1 OCAK 2014 – Oğlak Burcunda YENİAY … Ektiklerimizi Biçme Zamanı!

Mother & Child by Gustav Klimt
Resim:

1 OCAK 2014 – Oğlak Burcunda YENİAY … Ektiklerimizi Biçme Zamanı!

2014 yılının ik günü, İstanbul itibariyle 13:14’de Yeniay dediğimiz Güneş-Ay kavuşumu, Oğlak Burcu’nun 11 derecesinde gerçekleşecek.

Yeniay 9’uncu evde ve Merkür ve Pluto’nun da katıldıkları 2 derecelik bir orb içine sığıvermiş bir Stelyum halinde. Yeniay Stelyumu, 3’üncü evde Yengeç’te Retro konumda olan Jüpiter ve nihayet ona 5 dereceden fazla bir mesafe almaya başlayan Lilith ile karşıtlık halinde. Oğlak’ın yöneticisi Satürn ise Stelyuma 60, Jüpiter ve Lilith’e 120 derece açıyla duruyor. Anın haritasında 16 derece ile Boğa Burcu yükseliyor. Boğa’nın yöneticisi olan Venüs ise yine Oğlakta, Retro halde ve haritanın MC dediğimiz tepe noktası ile tam kavuşumda.

Yeniyılın ilk günü gerçekleşen bu Yeniay, adeta 2014 yılının da basit bir tarifini yapıyor!

Aslında tek başına anın yükselen yöneticisi Venüs’ün Retro halde MC’ye yerleşmesi dahi, geçmiş hesapların ortaya dökülmesine işaret ediyor.  Bu güne dek yaptıklarımızın doğrudan sonuçları ve dolaylı etkileri değerlendirilecek ve ileri dönük pozisyonumuz, sorumluluk ve yetkilerimizin kapsamı, bu değerlendirme ile belirlenecek. Önümüzdeki yılın kalitesi, geçmişte sergilediğimiz duruşa bağlı…

Yani; Ocak ayından başlayarak, 2014 boyunca EKTİKLERİMİZİ BİÇECEĞİZ…

Haritanın bütün bileşenleri, bu temayı bütünler nitelikte;

 • Pluto ve Merkür katkılı Yeniay Stelyumunun 9’uncu evdeki yerleşimi ve 3’üncü evdeki Jüpiter ve Lilith ile karşıtlığı, dönüştürücü VİCDAN MUHASEBELERİ’ne işaret ediyor.
 • Kimin haklı kimin haksız, neyin iyi neyin kötü olduğuna dair YARGILARIMIZ SARSILACAK!
 • Sürekli haklı çıkmaya yönelik savunmalar yapmak yerine, ürettiğimiz sonuçlara bakacak ve yaptıklarımızın UYGUN olup olmadığını bir daha düşüneceğiz.
 • Jüpiter’in haritada bilerek gizli tutulan ya da farkına varılmayan, ihmal edilen konuları temsil eden 12’inci evin (BALIK) yöneticisi olması ve 3’üncü evde bulunması ve 11’inci evdeki Chiron ile üçgen yapması, yapılmış hataların ve bunlara bağlı doğan risklerin veya zararların ifşa olmasını beraberinde getirecek.
 • Satürn’ün Jüpiter ve Lilith ile yaptığı açılar ise HAKKIN YERİNİ BULMASI’na işaret ediyor.
 • Bilerek ya da bilmeyerek, kendimize ve başkalarına verdiğimiz zararları idrak edecek ve bu tutumlarda ısrar etmemeyi seçecek ve mümkünse telafisi için gayret göstereceğiz.
 • Aynı şekilde bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde bize zarar veren insanlara ilişkin mesafe ayarı yapmanın, bize yararı olmayan çevreler ve ilişkilerden korunmanın da çaresini bulacağız.

Ama en önemlisi bu sene hepimiz İMAN TAZELEYECEĞİZ!

İnsanların ve toplumların kendilerine göre doğruları, yargıları, hakkaniyet anlayışları, vicdani sınırları, ödül – bedel – ceza sistemleri, vardır. Bunların toplamına ETİK  ve HUKUK diyebiliriz.

Etik ve Hukuk dediğimiz kurallar manzumesi, zamanın ruhu ile birlikte dönüşebilir ve yaşanılan koşullara daha uygun hale gelebilir. Böyle olmasında da hayır vardır. Zira bu anlayış ve uygulamaların ardında, onlardan çok daha büyük bir sistem yaşar. Daha doğrusu etik de hukuk da HAK’ka vesile olmak için vardır.

Ne var ki, HAK’kın vuku bulmak için etik ve hukuka ihtiyacı yoktur. HAKKIN SİSTEMİ öyle işler ki, etiği ve hukuku çiğner hatta bize karşı işlememesini kontrol altına alırken, HAK olan sonucu davet etmiş oluruz 🙂

Etik ve hukuk insanları başkalarından gelecek zararlardan hem de kendi zaaflarından korumak için vardır. Ama bizleri hakkımızı alamama korkusundan da, haksızlık etme zaafiyetinden de asıl koruyacak olan şey İMAN’dır.

İMAN, şu alemin çarkını kuran ve döndüren merkezi sistemin, kusursuz işlediğine olan güvenimizdir. Onun sayesinde felaket gibi görünenler mucizeye, ceza gibi görünenler ödüle, ödül gibi görünenler ise tuzağa dönüşür.

Ve biz İMAN sayesinde elimizin altında duran her meyveye el uzatmaz, fani alemin bir zaman için şahı olsak da ŞAH’ımızın KULU olduğumuzu unutmaz, yine İMAN sayesinde aziz bildiğimiz herşeye el uzatıldığı zamanlarda sabır göstermeyi, yoldan çıkmamayı, dirayetimizi ve umudumuzu kaybetmeden yola devam etmeyi beceririz.

İnsan Evladı’nın istekleri bitmez… Biz istediğimizi alamayınca Rabbin bizi unuttuğunu zanneder ve İMAN’ımızı zedeleriz. Oysa bazen verilmeyende bir korunma, verilende ise sınav vardır! Ve bu sınavı geçecek olanlar ancak İMAN sahipleridir.

1 Ocak 2014 ile başlayan YENİAY DÖNGÜSÜ, bir İman Tazeleme Zamanıdır!

Bir NEFS TESVİYESİDİR dünya… Tıpkı bir yolcunun uzun bir yolda ata binişi gibi, Ruh da dünya aleminde var olmak için bir beden yani bir nefs edinir kendine.  Nefs sahibini kendi keyfince çekiştirdiğini zanneder. Ama RUH’un yolları çetrefildir… Öğreteceğini öğretmenin, alacağını almanın, vereceğini vermenin, yolunu illa ki bulur! O yüzden derler ki; ”Ne istediğinize dikkat edin! Zira olabilir…”

Efendim, 2014 Hepimize Hayırlı Uğuru Olsun…

Ve ÖMRÜNÜZ GÖNLÜNÜZÜN GÜZELLİĞİNCE OLSUN! Nihayetinde dönüp dolanıp yediğimiz rızk, gönlümüzden geçenlerin ve elimizden çıkanların ürünüdür…

Whatever Lola Wants Lola Gets  – Lola Her İstediğini Alır … Sarah VAUGHAN

http://www.youtube.com/watch?v=-g5YNPzr8NM

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=-g5YNPzr8NM]

34 Comments

 1. senem

  Her yorumuna, ifade şekline, olumlu tarzına bayılıyorum sevgili Juno.
  Eline, emeğine, yüreğine sağlık
  🙂

  1. Sevgilerimle 🙂

 2. Ülfet

  Sevgili Juno, ben yıllardır burcumun balık olduğunu bilir, balık burcunu okurdum. Ama tüm gazete, tv, vs yerlerde yükselen burca göre yorumlar yapılırmış ve ben oğlak burcuna bakmalıymışım denildi. Yıldız haritama bakan biri bana bunu söyledi ve artık oğlak burcuymuşum. Sizlerin yorumlarında da aynı şey mi söz konusu. Affınıza sığınarak soruyorum çünkü bu konuda çok ilgili olmadığım halde bazen burcuma bakmak istiyorum ve her yerde oğlak mıyım ben ?

  1. Sevgili Ülfet Hanım 🙂
   Siz bir BALIK’sınız.
   Bunu kimse değiştiremez!
   Yükseleniniz Oğlaksa buna ilişkin karakter analizlerini ve tahminleri de okuyun.
   Sevgiler

 3. arzu

  Yine harika harika harika…:)

  1. 🙂 Sevgilerimle 🙂

 4. Yeşim Görgü

  Kalbimize dokunuyorsunuz Juno, her sözcük yerini buluyor ve alanımız genişliyor. Teşekkür ederiz yaratımlarınızı bizimle paylaştığınız ve emeğiniz için..Mutlu ve sağlıklı bir yeni yıl dileklerimle…

  1. Çok teşekkür ederim bu güzel mesaj için 🙂
   Ben de size sağlıklı ve bereketli bir yıl dilerim

 5. dilek

  ”HAKKIN SİSTEMİ öyle işler ki, etiği ve hukuku çiğner hatta bize karşı işlememesini kontrol altına alırken, HAK olan sonucu davet etmiş oluruz :)” sanırım sonucu hep beraber göreceğiz:)) sağlıklı ve mutlu bir yıl dilerim sevdiklerinizle..

  1. AMİN hepimiz için 🙂
   Sevgilerimle

 6. Benben

  Ne diyeyim, titredim ve kendime geldim gene. Aklına, kalbine, ruhuna, ellerine, gözlerine sağlık Juno. İnşallah hepimiz için çok çok güzel bir sene olur.

  1. AMİN Cancağızım 🙂
   Sevgilerimle

 7. gonul

  İnsan Evladı’nın istekleri bitmez… Biz istediğimizi alamayınca Rabbin bizi unuttuğunu zanneder ve İMAN’ımızı zedeleriz. Oysa bazen verilmeyende bir korunma, verilende ise sınav vardır! Ve bu sınavı geçecek olanlar ancak İMAN sahipleridir.gene cok güzel bir yazi sevgili juno senaryoluk kitap yazma kapasitesindesin:) övgü degil sevgilerimle Rabbim imanimizi korusun amin amin amin
  sevgili juno ne hale geldik insanlar ne kadarda degisti kimsecikler astrolojiye inanmazken hic tahmin etmedigim insanlar yükselendir retrodur gidiyor.. sosyal medyanin gücü sagolsunmu desek:))

  1. Biz hangi kanala yatkın isek, bilgi o kanaldan gelir… 🙂
   Ama kaynak TEK’tir

 8. Filiz

  Sevgili Juno,aslinda bildigimiz,inandigimiz seyler vardir ama bazen bunlarin tekrar hatirlatilmasi gereken sartlarda,psikolojide olabiliriz.Son birkac seneki yasadiklarim( vede yasayamadiklarim) dan dolayi biraz o kivamda oldugumu yazinizi okuyunca farkettim….sagolun,varolun….yeniayin Oglakta olmasi kafami karistiran bir soruyu hatirlatti bana…Haritamda 4. Evde iki Oglak bulunuyor,geriye donuk Oglak yorumlari yasadiklarima cok uyuyor.Basak-yuk terazi olarak oglak ongorulerinin bu kadar tutarli olmasi ne anlama geliyor acaba ?? Biraz uzun oldu ama ben bi hafifledim valla…..sevgilerimle……

  1. :)))))) Tamam işte budur!

 9. Teşekkürler. İki cümlesini paylaştım. Mahsuru yoktur umarım. Kaynaklarınızın bol olduğu, etki alanınızın büyüdüğü bir yıl dilerim.

  1. Teşekkürler 🙂

 10. Filiz

  Ben,yine Filiz,:)))))) Tamam işte budur!,bana olan yanitiniz mi,peki oglak konusu????

  1. Sevgili Filiz…
   Rahatladıysan sorun yok demek istemiştim 🙂
   Oğlak konusuna gelince, senin haritanı görmeden ve üzerinde çalışmadan ve senin ifade ettiğin ev, yükseln vs bilgilerinin bence de doğru olduklarından emin olmadan nasıl bir şey söyleyebilirim?
   Haritanı görmem lazım desem ”satıcılık” gibi duracağı için kibarca meseleyi geçiştirmek istemiştim.
   Maalesef olamadı :)))
   Bu kadar kişisel konuları tartışmak için kamuya açık alanları kullanmak pek OĞLAK’lara göre – ben öyleyim – birşey değil.
   Arzu edersen junoastroloji@gmail.com üzerinden bir mesaj atabilirsin.
   Sevgilerimle

 11. mukitika

  Sevgili junom..
  Kırıla kırıla kırılmayı değil onarmayı öğrenmeye başladık derken vicdan muhasebeleri ve sarsılacak yargılar diye ihtar edişin ne yalan söyleyim biraz ürpertici bir etki yaratti sıcak kumlardan serin sulara gibi :)) lakin ektiğimizi biçme zamanı dedin ya vuhuuuu diye yankılanan bir ses ve maksimum işareti yapan bir oley dansı oluştu içimde :))
  Hayrlı uğurlu olsun bu yıl inşaallah..
  Sonsuz sevgilerimle..

 12. Gökyunus

  Sevgili Juno,” uyandırma servisi” için çok teşekkürler! ve Amin:) Gönlünüzün güzelliğince bir yıl dilerim..Sevgiler…

 13. Oya

  Yine tebrikler ve iyi YILLAR !

  1. Mutlu Yıllar 🙂

 14. figen

  Sevgili Juno, arada sırada Rabb’imin beni sevmediği ve değer vermediği duygusu nefsimi azdırıyor, hırçınlığımı artırıyor, fakat yazılarınla sakinleşiyorum çoğu zaman. Sürekli nefis terbiyesine ve ruhun tekamülüne bağlıyorsun gökyüzü etkilerini.Astroloji bence böyle yorumlandığı zaman anlamlı oluyor.Eğer cevap vermezsen de canın sağolsun. Bir konuya bakışını çok merak ettim.Ya ölürken bize verilen ruhu amacına ulaştıramazsak, nefsimizi tezkiye edemezsek Rabb’imiz kendi ruhundan parça olan bizleri cehenneme atar mı?Bazen herşeye yetişemeyecek aklım bunu O’nun merhameti ve yüceliği ile bağdaştıramıyor.

  1. Sevgili Figen 🙂
   Herşeyi bildiğim bir rivayetten ibaret :))))
   Vallahi ölüm ötesi alem hakkında bir tesbitim yok.
   Olsa olsa varsayımlarım var…
   Şahsi fikrim nefsine teslim olarak yaşamanın zaten cehennem gibi birşey olduğu yönünde!
   Rab bizi cehenneme atmıyor… biz cehennemi daha rahat bulup orada kalıyoruz 😉
   Ama bu benim şahsi zannım olup, uzman görüşü olarak kabul edilmemesi önemle rica olunur

 15. mukitika

  Sevgili junomm..gökler bize şunu mu demek istiyor:)) seni sevenler ile kullananları çok iyi ayırt et..ikisi arasındaki fark çok incedir..
  Sevgilerimle..

  1. Bu kez tutturamadık 😉
   Sevgilerimle

 16. Saime Harman

  Harika bir yazi. Son bir aydir farkli duygular icinde gidip geliyorum. Son 3 yilda degisim basladi ve hizlamdevam ediyor hayatimda. Bakalim,2014 hasat zamani ise beni neler bekliyor. 40’yillik yasamimi gozden gecirip dusunuyorum. Kendi icime donup bakiyorum. Aslinda olacak herseyi sevgiyle kabul ediyorum. Hersey hayrimiza olacak ne olursa. Bende en az hasarla bu odemeyi yapmayi seciyorum. Dediginiz gibi astrolojiyi yol haritasi olarak kabul ediyorum.

 17. Didi

  Merhaba Juno,
  İlk kez ‘Gökte İki YOD’ yazınızı okudum. Gözlerim kocaman kocaman açıldı 🙂

  ‘bu temayı bütünler nitelikte’ diyerek başlayan maddelere bir süre önceden giriş yapmış yaşam sürecim ve son birkaç günde gaz açmış olma durumum… zodyakın en jet burcuna mensup biri olarak (ikizler) şaşırsam mı, şaşırmasam mı bilemedim (astrolojiyle yüzeysel olmayan yeni karşılaşmama ve yorum tarzınıza yoruyorum). Lakin bu hızı, son 500 metredeki keşfim ve Yaradan’ın görmem için uyandırdığı (çok şükür) ‘atalet’ için de kullanmaya niyet ettim.
  21. yüzyılın illeti ataleti yenmek için de, ataletten kurtulmuş olmak gerekirmiş.
  Bu vesileyle geride kalan 2. ataleti sabah işten kovdum.
  Kendisine bunca yıllık çalışması ve beni hem Yaradan’ın hediyesi olan, hem de çok sevdiğim yeteneklerimle ilgili çalıştırmaması nedeniyle bir dirhem bile tazminat ödemiyorum.
  Hakk’ın adaletinin, yol ayrımlarında, kendi yaşamlarımızdaki mahkemesinin hakimi bizleriz.
  Tokmağa İkizlerde pek görülmeyen sıkı bir kararlılıkla vurdum 🙂

  Hakk’ın sistemi ve imanın ışığının hepimizin yolunu aydınlatması ve 2014’ün her manada hayrını fark edip yaşayabilmemiz dileğiyle…

  Teşekkürler 🙂

  1. :)))))))))))))) Çok Yaşayın Siz
   Sevgilerimle

 18. Gülcan

  Sevgili Juno’cum, son bir kaç haftadır öyle şeyler yaşadım ki, bu haksızlık deyim durdum. Yazdıkların bana hem şifa, hem cevap oldu… Şifa buldum. Çok teşekkürler, Seni Seviyorum. Güzel Allah’ım senden razı olsun inşaallah, Gülcan 🙂

  1. Hepimizden razı olsun Gülcan’cım 🙂
   Sevgilerimle

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: