19 Şubat 2019, BAŞAK Burcu'nda DOLUNAY; Hesap Bilmek ve Denge Kurmak Üzerine Dersler…

20bc0208ef2e63f1228f70ac97d3e79b

19 Şubat 2019, BAŞAK Burcu'nda DOLUNAY; Hesap Bilmek ve Denge Kurmak Üzerine Dersler…

19 Şubat 2019 günü, İstanbul’a göre 18:53 itibariyle DOLUNAY adına verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak. DOLUNAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Ay Başak Burcu’nun 1 derecesinde ve haritanın 12’inci evinden ASC ile kavuşum halinde. Güneş ise Balık Burcu’nun 1 derecesinde ve haritanın 6’ıncı evinden DSC ile kavuşum halinde.
 • AY REGULUS Sabit Yıldızı ile kavuşum halinde, Güneş işe SPICA ile paralel.
 • Haritanın ASC’si 3 derece Başak.
 • Başak’ın yöneticisi Merkür ve Balık’ın yöneticisi Neptün, haritanın 7’inci evinde ve Balık Burcu’nda kavuşum halindeler. ACHERNAR Sabit Yıldızı bu kavuşuma eşlik ediyor, Oğlak’taki Satürn, Venüs, Pluto Stelyumu da 60’lık açı yapıyor.
 • Balık’ın klasik yöneticsi olan Jüpiter Yay Burcu’nda, haritanın beşinci evinde ve Lilith ile 60’lık açı yapıyor.
 • Koç Burcu’na giren Chiron, AY ile 150’lik açı yapıyor.
 • Boğa’daki Mars ve Boğa’ğa geçmek üzere olan Uranüs kavuşumu, Güneş ve AY’a ılımlı açılar yapıyor.

MEALİ;
Başkalarının hayatında oynadığımız rollerle kendi hayatımıza bir anlam kazandırmak konusu üzerinde çalışacağımız bir DOLUNAY bekliyor bizi…
Sosyal  Düzlemde:

 • Uluslarası işbirlikleri, pazarlıklar ve anlaşmalar,
 • Yerel seçim kampanyalarında ünlü isimlerin ön plana çıkmaları,
 • Sağlık ve eğitim sektörlerini ilgilendiren gelişmeler,
 • Kamu çalışanları veya askerlik hizmetleri konusunda gelişmeler,
 • Sosyal sorumluluk projeleri,
 • Korunmaya veya kurtarılmaya ihtiyacı olan bazı kişiler veya gruplara destek operasyonları,
 • Ortak çıkarlar adına fedakarlık etmeyi gerektiren durumlar veya insani bir amaç için seferberlik etme çağrıları,

söz konusu olabilir.
Bireysel düzlemde:

 • Görev bilincimizi, hizmet anlayışımızı, kendimizin ve başkalarının çıkarlarını gözetme şeklimizi sorgulayabiliriz.
 • Karşımıza bizden maddi veya duygusal destek isteyen kişiler çıkabilir ve biz bu taleplere ne kadar, ne şekilde cevap vermemizin uygun olduğunu düşünmek durumunda kalabiliriz. Ya da bizim birilerinden böyle destekler almamız gerekebilir.
 • Fiziksel veya zihinsel sağlığımız konusunda hassas olabilir, bir kontrolden geçmek, sorunlarımızı saptamak veya ihmal ettiğimiz sorunlar için bir uzmandan hizmet almak isteyebiliriz.
 • İş hayatımızla ilgili beklentilerimiz, iş yerimizin bizden beklentileri, yanımızda veya altımızda çalışan kişilerden beklentilerimiz ve onlara verdiğimiz maddi/manevi karşılıklar bu aralar gündem oluşturabilir.
 • Harcamalarımızla gelirlerimizi denkleştirmek için samimi bir çaba göstermemiz, aşırı harcamalar yapma arzumuzu dizginlememiz şart olabilir!
 • Sunduğumuz maddi/manevi hizmetleri, ödediğimiz bedelleri ve aldığımız karşılıkları farklı bir gözle değerlendirmek, duygusal veya maddi ilişkilerimizde alış-veriş dengesini oluşturmak, karşılıklı beklentileri baştan tanımlamak için iyi bir zaman olabilir.
 • Vefakarlık, anlayış, sadakat, fedakarlık gösterme şeklimiz veya bize böyle davrananlara cevap verme biçimimiz üzerinde kendimizle veya başkalarıyla tartışabiliriz.
 • Hayal kırıklıklığı yaşadığımız, zarar gördüğümüz veya suistimal edildiğimizi düşündüğümüz konuları gündeme getirebilir ve maddi/manevi hasarımızın ya da kırgınlığımızın telafisini talep edebiliriz. Ya da başkaları bize böyle taleplerle gelebilirler.
 • Kaybetme korkusuyla aşırı verici davrandığımız ilişkiler, kullanıldığımızı, manipüle edildiğimizi fark etmediğimiz durumlar, iyilik olsun diye yapmaya başladığımız ama üstümüze kalan ve artık bize yük olan bazı görevler bu aralar tartışma konusu olabilir.
 • Enayi yerine konulmak teması üzerinde çalışabiliriz. Kandırdığımız veya kandırıldığımız durumlar masaya serilebilir. Kendimizi kandırdığımızı da kabul etmek durumunda kalabiliriz 😉
 • Ödemediğimiz bir bedel, yapmadığımız bir iş, kaçındığımız bir görev, sorumsuzluk veya haksızlık ettiğimiz bir konu bu aralar önümüze getirilebilir.
 • Fazla talepkar, mızmız, memnuniyetsiz, yapılanı takdir etmeyi bilmeyen insanlara tepki verebilir ya da böyle davrandığımız durumlar için biz tepki görebiliriz.
 • Daha önce yaptığımız bir iyiliğin, yardımın, verdiğimiz bir hizmetin, sunduğumuz bir çalışmanın, verdiğimiz bir emeğin karşılığını doğrudan veya dolaylı bir şekilde şimdi alabiliriz. Kazandığımız ama alamadığımız bir hakkı şimdi elde edebiliriz.  Bedelini ödediğimiz ama faydasını görmediğimiz bir eşya ya da hizmetten şimdi faydalanabiliriz.
 • Atıl bıraktığımız veya bir türlü kazanca çeviremediğimiz bazı yeteneklerimizi, bilgilerimizi, becerilerimizi, ilişkilerimizi, bu aralar işe yarar hale getirebiliriz.
 • Bir türlü sonuca varamamış iş anlaşmaları, çözüme kavuşmamış davalar, sağlanamayan uzlaşmalar, bitirilmeyen hesaplaşmalar, bu ara yeniden gündeme gelebilir ve nihai bir karara varılabilir.

”Hesabını Bilmek” önemli bir kavramdır. İnsanın verdiklerini ve aldıklarını kuruş kuruş, incik cincik saymasa da aşağı yukarı takip etmesi, kaynakları, zamanı, ilişkileri yönetmek açısından gereklidir. Maddi, fiziksel ve duygusal açıdan hesabımızı bilmek, dengeyi tutturmak, ayarı kaçırmamak, hem kendimize hem başkalarına karşı sorumluluğumuzdur.
Hep alarak, hep bekleyerek, hep kendimizi kollayarak ve korunarak, hep şikayet ederek veya suçlayarak, hep kaçınarak, bahaneler bularak ve inkar ederek hayat geçmez… Bu şekilde davrandığımızda, öğrenmeye, gelişmeye, bize verilenlerden yararlı bir şeyler üretmeye direnmiş oluruz. Böylesi bir direnç bizi maddi ve manevi olarak BORÇLU kılar ve hayat bize doğrudan olmasa da dolaylı bir şekilde HESABI ÖDETİR. Sunulanın karşılığını vermeyen kişi bir süre sonra kendisini koruyan bağları zedeler. Alıştığı şekilde davranmanın yolunu bulsa da, haksızlık ettiğini bilinç üstüne çıkartmasa da, moleküler düzeyde taşıdığı evrensel bilinç onu sıkıntıya iter. Bu sıkıntı kişinin zihinsel veya bedensel sorunlar üreterek kendini cezalandırmasından, hayatını bir şekilde zora sokacak seçimler yaparak kendini sabote etmesine kadar çeşitli sonuçlar doğurur.
Hep vererek, hep koruyup gözeterek, hep memnun ederek, hep suçlu ve sorumlu duruma düşerek, hep susup sineye çekerek de hayat geçmez…  Bu şekilde davrandığımızda başkalarının öğrenmesini, gelişmesini, üzerine düşeni yapmasını engeller, hayatın bize sunduklarını da verimsiz kullanmış oluruz. Böylesi bir tutum bir süre sonra kendimizi kullanılmış, aç ve mutsuz, zararda, değersiz, kızgın, hatta hınçlı hissetmemize neden olur. Böyle davranarak kendimizce birilerini BORÇLANDIRMIŞ olur ve HESAP ÖDETMEK isteriz. Oysa dengenin bozulduğunu fark ettiğimiz andan itibaren haklarımızı talep etmek, karşılık alamadığımız zaman da kendimizi geri çekmek, korumaya almak bizim kendimize karşı görevimizdir. Bu aşamadan sonra karşıya verdiğimiz her şey artık kendi tercihimizle kendimize verdiğimiz bir zarardır! Bu aşamadan sonraki vericilik ”Eksiklik hissimizin giderilmesi için eksilmeye devam etmektir”. Bu aşamadan sonra dengeyi kendi içimizde kurmamız, hesabı kendimizle görmemiz gerekir.
İyilik ve kötülük yoktur… DENGE VARDIR! Biz iyilik yaptığımızı iddia ederken yukarıdan bakılınca görülen küllüm zarar da olabilir 🙂 Ve bazen bize yapılmış en büyük iyilik, kötü bir derstir!
DOYUM ancak dengeyle mümkün olan birşeydir. Denge olmayan yerde açlık, tüketicilik, yıkım daimidir.  Doymayan doyurulamaz. Verecek bir şeyi olmayan da açlığı gideremez. Hayat sürekli olarak uçlara savrulanları bir SAZAN SARMALINDA yanyana getirir ve ”bu işin böyle olmadığını” öğrenmelerini sağlamaya çalışır 😉
Öğrenmeye direnmeyelim ki, uçlara savrulmamız, yormamız, yorulmamız, aç susuz, sevgisiz, doyumsuz dolanmamız bitsin 🙂
BURÇ MURÇ işleri için 19 Şubat 2019, BAŞAK Burcu’ndaki DOLUNAY’ın Burçlara Etkisi…
Bir SAZAN SARMALI gider bu yazıya be :)))

12 Comments

 1. arus özfuruncu

  18 Şub 2019 04:08 tarihinde JUNO ”Kendi Halinde Bir Yıldız Gözlemcisi” yazdı:
  JUNO posted: ” 19 Şubat 2019 günü, İstanbul’a göre 18:53 itibariyle DOLUNAY adına verdiğimiz Güneş & AY kavuşumu tam halini alacak. DOLUNAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum; Ay Başak Burcu’nun 1 derecesinde ve haritanın 12’inci evin”

 2. Emrah Eflanili

  Her zamanki gibi yine mükemmel bi yazı

 3. elfbzkrt

  :)) Çok çok güzel ne güzel anlatmışsın tekrar tekrar okuyup bakakaldım ekrana.
  Ahh üzerimden geçtin be junoastrology.

 4. Hande

  Tepemize kamera taktırıp bizi takip ettiğinden şüpheleniyoruz Juno, başka türlü bu kadar bilemezsin 🙂 teşekkürler bilgeliğin için

  1. JUNO

   Nıhıhahaaahhaaaa 🙂

 5. Yüreğinize sağlık, iyi ve kötü yoktur yorum kişinin kendine kalmıştır..Herşeyde bir HAYIR vardır. Çok güzel yazmışsınız

 6. E

  juno hanım burçlara göresini de yazın noluuuurrrrrrrrrrrrr başka birinden astroloji okumayı sevmiyorum sadece sizin yazdıklarınızı okumak istiyorum 2737326 kere

  1. JUNO

   Tamam canım 🙂

 7. Sen ne güzel insansın! Yolun aydın, bir ve dengeli olsun! Sohbet dileğiyle 🙂

  1. JUNO

   Teşekkür ederim 🙂 Sevgiler

 8. Bediş

  Çok teşekkür ederiz

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: