10 Eylül 2022, Balık Burcu’nda DOLUNAY; Hakikate Uyanmak Zamanı…

Clive Head
Resim: Clive Head

10 Eylül 2022, Balık Burcu’nda DOLUNAY; Hakikate Uyanmak Zamanı…

10 Eylül 2022 günü, İstanbul’a göre 13:00’de DOLUNAY adını verdiğiimz Güneş – AY karşıtlığı tam halini alıyor. DOLUNAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY Balık Burcu’nun 18 derecesinde, haritanın IC Noktası ile kavuşum halinde. Balık’ın yöneticisi Neptün ve Juno ile kavuşuyor.
 • Güneş Başak Burcu’nun 18 derecesinde, haritanın MC noktası ile kavuşumda.
 • Güneş’in giridği Başak’ın yöneticisi Merkür, Terazi Burcu’nda ve durağan konumda. İkizlerdeki Mars ile üçgen açı yapıyor.
 • Haritada iki uçurtma var. Biri Ay – Neptün kavuşumundan başlayıp Güneş’e gidiyor ve kanatlarında Lilith ile Güney AY DÜğümü var. Diğeri ise Güney Ay Düğümünden başlayıp Kuzey Ay Düğümü & Uranüs Kavuşumuna gidiyor ve kanatlarında Lilith ve AY & Neptün kavuşumu var.
 • Haritanın Yükselen Noktası 1 derece Yay’da. Yükselen yöneticisi Jüpiter Koç Burcu’nda retro ve 4’üncü evde.

MEALİ;

Sosyal açıdan eğitim sistemi, sağlık hizmetleri ve geçim zorluğu ile ilgili kaygıların giderek daha fazla tedirginlik yaratması, memnuniyetsizlik ve suçlu arama eğiliminin artması söz konusu olabilir. Toplumsal gerilimleri nötralize etmek için kullanılmış olan yöntemlerin uzun vadeli sonuçlarının ortaya çıktığı ve yeniden yapılanmanın kaçınılmaz olduğu görülebilir. Ülke yönetiminde yeni kurgular ve yeni kadroların belirlendiği bir sürece girilmiştir.

Bireysel açıdan kendimize söylediğimiz yalanların, içine gömüldüğümüz senaryoların, yersiz bir teslimiyet ya da tembelce bir hareketsizlik ile benimsediğimiz konfor alanlarının, çözüldüğü ve huzursuz bir sorgulamanın başladığı bir süreçten geçiyoruz. Hayatımızı her anlamda mercek altına alıp sorunlu alanları saptamak isteyebiliriz. Maddi ve manevi bağlarımızda patlak veren sorunlar, bu sorgulamayı hızlandırır. Uzun zamandır bastırılmış olan uyumsuzlukların, çatışmaların, sineye çekilmiş olan adaletsiz tutumların ortaya dökülmesi ve durgun suyun bulanması mümkündür. Daha fazla sessiz ve tepkisiz kalamayacağımız, daha fazla kulak arkası edemeyeceğimiz, kayıtsız bir teslimiyet gösteremeyeceğimiz durumlar için, bu aralar uzun süredir ertelenmiş olan çözümleri aramak ve köklü değişimleri göze almak isteyebiliriz.

Bu dönemde en fazla takılabileceğimiz konu suçlu arayışı! Alışılmış, kanıksanmış, incitici ya da tatminkar olmaktan uzak olsa da bir şekilde güvenli bulunmuş ve katlanılmış süreçleri sorgulamaya başladığımızda, değişim aradığımız için suçlanmak, kendi içimizdeki suçluluk duygularına takılı kalmak ya da etrafımızda suçlu ve sorumlu aramak, karşılıklı suçlamalar denizinde boğulmak gibi bir hataya düşebiliriz.

Oysa ortada sürüp giden uygunsuz bir durum varsa, bunun devam etmesini kabul eden, altta var olan adaletsizliği kendine ait nedenlerle sineye çeken, değişime hazır hissetmediği için eldeki düzeni koruyan iki taraf vardır. Yalan söyleyen varsa, buradaki tutarsızlığı göre bile kendini inandıran biri de vardır. Oyalayan varsa, oyalanmakta kendince bir rahatlık bulan biri de vardır. Haksızlığı başlatan bir taraf varsa, bunun sürmesine müsade eden biri de vardır. Karşımızdakini suçlamaya dayalı tek yönlü bir çıkışı zorlamadan önce, kendimizle yüzleşmemiz, bizi zorda bırakan bu durumu neden sürüdürmüş olduğumuzla ilgili kendi kaygı ve ihtiyaç denklemlerimizi analiz etmemiz, ne istediğimize karar vermemiz, iç barışımızı sağladıktan sonra karşımızdakine tercihlerimizi ifade etmemiz yerinde olur.

Adaletsiz, samimiyetsiz, gerçekleri örtmeye dayalı bağlar – ister maddi ister manevi düzlemde – iki taraf için de bir yüktür. Gerçeğin ortaya dökülmesi ve tarafların bunu kabul etmesi, tuhaf bir şekilde herkesi özgür kılar. Karşısındakine haksızlık eden de kendine haksızlık edilmesini sineye çeken de, rahatlar. Bu rahatlamanın yaşanabilmesi için suçlu aramak ve saldırı – savunma mevzilerine sığınmak yerine, olabildiğince temiz, sakin ve açık bir durum tesbiti yapmak… Olan oldu şimdi durumun adını koyup ne yapacağımıza odaklanalım diyebilmek gerekir.

İhtiyaç duyduğumuz dürüst ve açık iletişim dilini muhatabımızda bulamıyorsak, inkar ve karşı suçlama ya da konunun üstünü örtme eğilimi ile karşılaşıyorsak, bize düşen kendimizden şüphe etmemektir! Eğer hakikati görüyorsak ve bunun gereğini birlikte yapmak mümkün değilse, tek başımıza harekete geçmekten de kaçınmamak bize düşer. Geç de olsa kendimize güvenimizi toplamamız, adil bir yol çizmemiz, zor da görünse bizim için çıkış oluşturan adımı atmamız ve arkasını getirmek için çaba göstermeyi göze almamız, geçmişten bu yana devam eden belirsizlik ve çözümsüzlüğü aşmak için tek yoldur.

Şayet kendi hatalarımızı görmezden geldiğimiz, hak yediğimiz, karşımızdakini belirsizlikte bıraktığımız, sessizliğini suistimal ettiğimiz durumlar varsa ve bu tutumumuz iletişimi tıkanma ve ilişkileri patlama noktasına getirdiyse, boş gururu, bencilce bir kendini koruma ihitiyacını bir yana bırakıp, kendi payımıza düşen itirafları yapmamız yerinde olur. Yüzleşmek, kendi hatamızı kabul etmek ve dile getirmek, alttan alta zedelenmekte olan özsaygımızı geri kazanmaya başlamak için mükemmel bir başlangıçtır.

Hakikati görerek ve dile dökerek özgürleştiğimiz, hakikatle huzur bulduğumuz ve yolumuzu buna göre çizdiğimiz bir DOLUNAY olsun!

BURÇ ve YÜKSELEN BURCA  göre yorumlar aşağıdadır;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Temizlik yaptığınız bir dönemden geçiyorsunuz. İş yerinizde ya da gündelik hayatınızda ters giden, verimsizleşen bir düzeni sorguluyor olabilirsiniz. İşlerinizi yapma şeklinizi titizlikle gözden geçirebilirsiniz. Size hizmet verecek, emrinizde çalışacak yeni kişiler seçmeniz, var olanları değiştirmeniz ya da eksiklerini ve hatalarını düzeltmeleri için uyarmanız gerekebilir. Eğer çalıştığınız yerde ya da yaşadığınız ortamda sizden çok şey bekleniyor ama bunları yerine getirebileceğiniz koşullar sağlanmıyorsa, yüzleşmeniz, önünüzü tıkayan konularda ortak çözümler talep etmeniz uygun olur. Eğer siz mükemmeliyetçi ve gergin tavrınızla etrafınızdakileri çok zorlayan sizseniz, kendi tercihlerinizin sizinle birlikte olanları nasıl etkilediğini göremiyor ve onları kendi ihtiyaçlarını gözardı etmeye, sizin önceliklerinizi öne koymaya mecbur tutuyorsanız, bir kırılma noktası yaşamanız, tepki almanız mümkündür.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Hayatınızdan memnun olmakta zorlandığınız, size keyif vermesi gereken şeylerdeki kusurları gördüğünüz bir dönem olabilir. Elinizde olan bir proje için çok titizleniyor ve belki de fazla kaygılanıyor, mükemmeliyetçiliği gerilime ve huysuzluğa vardırıyor olabilirsiniz. Bu keyifsizlik ve gerginliğin altında kendinizden hoşnut olmamanızın yatması mümkündür! Kendinizi onaylamakta zorluk çekiyor, kendinize sevgisiz davranıyor, bu yüzden yaptığınız şeylerden, yaşadığınız ilişkilerden de tat alamıyor, hayatınıza huzurla yayılamıyor olabilirsiniz. İnsanlara ve olaylara kuşku ve kaygı ile bakma, belirsizlikleri fazlasıyla tehditkar bulma eğiliminiz, kısmen haklı sebeplere bağlı olsa da özünde kendinize güvensizliğinizin işareti olabilir. Öte yandan samimiyetsiz, ne istediği belli olmayan, kaypak ya da size faydalı bir katkı sağlamayan insanların bulunduğu bir çevrede sırf alışkın olduğunuz için takılı kaldıysanız, bu ortamdan kendinizi sıyırma zamanının gelip geçtiğini fark edin. Açık iletişim kurulamayan kişilerle verimsiz kavgalar yapmaktan vazgeçin.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: İş hayatınızla veya üstlendiğiniz sorumluluklarla ilgili belirsizlikleri fazla uzattığınızı görmeniz gereken bir zaman. Oyalanıyor, oyalıyor ve başkalarının da sizi oyalamasına göz yumuyorsunuz. Bir konuda aldatıldığınızı ya da güveninizin suistimal edildiğini fark etmeniz de mümkün. Böyle bir durumla yüzleşmeniz gerekirse, yalnız karşınızdakileri suçlamayın. Bu karmaşada sizin elini taşın altına koymayan ya da olayları sürüncemede bırakan tutumunuzun, belki de kendinize duyduğunuz güvensizliğin ve insiyatfi alma isteksizliğinizin, diğerlerine kaypak olma olanağı sağladığını fark edin. Güvende olmak istiyorsanız, kusur bulmayı, aşırı tedbir almayı, hiç bir şeyi beğenmeyerek kaçınmacı davranmayı bir yana bırakın. Almanız gereken riskleri alın, yapmanız gereken yüzleşmeleri ertelemeyin. Emin olun korktuğunuz dünya, tercih ettiğiniz konfor alanından daha zor ve başa çıkılmaz bir yer değil.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Hayat planlarınızda bir takım değişiklikler oluyor. Sanki bir dönem kapanıp başka bir dönem açılıyor. Bir taşınma ya da yerler ve insanlarla aranızdaki bağlarda belirsiz, güvensiz, bulanık olan yerleri fark edip, bunları temizliğe ve açıklığa kavuşturma süreci geçiriyor olabilirsiniz. Hukuki olarak da bulanık suları temizleme, hakkınızı arama, açık uçları kapatma, hesaplaşma zamanı olabiir. Bu süreçte titiz, dikkatli ve detaycı olmanız, ne yaptığınızı, neden yaptığınız, neyi kime neden söylediğinizi  bilerek davranmanız önemli… Ancak hayata çeki düzen vermeye çalışırken, fazla hükümran, fazla yargılayıcı, suçlayıcı olmamaya dikkat edin. Eğer çevrenizde size böyle davranan insanlar varsa, kendinizi onların memnuniyetsizliği ile yargılamayın. Gergin, hata arayıcı ve suçlayıcı tutum genellikle kişilerin iç huzursuzluklarının dışa vurumudur. Ne başkaları sizin iç huzursuzluğunuzu tam olarak giderebilir, ne de siz başkalarına onlarda olmayan bir huzuru verebilirsiniz. Herkes elinden gelenin en iyisini yapsın ve adalet kantarının topuzunu kimse eğip bükmeye kalkmasın.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: İş hayatınızda, para kazanma şeklinizde, değer üretme yönteminizde bir değişiklik olabilir. Parasız veya maddi anlamda güvenceden yoksun kalmak fikri sizi endişelendirebilir. Ancak değişimin kaçınılmaz olduğu ve sizin süreci kontrol etmeye veya direnmeye çalışmak yerine uyum sağlamanız gerektiği görülmektedir. Değişimle baş etmek, kaybı göze almak, vermeniz gerekeni verip almanız gerekeni talep etmek yani hesap kapatmak zamanıdır. Eğer konu maddi düzlemde seyretmiyorsa, o zaman değerleriniz ve önceliklerinizle ilgili bir değişim söz konusu olabilir. Sizin güvenlik alanı olarak gördüğünüz, alıştığınız bir takım yerler ve bağlara atfettiğiniz değerler yüklediğiniz anlamlar değişebilir. Huzur ve aidiyet verdiğini düşündüğünüz unsurların sadece sıkıntı ve belirsizlik getirdiğini görebilirsiniz. Bu durumda herşeyi ve herkesi hak ettiği yere koyun ama yıkıcı ve suçlayıcı olmaya da kalkmayın. Değişim sizin onu göğüsleyecek cesareti kendinizde bulmanızla başlar. Siz değişirseniz etrafınızdaki koşullar da sizinle beraber dönüşür.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: İlişkilerinizde ve işbirliklerinizde geçmişten bugüne gelen belirsizliklerin, üstü kapalı kalmış sorunların, yanılsamaların ortaya döküleceği ve hakikatin görüleceği bir zaman. Karşınızdakilerin sizden şüpheleri varsa, bunlar dile gelebilir. Siz kurduğunuz duygusal ya da maddi bağlarla ilgili şüphe duyuyorsanız, karşınızdakilerin belirsiz ve güvenilmez olduğunu düşünüyorsanız, aldatıldığınızı ya da  oyalandığınızı zannediyorsanız, sorgulayıcı olabilirsiniz. Geçmişte kalan duygusal ya da maddi ilişkilerin çözüme kavuşturulmamış izleri, kapatılmamış hesapları, ortaya çıkmamış gerçekleri varsa, bunlara dair açılımlar ve idrakler de yaşanabilir. İlişkilere bakışınızda kendinizi aldattığınız yerleri ya da sağlıksız alanları fark edebilirsiniz. Tanımlanmamış niyetler ve eğilimler, tanıma kavuşabilir. Şeklen bitse de çözülmemiş olan bağlar kalıcı olarak dönüşebilir. Burada önemli olan sizin kendinizde kusur bulmaktan korkmamanız ya da bir kusurunuz varsa aşırı bir suçluluk duygusu ile içe kapanmamanız ya da etrafınızı suçlayarak rahatlamaya, kendinize düşen hata payının üstünü örtmeye çalışmamanızdır. Dürüstlük, açıklık ve adil olma gayreti ile davranırsanız, ne kendinize ne de başkasına haksızlık etmez, hem kendi psikolojinizde hem de kişilerle ortak düzlemlerizde sıkı bir temizlik yapabilirsiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Düzen, konfor alanı, alışkanlık olarak tanımladığınız, kendinizce ”ben böyle iyiyim” diyerek meşru kıldığınız bir çok şeyin sırrının döküldüğü bir zaman… Oyalandığınızı, kendinizi kandırdığınızı, tükenmiş ve sizi de tüketmeye başlamış şeyleri anlamsızca devam ettirdiğinizi, alışkanlıklarınızın ve rahat tanımınızın sizi aşağı çektiğini fark edebilirsiniz. Sorumluluklarınızı savsakladığınızı ya da size karşı sorumluluğu olanların, sizi koruyup kolladığını sandığınız konumlar ve insanların sandığınız kadar güven verici olmadığını anlamanız mümkündür. Üzerinize taşımanız gerekmeyen yükler almış ve bunların altında bunalmış ya da bazı yükleri taşımamak için verimsiz bir alana takılıp kalmayı seçmiş olduğunuzu görebilirsiniz. Her halükarda kimse için adil olmayan, sizin ya da karşınızdakilerin fazla geri adım atmasına, gereksiz feragatlerde bulunmasına neden olan bir durumu, alışkanlık adı altında devam ettirmek, artık sizin için zararlı olmaktadır. Konu işinizse yerinizin, konumuzun veya tanımınızın değişmesi şart olabilir. Konu hayat şekliniz ya da ilişkilerinizse, kendinizle ve yanyana olduklarınızla yüzleşmeniz kaçınılmazdır. Kendinizi işlevsiz hale getirmeyi bırakın. Gömüldüğünüz yerden çıkın. Ayağa kalkın ve sorumluluk alın. Sağlığınızı ihmal ediyorsanız, bu konuya da ekstra özen gösterin.

AKREP veya Yükselen AKREP: Bir hayal kırıklığı ve enerji düşüklüğü sürecinden geçiyor olabilirsiniz. Sizi hiç bir şey mutlu etmiyor, beklentileriniz karşılık bulmuyor, heyecan ya da arzu uyandıran olaylar ya da insanlar umduğunuz gibi çıkmıyor hatta sizi üzüyor olabilirler. Hayatı sorguluyor ve memnuniyetsizliğiniz nedeniyle olaylara ve insanlara büyük bir kuşku ile bakıyor, hatayı dışta arıyor, her baktığınız yerde bir tehdit unsuru görüyor ya da eleştiri dozunu çok abartıyor olabilirsiniz. Öte yandan her şeyi kontrol etmek, her şeyi sizin bildiğiniz gibi yapmak, tüm koşulları belirlemeye çalışmak gibi bir derdiniz olduğundan, yalnız kalan, sevgisiz ve eğlencesiz bir hayata kendini mahkum eden, insanları uzaklaştıran birine de dönüşmüş olabilirsiniz. Hayatı ve ilişkileri bir proje olarak görmekten vazgeçin. Mutlu olmayı ve tatmin olmayı garanti etmek için, hayatın sürprizli, oyuncul, bazen riskli yanlarına kendinizi kapatmamak, insanları oldukları gibi kabul etmek ve oldukları yere koymak, sizin durmalarını istediğiniz yere monte etmekten vazgeçmek, kendinizi de olduğunuz gibi kabul edip sevmeyi öğrenmek için asla geç değildir. Ama bunun için mızmız ve huysuz halinizi bir an önce terk etmenizde fayda var.

YAY veya Yükselen YAY: İçinizdeki güvensizlik dışarıya karşı kontrolcülük, memnuniyetsizlik ve hükmedici bir tavır şeklinde yansıyor olabilir. Aidiyet ve güvenlik alanlarınızda ya da tanımlarınızda çözülmeler var. Yanılsamalarınızı fark ettiğiniz, geçmişten getirdiğiniz gölgelerin ağırlığını fazlasıyla duyduğunuz ve köklenmeye çalıştığınız zeminlerin sizin düşündüğünüz gibi olmayabileceğinden şüphe ettiğiniz bir zaman. Özgüveninizin sandığınız gibi güçlü olmadığını da fark etmiş olabilirsiniz. Siz bu zaafiyetleri aşmak için hayatınızın kontrolünü elinize almak istiyor, ancak bunu yaparken kendinize ve etrafınıza fazla kuralcı davranıyor, kusurlara fazla takılıyor, en ufak bir eksiklik ya da sorunda hem kendinizi hem başkalarını fazla suçluyor olabilirsiniz. Biraz salın! Kimse mükemmel değildir. Bizi ne geçmişimiz, ne ailemiz, ne aidiyetlerimiz ayakta tutar. Ne de bunlardan kaynaklanan sorunlar bizi bir ömür aşağı çeker. Biz her zaman kendi tercihlerimizi yapıp, yolumuzu çizebiliriz. Ancak bunun için makul, esnek, uygulanabilir bir düzen oluşturmak, belirsizlikten kurtulmak için katılığa savrulmamak yerinde olur. Aile içi bazı sorunlar, evliliğinizle ilgili çözülmeler ya da ebeveynlerinizle ilgili sıkıntılar varsa, sorumluluk alın ve düzen oluşturmaya çalışın. Ancak her şeyi siz yapmaya, kaldıramayacağınız yükleri taşımaya da kalkmayın.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Adım atmakta, tavır belirlemekte, hatta ne istediğinizi bilip söylemekte zorluk çektiğiniz bir zaman olabilir. Ya da etrafınızda sizi belirsizlikte bırakan, istediğiniz gibi davranıp konuşmak konusunda engel oluşturan, nasıl düşünmeniz ve ne yapmanız gerektiğini kestirmenizi zorlaştıran insanlar olabilir. Etrafın belirsizliğini veya kendi durgunluğunuzu aşmak için hayatınızdaki herşeyi yeni bir gözle görmeye, anlamlandırmaya, daha geniş bir perspektiften kavramaya çalışmanız yerinde olur. Ancak bunu yaparken yargıya gitmekten, peşin hüküm vermekten, doğrusu budur böyle olmalıdır, ben de şöyle yapmalıyım, şunları bunları başarmalıyım gibi kendinizi ya da etrafınızdakileri kalıplara mahkum eden düşüncelere saplanmaktan kaçının. Çatışmaları ve engelleri fark edin… Onları baskılamaya ya da bildiğiniz gibi yönetmeye çalışmayın. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız, durun ve bekleyin ama biliyormuş gibi yapmayın ya da alıştığınız gibi davranmayın. Anlamadığınız şeyi sorun, araştırın ve eski düşünce kalıplarınıza tutunarak akıl yürütmeye kalkmayın. Gözlemci olmayı, zamana bırakmayı, detaylara dikkat etmeyi, suçlu ve sorumlu aramak yerine herkesin oynadığı rolü, yaptığı seçimi ve yaşadığı deneyimleri izlemeyi kabul edin. Kendi seçimlerinizin de sorumluluğunu alın ve yaşadıklarınızı yargısızca değerlendirin. Kusursuz olmaya değil dürüst ve adil olmaya gayret edin.

KOVA veya Yükselen KOVA: Kusursuz olursanız hiç bir şeyin yanlış gitmeyeceğini, hiç bir kayba uğramayacağınızı, her şeyin istediğiniz gibi sonuçlanacağını zannediyor, bu yüzden kendinize çok baskı yapıyor, herhangi bir aksilik, beklenmedik bir değişiklik veya kayıp yaşama ihtimali karşısında ise, kendinize olan güveninizi tamamen kaybediyorsunuz. Tanrı aşkına siz tanrı filan değilsiniz! Tanrının attığı sümük de değilsiniz! Hayat benim umduğum gibi gitmiyorsa ben bir hiçim diye düşünmekten vazgeçin. Maddi ve duygusal düzlemde önceliklerinizi, değerlerinizi, neyi başarıp neyi başaramadığınızı, neye tutnmanız gerektiğini fazlasıyla sorguluyor ve kendinizi hiç güvende hissetmiyor olabilirsiniz. Bu kadar güvensiz hissetmenizin nedeni, hiç bir şeyi akışa bırakamamanız ve sürekli bir kontrol gayreti, hesaplaşma çabası ve kendinizi ya da başkalarını suçlu ve sorumlu tutma ihtiyacı içinde olmanız. Az salın… Az rahatlayın… Maddi olarak çıkışsızlık hissediyor ve yeni bir gelir kaynağı oluşturmaya, bir alana yatırım yapmaya niyetleniyor olabilirsiniz. Böyle ise elinizde olanları verimli kullanmaya, yeteneklerinizi ve niteliklerinizi küçümsememeye, öte yandan abartılı beklentilere de girmemeye dikkat edin.

BALIK veya Yükselen BALIK: Kendinizi çok belirsiz bir durumda bulabilir, geçmişten getirdiğiniz sorunların içinde kaybolmuş hissedebilir ya da uzun zamandır baskıladığınız bazı yüzleşmeleri yapabilir, iç hesaplaşmalara girebilir, bu arada ilişkilerde yaşadığınız veya sizin yaptığınız haksızlıkları da sorgulayabilirsiniz. Gerek maddi gerek duygusal düzlemde ilişkiler, bu aralar sizin kendinize yönelik sorgulamalarınızın ve çözümlemelerinizin esas referans noktası olabilir. Kendinizle ilgili yanılsamalarınızı, korkularınızı, yargılarınızı önünüze koyup, hakikati bulmak sürecindesiniz. Bunu yaparken de ilişkilerinizi, bağlarınızı, maddi ve manevi kontratlarınızı mercek altına alacaksınız. Kendinizi başkalarını memnun edememiş olmakta yargılamayın! Yaşadığınız sorunlar yüzünden de sadece karşınızdakileri sorumlu tutup suçlamayın. Ters giden her iletişimde, sağlıksız gelişen her bağda, iki tarafın da payı vardır. Kimse sizin değer yargılarınıza göre mükemmel olmak zorunda değildir. Siz de kimseye göre şekillenmek zorunda değilsiniz. Ancak beklenti, yaklaşım ve değerlendirmelerinizde aşırı mükemmeliyetçi ve yargılayıcı davranıyorsanız, hayal kırıklığına uğramanız da, kendinizden şüpheye düşmeniz de kaçınılmazdır. Kim olduğunuzu başkalarında görmeye çalışmayın. Önce kendinizi görün, tanımlayın ve kendinizle ilgili geçekçi bir duruş belirleyin. İlişkiler de buna bağlı olarak daha sağlıklı bir zemine oturacaktır.

7 Adet Yorum

 1. Nazlican

  Bu okuduklarim astroloji yorumu değil yazan astrolog değil dedikoducu komşu gibi eleştirmiş saymış dökmüş içimi kararttin Amannn gettt ….

  1. JUNO

   Koptum gülmekten :))) sağolun bu yorum için cesaret ve büyük teşvik oldu bana

   1. Sevcan

    Kova bu kova🤭

 2. Seren

  Sevgili Komşum beni nasıl bukadar iyi analiz edebilirsin duvarlardan sesim geliyo desem içim ağlıyor kendim zor duyuyorum suaralar kendimi hatta konusmuyo bile öylece dondu kaldı tek bildiği olur olmaz yerlerde ağlamak ama dönüşüm olduğunun farkına varip kabule geçip sistemin akışıni seyretmek..Teşekkürler harika nokta atislari Juno
  G:oğlak Y:yay AY:yengeç
  İmza: üst kat komsun :))

 3. Övgü Tunçdemir Eyuboglu

  Her yazınızı merakla bekliyor ve okuyorum.butun öngörüleriniz icin teşekkürler…sevgiler…

 4. doktor şunu merak ediyorum!
  bu kadar nokta atışı yorumu yaparken hiç mi elin titremez, kalemin kaymaz, hiç mi gözün dalmaz. hep mi on ikiden vurursun?
  üstelik sadece teşhisle yetinmiyor bir de reçete sunuyorsun.
  ama biz (ya da ben diyeyim) akıllanmayız..

  imza
  bir akrep

 5. Dürdane

  Benim de bazen kopyaladığım, defalarca okuduğum yazılarınız oluyor.
  Kaleminize ve güzel yüreğinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: