19 Ağustos 2020, ASLAN Burcu’nda YENİAY; Onur Sınavları!

Martina Billi y Crisbel

19 Ağustos 2020, ASLAN Burcu’nda YENİAY; Onur Sınavları!

İlüstrasyon: Martina Billi y Crisbel

19 Ağustos 2020 günü, İstanbul’a göre 05:41 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş ve AY Aslan Burcu’nun 26 derecesinde ve haritanın 1’inci evinde kavuşum halindeler. Merkür de YENİAY’a eşlik ediyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası 18 derece Aslan. Dolayısıyla Güneş Yükselenin de yöneticisi durumunda. ASLAN teması aşırı vurgu taşıyor.
 • Haritanın merkezinde bir uçurtma var. Bir kanadında YENİAY, bir kanadında Mars – Lilith Kavuşumu var. Kuyruğu Güney AY Düğümünde. Kafası Kuzey AY Düğümüne bakıyor.
 • Mars Lilith kavuşumu, Juno ile karşıt ve Oğlak’taki Pluto – Satürn kavuşumu bu karşıtlığı bir T-Kare’ye çeviriyor.
 • Retro konumdaki Jüpiter, Yükselen Noktası’na 150 derecelik açı yapıyor.

Sosyal açıdan;

 • Mars Lilith kavuşumunun Jonu ile karşıtlığı ve Pluto – Satürn ikilisinden aldıkları T-Kare, pandeminin yükselişini ve buna bağlı olarak gelebilecek kısıtlamaların yakınlaştığını ya da bazı önlemleri almakta gecikmenin çok da iyi sonuçlar vermeyeceğini gösteriyor. Yine de devlet eliyle alınması gereken bazı kısıtlayıcı kararların farklı öncelikler nedeniyle ertelenmesi ihtimalini yüksek görüyorum. Bu konuda gerekli önlemleri almayı bireysel olarak seçmemiz, kendi sorumluluğumuzu üstümüze almamız yerinde olacaktır!
 • Öte yandan iktidarı ya da hükümetin ileri gelen bazı isimlerini ilgilendiren iddiaların ülke gündemine oturması, toplum çıkarına ters düştüğü düşünülen bazı devlet uygulamalarına ilişkin sert tepkilerin oluşması da mümkündür.
 • Henüz açıkça ortaya dökülmeyen bazı muhalif yaklaşımların planlanma aşamasından geçmesi, kapalı kapılar ardında yürütülen bazı pazarlıkların sonuçlarının sonbaharın ilerleyen günlerinde kamuya yansıması söz konusu olabilir.

Bireysel açıdan;

İddialı bir YENİAY var karşımızda. Çekimser ve kararsız olmaya yer bırakmayan, sorunlardan kaçmayı ya da yapılacakları belirsiz bir geleceğe ertelemeyi, alışılmış bir düzeni tıngır mıngır devam ettirmek için olayları sürüncemede bırakmayı desteklemeyen… Bizi ille de kim olduğumuzu ve ne istediğimizi bilip, gereğini ASLANLAR GİBİ yapmaya teşvik eden bir YENİAY bu! Şimdi inisiyatif almak istemediğimiz ve oluruna bıraktığımız şeyler, sonradan önümüze daha büyük problemler şeklinde dökülebilir.

Kucağımıza yana yana tutmak ya da hedefe atmak üzere birkaç sıcak patatesin düşeceği belli… Meselam neler olabilir derseniz;

 • Haksızlığa uğradığımız bir konuda bıçak kemiğe dayanabilir ve biz adete şaha kalkarcasına bizi tehdit eden ya da baskı uygulayan, küçümseyen, gözardı eden kişilerin karşısına dikilip hesap sorabiliriz.
 • Bizim haksızlık ettiğimiz bir konu ya da sonradan sorun yaratacağını ve bir an önce aksiyon almamız gerektiğini bile bile ertelediğimiz bir mesele, canımızı yakarak önümüze gelebilir.
 • Beklenmedik meydan okumalara maruz kalırsak, kendimizi enine boyuna düşünüp ince ince hesaplayarak değil, doğaçlama ataklarla ortaya koyacağımız bir dönemdir. Eğer anın ruhuna göre davranmakta ağır kalırsak, ataletimiz bize zarar verebilir.
 • İkiyüzlülük, haksız bir güç gösterisi, inkarcılık, intikamcılık, hile ve yalan yoluyla başarı elde etmek, çıkarcı ve küçük hesapçı olmak, konumumuzu korumak ya da üste çıkmak derdine düşüp insaf ve vicdanı bir yana bırakmak gibi tutumlar ters tepecektir. Dürüstlük, içtenlik, başkalarının iyiliğini de kendimiz kadar gözetmek, kaygımızın değil kalbimizin sesini dinlemek ve ne olursa olsun elimizden geleni ardımıza koymamak, bu dönemde kazanan davranışlar olacaktır.

Kendini var etmenin bir koşulu gerektiğinde ortaya çıkıp inandıkların adına savaş verebilmek ve kimsenin ne düşündüğüne ya da ne yaptığına takılmadan kendi kalbinin izini sürebilmektir. Burada kişinin çok dikkat etmesi gereken konu GURUR ile ONUR arasındaki farkı gözetebilmektir.

GURUR basitçe ”kendini ezdirmemek” üzerine çalışır! Kişi gurur yaptığı zaman kaybetme ya da geri adım atma ihtimali oluştuğunda kendini korumaya alır, üste çıkmayı, kazanan olmayı ister. Hatta gerekirse haksız olduğu yerde bile bunu kabul etmemeye gayret eder. Ezik hissettiği halde üstten alan EGO’nun en belirgin göstergesi gururdur. Ego temelli olduğu için de bizi ifrata kaçmaya, kendimizi aldatmaya, durumu manipüle etmeye, gerçeğin üstünü örtüp kendimizi haklı gösterecek bahaneler bulmaya teşvik eder. Gurur gazıyla yaptığımız girişimlerde ayarı kaçırmak kolay olduğu için, haklıyken haksız durumuna düşmemiz, durmamız ya da geri adım atmamız gereken yeri görmememiz, bizim için değerli olanlara da zarar verecek tercihler yapmamız, kalbimiz kırılmasın derken kalp kırmamız mümkündür.

ONUR ise bizim işimize gelsin gelmesin, gerçeği görmek ve hakkaniyetli olanı yapabilmekle ilgilidir. Onurlu insan kolayına geleni değil, kendine yakışanı yapar. Yüce gönüllü ve adil olmaktan yüksünmez. Kısa vadeli çıkarlarını ve kazançlarını öne almaz. Sorumluluk bilincini ve vicdanını göz ardı ederek davranmaz. En önemlisi onay, takdir ve hediye beklemeksizin, durumun gereğini yapmaktan kaçınmaz. Hakkını arar ama hakkını almak için adapsız ve çirkin yöntemlere başvurmaz. Adaleti ararken kullandığı tüm yollar ve araçlar adil olur. Aydınlığa çıkan yolda karanlık araçlar kullanmanın mübah olmadığını bilir.

ASLAN BURCU ”Altın Gibi Bir Kalp” temasıyla içiçe geçmiştir. Zeka ve becerikliliğin çok ötesine geçen bir ilham ve içtenlikle davranmanın, kutsal ateşi içinde hissedip onun verdiği güven ve cesaretle adım atmanın temsilcisidir.

Sevgiyi iliklerimizde hissetmek ve yaptığımız herşeye coşkuyla aktarmak, sevdiklerimizi ve gönlümüzde yüce tuttuklarımızı başımız üstünde taşımak, onları da kendimizi kollar gibi kollamak ve gözetmek, içimizde taşıdığımız ”Tanrısallığın” en güzel dışavurumudur. ASLAN YENİAYI bizi özümüzdeki tanrısal ateşi aşkla yükseltmeye ve onun verdiği ilhamla önce kendimizi aşmaya, sonra da çevremizdeki küçük hesaplar ve kaygılarla örülü kurguları aşacak adımları atmaya çağırmaktadır.

Altın yüreğinizi elinize alın… İçinizdeki ışığın varlığından bir an bile şüphe etmeyin. Aşk sizsiniz, ”Yaratan” sizi sevmektedir. Yol içinizdedir ve gönülden yaptığınız her şey size size kavuşturur. Alnınız açık, yüreğiniz ferah, umudunuz daim olsun. İlham ve cesaret yoldaşınız olsun 🙂

O altından yüreğin peşindeyim diyor Johnny Cash … HEART OF GOLD

15 Comments

 1. Elif

  Cansın Juno ?

 2. Ebru Demir

  Juno seni seviyoruz ?

 3. Gulay

  Çok güzel geldi???

 4. Alin

  Her zamanki gibi ilham veren, düşündüren, sorgulatan bir yazı. Teşekkürler Juno’muz ?❣️

 5. Ezgi

  Bu güzel yazı için teşekkür ederim ?

 6. Burç Ak

  Ne güzel, ne güzel, ne güzel ; her zaman çok güzel yazıyorsunuz.

 7. naslymu

  Yine tokat gibi vurdu yüzüme gerçekler..

 8. Çok güzel bir yazı. Selamlar!

 9. Cansu

  Yazınız çok dokunaklı ve güzel, tespitleriniz nokta atışı. Emeğinize sağlık, teşekkürler.

 10. Loveyousomuch

  Sizi okumadan hayatıma devam edemiyorum:) Kutup yıldızım oldunuz. Teşekkür ederim.

 11. Ahmetcan Bulut

  Muhteşem bir yazı hem bilgi hem sanat ??♥️

 12. Ceren

  Ah???Öyle isterim ki herkesin okumasını,herkese ulaşmasını,bir ders gibi ve bir ödev gibi?

 13. Özlem

  Iyi ki varsin Juno!

 14. Ozi

  Kalemine saglik. Iyi ki varsin Juno!

 15. İsmail

  Altın Yüreğine sağlık juno. .. Yıllardır takip ediyorum sizi… Yazılarınız benzersiz, tarzınız ilham verici, rehberliğiniz bilgece…. Astrolojinin kadim sırlarını, mizahi bir dille anlatışınıza paha biçilemez.. Nice yıllara inşallah

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: