20 Haziran 2016, YAY Burcu'nda DOLUNAY; Karanlıkta Bir Kerteriz Aramak…

Sun-Moon-Desktop-Wallpapers

20 Haziran 2016, YAY Burcu'nda DOLUNAY; Karanlıkta Bir Kerteriz Aramak…

20 Haziran 2016 günü, İstanbul’a göre saat 14:02 itibariyle DOLUNAY adına verdiğimiz AY – Güneş karşıtlığı tam halini alacak. Aynı zamanda YAZ DÖNÜMÜ olarak da bilinen döneme denk gelen DOLUNAY haritasını aşağıdaki göstergeleri dikkate alarak değerlendiriyorum;

 • Güneş İkizler Burcu’nun 29 derecesinde – neredeyse Yengeç’e geçmek üzere – 9’uncu evde, Polaris yani Kutup Yıldızı adıyla bilinen ve gemicilerin kerteriz almak için kullandıkları sabit yıldız ile de kavuşum halinde.
 • AY Yay Burcu’nun 29 derecesinde, 3’üncü evde, Acumen olarak bilinen ve körlük, görme sorunları ile özdeş tutulan sabit yıldız ile kavuşum halinde.
 • Haritanın Yükseleni 10 derece Terazi ve Yöneticisi Venüs Güneş ile kavuşum halinde,
 • AY’ın girdiği Yay’ın yöneticisi Jüpiter, Güneş’in girdiği İkizler’in yöneticisi Merkür, Neptün ve Satürn arasında Büyük Kare var.
 • Juno ve Lilith kavuşumu Güneş ve AY ile ılımlı açılar yapıyor.

MEALİ 🙂
İnsan öğrenmeyi sever… Hatta bize hayatın belirsiz iniş çıkışları içerisinde bir pencere açar, bir yol gösterir gibi görünen her bilgi kaynağına doğru coşkuyla ve umutla çekiliriz 🙂
Sorun, teoride öğrendiklerimizi pratikte kullanabilmek gerektiği zaman başlar. Bu duruma ilişkin kullanılması gereken formülü ya da denklemi bilir ama problemi çözemeyiz. Zira önümüzde duran soru cümlesi içindeki göstergelerin, çözüm için kullanmamız gereken formüldeki hangi bileşene denk düştüğünü bulmakta, A’yı, B’yi, X’i yerine yerleştirip Y’ye varmak için ihtiyaç duyduğumuz sakinliği yakalamakta zorluk çekeriz.
Bu DUYGUSAL KÖRLÜK’tür! Gerçekten görme engeli olan bir insan, diğer duyularını devreye sokarak karanlıkta ilerlemeyi başarırken, duygusal karmaşaları, korkusu, arzusu, tutkusu, umduğunu bulamama endişesi, ya da basitçe kendini koruma güdüsü ile kafası karışmış insan, gören gözleri ile ve gökte parlayan kutup yıldızının altında, hangi yöne gideceği şaşırır 🙂
Öğrendiklerimizi ve önümüze çıkan göstergeleri, sakince bir araya getirmek için TARAFSIZ olmaya, olayları kendi istediğimiz yöne çekmemeye, ezberden sonuçlar çıkartmak yerine sabırla düşünmeye, TEPKİSEL değil MANTIKLI, PRATİK olmaya, ve hem kendimize hem başkalarına karşı ADİL olmaya ihtiyacımız vardır.
Maddi ve manevi anlamda güvende kalma ihtiyacı, ”HERŞEYİN İYİ OLMASI” arzusu, kaygıya, korkuya, paniğe dönüştüğünde, ya şaşkın ve isabetsiz adımlar atar, ya da bize ilk akıl verenin peşine takılır, manipülasyonlara açık, duygusal olarak dengesiz, hale gelir, basiretimizi, özenimizi yitiririz.
Cesaret ve tutarlılık içinde akıl yürütmek ve DENEMEDİĞİMİZ bir yola adım atmayı, yeni bir bakış açısı, yeni bir çıkış aramayı kabul etmek yerine, EN İYİ BİLDİĞİMİZ yola girer, ve zaten içinde olduğumuz karmaşa duygusunun oluşmasına neden olan tutumları sürdürür, sorunun büyümesine katkıda bulunuruz.
Bu duygusal körlüğün içine düştüğümüzde, bize sakince düşünüp çözüm odaklı davranmamızı söyleyenlere de kızmaya ve sırt dönmeye yatkın oluruz 🙂
Zira titiz ve basiretli çözümler zaman alır! En kolay yol aşırı ve düşünceyi devreden çıkartan bir tepkisellik denizine gömülmektir!
GOY diyenin peşine takılmak, toplu galeyanlara gelmek, sonra ”Herkes bir yerlere koşuşturuyor, birbirini itekliyordu…  İşte bende o sırada önüme çıkan birine o korkuyla vurdum. Niyetim öldürmek değildi, ben kendimi korumaya çalışıyordum Hakim Bey!” diyecek durumlara düşmek, tam da böyle zamanların tuzağıdır…
Karanlıkta yol gösteren bir yıldız, bir deniz feneri, bir KERTERİZ arıyorsak, önce içimizdeki korku, kaygı, endişe, karmaşa, bir an önce kurtulma gayretiyle iyi düşünülmemiş bir atak yapma, ya da alışkanlıklarımızın içine gömülüp sorumluluk almama gibi bizi körleştiren tutumları bir kenara bırakmamız gerekir.
Karanlığın içinde bir ışık parlasa da onu görmek ve o yolu izlemek için önce bir içimizdeki karmaşayı durdurmak zorundayız. Aksi takdirde bildiklerimizi, gördüklerimizi, bize sunulan işaretleri, verilen akılları, değerlendirip yolu bulmak için kullanamaz, teoride sular seller gibi ezberlediklerimi hayat içinde yararlı kılamayız.
Karmaşayı durduran, güveni sağlayan, kaybolan huzuru geri getiren, körlüğü gideren ise sadece ve sadece YARATAN ile bağımızı hatırlamaktır!
Bir BİR UMUT PROJESİ’yiz 🙂 Evreni ayakta tutan sonsuz enerji bizi tasarlarken bize güvendi ve bize KOPMAYAN BİR GÖBEK BAĞI üzerinden ondan daima destek alabilmek imkanını verdi.
En karanlık gecede içimizin seslerini susturup, ”ben önümü göremiyorum, lütfen bana yolu göster!” demeyi hatırladığımızda, etraf karanlık olsa da ışığın içimizde yandığını, en uzun gecenin en aydınlık güne dönüştüğünü göreceğiz.
Aradığımızın HEP ORADA OLDUĞUNU fark edeceğiz 🙂
”Ömrümce hep adım adım her yerde seni aradım…Ben kalbimden başka yerde inan seni bulamadım.” Nesrin Sipahi’nin dupduru yorumuyla;
[wpvideo oSqN0zur]

0 Comment

 1. Halide

  Ben de sizin derin astroloji bilgilerinizden faydalanmak istiyorum varsa mail gurubunuza dahil ederseniz sevinirim

  1. JUNO

   Halide Hanım,
   Siteyi takip etme seçeneği var.
   Bir de facebook sayfam var.
   Kendiniz üye oluyorsunuz.
   Sevgiler

 2. Mukitika

  Seni seviyorum juni..seni seviyorum ve seviyorum..”hayranim sana tavrina sakince karsimda durup meydan okuyan o tavrina varligina..korkmuyorum karanlikta yollarimi kaybetmekten, isigim deniz fenerim..ışığım sana aşığım” misali bize vedud ismi ile isaret edilenin o yuce o guzel o muhtesem bağını hatirlattigin icin..coo ama cok tesekkur ederim..es selamm gecenin kutup yildizi es selam!! bu dolunay herkese iyi gelecek bunu gonulden hissediyorum..

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: