Mars Uranüs Karesi… O An Kan Beynime Sıçradı!

Hülya Özdemir

Mars Uranüs Karesi… O An Kan Beynime Sıçradı!

Resim: Hülya Özdemir

Göklerin enerjisi gergin!

 • Merkür Efendi Aslan Burcu’nda retroya bağladı ve yine Aslan’da olan Mars ile kavuşum halinde.
 • Mars ve Uranüs arasındaki kare bugün tammm halini aldı.
 • Uranüs, Balık’taki Lilith’den ılımlı açılar alıyor.
 • Zaten AY da Akrep’te!

MEALİ;
Hassasız hassas! Dokunsalar ağlayacak, hafif zorlasalar patlayacak gibi bir mod var yani üzerimizde…

 • Geçmişte gururumuzu kırmış, canımızı sıkmış olan meseleleri hatırlatan durumlarla karşılaşıp, o zaman tam anlamıyla yapamadığımız durum muhasebelerini şimdi yapabiliriz.
 • Bizi eskiden beri sıkmış üzmüş olan bir konu hakkında baskıladığımız duygular föşürrrrttt diye ortaya çıkabilir. Hem kendimize hem başkalarına bu mesele yüzünden ne kadar bozulduğumuzu itiraf edebiliriz.
 • Bize karşı kurulmuş olan birileri, kendini daha fazla tutamayıp patlayabilir. Hatta küçük bir meseleyi bahane ederek bunu yapabilir. Biraz şaşırabiliriz.
 • Ya da birileri hep sinirlendikleri bir davranışı bizde de görüp o güne dek kimselerden çıkartamadıkları bütün hırslarını bizden çıkartmaya kalkabilir!
 • Hiç beklemediğimiz bir anda yaşayacağımız bir olay, bütün dengemizi alt üst edip bizi aşırı duygusal, kırılgan bir hale getirebilir ve biz davranışımızda çok da mantık aramadan tüm hislerimizi olduğu gibi dışarı vurabiliriz.
 • Bir süredir baskılanan bir gerilim ya da saklanan bir sorun cüssesinden de büyük şeyleri devirerek ortaya saçılabilir!
 • Biz birilerini ya da bir şeyleri fazla zorlayarak bir olayın patlak vermesine yol açabiliriz. O yüzden ağzımızdan çıkan lafa, yaptığımız espriye dikkat etmek gerekir.
 • Çatlayıp patlamaya müsait aletler, elektronik eşyalar kendilerini bugün bırakabilirler.
 • Arabalarımızın bakım ve tamire ihtiyaç gösteren parçalarını, özellikle fren – balata sistemlerini ACİLEN kontrol ettirmemiz şarttır! Araba kullanırken çok hız yapmamak, özellikle kaygan ya da düzensiz zeminlere dikkat etmek, manyakça öne geçmeye ya da önce geçmeye çalışanlarla fazla itişmemek çok iyi olur.
 • Kalp damar sağlığı çok iyi olmayan ya da vücudunda bir pıhtı ya da anevrizma olduğu bilinen insanların, ani ve zorlayıcı hareketler yapmamaya, mümkünse dinlenmeye dikkat etmesi, önerilir. Anlamsız baş ağrılarını, baş dönmeleri ve göz kararmalarını, çarpıntıları ciddiye almak gereken bir zamandır!

”Kan Beynime Sıçradı!” dediğimiz durumlar, bizim kontrol elimden gitti ve o andan itibaren yaptıklarımdan sorumlu tutulamam demek istediğimiz hallerdir.
Eğer kendinizi bugün fiziksel ya da duygusal açıdan kontrolsüz ve kırılgan hissediyorsanız, lütfen ısrarla savaş meydanlarına atılmayın. Zihninizi, gönlünüzü, vücudunuzu korumaya alın.
Eğer sizi çok kızdıran bir durumun farkına vardıysanız, duyguyu yaşayın ve güvenilir birileriyle paylaşın ancak tepkilerinizi kendinize ve etrafınıza geri döndürülmez zararlar verecek boyuta getirmeyin. Olan olmuştur… ”Vay nasıl olur? Olamaz!” diye bir şey yoktur 😉 Olanı iyice anlamak ve bundan sonra ne yapacağınıza karar vermek için akl-ı selime ihtiyacını olduğunu unutmayın.
Duygularınız sel olup çağlamaya başladıysa, onları bastırmayın. Ama olmayacak insanların yanında ya da gereksiz şekillerde de ortalığa saçmayın. Kendi kendinize kalın. Çok yakın  ve güvenilir insanlarla paylaşın. Ama saçma sapan aksiyonlar almaya kalkmayın.
Size abuk sabuk saldıran, yersiz çatışmalar çıkartmak isteyen kişilere bu ara itibar etmeyin.
Araba, alet, eşya, insan, ilişki… Bu ara bunların hiç birini fazla zorlamayın :))) Zira frenler aniden patlayabilir 😉
Sosyal ortamlarda galeyana gelmemeye, her sataşmaya cevap vermemeye, anlık yükselişlerle büyük yıkımlar yaşanmasına neden olacak hareketler yapmaya filan dikkat edin…
Süphaneke Dinimiz Aminnn  :)))
DİPNOT: Süphaneke ile başlayan söz dizimi bir karikatüre referansla kullanılmıştır. Din ve inanç ile dalga geçmek ya da Süphaneke duasının manevi değerini küçümsemek gibi bir niyet taşımamaktadır! Lütfen lütfen şimdi buradan bir şey şoolmasın aramızda tamam mı bak :)))))

7 Comments

 1. Tevfik Duyum

  Merkür Efendi Aslan Burcu’nda retroya bağladı ve yine Aslan’da olan Mars ile kavuşum halinde.
  Mars ve Uranüs arasındaki kare bugün tammm halini aldı.
  Uranüs, Balık’taki Lilith’den ılımlı açılar alıyor.
  Zaten AY da Akrep’te..
  olsa daa bunları yapan benim gerçekte..
  seni seven bende 🙂

 2. gungör

  Teşekkürler:) Amin..

 3. Hakan

  Teşekkürler.

 4. Selin

  Subhaneke amin esprisini anlamayan da ne biliim..

 5. Emrah Eflanili

  ???

 6. Emine

  Burçlara göre de yazardınız arada.. Tekrar rica etsek ?

 7. cglr

  ruh halimi o kadar güzel anlatmışsınız ki bu okuma beceriniz gerçekten müthiş. Allah hepimize kendimize hakim olma sabrını versin.

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

Son Yorumlar

%d blogcu bunu beğendi: