22 Kasım 2014, YAY Burcu’nda YENİAY; Galiba Birşeyler Toptan Değişmek Üzere!

by Antonio Mora
Resim:

22 Kasım 2014, YAY Burcu’nda YENİAY; Galiba Birşeyler Toptan Değişmek Üzere!

22 Kasım 2014 günü, İstanbul’a göre 14:32 itibariyle YENİAY dediğimiz, Güneş – Ay Kavuşumu, Yay Burcu’nun 0 derecesinde gerçekleşecek.

An’ın hatirasında,

 • Yükselen 14 derece Koç ve Uranüs 12’inci evden Yükselen ile kavuşum halinde. Üstelik Güney Ay Düğümü de 1’inci evden Yükselen’e dokunuyor ve 7’inci ev girişine Kuzey Ay Düğümü yerleşiyor. Anın yöneticisi Mars, Selena ile kavuşumda ve Ay Düğümleri ile T-Kare görünümünde.
 • YENİAY, yıkımın ardından gelen dönüşüm enerjisini temsil eden 8’inci evde, Akrep’ten çıkmaya hazırlanan ”MC yöneticisi” Satürn ve Yay’a yeni girmiş olan Venüs ile stelyum halinde.
 • YENİAY stelyumu, Regulus ile kavuşan Lilith ve Formalhaut ile kavuşan Neptün ile bir T-kare formu oluşturuyor. Regulus ve Formalhaut, göklerin dört bekçisinden ikisi olarak bilindikleri için bunu önemsemekte fayda var…
 • Yay’ın yöneticisi Jüpiter ise, 5’inci evde Juno ile yakınlık içinde ve Ay Düğümlerine ılımlı açılar yapıyor.

MEALİ;

Zaman önce bizi değişime hazırlanmaya çağırdı… Ama bir süredir ”gecikmeye tahammülü olmayan bir öncü gibi”, kendi işini kendi yapıyor!

Hayatlarımızda – biz ister fark ve kabul edelim ister yok sayalım – bazı şeyler geri dönüşü olmayacak biçimde değişiyor.

Alıştığımız koşullardan alabildiğine farklı bir hale uyum sağlamak mecburiyeti, bazen bizi ”olan biten hakkında karamsar ve geleceğe dair umutsuz” hale getirebiliyor.

Ama bu YENİAY’ın hayatımıza getireceği dinamikler, bize ne zamandır cesaret edemediğimiz kararları almak, bir araya getiremediğimiz cümleleri kurmak, atamadığımız adımları atmak için cesaret verecek.

Hayatı kontrol edemediğimizi fark etmek bizi sarsar… Hele de kendimizden çok şey beklediysek ve hayat bizi haklı çıkartmamış gibi duruyorsa, kendimizi kaybolmuş hissetmeye başlamak, işten değildir…

Böyle olduğunda, insanın içini geçmişle yapılan hesaplaşmaların sisi kaplar!

Düşünür, düşünür ve hep birilerini ama en çok da kendimizi suçlarız. Aynı plak eşliğinde, aynı gözyaşlarını döker, aynı acıları tazeleyip tazeleyip bugün gibi yaşarız. Kaybedilmiş altın günleri özlemek bizi yeni bir güne uyanmaktan alıkoyar. Haksız duruma düştüğümüz mücadeleleri, yeniden hayatımıza çekmeye çalışır, bu kez muzaffer olmak gibi ego okşayıcı hayallerle ömrümüzü yeriz.

Vesaire, vesaire vesaire :)))

Ama artık akışın böyle dramatik tembelliklere tahammülü yok. Bu YENİAY, bize ”geçmişe bu güne dek hiç bakmadığımız bir pencereden bakma” şansını verecek.

Beklentilerimizi, planlarımızı, düşlerimizi, fikirlerimizi dönüştürecek birşeyler olacak bu YENİAY’da…

Bazen öyle bir ”ANLAMAK”  mümkün olur ki, haklı çıkmaya, güçlü olmaya çalışmanın anlamı kalmaz, zira kavganın ya da verilen uğraşın önemi kalmaz. Zira biz o kavrayışla birlikte, baktığımız pencerenin eksiğini görür, önemsediğimiz duruma başka yerden bakar, ve duruşumuzu değiştirmekte artık sakınca görmeyiz.

Yeniay, bize yanılgılarımızı gösterecek. Enerjimizi ”sırf üstte kalmak adına” boşa harcadığımız alanlardan uzaklaştıracak bir dönüşüm yaşayacağız.

BIRAKMAYI KABUL EDECEĞİZ 😉

Dünyayı ”bize göre mükemmel” olan halde tutmayı, ya da o hale getirmek için uğraşmayı dert eden biziz.

Halbuki zamanın bir planı var… bu planın işlemesi için bazen ortalığın karışması, bazen ”karanlık tarafın” galebe çalar gibi görünmesi şart… ”Bu şekilde, RAB gerçeğe sırt dönenlere oyalanabilecekleri yalanlar sunar” der Thessalonians 11’de… Ve bu şekilde saflar ayrılır, insanlar tarafını belirler.

Bize düşen; karanlık hakim gibi görünse de içimizdeki aydınlığı koruyarak, evrenin enerjisini dengelemek 🙂

Biz ”rağmen” tutunurken aydınlığa, içimizdeki saflığa, imanımıza; Yepyeni bebekler filizlenececek rahimlerde… Yepyeni umutlar oluşacak yüreklerde… Tohumlara derinlerden gelen kaynak suları yürüyecek… Ve her şey tam olması gerektiği gibi olacak.

Biz yapmayacağız, sistem taşları yerine koyacak, biz sadece direnmekten vazgeçeceğiz. Bizim istediğimiz gibi değil, aklımıza bile gelmeyecek kadar güzel bir şekilde olacak… Yeter ki biz baktığımız yerde kayıp ve boşluk görmekten vazgeçelim 😉

Burçlara göre yorumlar fırından çıkmak üzere… Ama şimdi MÜZİK 🙂

Josh Groban – Mi Mancherai … Seni Çok Özlerim demek… İnsan bazen kendi içinde saklı olduğunu bildiği ama dile dökemediği bir gerçeği özler 🙂 Bu YENİAY’da o gerçeği özlemekle kalmayın, ona sarılın, tutun, bırakmayın! Sizi siz yapan güzelliği, kendinizden esirgemeyin 😉

[wpvideo mlYLpLfn]

0 Comment

 1. Aingeal

  Az kaldı değil mi? Halıyı altımızdan çekti çekecek diye bekliyoruz. Hazır olduğumu sandığım zamanlar ile “ee hadi çek de düşeceksem düşeyim de bileyim, oralardan düzeleyim” sabırsızlığındayım.. Yoksa bana kıyak geçip benim halıyı “bi ayağını kaldır bakiim” diye çekme ihtimali var mı? E bu da bi umut… Artık patlamayı isteyen, değişimin “ay değişiyorum bi saniye rahat dur” nazına sabır gösteremeyen ve “değiş değiş değiş” diye tempo tutan aceleci bir taraftar gibiyim. “Ay yine bi kıyametim gelse de bi resetlesek, az daha tekamül etsem” der mi bi insan?.. Seni seviyorum Juno!

  1. JUNO

   Yaw ben kıyamet mıyamet demedim :))))
   Siz edin tekamül şekerim…

 2. harikasın …

 3. Nesli

  Tam karamsarlık bulutunun içine girmiş, “hani ben iyiydim, mutluydum, nerden çıktı bu dertler, hani nerede bu atın ipleri dur çekiştire çekiştire yola getireyim” deyip daha da beter batarken, sizin yazınız bir geldi pir geldi… “Bizim istediğimiz gibi değil, aklımıza bile gelmeyecek kadar güzel bir şekilde olacak” kısmı ise özellikle gelecek günler için benim felsefem oldu diyebilirim.. Yengeç burcunun bu etkili yay yeniayından hangi konularda nasipleneceğini ise heyecanla bekliyorum 🙂 Emeğinize sağlık…

 4. H.Beyza

  Bırakmayı kabul etmek… ellerine sağlık Junom, şahane bir yazı.
  Satürn’ün Yay burcuna geçişinin burçlara göre yorumlarını da yayınlayacaksın değil mi?
  Sevgiler

 5. gönül

  çok güzel

 6. bilge

  Sanki dolunay gibi ,biseylerin bitisini getirir gibi…eskinin kapanmasi,bir ileri iki geri giden durumlarin sonlanmasi gibi….acili bi yeniay sanki?

  1. JUNO

   Yok başlangıç yapmak için sonları kabul etmek,
   Ya da vazgeçerek başlamak gibi…
   Acılı değil ama ilk başta zor gelen bir uyanış olabilir.

 7. rabia

  Çooook güzel , yüreğinize sağlık.
  Sevgiler.

 8. muge

  Süpersinnnn mükemmel yorumlar,ayrıntılı olanları sabırsızlıkla bekliyorum.Kelimeleri dans ettiriğ nasıl güzel yorumluyorsunuz,yüreğinize sağlık.

 9. teslimiyet zamanı demek… birebir yaşıyorum yazdıklarınızı. yazılarınızla ve seçtiğiniz müziklerle ruhlarımıza dokunuyorsunuz. düşündürüyor, yol gösteriyor, bir yandan da – didaktik olmamak için olsa gerek- mizahla eğlendiriyorsunuz bizleri. derin, bilge, komik, mütevazi juno, iyi ki varsınız.

 10. elf

  Ne kadar tatlisinz juno,, ne kadar naif bayiliyorum okumaya sizi.ellerinize saglik daha daha sık yazın doyamiyorum yazilariniza:))))cok opuyorumm

 11. Mia

  Bu sabah bircok soruyla uyandim kafamda! Neredeyse hepsinin cevabi buradaymis! Yeniden baslamak icin Birakmaya hazirim galiba! Tesekkurler J!

 12. scorpio

  Junocummm,yazidan hatirimda kalan tek bi cümle var,’aklimiza bile gelmiycek kadar güzel olacak’ kalbimi yumusatmaya yetti 🙂 romantik beklentilerime yanit niteliginde.:-) .Allahim bu kuyrugunu saturn cignemis zavalli akrebin gözleri yeniden aşktan parlayacakmi yoksa 🙂 o diilde saturnu bi dehleseydim iyiydi:-)

 13. Gülbin EGE TANYELÎ

  Dilinize Sağlik .. yine cok güzel yorumlamisiniz. Su serpici..Tüneli gecerken fener oluyor.. Teşekkür ederim. Sevgiler..

 14. S.A

  neden? ve neden ben? diye sordugum sorularin icinde bogulmaya basladigim, kaybolmus gibi hissetmenin tam dibine vurdugum zamanda geldi bu yazi.. ilk okudugumda agladim, ofiste oldugum icin cok hos olmadi tabi ama dunyayi bana gore mukemmel halde tutmaya gosterdigim cabanin sonucu oldugu icin cok umursamadim, agladim.. 🙂 bu mukemmel ifade icin tesekkurler.. Umut kaynagi olan su bolumu aklima yazdim, simdi sira kalbimde..:) ‘Biz yapmayacağız, sistem taşları yerine koyacak, biz sadece direnmekten vazgeçeceğiz. Bizim istediğimiz gibi değil, aklımıza bile gelmeyecek kadar güzel bir şekilde olacak… Yeter ki biz baktığımız yerde kayıp ve boşluk görmekten vazgeçelim ;)’

 15. mmmm

  “Hayatı kontrol edemediğimizi fark etmek bizi sarsar… Hele de kendimizden çok şey beklediysek ve hayat bizi haklı çıkartmamış gibi duruyorsa, kendimizi kaybolmuş hissetmeye başlamak, işten değildir…”

  bunlar ne kadar doğru ne kadar anlamlı ve tam yerine giden sözler. bir solukta okudum her zamanki gibi nefes kesici. şu anda içinde bulunduğum durumun bundan daha güzel bir izahı olamazdı.. elinize yüreğinize sağlık…

 16. AYSE DURUL

  süper gerçekten:))

 17. Girişimci Anne

  rahimlerde filizlenecekmi gerçekten 1 yıldır hamile kalmayı bekliyorum. Allah benden önce hiç olmayanlara versinDe”Belkide hep böyle diyorum diye olmuyordur.”

 18. cansu

  Harika bir yazi bir yol gosteris bu burc yorumlari olmaksizinda zengin hayat bakisiniza hayran oluyorum. Emeginiz icin tesekkurler

 19. Hayatı koyu yeşili seven aslan.

  Juno, ne güzelsin. Hayatı, felsefeyi, inancı, müziği, aşkı, mizahı, edebiyatı, doğayı, evreni biliyorsun. Sanki sırrı da biliyor, hissediyor ama söylersen büyüsü dağılacak diye bize söylemiyor gibisin. Hayatıma gerçekten bir yol haritası oldun hele de şu son dönemde. Farkındalıklarımın zirve yapıp bir bir kapıları açtığı ve içsel olarak yukarı tırmandığı bir dönemde seni tanımış oldum. Bazen kendim yazmışım kadar içerden geliyor, kalemin çok güzel. İyi olup olmaması bir yana, çok güzel. Hayata ve insana dair umut bile veriyor, ne garip, çok özlemişiz bu duyguları. Benim yol metaforum ağaçla tamamlandı bugünlerde, bilmeni isterim. Öpüyorum yanaklarından.

 20. A

  Keşke daha fazla yazsan be

 21. canko

  Öyle bir zamanda çıktınız ki hayatıma, sanki derdimi anlattım da ona göre cevap verdiniz

 22. fatıma

  Biz ”rağmen” tutunurken aydınlığa, içimizdeki saflığa, imanımıza; Yepyeni bebekler filizlenececek rahimlerde… Yepyeni umutlar oluşacak yüreklerde… Tohumlara derinlerden gelen kaynak suları yürüyecek… Ve her şey tam olması gerektiği gibi olacak… bu cümleler bana umut verdi mutluluk verdi… yürekten teşekkürler sağolun imanla sağlıkla muhabbet ile var olun inşallah …

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: