12 Nisan 2021, KOÇ Yeniayı… Cerrahi Müdahale!

Elizabeth Lennie
Resim: Elizabeth Lennie

12 Nisan 2021, KOÇ Yeniayı… Cerrahi Müdahale!

12 Nisan 2021 günü, İstanbul’a göre 05:30’da YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu gerçekleşiyor. YENİAY haritasıı yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş ve AY Koç Burcu’nun 22 derecesinde ve haritanın 1’inci evinde kavuşuyorlar.
 • Birinci Evde KOÇ Stelyumu var. Venüs yakın bir açıyla YENİAY’a eşlik ediyor. Merkür de Chiron ile kavuşarak geniş bir açıdan da olsa YENİAY’a dokunuyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası 24 derece Balık. Yöneticisi Neptün, 12’inci evden Yükselen ile kavuşuyor. Neptün Pluto ve Lilith’den ılımlı açılar alıyor.
 • Pluto YENİAY Stelyumuna kare açı yapıyor.
 • İkizler’deki Mars ise YENİAY’a 60 derece, Yükselen Noktası ve Neptün’e kare açı yapıyor.
 • Chiron kavuşumlu Merkür Ay Düğümleri ile ılımlı açılar içinde.

MEALİ;

Valla ortalığın epey bi karıştığı aşikar 🙂 Adeta kişisel kanalizasyonlarımız patlıyor ve bizi acil bir temizlik yapmak için harekete geçmeye mecbur bırakıyor! Hangi konular önümüze gelebilir derseniz:

 • Yanlış anlaşmalar, gereken detaylı inceleme yapılmadığı için üstü örtülü kalmış konular, hayatımızda yol bulup sinsice zemin edinmiş olan maddi, duygusal ya da fiziksel sorunlar patlak verebilir.
 • Bazı olayları olduğundan çok farklı bir şekilde algılayıp içten içe olumlu ya da olumsuz kurgular yapmış olabiliriz. Bizim ya da karşımızdaki kişilerin bu tür kurguları, üzerinde çok düşünmeden edilen sözler ya da yapılan davranışlarla kontrolsüzce dışa vurulabilir ve gerçeğin ne olduğu ortaya çıkabilir.  Algı yanılsamalarını yırtıp geçen bir farkındalık yaşayabiliriz.
 • Bir konuda istediğimizi elde etmek, hakkımızı almak, hedefimize ulaşmak için kendiliğinden gelişen ataklara kalkabiliriz. Bu adımları atarken o duruma ilişkin bu güne dek kullandığımız perspektifin eksik ya da yanlış yanlarını yaşayarak görme imkanı doğabilir.
 • Ne zamandır içine gömülüp kaldığımız bir sıkıntıyı, ataleti, çaresizlik veya çıkışsızlık hissini, aniden gelen bir güçle ve ”ne olursa olsun” cüretiyle kırabilir, arkamıza bakmayı bırakıp yepyeni bir başlangıç yapmak isteyebiliriz.
 • Densizlik, hadsizlik, tepkisellik, düşüncesizlik, hırs, kıskançlık, bencillik  gibi eğilimler fazlasıyla ön plana çıkabilir. Bunlara maruz kalabilir ya da böyle davranmaya yatkın yanlarımızla yüzleşebiliriz.
 • Ummadığımız bir tokat yiyebilir veya atabiliriz. Böylesi bir durum her iki tarafın da kendini ve durumu başka bir gözle görmesi için yararlı olabilir.
 • Sağlık açısından teşhis ve tedavisi gerekli olan bir sorun beklenmedik şekilde ortaya dökülebilir.
 • İlişkilerde ben demeyi öğrenmemiz ya da kendimizi ”verimli ve anlamlı bir yöntemle ortaya koymadığımızı” görmemiz gereken deneyimler yaşanabilir.

Yanılsamaların, bunalımlı günlerin, sorunlu dönemlerin, hastalıkların, tüketici ilişkilerin ya da bir durumu verimsiz hale getiren ısrarcı davranışların ardından gelen uyanışlar daima beklenmedik, sert ve acı verici olur. Böyle farkındalıkların bir cerrahi müdahale etkisi vardır. Seni bütünlediğini düşündüğün ama artık sana zarar veren bir parça, bundan sonra seninle olmayacaktır. Bu insana bir eksilme, azalma, kayıp gibi gelse de, aslında bir fazlalıktan ya da bir sıkıntıdan sıyrılma ve akabinde gelen ”yeni başlangıç” imkanıdır.

Bize başta eksik ya da yabancı gelen bu yeni durumu, yeni bir bütünlük, yeni tamlık, yeni bir güç haline çevirmek için bizim cesur ve kararlı olmamız şarttır. Biraz da geçmişin kavramları ve değerleri ile bakmayı bırakıp, bir çocuğun her şeyi geldiği gibi alan ve olduğu gibi gören haline bürünmek gereklidir.

Hiç bir yolculuğa arkamıza bakarak çıkamayız! Ve hiç bir yolda bizi geçmişin ağırlığı ile yoran bir bavul taşımaya gerek yoktur. Yanımıza sadece bir sonraki durağa gitmemiz için gerekli olanları alıp, hafif, yargısız, sorgusuz adımlarla ve açık bir kalple ilerlememiz gereken bir başlangıç bizi beklemektedir.

Korkmuyorum Değil demiş Deniz Tekin… Korku Olmadan Cesaret Olmaz! Ve tüm büyük hikayelerin kahramanları kendilerini korkuya rağmen çıktıkları yolculuklarda bulurlar. Yolumuz açık, zihnimiz aydınlık, kalplerimiz ise bir çocuğunki kadar temiz ve geleni almaya istekli olsun.

5 Adet Yorum

 1. Işıl

  Her yazınızda kendime gelmek için yüzüme buz gibi su atılmış gibi sıçrayarak bir adım atıyorum. Klavuzluğunuz daim ve ruhunuz kadar yüce olsun. Tüm güzellikler yoldaşınız olsun.

 2. Barış a

  Işıl söylemeyi gerekirse bende aynı yöntemi deniyorum

 3. Deniz Köse

  Astroloji araç olmuş bilgelikle yoğurulmuş rehberliğinizi sunmak için… ne söylerseniz söyleyin “kolaylaştıran, iyileştiren, idrak ettiren” bir tarafı var… iyi ki varsınız…

 4. Nilgün

  Yazılanların bir çoğunu yaşıyorum. Çok zor bir dönemden geçiyorum. Artık sonuç almak istiyorum. Huzur ve sakinliği istiyorum.

 5. Benim eşim koç burcu. Yemeğine yumuşatıcı koymayı düşünüyorum. Önümüzdeki dönem daha beter olacak gibi görünüyor, yazılanlara bakılırsa. ))

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: