18 Mayıs – 11 Haziran İKİZLER BURCU’nda MERKÜR RETROSU; ”Ben Nerede Yanlış Yaptım?” Deme Zamanı…

George Clair Tooker
Resim:

18 Mayıs – 11 Haziran İKİZLER BURCU’nda MERKÜR RETROSU; ”Ben Nerede Yanlış Yaptım?” Deme Zamanı…

4 Mayıs itibariyle ”gölge” sürecine giren, 18 Mayıs’ta YENİAY ile beraber aktive olan, 11 Haziran’da resmen bitmesi beklenen, ama gölgesi yine 27 Haziran’a kadar sürecek olan, yılın 2. Merkür Retrosu hepimize hayırlı, uğurlu olsun 🙂

Seçim arefesinde ”Astroloji sitesi takip edenler” camiasında müthiş bir infiale yol açan Merkür Retro’larını, resmi tatil yapmayı öneren bir parti de çıkar mı diye düşündüm :)))) Ama henüz popülist metin yazarları, astroloji takipçilerinin bu kadar etkin bir kitle olabileceğini fark etmedi sanırım! Yine de son yıllarda tüm seçim dönemlerinin ”merkür retrosu”na denk gelmesi dikkat çekici…

Herneyse… Biz işimize bakalım;

– Merkür’ün retro süreci, 13 derece İkizler’deyken başlayacak ve 2 derece İkizler’de bitecek. Yani retro burç değişimi olmadan yaşanacak.

– MERKÜR’Ü DOĞUM HARİTASINDA RETRO OLANLAR BU SÜREÇTE HERKESTEN DAHA ŞANSLI OLABİLİRLER!

– Retro boyunca Merkür, AY Düğümleri ile ılımlı açıda ancak Neptün ile kare görünümde olacak.

Bu durum, hayat yolumuzu düzenlemek, geleceğimize güvenle bakmak konusunda bize engel olan, bu nedenle de MUTLAKA fark etmek zorunda olduğumuz AKIL TUTULMALARI’nı, bir kez daha yaşamamıza ve böylelikle idrak etmemize yardımcı olacak!

– Merkür’ün Mars ile kavuşumda, AY’ın ise Lilith ile kavuşum ve Chiron ile karşıt açı içinde olacağı 26 MAYIS GÜNÜNE ÖZELLİKLE DİKKAT!

Bugün içerisinde fazla sürat kazaya, fazla ısrar dirence ve istenmedik sonuçlara, fazla kızgınlık ve iddiacılık mahcubiyete neden olabilir! Başkalarında hata bulmak ve suçu birilerine atmaya çalışmak yerine neden bu kadar alıngan ya da beklentili olduğumuzu çözümlememiz yerinde olur. Gözardı ettiğimiz hatalarımızla yüzleşmek için de acı verici de olsa çarpıcı sonuçlar elde edebileceğimiz bir gündür.

– Güneş, Merkür, Mars Stelyumu, Lilith Chiron Karşıtlığı ve Ay – Satürn kavuşumu yaşanacak olan 1 HAZİRAN da, inatçılık, gözükaralık, yersiz ısrar gibi nedenlerle hataya düşmeye açık olduğumuz alanları fark etmemiz, geçmişte yaptığımız böylesi yanlışlarla yüzleşmemiz için iyi bir gündür.

– Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü, bir burcun ilk 15 derecesi içinde olanlar, bu süreçten daha fazla etkilenebilirler.

RETRO’yu BURÇLARA GÖRE DEĞERLENDİRECEK OLURSAK;

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Koç Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların, ve genel olarak Koçların, hareket alanlarını kısıtlayan, iletişimlerinde zorluklar ya da gecikmelere neden olan, yanlış anlaşmalar, gecikmeler, gerilimler gibi konularda dikkatli olmaları yerinde olabilir. Yazdıkları ve aldıkları mesajları tekrar tekrar kontrol etmelerinde fayda vardır! Yakın çevreleriyle iletişimlerinde ya da iş amaçlı yazışma/konuşmalarında yaşanmış olan gecikmeler ve sorunların sebeplerini fark etmeleri, uzun süredir bekledikleri gecikmiş haberleri almaları mümkündür.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü, Boğa Burcu’nun ilk 15 derecesi içinde olanlar, ve genel olarak Boğalar, bu süreçte maddi beklentileri konusunda sürüncemede kalabilirler. Değersizlik, ihmal edilmişlik hislerine kapılmaları mümkündür. Ya da ihmal ettikleri bir işe, değerini geç fark ettikleri bir konuya yeniden el atabilir ve sonuç alabilirler.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü, İkizler Burcu’nun ilk 15 derecesi içinde olanlar, ve genel olarak İkizler bu süreçte muhakemelerine pek güvenmeseler iyi olur! Normalde yapmayacakları türden hatalara açık olabilirler. Israrcılık, iddiacılık, acelecilik, her işe burunlarını sokmak, yerli yersiz her konuda fikir bildirmek gibi eğilimlerini kontrol etmelerinde ÇOK FAYDA VARDIR 😉 Aşırı kötümser ya da yersizce iyimser oldukları konuların da farkına varacaklardır!

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü, Yengeç Burcu’nun ilk 15 derecesi içinde olanlar, ve genel olarak Yengeçler bu süreçte bunalımda olabilirler! Kendilerine acıma, yoksunluk hissi, kurban algısı, kaybeden olma korkusu gibi hiç hoşlanmadıkları durumlarda kaldıklarını düşünebilir, böyle olma ihtimaliyle kendilerini yiyip bitirebilir, bu nedenle absurd tepkiler verebilir ya da iyice isteksiz ve içe dönük olabilirler. 2-3 haftacık SABRETSELER İYİ OLUR 🙂 Yaz Yengeçlere hep iyi gelir…

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Aslan Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların, ve genel olarak Aslanların, bu dönemde fazla riske girmemeleri yerinde olabilir. Yeni sosyal gruplara katılmak, yeni fırsatlara el atmak için de çok uygun bir zaman olmayabilir. Ancak eski yatırımlarından sonuç almaları, eski çevrelerinden ya da sosyal gruplarından haber almaları, eskiden başarısız oldukları bir girişimin ya da çabanın sonuç verdiğini görmeleri, hiç olmadı nerede eksik ya da hata yaptıklarını görüp düzeltmeleri mümkündür.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Başak Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların ve genel olarak Başakların, sorumluluk aldıkları konular, meslek hayatları, sosyal prestijleri ile ilgili konularda, belirsizlikler ve iletişim sorunları yaşamaları mümkündür. Gözardı ettikleri sorumlulukları fark etmeleri, gözardı edildikleri duygusuna kapılmaları, yanlış anlaşmalar nedeniyle sıkıntı çekmeleri mümkündür. Küsmek, kaçmak, boş vermek yerine, kendilerini özenle ifade etmeye, ya da haklı çıkmaya çalışmak yerine haksız olabilecekleri konuları anlamaya çalışmaları yerinde olabilir.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Terazi Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların, ve genel olarak Terazilerin, olayları kavrayışlarında ve yargılama biçimlerinde sorunlar çıkabilir. İleri dönük planlar yapmak, uzun yolculuklara çıkmak, akademik hayatla ilgili girişimlerde bulunmak, yasal yargı süreçlerine girmek için sıfırdan başlangıç yapmaları çok uygun olmayabilir. Böyle işlerinde aksamalar, hatalar, yanlış anlaşmalar nedeniyle ”geçici” sorunlar yaşayabilirler. Öte yandan bu konularda daha önce yaptıkları girişimlerle ilgili sonuçlar almaları, gecikmiş projelere el atmaları, ertelenmiş planlarını devreye sokmaları için uygun bir süreçtir.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Akrep Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanlar, ve genel olarak Akrepler, kredi başvurusu, borç ödemek ya da verdikleri borçları geri almak, herhangi bir konuda dış kaynak bulmak, gibi konularda ”geçici” sorunlar yaşayabilirler. Eski hastalıkları, korkuları, kaygıları depreşebilir. Cinsel yaşamları birazcık sıkıntılı olabilir :))) Kendilerini sorgulamaları, aksiyona biraz ara verip kendilerini onarmaya girişmeleri, yeniliklere değil de iç yenilenme süreçlerine odaklanmaları yerinde olur.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Yay Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanlar ve genel olarak Yay Burçları ise, başkalarının önyargılarından etkilenmek, başka insanlar ile anlamsız zıtlaşmalar yaşamak, başkalarından beklentilerinin düşündükleri gibi çıkmadığını fark etmek türünden deneyimlere açık olabilirler. Eski defterleri karıştırmaya, eski sevgilileri yad etmeye, eski düşmanlıklara kafayı takmaya da yatkın olabilirler. Takılmak yerine, ders çıkartmak için ŞAHANE bir zamandır :)))

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Oğlak Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların, ve genel olarak Oğlak’ların hayat ve iş düzenleri ya da sağlıklarıyla ilgili, ihmal edilmiş sorunları ele almaları için ideal bir zamandır. Bu alanlarda aksayan konuları fark edip çözümler üretmeleri, gecikmiş / ertelenmiş temizlik ve düzenlemeleri yapmaları mümkündür. Kendilerini üretken hissetmedikleri, rutinden accayip bunaldıkları, etraflarından destek almakta zorlandıkları, ama sonunda bu hale kendilerini sokanın yine kendilerinden başkası olmadığını da fark ettikleri bir zaman dilimi olabilir 😉

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Kova Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların, ve genel olarak Kova’ların yeni aşklar, yeni heyecanlar, yeni girişimler gibi konularda dikkatli olmaları yerinde olabilir. Ancak eski aşklarından haber almaları, ya da iyi gitmeyen bir aşk ilişkisi konusunda çözümler üretmeleri, iş konusunda gecikmiş / ertelenmiş  başlangıçları yapmaları, çocukları ile ilgili gözden kaçan ya da ertelenen meselelere el atmaları mümkündür.

Güneşi, Ayı, Yükseleni ve Merkürü Balık Burcu’nun ilk 15 derecesinde olanların ve genel olarak Balıkların, aileleri, özel hayatları, güvenlik alanlarıyla ilgili konularda, belirsizlikler ve iletişim sorunları yaşamaları mümkündür. Daha şüpheci olabilir, ya da kendilerinden kaçtıkları gerçeklerle yüzleşebilir, belki de hiç akıl etmedikleri konularda hatalar yaptıklarını fark edebilirler.

0 Yorum

 1. Elif

  sevgili juno,

  pek ses çıkarmayan takipçilerinden biriyim ve uzun süredir kafamı kurcalayan bir soruyu sana yöneltmek için yorum sekmesini ziyaret ediyorum. bundan bir süre kadar önce bilirsin ki burçların başlangıç ve bitiş tarihlerinin yanlış hesaplanmış olduğu çeşitli haber kaynaklarında ilan edildi ve ortaya yılan burcu diye bir şey atıldı.

  hem kendimi, hem de yükselenimi koç olarak bilen ben, bu yeni hesaplamaya göre balık çıkıyorum; ki tembelliğim, ağlaklığım ve hadsiz duygusallığımla balık burcu arasında enteresan bir paralellik var.

  bu kısım biraz kişisel oldu kusura bakma, belki de yükselenimi yanlış biliyorumdur, çünkü annem doğum saatimden bir türlü emin olamıyor. sabah 4 ila 6 arasında doğduğum kesin ama. burç tarihlerinin değişmesi ile ilgili düşüncelerini burada paylaşırsan çok sevinirim. günün çok güzel geçsin 🙂

 2. mukitika

  yüreğine sağlık junim..bugün senin “aynı şeyleri yaparak aynı sonuçlara ulaşırız, yaptığımızı değiştirelim ki sonuç değişsin” mealindeki geçmiş yorumlarından birini düşündüm.. ve pek tabi düşünme nedenim de yaptığımı değiştirdiğim halde aynı sürecin içinde çakılı kalmakta olduğuma binaen “ben nerdeeee yanlışşş yaptım” ifadesi tabi ki :))
  yüreğinden öperim güzel seven kadın!
  hep güzel sev!zira ne diyor barış “güzel sevmeyene adam denir mi!”
  herkes ve herşey şuurlu olarak zikr halinde iken, Allahın isimlerinin yoğunlaşmış halini gahı çiçek, gahı böcek insan gahı yıldız gahı gezegen ve pek tabi gahı merkür olarak gördüğümüz üzere OKUduklarımızdan kalbimizdeki sevgi nisbetinde idrakeleneceğiz,

  bugün ben de sana kalbime değen bir ayet (Secde suresi 17. ayet “hiç kimse kendisi için gizlenen müjde ve mutluluğu bilemez” ve bir şarkı hediye edeyim junim..
  “zaman akıp gidiyor dur demek olmaz, sarılıp da geçmişe avunmnak olmaz
  ne sen kalırsın ne de ben bu dünyada,
  umudunu kaybedip pes etmek olmaz”

 3. cornus06

  hiç bir retro gezegeni olmayan ben merkürüm doğuştan retro olsun ne diye ne çok istedim şu an özellikle şu mars ikizler 26 mayıs günü durum için.
  acayip rüyalar görme
  gördüğün rüyalar ile aylık yorum , geçişlerin öngörüler ile uyumlu olması
  içinde kötü bir şey olacak hissi ( ki biliyorum ben bu hissi vücud dilim iyi çalışır )
  veee tabiki senin yeni ay konusuna bir önceki makalede kafama kafama kalbime kalbime attığın nokta atışların
  bunların hepsi geçecek dimi! ama ben taşikardiden ölmeden 🙂

  pare pare değil de kara kare oldu yüreğim ruhum beenim yahu
  alın şu hissi benden!

 4. Janset

  Yazılarınızı dört gözle bekliyorum Juno, çok teşekkürler 🙂 Bu dönemde internet üzerinden yeni bir tanıtım projesine başlamak doğru olur mu?

 5. fatıma

  her gün yazılarınızı tekrar tekrar okuyorum 🙂 değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim, emeğinize ve YÜREĞİNİZE sağlık…

 6. yüzde yüz doğru yorumlar burcum boğa merkürüm boğa yükselen ikizler ay yengeç sonuç depresyon 😀 harikasınız

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d