBİ davranmamak gerekir :))))

OĞLAK ve Yükselen OĞLAK: Başarılısınız şekerim! Yani ötesi yok… Gerçekten bu aralar başarılısınız. Ama düzeninizde değişiklikler yapmaya hazır olun. Yeni iş olanakları sizi bekleyebilir. Yaşama mekanınızda veya yaşama biçiminizde, ve belki de aile ortamınızda bazı şaşırtıcı gelişmeler olabilir. Bunlar yolunuzu açacak ama sorumluluklarınızı da arttıracak. İnsan ilişkilerinde yaşadığınız incitici deneyimlere farklı bir gözle bakmanızın zamanı geldi. Hatalarınızı olduğu gibi kabul edin ve biz samimiyetle çaba gösterdğimizde her şeyin yoluna girebileceğine inanın.

KOVA ve Yükselen KOVA: Yeni planlar, seyahatler, eğitim fırsatları, ya da hayatın anlamı hakkında yeni farkındalıklar sizi bekliyor 🙂 Eğer almanız gereken kararlar ya da mahkemelik işleriniz varsa, onlara odaklanmak için de uygun bir zaman. İşbirliklerinizde, uzun vadeli beraberliklerinizde ”tamam mı devam mı” sorusunun, bu aralar sorulması ve ertelenmiş problemlerin masaya yatırılması mümkün. İncitilebilir olmak, değersiz biri olmak anlamına gelmez! Tıpkı boyun eğdirmenin değerimize dair bir kanıt olmaması gibi… Yargılamak yerine anlamak ve bir daha düşünmek için çoook iyi bir zamandan geçiyor olabilirsiniz.

BALIK ve Yükselen BALIK: Bu ay ”Ya Hep, Ya Hiç!” düstüru ile davranmaya yatkın olabilirsiniz 🙂 Gerçi bir Balık için tüm kartları ortaya sürüp rest demek pek de alışılmış bir tavır değildir… Eğer bunu yapan siz olmazsanız, size yapılması da mümkündür :)))) Yani bu ay neleri kaybetmemek için nelerden vazgeçmeyi göze alabileceğiniz konusunda belirgin bir sınav sizi bekliyor. İş ve para konusunda şanslı olacağınız bir dönem! Ama bütün fırsatlar, masanın üzerine ne koymayı taahhüt edeceğinize bağlı olarak geliyor… Kaçak oynamayın ve lütfen makul olun tamam mı 🙂

0 Comment

 1. saduman

  Yangınları suya verip,korkularımı da havaya üflüyorum..( samimi uğraşıcam en azından)….Kalpten sevgilerimi de sana sağlık sıhhat olsun diye sana üflüyorum.Yüreğine sağlık….

 2. nedret eryol

  ama ben hakikaten kullanılıyor gibiyim başağım sabaha karşı doğmuşum. dedikleriniz tam beni anlatıyor 🙂

 3. DERYA

  Hatalarınızı olduğu gibi kabul edin ve biz samimiyetle çaba gösterdğimizde her şeyin yoluna girebileceğine inanın.inandımmm muhteşemsinn <3

 4. oğlak

  gerçekten harikasınız…

 5. Yeşim

  Bir terazi olarak çok beğendim, sevgiyle kalın :))

 6. sanem

  Çok çok çok teşekkürler Junocum:))) Yine her zamanki gibi muhteşem bir yazıydı.Ayrıca iyi ki “kendi halinde bir hikaye anlatıcısı” bloğunu da açtın.İki koldan takip ediyoruz zevkle:) Müge ablam sayesinde hemen gördüm yeni yazını okudum.Yine zevkle,tekrar tekrar okunası bir yazı olmuş.Her şey gönlümüzce olsun.Sevgiler. <3

  1. JUNO

   Teşekkürler kuzum 🙂

 7. Rüya

  ellerine sağlık juno . Yazılarının içindeki anlam dolu sözler bir yana , genel kültürümüz de artıyor , bu dönemin İbrani yeni yılı olduğunu da öğrenmiş olduk 🙂 sorumu mazur gör , bu İbrani yeni yıl olayı burçlara nasıl etki ediyor , kabala ile bir ilgisi var mı ? (mistik merak nedeniyle sordum , sıkıntı verdiysem es de geçebilirsin :)))))

  bir de bu yeni ay döneminin süresi ne kadar ? teşekkür ederiz efenim. 🙂

  1. JUNO

   Yeniyıl İbrani yeni yılının başlangıcı. Bizimki gibi 🙂 Yani astrolojik etkisi yok ama onlar doğal olarak Yeniayda başlatıyorlar. Daha organik bir yeni yıl ve tam sonbahar döngüsüne denk geliyor.
   Yeniaylar genelde öncesi ve sonrası dahil 1 haftalık bir etki yaparlar

   1. Rüya

    teşekkürler 🙂

 8. zbirsan

  Terazi miyim Aslan mi bi anlayabilsem!.. Ama bu seferki yazindan ‘her ikisi de’ cevabini aldim gibi sanki… Ellerine saglik, her zamanki gibi aciklayici, yureklendirici, insanin icini bir tuhaf edici 1 Juno klasigi… 🙂

 9. Capricorn

  Şu dünyada oğlak olarak yaşamak gerçekten çok zor.

  1. JUNO

   Yok be seviyom ben mis gibin burç :)))

 10. Pirenella

  Ağzına sağlık Juno;) Huzur oldun~bul.. “Suya verelim içimizdeki yangınları, korkularımızı havaya üfleyelim… Toprağa basalım ayaklarımızı, ayakları yere basan kararlar verelim… İçimizde tutkulardan ve hırslardan değil, sevecenlik ve şefkatten beslenen bir ateş yakalım.”

 11. gökhan

  Teşekkürler Juna Bacı…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: