10 Haziran 2021, İkizler Burcu’nda YENİAY ve Güneş Tutulması; BÜYÜK ÇÖZÜLME!

Lucy Campbell
Resim: Lucy Campbell

10 Haziran 2021, İkizler Burcu’nda YENİAY ve Güneş Tutulması; BÜYÜK ÇÖZÜLME!

10 Haziran 2021 günü, İstanbul’a göre 13:53’te, YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alacaktır. Bu YENİAY’a Güneş Tutulması da eşlik ediyor. Tutulması haritasını değerlendirirken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • Güneş ve AY İkizler Burcunun 20 derecesinde ve haritanın 9’uncu evinde kavuşuyorlar.
 • İkizler’in yöneticisi olan Retro konumdaki Merkür ve Bellatrix Sabit Yıldızı YENİAY’a eşlik ediyor.
 • Neptün, Merkür ve YENİAY Stelyumuna Kare açı yapıyor. Neptün’ün Pluto ve Lilith ile ılımlı açılarda olduğu görülüyor.
 • Yeniay ile yakın konumda olan Kuzey Ay DÜğümü ALDEBARAN Sabit Yıldızı ile kavuşuyor. Güney Ay Düğümü ise ANTARES ile birlikte.
 • Haritanın Yükselen Noktası 0 derece Terazi Burcu. Terazi’nin yöneticisi Venüs Yengeç Burcu’nda, haritanın 10’uncu evinde ve Uranüs ile ılımlı açı içinde. Ancak Uranüs Satürn’den kare alıyor.

MEALİ;

Türkiye için köklü bir dönüşüm geri döndürülemez şekilde başladı. Tutulma Türkiye haritasının 12’inci evinde gerçekleşiyor. Belirsizliğin hem arttığı hem de gizli olanların ortaya çıktığı bir 6 aylık süreç bekliyor ülkeyi… Kartlar yeniden karılıyor ve 2022 baharı bambaşka bir açılım getiriyor.

Bireysel hayatlarımızda ise köklü, ağır, baskılanmış bir sorunun ortaya dökülme ve çözülme vakti! Geçmişin bulanık sularına bir şekilde dalacağız. O sular ya bizi iyice batağa çekecek ve çözümsüzlüğü uzatarak, kendimizi tüketerek dibi bulacağız… Ya da o çamuru orada tutanın biz olduğunu fark edecek ve derin bir çözülme, kapsamlı bir temizlik, billur gibi bir aydınlanmaya doğru yüzeceğiz.

AY Düğümleri’nin ALDEBARAN ve ANTARES ile kavuşuyor olması kıymetli bir bilgi veriyor bize süreç hakkında; ALDEBARAN varlık ve bolluğa yükselişin temsilcisidir. ANTARES ise yıkım ile gelen dönüşümün. İkisi de göklerin dört büyük koruyucusu içinde yer alırlar. Kuzey AY DÜğümü’nün kavuştuğu ALDEBARAN yani bolluk ve yükselişe ulaşabilmek için, Güney AY DÜğümü’nün kavuştuğu yıkım meleğinin işini yapmasına izin vermek gerekiyor!

Bize bize yıktıran davranışların içine gömülmek yerine, ÖZ’ümüzdeki gücü ve bolluğu fark etmemize yol veren bir çözülmeyi davet eden bir tutulma yaşıyoruz. İki hafta önce meydana gelen AY Tutulması bize hangi anlamsız hallere çok fazla anlam yüklediğimizi, nelerin içinde kaybolduğumuzu, nereye kafamızı gömüp gerçeği göremez hale geldiğimizi göstermeye başladı… 10 Haziran’da meydana gelen Güneş Tutulması ise UYANIŞ yolunun önünü açıyor. Ve bu yol geçmişe başka bir gözle bakıp, kendimiz için tasarladığımız hayat planlarının cacık olan yanları ile vedalaşmak gerektiğini gözümüze iyice sokuyor.

Eski planları iptal etmeden, eski tasarımların aksaklığını fark ve kabul etmeden, eski ön kabul, yargı ve beklentilerimizi yıkmadan, hayat damarlarımızı tıkayan tortuları bizim kendi bakış açılarımızla yarattığımızı idrak etmeden, yeniye, yükselişe, bolluğa yol veremeyeceğimizi çok ama çok iyi anlayacağız. Anlayacağız da… CESARET EDİP YAPMAK BİZE KALMIŞ!

Güvenlik ve korunma insanın kendi önkoşulları ile gelmiyor hayatımıza. Biz güvende ve korunaklı hissetmeyi hayal edip, bunun nasıl olacağını sisteme bırakmayı beceremiyoruz. Biz ön koşullar belirliyoruz! Evim olursa… Eşim olursa… Şöyle bir işim olursa… diye kendi aklımızca ara duraklar koyuyoruz tanımlarımıza. Oysa çengeli hayalimize atıp bırakmamız gerekiyor. Ara duraklara atılan ara çengeller, bu arzularımızın gerçek sonuçlarının ne olduğunu bilmediğimiz için, bizi gereksiz ve çıkışsız bataklıklara, kanalizasyonlara çekebiliyor. Biz o kanalizasyonu salon salomanje bir hayal evi yapmak istiyoruz. Oysa yapmamız gereken oradan acilen çıkmak…

Bu süreçte;

 • Tutunmaktan bir türlü vazgeçemediğimiz düşünce ve tasarımların bizi mahvettiğini fark edebiliriz.
 • Psikolojimizin çok derinlerinde yatan temel bir sorunun köküne inebiliriz.
 • Hayatımızda yer etmiş olan yalan, manipülasyon, aldatmaca, bile bile sürdürülen bir hata gibi örüntülerle keskin yüzleşmeler yaşayabiliriz.
 • Bırakamadıklarımızın bizi bıraktığına ve acı ile gelse de bir özgürleşme yaşadığımıza şahit olabiliriz.
 • İyileşmek için önce hasta olduğumuzu kabul etmek durumunda kalabiliriz.
 • Yanlış anlamalar ortaya çıkabilir, yanlış tasarımlar ve uygunsuz planlar Bağdat’tan dönebilir.

Biz Bağdat’tan dönmekle hayatımızın mahvolmayacağını, aksine yepyeni, tertemiz, hafif bir sayfanın açılacağını kabul edip ufak bir adım atarsak, çoooook fazla uzamış, çürümüş, ağırlaşmış bir çamur akıp gidecek hayatımızdan. Önümüzü gerçekten görecek, yolumuzu gerçekten bulacağız.

SABAH OLA 🙂

BURÇ ve YÜKSELEN BURÇ için yorumlara gelince;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Verdiğiniz sözlere ya da size verilen sözlere dikkat etmeniz gereken bir zaman. Ortada bir türlü atılamayan ya da atılsa da bekleneni vermeyen adımlar, tek yönlü ya da karşılıklı hayal kırıklıkları olabilir. İçinizdeki değersizlik zannının, elde ettiklerinizi küçümseme eğiliminin ya da kaybetme korkusunun sizi sabote ettiğine dikkat edin! Bu yüzden kendinize veya başkalarına yanıltıcı mesajlar vermiş, ya da kalkıştığınız işleri gizli bir tembellikle yarım bırakmış olabilirsiniz. Etrafınızda olan ve sizi yanıltan, göz göre göre aldatan, verdiği sözlerin arkasında durabilecek gibi olmayan kişilere de dikkat edin. Bunlara inanmayı ve etrafınızda tutmayı tercih eden sizsiniz! Yakın olduğunuzu düşündüğünüz insanlarla – buna akrabalar dahil – aranızdaki iletişim sorunlarını, yanlış anlamaları ya da bir türlü çözüme kavuşmayan çıkmazları da bu dönemde tanımlı ve çözümlü hale getirebilirsiniz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Paranızı, yeteneklerinizi, zamanınızı, her türlü kaynak ve imkanınızı verimli kullanmak konusunda sınanacağınız bir zaman. Bir fırsatı elde etmek adına bugüne dek boşa kürek çekmiş ya da elinizin altında duran bir şeyi somuta çevirmek konusunda sadece oyalanmış olduğunuzu fark edebilirsiniz. Ya da kaybetme korkusu nedeniyle alıştığınız şeylere tutunmanın sizi daha fazla zarara soktuğunu kabul etmeniz gerekebilir. Size değerinizden veya paranızdan kaybetmek, eksilmek gibi gelen bir gelişmenin, aslında size hayırlı imkanlar açması mümkün. Bu durumu kazanç olarak tanımlamış ve yanılmış olan siz olabilirsiniz. İşinizi, para kazanma şeklinizi, yeteneklerinizi ve üretkenliğinizi hayata geçirme yöntemlerinizi elden geçirmeniz, yanılsamalar, çekimserlikler ya da boş saplantılar yüzünden kayba uğradığınızı kabul etmeniz ve dönüşmeniz için fırsatınız olacak.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Kendinize dair algılarınızı, kendinizden beklentilerinizi, başarılı olmaktan ne anladığınızı, kapasiteniz ve yapabilecekleriniz hakkındaki düşünce ve tutumlarınızı, sorumluluk ve iktidar konusundaki tavrınızı elden geçirmenize neden olacak bir dönem. Başarısızlık ya da yetersizlik korkusu ile boşuna zaman kaybetmiş olduğunuzu görebilirsiniz. Eğer size uygun olmayan alanlarda boş hayaller ve iddialarla zaman kaybettiyseniz bu da net olarak önünüze çıkacaktır. Hayatı kontrol etmek, olaylar ve durumlar üzerinde iktidar kurmakla ilgili takıntı ve kaygılarınız yüzünden kendinizi sabote ettiğinizi fark etmeniz mümkündür. Olmayacak şeyler başarmayı hayal etmekle ööööööylece durmak arasında salındığınızı,dış koşulları bahane etmek yerine istediklerinizin sorumluluğunu almanız gerektiğini idrak edebilrsiniz. Hayatınızdaki otorite figürleri, ebeveynleriniz gibi konularda da algılarınızda ve tutumlarınızdaki boşluklarla yüzleşebilirsiniz.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: En büyük korkularınızla yüzleştiğiniz bir süreç bu… Ve sonuçta kendinize korkulacak bir şeyler icat edip, onları fazla büyütüp, kendinizi hareket edemez hale getirdiğinizi anlayacaksınız. Filmin sonunu baştan söylemişim gibi oldu ama yine de heyecanlı olacak 🙂 Bazı şeylerin – olumlu veya olumsuz yönde – hiç de düşündüğünüz gibi gelişmediğini ve gelişmeyeceğini göreceksiniz. Bu da sizi hem kaygılarınızı hem hayallerinizi hem de hayat planlarınızı değiştirmeye teşvik edecek. Kurgu bizi güvensizliğe iter… Güvensizlik ise hareketsizliğe ya da takıntılı davranışlara mahkum eder. Çözülme ürkütücüdür ama bazen mobilize olmamız için gereklidir. Bir ömür tıkanıp kalmış olduğunuz çukurdan çıkmak hiç bu kadar gerekli olmamıştı. Sorunun başkaları olmadığını, başkalarına bağımlı hale getirdiğiniz psikolojiniz olduğunu çok net görecek ve bundan kurtulmanın yollarını fark edeceksiniz.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Kayıp kazanç hesaplarınız, beklentileriniz ve kaygılarınız konusunda çok büyük bir yanılgı içinde olduğunuzu fark edeceğiniz bir zaman… Siz ortamı ve koşulları çok iyi değerlendirdiğinizi zannederken, nereden risk nereden fırsat çıktığını aslında hiç görememiş olduğunuzu anlayabilirsiniz. Yatırım yapmak, borca girmek gibi niyetleriniz varsa, bunlarla ilgili planlarınızı hangi göstergelere dayadığınıza dönüp bir daha bakın. Eksik bilgiler ya da yanlış beklentiler sizi zarara sokmasın ya da daha verimli bir hareket alanından mahrum etmesin. İnsanlarla birlikte yaptığınız işlerde onların kapasitelerini ve beklentilerini çok iyi anlamaya, kendi ihtiyaç, kapasite ve beklentilerinizi de çok net tanımlamaya dikkat edin. Alacak verecek hesaplarınızda şaşmalar olabilir… Kayba değil olasılıklara ve kazanca odaklanırsanız daha rahat akarsınız.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: İş anlaşmaları konusunda kafa karışıklıkları ve belirsizlikler yaşayabileceğiniz bir dönem. Başlangıçta çok farklı görünen bir işte, umulmadık aksaklıklar çıktığına şahit olabilirsiniz. Kaçırdığınızı düşündüğünüz bir fırsat farklı şekilde yeniden önünüze gelebilir ama değerlendirebilmeniz için hem işbirliği içinde olduğunuz kişileri daha iyi anlamanız hem de kendi tutumlarınızı değiştirmeniz gerekecektir. İlişkilerinizde, ortaklıklarınızda ya da gönül birlikteliklerinizde iktidar kurmakla, kendinizi kabul ettirmekle, üste çıkmakla ilgili fazla takıntılı olduğunuzu, kazanayım derken kaybettiğinizi ya da birilerinin sizin üzerindeki gücünü ve iktidarını fazla abarttığınızı, gereksiz kaygılar veya gereksiz mücadeleler ile vakit kaybettiğinizi görebilirsiniz. İşte de aşkta da esas olan beklentileri, kapasiteyi ve hedefleri dürüstçe tanımlamak ve yapmanız gerekeni düzgün yapmaktır… Bunu kaçırmayın yeter.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: İş hayatınız ve gündelik düzeninizle ilgili planlarınızda güncellemeler yapmanız gereken bir zaman. Abartılı beklentilerden ya da aşırı kılı kırk yaran düzenleme çabalarından uzak durun. Zira bu tavrınızın size huzur getirmediğini, istediğim gibi olmayacaksa hiç olmasın türü düşüncelerle kendinizi sabote ettiğinizi ya da kayba uğrama kaygısının sizi bloke ettiğini görebilirsiniz. Hayatınıza ilişkin planlar yaparken neleri ısrarla gözardı ettiğinizle yüzleşin. Düzenin bozulmasına ilişkin korkularınızın planlarınızı sekteye uğrattığını kendinize itiraf edin. Kontrol edemediğiniz şekilde akan konular bırakın olduğu gibi gelişsin… Belki de sonuç sizin umduğunuzdan çok daha iyi olur. Düzelmeyenler bırakın bozulsun, belki yerine daha verimlisi, işlevseli kurulur. Mükemmel yoktur, mümkün olanın en iyisi vardır… O da sizin kabulünüzü ve gayretinizi bekler.

AKREP veya Yükselen AKREP: Arzularınız ile imkanlarınızın ya da bunları gerçekleştirmek için yapmayı göze aldığınız fedakarlıkların birbirini tutmadığını farke deceğiniz bir zaman. Kaygıyla ve hırsla istemek ya da ya olmazsa diye korkmak sizi hiç iyi etkilemiyor. Bu tür kaygılar ve abartılı tutkular ya da aşırı beklentilerle elinizi attığınız her şey size zarar, kayıp ya da gereğinden büyük bir yük olarak geri dönüyor. Bu süreçte sizi mutlu edeceğini, hayatınıza keyif ve coşku katacağını düşündüğünüz şeylere nasıl yaklaştığınızı ve yaklaşımınızın nerelerde error verdiğini daha iyi göreceksiniz. Ya hep ya hiç tavrınızı ılımlandırın. Suçu hep başkalarına atmaktan, kendinize düşmanlar yaratmaktan, ya da baktığınız her yerde size zarar verecek engeller görmekten vazgeçin. Arzu ettiğiniz şeyler için adım atın, fedakarlık yapın. Ama tüm planlarınız başka yerlerden ya da insanlardan gelecek olanlara bağlı ise, aksamaların kaçınılmaz olduğunu da idrak edin. İstedikleriniz için siz çaba göstermek, siz fedakarlık etmek, göze alamayacağınız şeylere de yükselmemek lazım 😉

YAY veya Yükselen YAY: İlişkilere güvenmek ya da ilişkilerde güvenilir olmak konularında tüm algı ve tavırlarınızı dönüştüreceğiniz bir zaman. Aldanmak, aldatmak, hayal kırıklığına uğramak veya uğratmak, bağ kurmak ve onları korumak, anlamsız bağlara balık ağı gibi takılı kalmak ya da oradaymış gibi görünüp aslında kayıp insan olmak gibi meseleler sıkça gündeminize gelecek. Size beklediğinizi veremeyecek insanlarla iş veya aşk ortaklıkları kurduysanız, bunları dönüştürmeniz gerektiğini kabul edeceksiniz. Ama bunun için önce kendinizi dönüştürmeniz gerekecek. Eğer ne istediğini bilmeyen, söz veremeyen, güven sunamayan sizseniz, neden böyle olduğunuzu anlayıp kendinize çeki düzen vereceksiniz. Eğer kurulmuş bir ortaklığınız, yol arkadaşlığınız var ama bazı şeyler düşündüğünüz gibi akmıyor sa, sizin ve diğerlerinin nereye takıldığını, nelerin iyi anlaşılmadığını çözümleyip, netlik kazanmak için çaba göstermeniz gerekecek.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Takılıp kaldığınız davranış şekilleri, çevreler, iletişim kanalları yüzünden gündelik yaşamınızda meydana gelen belirsizlik ve tıkanmaları fark edip dönüştürmeniz gerekecek. Rutinlerinize başka bir gözle bakacak, çalışma şeklinizi elden geçirecek, sağlığınızda, yeme içme yaşama alışkanlıklarınızda size uygun olmayan şeyleri alt üst edeceksiniz. Yakınınızda olan insanlara başka bir gözle bakmanız, kendi davranış biçiminizi ve tercihlerinizi de başka bir gözle görmeniz çok yerinde olur. Seçimleriniz, tutumlarınız, kendinizi ifade etme şekliniz, bir türlü kendinize itiraf edemediğiniz kaygılarla şekillenmiş ve bu yüzden de size beklediğiniz huzur ve özgürlük alanını getirmemeye başlamış olabilir. Bununla yüzleşebilirseniz, değişimi göze almanız ve adım atmanız daha kolay olacaktır. Anladığınızı sandığınız şeyleri yanlış anlıyor, anlattığınızı sandığınız şeyleri yanlış anlatıyor ya da anlaşıldığınızı sanıp fena halde yanılıyor olabilirsiniz. Hayatınızda olan aksaklıklar sizi gerçeği olduğu gibi görmeye zorlayacaktır. Eklemlerinizle ilgili sağlık sorunlarına ve sindirim sisteminizden kaynalı alerjik sıkıntılarınıza da dikkat edin.

KOVA veya Yükselen KOVA: Mutlu olmak istediğinizi söylüyorsunuz ama siz ne istediğinizi bilmek ve önceliklerinize göre davranmakta zorluk çekiyorsunuz. Ya birşeyleri elde ettiğinizde sizin için bir kıymeti kalmıyor, ya da siz elde edilemeyecek şeylerin peşine düşmeye bayılıyorsunuz veya olmayacak bir hayalin izini sürmeyi ulaşabileceğiniz bir mutluluğa tercih ediyorsunuz. Bu size tatminsizlikten başka bir şey getirmez. Tatminsizliğin temelinde değersizlik kaygısının olduğunu anlarsanız, sürekli imkansızı isteyip olmayınca hayata küsmek ya da olunca başka bir imkansıza gönül vermek döngüsüne takılıp kalmazsınız. Size heyecan veren projelerden ne beklediğinizi bir düşünün. Belki verdiğiniz efor ile elde etmeyi düşündüğünüz gelir ya da fayda birbirine uygun değildir. Kazanç – arzu denkleminizi elden geçirin. Eğer konu aşk ilişkileriyse, geçmişte takıldığınız insan tiplerini gözden geçirin… Sİzi tatmin eden ve etmeyen yanlarını, neden bu insanlara kıymet verdiğinizi, bunun kendinize veremediğiniz kıymetle nasıl bir ilgisi olduğunu dürüstçe sorgulayın. İçinizdeki çocuk sizden SAĞLIKLI bir ilgi bekliyor 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK: Kendinize bambaşka bir gözle bakmanız gerektiğini fark edeceğiniz bir zaman… Kaygılı ve saplanıtlı yanlarınız olduğunu ve bunun sizde hayata güven duymakla ilgili sorunlara yol açtığını görebilirsiniz. Güvenlik alanı, aidiyet olarak gördüğünüz alanlarla ilgili hayal kırıklıklarınıza dönüp bambaşka bir gözle bakabilirsiniz. Evlilik, aile ilişkileri, ev ve yuva düzeni gibi konularda radikal çözülmeler ve yeniden yapılanmalar meydana gelebilir. Ailenizle ilişkilerinizi bambaşka bir gözle görebilir ve bunların sizin davranış modelinizi ne kadar derinden etkilediğini çözümleyebilirsiniz. Onları değiştirmeye çalışırken aslında kendinizde değiştiremediğiniz yanları görmezden gelmeyin… Güvensizlik hissi aileden gelebilir ama bunu hayatımız içinde kendimiz besleriz. Kendimize güvenemiyorsak yeni adımlar atmak bize zor gelir. Bağımlı ve edilgen birine dönüşebiliriz. Ya da güvenilmeyecek, tutarsız, sorumsuz, isteksiz, ne elde ederse etsin mutsuz, zira kendinden ve kendini yaşadıklarına vermekte, yaşantısıyla aidiyet kurmakta zorlanan hoşnutsuz birine dönüşebiliriz. Bunu temizlemek bizim kendimize karşı görevimizdir.

3 Comments

 1. özlem

  beni bana ne güzel anlattınız YENGEÇ :))))

 2. Dilek

  Çok teşekkürler emeğinize sağlık 💫

 3. Burcu Güneç

  Yeniden altını çize çize okumaya başladım. Yaşasın 🙌

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: