11 Mayıs 2017, AKREP Burcu'ndaki DOLUNAY'ın Burçlara Göre Etkisi;

be6b09740f53c12fae0640b806e33383
Resim:

11 Mayıs 2017, AKREP Burcu'ndaki DOLUNAY'ın Burçlara Göre Etkisi;

11 Mayıs 2017 günü, İstanbul’a göre 00:43 itibariyle, DOLUNAY adını verdiğimiz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alıyor.
Genel yorumlarda; 11 Mayıs 2017, AKREP Burcu’nda DOLUNAY; Tam Deli Bir Kavgaya Düşmüşken Iskalanmaması Gereken Bir İdrak Anı!
”Kafamız iki uç arasında gidip geliyor; Ya nehrin yönünü ne pahasına olursa olsun değiştirecek ve bunun için her şeyi ve herkesi kullanacağız. Ya da önünü tıkayıp taşmasına neden olacak bir pasif-agresif direnç gösterecek ve bu arada bize ve etrafa vereceği zararı dahi umursamayacağız. Kısacası HAYATLA ARAMIZDA BİR İKTİDAR MÜCADELESİ VAR :)”
demiştik.
BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre yorumlara gelince;
KOÇ veya Yükselen KOÇ : Kendinizi maddi manevi güçlü hissetmek, yeteneklerinizi ve niteliklerinizi ortaya koymak, karşılığında da para, takdir, saygınlık, derece almak istediğiniz bir süreçtesiniz. Ancak kendi yapabilirliklerinizden ziyade etraftan gelebilecek engellere, kayba yol açacak, zarar verebilecek unsurlara takılıp, odağınızı kaçırıyor olabilirsiniz. Sizin hakkınızda karar verecek, üzerinizde etkili olacak otorite figürleri sizi gerebilir. Ya da siz olaylar üzerinde otorite kurabilmek için ipleri fazla geriyor olabilirsiniz. İçinizdeki hakimiyet kaygısının sesini kısın 🙂 O size iyilik yapmıyor… Elinizden gelenin en iyisini yapın. Değiştiremediğiniz şeyler için de kendinizi ve etrafı yıpratmaya bir son verin. Sadece eğer birileri için iş yapıyorsanız, karşılığını alabileceğinizden emin olun.
BOĞA veya Yükselen BOĞA : Kendinizi iyi hissetmek, güçlü olmak, ileri dönük hedeflerinizi gerçekleştirmek için, yol arkadaşlıkları kurmak, bağlar oluşturmak, anlaşmak ve uzlaşmak zamanı…  Duygusal ya da maddi işbirliklerinizde geleceği belirleyecek kararlar almanız gerekebilir. Bu bağları kurmak istediğiniz kişilerin sizi hayal kırıklığına uğratmasından endişe edebilir, ya da ilişkilerinizde kaybetme korkusunu yaşayabilirsiniz. Her şeyin ”tam sizin istediğiniz gibi” olmasında diretmekten vazgeçin. İnsanlar size göre şekil almıyorlarsa, bunu da görüp kabul etmekte ve yolunuzu çizerken bunu dikkate almakta fayda var! Bir taşınma ya da uzun süreli bir yolculuğun eşiğinde de olabilirsiniz. Böyleyse, kontratlarınızı ve planlarınızı özenle yapın.
İKİZLER veya Yükselen İKİZLER : Elinizi kolunuzu bağlayan, sizi etkisiz bırakan durumlar, ya da katlanmak durumunda olduğunuz zorlayıcı bir süreç söz konusu olabilir. Siz engellenmekten, geride kalmaktan, ya da istemediğiniz bir şeyi yapmaya mecbur edilmekten hoşlanmadığınız için, bu süreci kendiniz ve etrafınızdakiler adına daha da acı verici hale getiriyor olabilirsiniz. Ama kabul edin ki, değiştiremeyeceğiniz bir aşamadan geçiyorsunuz 🙂 O iş bitecek, o borç ödenecek, o geçiş yaşanacak, ya da ne olacağı belli olmayan bu zaman dilimi bir şekilde felaket senaryoları yazmadan ve oynanmadan tamamlanacak. İnsan olayların değil, kendi güdülerinin mahkumu olur. Mahkumiyet gibi gelen durumlar dahi biraz aklı selim davranışla, olumlu sonuçlara vesile olur.  Önümüzdeki ay böyle olmayacak 😉
YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ : Aslında heyecan verici bir dönem 🙂 Önünüzde alınması gereken kararlar, girişilmesi gereken işler, umut verici görünen iletişimler var. Ama siz bütün bunlara bakıp sadece riski yüksek bir durum görüyor olabilirsiniz. Yaptığınız bağlayıcı bir anlaşma, bir iş kontratı, ya da eşiniz veya partnerinizin ısrarlı yönlendirmesi sizi bu yöne itiyor olabilir. Bu durumda sizi huzursuz eden bu adımları atmaya karar verenin doğrudan siz olmamanızdır ya da kendi istediğiniz gibi davranmakta özgür olmamanızdır 🙂 Siz kendi ritminizle, kendinize rahat ve güvenli gelen şekilde hareket etmeyi tercih edersiniz. Ama bu kez davulu başkası çalıyor 😉 Karşınızdaki kişilerin iyi niyetli olduklarından ve onlara güvenebileceğinizden eminseniz, iktidar mücadelesine girmeyi boşverin 🙂 Ama anlamsız bir maceraya girdiğinizi düşünüyorsanız, o zaman mızmızlanmayı bırakıp inisiyatif kullanın!
ASLAN veya Yükselen ASLAN : Sorumluluklarınızın çok olduğu ya da artacağı bir dönem. Bir düzen kurmak veya içinde olduğunuz sistemi ayakta tutmak için her zamankinden çok gayret göstermek zorundasınız. İş hayatınızda bir değişimin eşiğinde olabilir ama bu geçiş sizi alıştığınızdan farklı bir ritme sokacağı için endişe ediyor da olabilirsiniz. Ancak ya konforunuz kaçtığı için huzursuzsunuz, ya da kaygı kilitlenmenize neden oluyor, bu yüzden de uygun adımları görüp atmakta zorlanıyorsunuz. Endişeyi bir yana bırakıp mantıklı olun. Eğer inisiyatifi alması, kararları vermesi, sorumluluğu üstlenip işi bitirmesi gereken kişi sizseniz, elinizden gelenin en iyisini yapın. Mızmızlanarak ya da kötü gidebilecek şeyleri düşünüp durarak kendinizi bunalıma sokmayın. Yok böyle bir sorumluluğu almak istemiyorsanız, o zaman da dürüst olun.
BAŞAK veya Yükselen BAŞAK : Bişey diyim mi… Aslında kötü giden bir şey yok! Her şeye bir kulp takıp, adım atmamak için yüzotuzsekiz tane bahane bulan sizsiniz 🙂 İnsanlar kötü, hayat zor, kimseye güven olmuyor filan fıstık… Tamam ama sizin de artık bir adım atmanız, bir plan yapıp onu hayata geçirmeniz gerekiyor. Önünüzde bir yolculuk, bir eğitim, fırsatı olabilir. Gidin görün katılın ve elinizden gelenin en iyisini yapın. Ya onu sevmezsem, ya bunu beğenmezsem diye mızıldanmayı bırakın. Bir durumdan keyif almanız ya da faydalanmanız için etrafınızdakilerin mükemmel olması gerekmiyor. Ha elbette mümkünse birlikte yola çıkılmayacak olan insanları etrafınızdan eleyerek harekete geçin. Ama eğer sorunu çıkarak kişileri biliyor fakat yine bütün planlarınızı onların üzerine kuruyorsanız, burada sorun sizde! Bunu da fark edin 🙂
TERAZİ veya Yükselen TERAZİ : İçinde bulunduğunuz bu durumun adına her dilde ve her akademik disiplinde ”değişim kaygısı” deniyor 🙂 Alıştığınız zeminleri kaybetmekten korkuyorsunuz. Ama o zeminler artık yok!  O yüzden de ”Ben bu duruma uyum sağlayabilir miyim?” yok efendim ”Acaba başarılı olabilecek miyim?” veya ”Maddi olarak güvencede miyim?” filan gibi sorularla oyalanmayı bırakın. Bu soruları, seçeneği olan insanlar sorar. Sizin önünüzde seçenek yok, net bir değişiklik var.  Alım satım, hisse devri, veraset işleri gibi konular da bu ara gündeminizde olabilir. Hakkınız olan miktarı alamamak gibi kaygılar taşıyabilirsiniz. Bu konuda güvenilir kişilerden destek alın. Bazen arzu ettiğiniz bir şeyi yapmak için biraz kaybı da göze alarak hareket etmek gerektiğini unutmayın.
AKREP veya Yükselen AKREP : Hassas bir dönemden geçiyorsunuz. Hayatınız için önem taşıyan bağlar, anlaşmalar, kontratlar, ilişkiler biraz gerilimli hale gelebilir. Ya da siz, bu süreci yönetmek konusunda kendinize tam olarak güven duymuyor olabilirsiniz. Bir yer değişikliği, bir taşınma, yeni bir iş anlaşmasına bağlı olarak çalışma koşullarınızda değişiklik de söz konusu olabilir. Unutmayın ki, her şey sizin tutumunuza bağlı. Siz karşınızdakilerin nasıl davranacağına takılmış olabilirsiniz. Ama konu aslında sizin ne istediğiniz, ve karşılaşacağınız durumları nasıl yöneteceğiniz.  Maddi kaygılarınız bir yandan özgüven sorunlarınız bir yandan, bakış açınızı bulandıyorlar. Ama bu Dolunay’da karşınıza çıkacak gerçeği sindirirseniz, bundan sonrası için daha net bir yol çizeceksiniz. Merak etmeyin, su akar yolunu bulur 🙂
YAY veya Yükselen YAY : Çalışma ve yaşama koşullarınıza dair gelişmeler var gündeminizde… Düzeninizi korumak istiyor, ancak bunun size getirdiği yükleri taşımakta zorluk çekiyorsunuz. Beraber çalıştığınız veya yaşadığınız kişiler, iş veya hayat ortaklarınız üzerine düşen sorumlulukları yeterince yerine getirmiyor, ya da sizden fazla şey bekliyor olabilirler. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var. Eğer ortada bırakılıyorsanız, bunu farkedin ve bundan sonraki adımlarınızda bu gerçeği dikkate alarak davranın. Sağlığız konusunda da özenli olun. Bir süre istediğiniz kadar faal olamadığınız bir duruma düşebilirsiniz. Bu durumda sorumluluklarınızı taşıyacak birilerini ayarlamanız gerekecektir. Kendinizi fazla ihmal etmeyin ki fazla bağımlı kalmayın 🙂
OĞLAK veya Yükselen OĞLAK : Aşk hayatınız, çocuklarınız, size heyecan veren yeni başlangıçlar veya projeler gündeminizin baş maddeleri… Ve siz bu konularda ne yapmanız gerektiği hakkında artık net bir karara varmak zorundasınız. Top tamamen sizde 🙂 İçinizden gelen sesi iyi dinleyin. Bu ara vereceğiniz kararlar, bu ara farkına varacağınız gerçekler, uyanacağınız potansiyeller, ileri dönük olarak yolunuzu çizebilir. Kaygılar ve belirsizlik hissinin adım atmanıza engel olduğunu fark edin. Bilmediklerinizin, emin olmadıklarınızın üzerindeki sis perdesini kaldırın. Eğer görmekten korktuklarınız varsa, bunların üzerine gidin ve cevapları bulun.
KOVA veya Yükselen KOVA : Eviniz, aileniz ya da aidiyetleriniz, bu aralar ana meseleniz. Siz hiç bir şey değişmesin, ya da hiç bir şey bitmesin istiyor olabilirsiniz. Ama ufukta bir değişim, bir bitiş var. Ve bu konuda almanız gereken inisiyatifler söz konusu… Hayatınızda bir devrenin kapanmak üzere olduğunu, geçmişinizle, çocukluğunuzla ya da çocuk kalmakla ilgili algılarınızın dönüşmekte olduğunu fark edeceksiniz. Hayat sizi içsel bir dönüşümde, bir aşamayı geçmeye zorluyor. Bir işin altyapısını dönüştürmeniz de gerekebilir. Bunun maddi anlamda getiri ve götürülerini iyi hesaplayın. Güvende kalmak için hiç bir şey yapmamak ile, saçma sapan ve batmaya mahkum bir girişime kalkışmak arasında, iyi yönetilen bir değişiklik yapmak diye bir yer vardır 🙂 Siz o tadı yakalamaya çalışın.
BALIK veya Yükselen BALIK : Bir yolda ya da bir yolculuk planı içinde olabilirsiniz. Çok insanla görüşmeniz, çok fikir alışverişinde bulunmanız, ya da öğrendiğiniz veya öğrettiğiniz bir süreç geçirmeniz de mümkün. Ancak sizin kendinize ilişkin algılarınızda sıkıntı var. Pişmanlık, suçluluk, güvensizlik, hangi yöne gideceğini bilememe hissine düşebilir, normalde kontrol edebildiğiniz kaygılara daha kolay kapılma eğiliminde olabilirsiniz. Ya da ödeşme ihtiyacı, intikam arzusu gibi hislere daha kolay girdiğiniz gibi bir süreçten geçebilirsiniz. Eğer kaygılarınıza veya olumsuz düşüncelere kapılarak davranırsanız, daha fazla zorlanacağınız bir zaman bu. Hem etrafınızdaki insanlar hem de kendiniz hakkında çok önemli aydınlanmalar yaşayacaksınız. Ama sonradan kendinize kızmamak için, ani duygu salınımlarına fazla kapılmamaya ve merkezinizi kaybetmemeye tikkat edin 🙂

11 Adet Yorum

 1. Hande

  Yok walla hic bisiy uymadı enteresan…. ki 10.05 bugün dogum günüsüm. Ay burcum bile Boğa hemi de. Kaygi korku degisim kontrol egitim vs bi cacik yok walla. ? Gayet barışığım hayatla ve kendimle çok sükür. Yani birkac aydir oldu, makas degistirme surecim tamamlandı. Zor oldu ama oldu. Velhasıl, ünlü bir Hintli düşünürün dedigi gibi, “Can you do something about it? Yes. Then vay vöri? Can you do something about it? No. Then vay vöri?” ?

  1. JUNO

   What can I do sometimes 😀

  2. Ayse

   Hande Hanimcigim, cok enteresandir, Junocugumun yazdiklarini okur okumaz, varip gideyim “ama bu sefer bunlar bana hic uymadi ki” diyeyim dedim, ki ben de yukseleni Yengec olan bir Boga insaniyim. Sonra dusununce aklima baska bi ihtimal geldi, mesela, ben kendim sahsen, son zamanlarda ardarda tasinma konulu ruyalar gormekteyim, ayrica detaylariyla sizi baymak istemedigim baska olan biteni de ruyalarla beraber degerlendirince, her seyin olasi “buyuk bir degisim”e isaret ettigi gorulmekte. Ve fekat ben, iki dakka sonra beni alasagi edecek koca dalgadan habersizce, sahilde oturup kumdan kale yapmakta olan kucuk bi kiz cocugu gibi de olabilirim su an. Yani belki de butun bunlar, aslinda olan, suregiden ve fakat bizim muthis bir icsel korlukle farkina varamadigimiz (veya kehaneti onceden gelen ve pek yakinda yasayacagimiz, yuzlesecegimiz) seyler ve durumlar da olabilir. Yani.. Bi fikir…

 2. terazi olarak iki yıldır değişe dönüşe bir hal oldum… yok mu şöyle önümüzde sakin huzurlu sular? hiç mi?

 3. zeynep

  yükselenim oğlak ama dokuzuncu evim akrep değil, onuncu ev ve onbirinci ev akrep(dört ve beş boğa). yükselen kovayı da okudum. doğru yapmışımdır inşallah.
  allah selamet versin…
  ellerinize sağlık, daima sevgiler.

  1. JUNO

   İyi yapmışsınız 🙂

 4. Tuba

  Juno düğümlendi çözülmüyor. Bu kadar uzun zamandır çözüm olmayınca da insan artık inançsız ve umutsuz oluyor. O zaman da istek diye birşey kalmıyor hiçbirşeyle ilgili… istemekten korkuyor insan… ben dönüşüme uğrayamayan bir balığım. Dönüşemeyince dövüşme kısmı ağır basıyor kendimle… uzun süredir istemediklerim için uğraşıyorum ve olmuyor tabi nedeni ise ne istediğimi bilmemek…

 5. yasemin

  junocugum hadi yeni ayi yaz lütfeen 🙁 sayfa yenileyip duruyorum 🙂 bekliyoruz sevgilerimle

 6. Aslı

  Merhaba size mail atmıştım ancak dönüş alamıyorum bakabilir misiniz ?

 7. Işıl

  Sitenin eski formunda resimlerin kimlere ait olduğu bilgisini de bir kenara iliştiriyordunuz ve ben sanatçıyı araştırıp diğer resimlerine ulaşıyordum. Şimdi eser sahiplerinin isimleri kayıp??‍♀️
  Ne yapsak nasıl ulaşsak? 🙂

  1. JUNO

   Yazının en başına yazıyorum ressamın adını… Yeni formatta resmin altına yazılmıyor zira…

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d