12 Ocak 2017, Yengeç Burcu'nda DOLUNAY, Korunma Güdümüzü Yönetmek Hakkında Dersler!

claudia-trembley

12 Ocak 2017, Yengeç Burcu'nda DOLUNAY, Korunma Güdümüzü Yönetmek Hakkında Dersler!

12 Ocak 2017 günü, İstanbul’a göre 14:34 itibariyle DOLUNAY adını verdiğimiz, Güneş – AY karşıtlığını yaşayacağız.
Bu DOLUNAY haritasını değerlendirirken, aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY doğal yeri olan Yengeç Burcu’nun 22 derecesinde, 2 ile 3’üncü evlerin sınırında yerleşmiş. POLLUX Sabit Yıldızı ile kavuşumda.
 • Güneş Oğlak Burcu’nun 22 derecesinde, Pluto ile kavuşumda.
 • Jüpiter, AY ve Güneş ile T-Kare yapıyor. Ve tam açılı olmasa da, BETELGEUSE ile kavuşumda olan Uranüs, Jüpiter, AY ve Güneş & Pluto kavuşumu arasında bir BÜYÜK KARE tetikleniyor.
 • Haritanın Yükseleni 6 derece İkizler.
 • İkizler’n yöneticisi Merkür, Yay Burcu’nda, Retrodan taze çıkmış halde ama gölgede, 7’inci ve 8’inci evlerin sınırında.
 • Güneş’in girdiği Oğlak Burcu’nun yöneticisi Satürn ise, Yay Burcu’nun 22 derecesinde RAS ALHAGUE sabit yıldızı ve JUNO ile kavuşum halinde.
 • AY, Lilith, Chiron arasında bir Su Üçgeni mevcut.

MEALİ;
Bu DOLUNAY’ın enerjisi, 7-8 Ocak itibariyle etkin olmaya başlayıp, 15 Ocak’a kadar devam edebilir.
Dünyamızda neler olur derseniz, yukarıda bahsettiğim BÜYÜK KARE ve Uranüs ve Satürn ile kavuşumda olan SABİT YILDIZLARIN niteliklerine bakarak, şöyle olasılıklar geliyor aklıma;

 • Maddi anlamda belirgin zararlar verebilecek bir SİBER ATAK meydana gelebilir.
 • Beklenmedik bir oyunla, aldatmacalı bir taktikle  gelişecek bir askeri harekat başlatılabilir.
 • Özellikle kadınlar ve çocukların zarar görebileceği üzücü bir olay, ya da FAİLİ KADIN olan bir saldırı gerçekleşebilir.
 • Eğitim kurumlarını, özellikle de üniversiteleri ya da basın yayın kuruluşlarını hedef alan olumsuz gelişmeler yaşanabilir.
 • Türkiye için askeri ve politik işbirlikleri konusunda belirleyici bir geçiş noktası olabilir.
 • Büyük kazalar, ya da haberleşme sorunları gündeme gelebilir.

Bireysel olarak ise;

 • Bağlarımızı, aidiyetlerimizi sorgulayacağımız, kimlerle neden ve nereye kadar yanyana durduğumuzu bir daha düşüneceğimiz,
 • Bir sıkıntı bir zarar görme ihtimali, bir korku durumunda neyi korumayı tercih edip neyi feda edebileceğimizi kendimize soracağımız,
 • Sahip olduğumuzu iddia ettiğimiz idealler ile, hodri meydan denilince takındığımız tutumlar arasında, kim olduğumuzu göreceğimiz,
 • Bir sıkıntı, sorun zamanında kimin bizi koruyup kolladığını, kimin kendi başının çaresine bakıp uzaklaştığını da fark edeceğimiz,
 • Cesur ve mücadeleci olmak ile ürkek ve çaresiz olmak arasında kalacağımız bir zaman…

Konfor alanımızı alt üst edecek her türlü tehdite karşı çoook duyarlıyız. Kendimizi kırılgan, çaresiz, sahiplenilmemiş, tehdit altında hissetme eğilimimiz çok yüksek olabilir.  Bu nedenle adım atmaktan, laf etmekten, tavır almaktan sakınıyor olabiliriz.
Sorunu GÖRMEZDEN GELMEK de, baş edemediğimiz gerilimlere verdiğimiz bir tepkidir… Duymamak, bilmemek, dinlememek isteyebilir, hatta sorunlu alana İŞARET EDENLERİ SUÇLAYABİLİRİZ!
Bazılarımız genel gerilimin fazla etkisinde kaldığı için, kişisel ilişkilerde de buluttan nem kapıyor, olan biten her şeye abartılı bir tepki veriyor da olabilir!
KORKU, savunma güdümüzü harekete geçirdiği ve hayatta kalma becerimizi tetiklediği ya da bize temkinli olmayı hatırlattığı yere kadar FAYDALI, ama içimizdeki gerilim etrafa karşı bir saldırganlığa, kaygı bozukluğuna, düşünme ve hareket etme beceriksizliğine, ya da bir histeri krizine dönüştüğü yerden itibaren ZARARLI ‘dır!
Kendimizi korumak için, bazen başkalarının zararı pahasına tercihler yapmayı da düşünürüz… Bu insanın içindeki bencil hayatta kalma güdüsünün bir yansımasıdır. Üstelik bunu meşrulaştıracak sebepler de bulmaya yatkınızdır 🙂
Bu süreçte, bize yapılmasını istemediğimiz bir davranışı başkasına reva görmemek, ya da kendimizi korumak için birilerinin zararına göz yummak konusunda sınanabiliriz.
Etrafımızdakiler de bizimle ilgili böyle sadakat sınavlardan geçebilirler… ”Ayy o bana böyle birşeyi asla yapmaz!” diye kendi güvenliğimizi ve sevdiklerimizin huzurunu, birilerinin eline teslim etmeden önce dikkatli olmamız gerekebilir.
SADAKAT Başkasına değil RUHUMUZA DUYDUĞUMUZ BİR ŞEYDİR!
Ruhumuza sadık olursak, hayat bizi tüm dar geçitlerden geçirir… Ne zarar görsek de, düze çıkar, yolu buluruz. Kayıplara uğrasak da, KENDİMİZİ KAYBETMEMİŞ OLURUZ!
Sevgi işimize gelen ve gelmeyenlere göre şekillenecek bir tercih değil, bir varoluş halidir 🙂 Biz sevgiden doğduk… Sevgi ile besleniyoruz. Kendimize, çevremize, insanlığa ve bizi ayakta tutan bu dünyaya karşı da sevgi ve saygı dolu bir aidiyet içerisinde davranmayı borçluyuz.
Kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için, bizi besleyen, ayakta tutan tüm maddi ve manevi değerleri KORUYALIM!
Sevgide, güvende ve RUHUMUZ İLE BAĞLANTIDA KALMAK DİLEĞİYLE…
Burçlara Göre yorumlar için 12 Ocak 2017 YENGEÇ DOLUNAY’ının Burçlara Etkisi…
Mor ve Ötesi – BİR DERDİM VAR!
[wpvideo UwJE8Os5]

0 Comment

 1. Sunay

  Ruhumuza sadik kalmak ne demek sevgili Juno. Nasil ruhumuza sadik kalabiliriz.

  1. JUNO

   Bunun için kitaplar hatta kutsal kitaplar yazılmış 🙂
   İnsanın kolayına gelenler var, bir de hayatın ısrarla önüne getirdiği dersler var…
   Önümüze çıkan durumlarda işimize geleni yapmak ve ruhumuza göre doğru olanı yapmak arasında kalıyoruz. Öyle anlardaki seçimler bir hayat yolu sunar bize… Ama çoğu kez bilmeyiz 🙂
   Ne diyim kuzum hap olsa vereyim iç ama bu yaşayarak edinilen bir bilgi…

   1. Sunay

    Tesekkurler sevgili Juno.??

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: