1 Şubat 2022, KOVA Burcu’nda YENİAY – Bunuda mı Görecektik!

William Hays
Resim: William Hays

1 Şubat 2022, KOVA Burcu’nda YENİAY – Bunuda mı Görecektik!

1 Şubat 2022 günü, İstanbul’a göre 08:45’de YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki göstergeleri dikkate alıyorum;

 • AY ve Güneş, Kova Burcu’nun 12 derecesinde va haritanın 12’inci evinde kavuşum halindeler. Satürn YENİAY’a eşlik ediyor.
 • Haritanın Yükselen Noktası da 21 derece Kova.
 • Kova’nın yöneticisi Uranüs, Boğa Burcu’nda ve haritanın 3’üncü ev sınırından YENİAY ile kare açı yapıyor. Oğlak’taki Venüs Mars kavuşumuna da üçgen açı alıyor.
 • Kuzey AY Düğümü ALGOL, MC Noktası ise ANTARES Sabit Yıldızları ile kavuşuyor.
 • AY Düğümleri, Oğlak’taki Juno-Selena-Pluto-Merkür Stelyumu ile ılımlı açılar yapıyorlar.
 • Neptün Lilith karesi devam ediyor.

MEALİ;

Sosyal düzlemde bomba gibi açıklamalara hazırlıklı olun.

 • Umulmadık olayların iç yüzü ortaya çıkabilir. Çarpıcı iddialar ortaya atılabilir.
 • Yönetim seviyelerinde yine kafalar kopabilir. Birleri düşüp birileri yükselebilir. İstifalar ya da el çektirmeler olması halinde ifade edilen sebep ile gerçek neden arasında farklar olabilir ve bunlar bir şekilde medyaya sızabilir.
 • COVID’den ziyade soğukalgınlığı, başka nefes yolu problemleri veya barsak sorunları sağlık gündemi oluşturabilir. Damar tıkanıklığı, tansiyon sorunları olanların da dikkat etmesi gereken bir süreçtir.
 • Enerji hatlarında kesintiler, teknolojik altyapılarla ya da cihazlarla ilgili ani sorunlar ortaya çıkabilir.
 • Hava akımları da alışılmışın dışında koşullar yaratabilirler.

Bireysel düzlemde gerilimin yoğun olduğu bir süreç. Kendimizle ya da hayatımızla ilgili fark edilmemiş, baskılanmış, gizlenmiş bazı gerçekleri bir ışık çakmasıyla fark edeceğimiz bir zaman! Ortaya çıkacak konu bir sır da olabilir, atlanmış bir detay da, daha önce tanımlanmamış bir duygu da, bir hastalık semptomu da… Ancak bizde bir idrake yol açacağı, somut bir karara ve aksiyona dönüşeceği belli.

Kendimizi anlamsız bir durağanlığa, bir kayıp hissine, bir sıkıntıya sokmuş, boşuna yorulmuş ya da gerilmiş, yersiz bir tutuma takılıp kalmış, kendimize haksızlık etmiş ya da birilerinin bizi bir konuda gölgede tutmasına, kafamızı karıştırmasına müsade etmiş olabiliriz.

Bir sorunla ya da bir hastalıkla ilgili yapılmış olan bir yorum, bir teşhis, benimsenmiş olan bir yöntemin gereksiz ya da yararsız olduğunu ve aslında ne yapılması gerektiğini anlayabiliriz.

Manevi olarak da bir aydınlanma, bir uyanış, yaşadıklarımızı bambaşka bir yerden anlamlandırma halini deneyimleyebiliriz.

”Yok Artık!” dediğimiz konu her ne ise, bir kez durumun idrakine vardıktan sonra yapmamız gereken fikrimizle tavrımızı bütünleyip, çözüm odaklı ve kararlı davranmak.

BURÇ veya Yükselen BURÇ için aşağıdaki yorumları okuyabilirsiniz.

Ama maksat güzellik olsun diye bu aralar dinlediğim bir parçayı da paylaşayım  ” Can Ozan – Toprak Yağmura”

https://www.youtube.com/watch?v=UooE3twEpEA

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Sizi heyecanlandıran bir gelişmeyle, bir fırsatla ilgili beklenmedik aksamalar, gecikmeler ya da hayal kırıklığı oluşturan detaylar ortaya çıkabilir. Sizi endişelendiren bir konuyu fazla abartmış olduğunuzu ve başka bir gözle bakmanız gerektiğini de anlayabilirsiniz. Sosyal düzlemde bir çevreye, bir oluşuma verdiğiniz önem azalabilir ya da o ortamdan umduğunuz faydayı elde edemeyebilirsiniz.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Ani bir istifa, beklenmedik bir teklif, iş yerinizde yaşanan hızlı bir gelişme ile size de yansıyan bir değişiklik gündeminizi belirleyebilir. Ortaya çıkacak bu konu sizin de yeni planlar yapmanızı ve bir yön belirlemenizi gerektirecektir. Kaygıyı abartmayın. Yapmanız gereken sadece durumu sakince ve etraflıca okumak.

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: Bir plan umduğunuz gibi gelişmeyebilir. Bir seyahat ya da uzak mesafeli görüşmeleri gerektiren bir oluşum iptal olabilir. Ortak bir girişimden vazgeçmeniz ya da beklediğiniz desteğin gelmemesine bağlı aksaklıkları sizin gidermeniz gerekebilir. Bu olanlar sizi kariyeriniz konusunda endişeye düşürebilir ya da basitçe hiç bir şeyi kontrol edemediğinizi zannedip aşırı kaygılanabilirsiniz. Bu algıyı abartmayın. Sadece her ne olduysa bunun bu aşamada fark edilmiş olmasına şükredin.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Çok dert ettiğiniz bir konuda ani bir çözüm ve bir rahatlama söz konusu olabilir. Bir sorunun nihai çözüme ulaşması, bir sıkıntının ya da belirsizliğin tamamen bitmesi gibi bir olay yaşanabilir. Kaçınılmaz bir son ve yeni bir başlangıç da gündeme gelebilir. Bir probleminiz sıkı bir bağınız olan ya da yeni bağ kuracağınız bir insan, belki de bir uzman veya danışman tarafından çözülebilir.

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Ani kopmalar, ayrılıklar, işbirlikleri veya kontratlarda sonlanmalar gündeme gelebilir. Kariyerinizi etkileyecek ve gündelik düzeniniz ya da çalışma şekliniz hakkında kararlar vermenize neden olacak bir gelişme daha mümkündür. Ancak özel hayatınızın akışını etkileyecek bir durum da söz konusu olabilir. İş veya evle ilgili sorumluluklarınızda ani bir artış da yaşanması mümkündür.

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Gündelik düzeninizi, çalışma şeklinizi etkileyecek ani gelişmeler olabilir. Aniden gelen bir proje, yeni bir imkan planlarınızda değişiklik yapmanızı gerektirebilir. Gecikmiş, ertelenmiş bir işin yeniden önem kazanması da mümkündür. Gündelik yaşantınızı ve işlerinizi yürütmeniz için kritik olan sistemlerin çıkartabileceği ani sorunlara dikkat edin. Tansiyonuna bağlı sorunlar, burkulma kramp gibi problemler veya gözlerinizi ya da görüşünüzü etkileyecek sıkıntılara karşı önlem alın.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Çok değer verdiğiniz bir proje ya da harcama yaptığınız girişimle ilgili ani aksamalar olabilir, beklediğinizi bulamamak sizi sinirlendirebilir. Aşk hayatınızda bir hayal kırıklığı veya belirsizlik yaşamanız ve ayrılık ihtimali ya da kararsızlık sürecine girmeniz de söz konusu olabilir. Sevdiklerinizle ilgili bir üzüntü, sıkıntı gündeme gelebilir. Sehayat veya eğitim planlarınızla ilgili aksaklıklar da yaşanabilir ama bu konuda karamsar olmamanızda fayda vardır.

AKREP veya Yükselen AKREP: Evinizi, ailenizi, özel hayatınızı ilgilendiren bir konuda nihai bir değişiklik, bir sonlanma yaşanabilir. İsiyatif almanız, yön belirlemeniz ve somut sözler ve davranışlar sergilemeniz gerekecektir. Hukuki meselerde adaletin kestiği parmak acımaz türü bir gelişme yaşanabilir.

YAY veya Yükselen YAY: Gündelik hayatınızla ilgili aksaklıklar, hareket kaabiliyetinizi kısıtlayan gelişmeler yaşanabiir. Küçük kazalar, sakarlıklar olabilir. Bir yakınınızın veya arkadaşınızın sorunları sizin gündeminizi aniden etkileyebilir. Melankolik ya da kuşkucu olma eğiliminizi kontrol altına alın. Çocuklarınız ya da sevgiliniz mızmız olabilir… Siz onlarla bir olmayın.

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: İş ve para akışınızı etkileyecek ani bir gelişme olabilir. Başlamak istediğiniz bir proje umduğunuz kadar verimli gitmeyebilir ya da umudunuzu kestiğiniz, bitirmek istediğiniz bir iş canlanabilir. Bir fırsatı hızla değerlendirmeniz, kararlı davranmanız gerekebilir. Ertelemeci veya katı olmaktan kaçının.

KOVA veya Yükselen KOVA: Bir kırılma noktasında olabilirsiniz. Aşırı bunalma, belirsizlik, içe kapanma sonucu yaşanacak ani bir çıkış noktası yakalamanız mümkündür. Bir mülkle ya da iş yeriyle alakalı ani bir maddi karar alabilirsiniz. Sağlığınıza genel olarak özen göstermeniz yerinde olur. Sonuç itibariyle bu YENİAY sizde ortaya çıkması gereken algıları ve bunlara bağlı aksiyonları tetikleyecektir.

BALIK veya Yükselen BALIK: Neyi nasıl yapmanız ve yapmamanız gerektiği hakkında çok ilginç açılımlar yakalayabileceğiniz bir YENİAY. Kendinizi biraz hareketsiz, kapana kısılmış ya da geri çekilmiş hissedebilirsiniz. Ancak bu süreç durumunuzu değerlendirmek, çevrenizi izlemek, yapamadıklarınızı yapmak için size imkan verecek. İçgörü geliştirmeniz için zemin hazırlayacak.

1 Yorum

 1. Figen Tekin

  Teşekkür ederim 🥰

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: