Jüpiter YAY Burcu'nda Burçlara Etkisi…

koara
Resim:

Jüpiter YAY Burcu'nda Burçlara Etkisi…

Canımız efendimiz, gönlümüzün kralı başımızın tacı Jüpiter’imiz, 8 Kasım itibariyle yuvasına dönüyor yani YAY Burcu’na giriyor ve 2 Aralık 2019 tarihine kadar da orada kalıyor.

 • YAY’da geçireceği yolculuk esnasında Jüpiter 10 Nisan – 11 Ağustos arasında bir retro süreci yaşıyor.
 • 13 Ocak, 16 Haziran, 21 Eylül tarihlerinde Neptün ile kare yapacak.

Dünya ve insanlık adına neler olacak derseniz;  JÜPİTER YAY Burcu’nda – Büyük Beklentiler Zamanı…
BURÇ ve Yükselen BURÇ’a göre bizlerin payına bundan neler düşecek derseniz;
KOÇ ya da Yükselen KOÇ : Jüpiter vizyonunuzu genişletmenize, hayat planlarınızı geliştirmenize, çıkışsızlık ya da çözümsüzlük hissini dönüştürmenize yardım edecek! Geçtiğimiz bir yıl içinde yatırımlar yapmış ama henüz bunların nasıl sonuç vereceğini görememiş olabilirsiniz. Bu sene size istediğiniz ipuçlarını verir ve kullanışlı bir yol haritası çizmenize yardımcı olur. Borçlanmış ya da kaynaklarınızı fazlaca tüketmişseniz, önümüzdeki bir yıl içinde çıkış yolu bulmanız mümkün olur. Sorunlu ilişkiler ve ortaklıklardan uzaklaşıp kendi ayaklarınız üzerinde durmayı istemeniz, bağımlılıklarınızdan kurtulmaya çalışmanız ve özgüveninizi arttırmak için yeteneklerinizi, bilginizi, hayat görüşünüzü geliştirmeye odaklanmanız mümkündür. Eğitim hayatında bir geçiş aşamasında olan Koçlar için çok şanslı bir zaman olduğu kesin! Ama eğitimini tamamladığını düşünen Koçlar bile akademik hayata bir ucundan geri dönmek ya da en azından bazı ek eğitimlerle kendilerini geliştirmek isteyebilirler. Kendinizi ait hissettiğiniz yerlerden uzaklara taşınmak, bol bol seyahat etmek, uzak mesafeli iletişimleri gerektiren işlerde çalışmak için fırsat veren bir dönemdir. Hayal gücünüz ve sezgileriniz her zamankinden daha parlak olabilir. Yayıncılık, iletişim sektöründe olan ya da Internet kanalını kullanarak çalışan Koçlar, bu yıl parlayabilirler ya da hesapta yokken böyle alanlara girebilirler. Koçların bu dönemde dikkat etmesi gereken konu şudur;  Planlarınızı, hayallerinizi, kurgularınızı yaparken ayaklarınız yere bassın! Sıradışı ve yaratıcı olan ile gerçekdışı ve abartılı olan arasındaki çizgiyi kaçırmayın. Mahkemeli işleriniz varsa da mutlaka üzerinde durmanız, hakkınızı aramak için gayret etmeniz, ancak haksız yere kazanç sağlamaya yönelik girişimlerde bulunmamanız önerilir.
BOĞA ya da Yükselen BOĞA : Jüpiter, burcunuzda yer alan Uranüs ile de işbirliği yaparak sizin gibi dirençli bir bünyenin bile ciddi bir dönüşüm geçirmesini sağlayacak zemini oluşturacak! Saplanıp kaldığınız ama bir yere varmadığını gördüğünüz ilişkilerin ve ortaklıkların biteceği bir yıl olabilir. Uzun süredir çekilen bir sıkıntıya ya da belirsizliğe son veren olaylar yaşamanız mümkündür. Hisseli mallarla ya da mirasla ilgili konular gündeme gelebilir, hatta mahkemeli süreçleri gerektiren anlaşmazlıklar doğabilir. Böyle konularda zarar görmemeniz için süreci özenle takip etmeniz ve güvenilir danışmanlar edinmeniz yerinde olur. Taşınmaz mülkleri satmak, kiralamak, var olan mülklerde büyük çaplı tamiratlar yapmak isteyebilirsiniz. Size bir maaş bağlanması ya da ertelenmiş bir alacağın tahsil edilmesi mümkündür. Jüpiter sizi işlerinizi büyütmek, yeni yatırımlara kalkışmak, krediler almak, borçlanmak ya da ortak sermaye gerektiren işlere girmek konusunda cesaretlendirebilir. Ölçülü olmanız, aşırı beklentilere girmeden yönetilebilir riskler almanız tavsiye edilir. Genel anlamda harcamalarınızı kontrol etmeniz, alacak verecek dengesine dikkat etmeniz, kredi kartlarınızı ölçülü kullanmanız gereken bir zamandır. Eğer geliriniz size ait malları satan / dağıtan iş ortaklarından geliyorsa, onların ekonomik durumunu yakından takip etmeniz, riskli olacak açık hesaplara izin vermemeniz önerilir. Danışmanlık türü işlerden para kazanan Boğa’lar için verimli bir dönemdir. Cinsel açıdan arzulu ve cesur hissedebilir, daha önce onaylamadığınız türden deneyimlere ya da sadakat gerektirmeyen maceralara açık olabilirsiniz. Jüpiter sizi kendi sınırlarınızı hatta başkalarının size koydukları sınırları aşmaya teşvik eder! Denemediğim şeyleri tadayım derken sonradan pişmanlık duyacak kadar ileri gitmemeniz yerinde olur 😉 Sağlık problemleriniz varsa, bunların da ortaya çıkması ve tedavi almanız için uygun bir dönemdir.
İKİZLER ya da Yükselen İKİZLER : Jüpiter sizi etrafınızla ya da hayatla bağ kurma şeklinizi değiştirecek kararlar almaya teşvik edecek 😉 Duygusal hayatınızda alıştığınız durumu değiştirmenize neden olacak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinizi birine bağlanmaya hazır hissedip evlenmek ya da birlikte hayat planları yapmak için arzu duyabilirsiniz. İyi gitmeyen bir evliliğin bitmesi ya da ciddi ciddi masaya yatırılması da söz konusu olabilir. Hatta kimileriniz için iki ilişki arasında kalıp bir tercih yapmak dahi mümkündür! Yalnız lütfen eşi ya da sevgilisi İkizler olanlar şimdi böyle bir beklentiye girmesin :))) Bu sadece olasılıklardan biridir. Diğer olasılıklara gelince; İş ortaklıklarınıza el atmanız gereken bir dönemdir! Yeni iş birlikleri kurmak, olanları geliştirmek ya da verimli olmayanları bitirmek isteyebilirsiniz. İş hayatınızı değiştirecek önemli bir kontrat yapmanız ya da alacağınız iyi bir teklifle iş değişikliği kararı almanız mümkündür. Danışmanlık türü işler yapmaya başlamanız ya da böyle bir işiniz varsa geliştirmeniz, önemli müşteriler edinmeniz söz konusu olabilir. Sizin de danışmanlık almanız, avukat, doktor, mali uzman, ya da belirli bir konuda akıl verici / öğretici konumda olan kişilere başvurmanız ve onların hizmetlerinden yararlanmanız gerekebilir. Jüpiter’in size getireceği bir yenilik de taşınma olabilir. Belli bir süre için yaşadığınız yerden uzak kalmanız ya da yeni bir mekana kalıcı olarak taşınmanız gerekebilir. Yolunuzu etkileyecek kararları alır ve sözler verirken ”ne beklediğinizi” iyi düşünün ve önceliklerinizi tartın. İhtiyacınızın ne olduğunu ve onay verdiğiniz yükümlülüklerin size ne getirip ne götüreceğini iyice ölçmeden adım atarsanız, hayal kırıklığı yaşamanız mümkündür.
YENGEÇ ya da Yükselen YENGEÇ : Jüpiter hayat düzeninizi elden geçirmenize, verimli ve sürdürülebilir bir yaşama ve çalışma rutini oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Zevk ve heyecan peşinde bir yıl değil önünüzde uzanan… Daha ziyade ayaklarınızın yere bastığı, görev anlayışınızın ve mantığınızın ön plana çıktığı bir zaman geçireceksiniz. Sistem kuracağınız, enerjinizi odaklı ve verimli bir şekilde belirli bir amaca yönlendireceğiniz bir sürece gireceksiniz. Seçimlerinizi alışkanlıklarınızı ve anlık rahatınızı gözeterek yapmak yerine, geleceğe dair planlarınız açısından yararlı olacak adımları atmanız gerekecektir. An itibariyle büyük kazanımlar ya da ödüller beklemek yerine, şimdi yaptıklarınızın ileriye dönük olarak size kazandıracaklarını düşünerek şevkinizi ve ve gayretinizi korumanız, üzerinize aldığınız işleri sabır ve kararlılıkla tamamlamanız yerinde olur. Sağlığınıza özen göstermeniz ve bedeniniz için yararlı olacak yemek ve spor rutinleri oluşturmanız için de uygun bir zamandır. Eğer sağlığınız iyi gitmiyorsa önümüzdeki bir yılın konusu kendinize iyi bakmak dahi olabilir. Her şeyi düzene koyacağım derken detaylarda kaybolup asıl odağınızı kaçırmamaya, mükemmeliyetçiliği abartıp enerjinizi ziyan etmemeye dikkat edin 🙂 Önceliklerinizi belirleyin ve ulaşılabilir hedefler oluşturun. Her şeye birden atlar, neye odaklanmanız gerektiğini karıştırırsanız en küçük bir aksaklıkta moraliniz bozulur ve çabukcak pes edersiniz! Kendi kapasitenizi de yapılacak işlerin boyutunu da gerçekçi bir gözle değerlendirin 😉 Olasılıklar içinde surf edip hiç bir şey yapmamak, çok da önemli olmayan bir takım ön koşulların oluşmasını beklerken boşuna zaman kaybetmek durumuna ise sakın ha düşmeyin! Ha bir de, sizin önemsediğiniz şeylerin herkesin gündemini oluşturmasını talep etmeyin. Kendinizi  disipline etmeye çalışırken içinizden engizisyoncu bir despot çıkmasın :)))
ASLAN ya da Yükselen ASLAN : Ohhooo Haşmetmeab’ın keyfi tıkırında! Gönlünüzün götürdüğü yere gitmekse eğer istediğiniz, Jüpiter arzu ettiklerinizi ayağınıza getirip sizin itiniz yapacak :))) Ben böyle deyince bi yükseldiniz değil mi? İşte hemen o çıktığınız yerden iki basamak aşağı inin! Zira bu sene en fazla dikkat etmeniz gereken şey emperyal poponuzun üzerine sertçe düşeceğiniz kadar yüksekten uçmamak 😉 Heyecanlı, hevesli, tutku dolu bir döneme giriyorsunuz. Yepisyeni başlangıçlar yapmaya, zihinsel ve duygusal olarak taze ufuklara açılmaya hazırsınız. Aşık olabilir ya da yapacağınız her şeyi aşkla yapabilirsiniz. İçinizdeki çocuğu enerjik ve yaratıcı olması için serbest bırakabilir, ya da hamile kalıp bir çocuk yapabilirsiniz. Ama bunların hepsini ipini kopartmış uçurtma gibi değil de, ayağınızı yerde şapkanızı da başınızda tutarak yapın 🙂 Biri size yürüyorsa mesela… Ve siz de pek bir akmaya müsaitseniz bu kişiye, keyfini çıkartın ama ”beyas atlı pirenss” veya ”göklerden inmiş bir melenkk” devrinin kapandığını unutmadan, sakin sakin akın! Kimseyi gözünüzde büyütmeyin. İnsanların dedikleri ile yaptıklarının birbirini tutup tumadığına bakın. Kendinizi sevdirmek, beğendirmek için olduğunuzdan farklı hallere girmeye, saçma sapan fedakarlıklar yapmaya kalkmayın! Bak buranın altını GIRMIZIYLAN çiziyorum 🙂  Ayarsızlık bu süreçte tek düşmanınız olabilir. Eğer yeni bir projeye, hayallerinizde olan bir girişime ya da size keyif veren bir yaşam ritmine girerseniz, motoru patlatana kadar gaza basmayın. Enerjinizi makul ve mantıklı bir şekilde kullanın. Önünü arkasını düşünmeden herşeye atlamayın. Bir hamlede göklere adını yazdıran bir yıldız olma arzunuza hakim olun :))) Denge, sınır adabı, alçakgönüllülük, dürüstlük, adalet gibi kalbinizi aydınlık tutacak iplere sıkı sıkı sarılın. O zaman yolunuz açık, tadınız güzel olur 😉
BAŞAK ya da Yükselen BAŞAK : Evcimen bir döneme giriyorsunuz! Aile kurmak ya da olanı genişletmek, yuva sahibi olmak, istediğiniz gibi bir eve taşınmak, oturduğunuz mekanları güzelleştirmek gibi konular gündeminizin tepesine oturabilir. Daha huzurlu ve kaliteli bir yaşam arzusu ile hayatınızın yönünü, hayat şeklinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Bunları istemeniz güzel… Jüpiter size buna ulaşmanız için imkan da verecek. Ama istediklerinizi yaparken detaylarda kaybolup asıl önemli olan meseleleri gözden kaçırmamaya dikkat edin 🙂 Bazen huzur ve düzen bulacağımızı sandığımız ortamları, kurguları ya da koşulları gözümüzde fazla büyütürüz. Güvenli ve kaliteli bir hayat için vazgeçilmez gibi görünenleri elde etme çabası, bizi huzurumuzdan da edebilir. Ya da bazen tam istediğimiz gibi giden hayatımız ve düzenimiz içinde çözülmeler, eksilmeler, değişimler olur ve biz bunun felaket olduğunu zannederiz. Ama hayat bizi daha farklı bir akışta huzur ve güveni yeniden oluşturmaya, aidiyet ve düzen arzumuzu saplantı haline getirmekten bizi kurtarmaya çağırmaktadır 😉 İnsana gerçek anlamda huzur ve güven veren, dış koşullar ya da etrafını saran insanlar değildir. Dış koşullar daima değişir. Koşullar ne olursa olsun huzurlu ve güvenli olmamızı sağlayan şey iç dengemizdir. Önümüzdeki dönemde bazı kontratlar veya anlaşmalar yapmanız gerekirse, koşullara, muhataplarınıza ve aracıların ya da danışmanların güvenirliğine çok dikkat edin. Eğer konunuz ev ve aile ya da aidiyetler değilse o zaman işiniz açısından önemli olacak bir altyapı çalışması, bir mekan veya zemin hazırlığı, ileri dönük olarak genişlemeye ve büyümeye imkan verecek bir kurgu için uğraşmanız mümkündür. Bu konuda çabalarken de önceliklerinizi iyi saptamaya, detaylarda kaybolmamaya, özellikle de işbirliği yapacağınız insanları iyi seçmeye, kimden ne beklemenizin uygun olduğunu anlamadan yumurtalarınızı kimsenin sepetine koymamaya dikkat edin.
TERAZİ ya da Yükselen TERAZİ : Jüpiter size çooook hareketli günler getirecek 🙂 Çok insan, çok iletişim, çok yolculuk… Hayatınıza bir sürü yeni yüz girerken, bazı yüzler, bazı insanlar da çıkacak, bazı ilişkilerin hayatınızdaki anlamı değişecek ya da tükenecek. Kendinizi bir veri bombardımanı içinde kaybolmuş gibi hissedebilirsiniz. Fark etmeniz ve dikkate almanız gereken çok fazla detay olacak. Yeni bir konuda eğitim almanız, sizi heyecanlandıracak bir öğrenme sürecine girmeniz de mümkündür. Öğrendiklerinizi, gördüklerinizi, tanıştığınız insanları yerli yerine koymanız için biraz zaman gerekeceğini, her gördüğünüze ve duyduğunuza kapılmanın, ya da hemen yargıya varmanın doğru olmayacağını SAKIN UNUTMAYIN! Karşınıza çıkanları önyargısız ve mümkün olduğunca duygusal iniş çıkışlara kapılmadan izlerseniz, hem algınız daha açık kalacak hem de tepkiniz daha uygun olacaktır. Eğer siz iletişim, eğitim ya da yaratıcı üretimlerle ilgili bir konuda çalışıyorsanız, önümüzdeki bir yılın çok ilhamlı ve verimli geçmesi mümkündür. Ancak bunun için de çok dağıldığınız yerleri fark edip toparlamanız, çerçevenin kaybolmasına izin vermemeniz gerekir. Satış, pazarlama veya danışmanlık gibi bir konuda çalışıyorsanız, erişim alanınızı geliştirmeniz için ideal bir döneme giriyorsunuz. Ancak muhataplarınızın NE İSTEDİĞİNİ iyi anlamaya ve NE SUNDUĞUNUZU çok net anlatmaya özen gösterin. Dürüstlük ve varsayıma düşmekten kaçınmak bu süreçte en iyi dostlarınız olacaktır. Yeni olanakların varlığını fark etmeniz, bugüne dek benimsediğiniz sınırları aşmaya karar vermeniz de mümkündür. O zaman eforunuzu ve beklentinizi kontrollü bir biçimde yeni alanlara kaydırmaya çalışın.
AKREP ya da Yükselen AKREP : Akrebin yüzü gülmeyecek mi diyenlere duyurulur; Jüpiter size başarı ve para getiriyor! Ama bunun için bazı konulara özen göstermeniz gerekecektir. Öncelikle eğer atıl tuttuğunuz bir kapasite varsa bunu ortaya çıkartmak için istekli olun. Yani yeteneklerinizi ve gayretinizi hayattan sakınmayın. Eğer alışkanlık ve güven unsuru haline gelen ama verimsiz veya yetersiz bir ortamda çalışıyorsanız, bunu değiştirmekten korkmayın. Çalışma ve para kazanma biçiminizdeki değişimlere izin verin. Kontrolünüzün dışında biten süreçlerin önünüzü açtığına inanın ve kaybetme korkusunun sizi tüketmesine izin vermeyin. Öte yandan eğer yetinmek nedir bilmiyorsanız, yaptığınız hiç bir şey, aldığınız hiç bir ödül sizi tatmin etmiyorsa, elinizde olanın kıymetini bilmiyor ve olmayana anlamsız bir açlık duyuyorsanız, bu sene dikkat edin! Büyümek, daha fazla kazanmak için yapacağınız girişimlerde haddi aşmayın. Jüpiter size heves ettiklerinizi sunabilir ama bu hedeflere ulaşmak için ödeyeceğiniz bedeller, kazanımlarınıza denk olmayabilir. Seçimlerinizi önceliklerinizi kaybetmeden yapın ve süreci dikkatle takip edin. Zararı göz göre göre devam ettirmeyin. Başarıyı, ödülü, parayı, saygınlığı elde etmek için kendinizi kaybetmemeye dikkat edin. Özsaygınızı yitirmenize neden olacak yöntemler kullanmamaya özen gösterin. Hakkınız olmayanı da almaya kalkmayın. Cazibenizi kullanırken ahlakınızı yitirmeyin. Birileri için değerli ve önemli olmaya çalışırken, hak etmedikleri kadar fazla verici olmayın ya da sınırlarınızı ihlal etmelerine izin vermeyin. Tutkularınızın ve korkularınızın varlığı yokluğa döndürecek denli esiri olmayın 🙂
YAY ya da Yükselen YAY : Vay, vay, vay! Çılgın atların yeşil çayırlarda özgürce koşma zamanı nihayet geldi :))) Babanız bu yıl elinizden tutacak ve önünüzü açacak. Yeteneklerinizi hatta ayakta kalma becerinizi sorguladığınız, para kazanma ve kullanma şeklinizi dönüştürmek zorunda kaldığınız ve özdeğerinizi yeniden yapılandırdığınız bir dönem geçirdiniz. Bu süreç size çok değerli öğretiler kazandırdı. Artık sadece yeteneğin yetmediğini, denge, sınır adabı, özen ve sabır sahibi olmanın bazen yetenekten ve cesaretten daha önemli olduğunu biliyorsunuz. Şimdi hayat size yeni bir şans verecek. Bu defa önünüze çıkan imkanları bozuk para gibi harcamak, geçmişte sizi göçertmiş olan hataları tekrarlamak yerine, bilinçli ve kontrollü davranmak sayesinde, büyük bir çıkış elde edebilirsiniz. Engellerin kalktığını, ufkun göründüğünü, hareket alanınızın açıldığını fark edeceksiniz. Işığınız parlamaya, sesiniz duyulmaya başlayacak. Ama egonuza yenilir, abartılı hareketler, olmayacak işler, değmeyecek ilişkiler, boş gevezelikler ile zaman kaybederseniz, valla yine siz kaybedersiniz! Bu yıl GÜVENİLİR olmaya önem verin. Az konuşun ve daima söylediklerinizin de bi tık fazlasını yapın. Saygın görünmeyin, saygın olun. İnsanların gözünde büyük olmak için, gereksiz gösterişlere kalkışmayın. Paranızı, zamanınızı, yeteneklerinizi sağa sola saçmayın, amaçlarınız için kullanın. Aidiyet duyduğunuz yerler ve insanlarla, aile bağınız olan kişilerle ilişkinizi gözden geçirin. Sahip olduğunuz mallar ve haklarla ilgili konularda sorunlar varsa, bunları adaletle çözmeye özen gösterin. Aldanma – Aldatma ikilemlerinden, karşılıklı sömürüye dayalı bağlardan uzak durun. Kendinizden şüphe ettiğiniz, güveninizi kaybettiğiniz zaman, geçmişte yaşadıklarınızı ve onların içinden nasıl çıktığınızı hatırlayın. Zaaflarınızdan kaçmayın. Onların gözünün içine bakın ve kontrol altında tutun. Hızla değil sindire sindire ilerleyin ve yolun tadını çıkartın 🙂
OĞLAK ya da Yükselen OĞLAK : Önümüzdeki bir yıl sizin için gözlem, içgörü, idrak ve tevekkül devri! Sufiler derler ki her varlığın bir KABZ bir de BAST zamanı vardır. Kabz zamanında insan sıkışmışlık, sınırlılık hissi, kontrollü davranma gereği ve sabır ile demlenir. Bast zamanı ise açılım ve çiçeklenme devridir. O ne vakittir derseniz, Oğlaklar için 2020 yılı çok ilginç açılımlar getirecek derim. Ama 2019 boyunca geçmişten bugüne oluşmuş yüklerinize başka bir gözle bakmak, hayatınızda artık işlevini yitirmiş olan konumları, insanları, tutumları arkanızda bırakmak, bir türlü bitmeyen yolları veya süreçleri tamamlamak, bazı görevlere, bazı işlevlere ve ilişkilere son noktaları da koyup ilerlemek gibi deneyimler geçireceksiniz. Başta eliniz kolunuz bağlı kalmış gibi hissedebilirsiniz… Şayet değiştiremeyeceğiniz bir sürece katlanmanız gerekiyorsa, umutsuz olmayın, sadece bir yıl kadar sabredin. Eğer kendinizi gerekli olmayan bir esarete mahkum ettiyseniz, bunu fark edin ve zanlarınızdan, korkularınızdan sıyrılın. Eğer ne istediğinizden ya da isteklerinizi nasıl hayata geçireceğinizden şüphe ediyorsanız, bu süreçte belirsizliğe neden olan konuları enine boyuna inceleyebilirsiniz. İstediğiniz çıkışı yapmanıza engel olan ilişkilerinizse, bunların zaten çözülmeye başlayacağı bir döneme gireceksiniz. Eğer engel sizin düşünce ve davranış şeklinizse, bunu da açıkça göreceksiniz. 2019 gerçekçi, adil ve dürüst olmanızı talep edecek sizden. Size söylenmiş yalanlar kadar, kendinizi ya da başkalarını aldattığınız veya oyaladığınız konuların da gün yüzüne çıktığına ve samimiyetsiz ilişkilerin rahat görünseler de güvenli sığınaklar olmadığına şahit olabilirsiniz. Eğer fiziksel ya da zihinsel sağlığınızla ilgili ertelenmiş ya da fark edilmemiş sorunlarınız varsa, tedavi ve terapi almak için çok uygun bir dönemden geçtiğinizi bilin.
KOVA ya da Yükselen KOVA : Jüpiter size yeni umutlar, yeni ufuklar, yeni çevreler ve ilginç fırsatlar getirecek! Geçen yıl başladığınız işleri büyütmek, yaptığınız çıkışların açtığı kapılardan geçmek ve yeni olasılıklara şans vermek isteyebilirsiniz. İlgilenmeyi sevdiğiniz sosyal faaliyetler, önemsediğiniz insani davalar konularında da önünüz açık olacaktır. Kısacası sesinizi duyarmakta, yüzünüzü görünür kılmakta, hedefe koyduğunuz insanlara ve konumlara erişmekte zorluk çekmeyeceksiniz. Tavsiyem yeni karşılaşacağınız ortamları ve fırsatları değerlendirirken, beklentili ve önyargılı olmamanız! Abartılı kaygıdan da aşırı yimserlikten de uzak durun. Bir iş size çok ilginç ve yapılmaya değer görünebilir… Ama zamanınızı ve kaynaklarınızı tamamiyle buraya yönlendirmeden önce, bedellerini ve olası sonuçlarını iyice değerlendirmeden adım atmayın. Cazibeye kapılıp gereksiz maddi riskler almayın. Gözlemci ve analitik olmak, kimseden ya da hiç bir tercihten yana değil, gerçekten yana olmak, bu sene en fazla dikkat etmeniz gereken konu. Gördüğünüz şeylerin tanımına, yüzeyine, etiketine değil, özüne, işleyişine, ürettiği değerlere ve sonuçlara bakın! Hak verdiğiniz davalar ve insanların da bazı hataları olduğunu, haksız bulduklarınızın ise kendi içlerinde değerli ve anlamlı yanları olduğunu fark edebilirsiniz.  Önemsediğiniz kişiler, çevreler ya da kuruluşların arka planınında ummadığınız zaafiyetler olduğunu görebilirsiniz. Küçümsediğiniz ya da es geçtiğiniz bazı fırsatların da sandığınızdan daha değerli olduğunu anlayabilirsiniz. Kendinizi de hayatın terazisine vurmanız ve sandığınız kadar zeki, becerikli, özel, uzakgörüşlü biri olup olmadığınızı, sizi güçlü ve değerli yapanın gerçekte ne olduğunu görmeniz mümkündür. Bu yıl azımsadığınız, verimli kullanmadığınız niteliklerin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu, kendinize güven duyduğunuz konularda ise gelişmeye, demlenmeye, derinleşmeye ihtiyacınız olduğunu anlayabilirsiniz. Souç itibariyle ufkunuzu genişleten ve hayata dair bakışınıza boyut katan bir zaman dilimi sizi bekliyor diyebiliriz 😉
BALIK ya da Yükselen BALIK : Jüpiter kariyerinize, toplum önünde üstlendiğiniz konum ve sorumluluklara dair yeni açılımlar ve fırsatlar getiriyor! Önümüzdeki bir yıl boyunca alıştığınız tanımlar ve görevlerin yerini yenilerinin aldığını ve bu değişimin sizi de gelişmeye zorladığını göreceksiniz. Mezun olmak, derece almak, iş değiştirmek, terfi almak, kendi işinizi kurmak, evlenmek, anne/baba olmak gibi yükümlülükler üstlenebilirsiniz. Eğer sorumluluktan kaçan, iddialarının arkasını doldurmakta zorlanan veya iş başa düşünce üretken olmayan biriyseniz, kendinizle yüzleşmeniz ve toparlanmanız şart olacaktır. Yok kendini görmekte ve ortaya koymakta zorlanan, potansiyelini ortaya çıkartmaktan çekinen biriyseniz, o zaman da yaptıklarınızla hem kendinizi hem de etrafınızı şaşırtabilirsiniz. Güç ve iktidar konusunda alıştığınız yöntemlerin işe yaramadığına şahit olmanız mümkün. Yeni bir ”güçlülük” tanımı yapmanızın ve hayatınıza, görev ve yetkilerinize hakim olmak konusunda yeni bir tavır geliştirmenizin zamanı geldi 😉 Hayatınızdaki otorite figürleri – ebeveynleriniz, yöneticileriniz, önderleriniz – ile ilişkileriniz değişebilir. Onlara yeni gözlerle bakmanız, onların gücünü ve yöntemlerini önyargısız bir şekilde değerlendirmeniz, hatalarından ders almanız, ama gerçekten güçlü oldukları konularda da hak ettikleri saygıyı vermeniz ve örnek almanız gerekebilir. Alıştığınız türden bir yönlendirme ya da korunma alamayacağınız, kendi başınızın çaresine bakmak zorunda kalacağınız, bir tür olgunlaşma sınavından geçeceğiniz bir durumda da kalabilirsiniz. Korkup geri çekilmek ya da özgüven enflasyonu sergilemek yerine, kendinize ve üstlendiğiniz sorumluluklara saygılı davranmaya gayret edin. Hatalar ve eksikler insanlar içindir. Hayat ise bize bunları fark ettirmek ve gelişmemize zemin sağlamak için çalışır 😉

13 Adet Yorum

 1. Alex

  işte beklenen yazı. teşekkürler Juno:)
  bu arada işletmemiz / iş yerimiz için 01.04 tarihinde kayıt oluştuysa, şirketimiz açısından koç burcunu okumamız uygun olur mu? yoksa gereksiz mi olur?
  teşekkürler

  1. JUNO

   Gayet anlamlı olur 🙂

   1. Alex

    tamam o halde:) çook teşekkürler

 2. Sema

  ellerinize yüreğinize sağlık; bir aslan/aslan burcu olarak şimdi kendimi daha iyi hissediyorum..ve tam da her şeye yeniden başlamanın, kaçıp uzaklara gitmenin hayalini kurduğum günlerde bu yazı tam yerine rast geldi.. şimdi daha kaliteli hayalleri gerçekleştirmek için sakinleşmek zamanı diye düşünüyorum.
  Teşekkür ederim.. beni kendime getiren bu güzel yazı için.. sevgilerle kalın..

 3. sevda

  juno hanım, jüpiter benim haritamdaki en zayıf gezegen, jüpiter transitlerimi ben hiç takip etmem, önemsemem. yine de bu transitten bir şey beklesem mi beklemesem mi ki, karar veremedim.
  plüton ve satürn’üm çok güçlüdür, bahtsız bedeviyim ben biraz:)
  (natal jüpiterim retro, oğlak burcunda, 12. evde, çok az açı yapıyor)
  iyi günler diliyorum

  1. JUNO

   Sevda Hanım, TRANSİTLER’in size etkisi başka bir şey, haritanızdaki gezegenler başka… Sanırım bu konuda yanlış bir fikir edinmişsiniz. Transit demek, gökyüzündeki gezegenlerin hali hazırda aldıkları konumdur ve haritanıza izdüşüm yaparlar. Onların haritanızdaki gezenlere yaptıkları açılar önemlidir. Ama bundan da bağımsız olarak, transit haritanızda düştüğü eve göre yazılan ve herkes için aynı ölçüde kıymetli olan bir etkidir. Öte yandan Jüpiter retro ve 12’inci evde bu yüzden zayıf gibi bir kanıya o kadar katılamıyorum 🙂 Satürn ve Pluto’nun güçlü olmasına gelince… Bunda hiç bir kötülük yok! Sanırım astrolojiye dair bilgilerinizi ya da fikirlerinizi bir yana bırakmanız ve uzman olmadığınız konuda kendinize eziyet etmeseniz daha iyi olur 😉 Lütfen saygısızlık olarak algılamayın ama sizin astroloji yorumunuz biraz benim annemin TV’den sağlık programı dinleyip kendine hastalık biçmesi gibi hem gerçekten uzak hem de sizin için sakıncalı. İyiliğiniz için konuştum.. Umarım kırmadım ! Sevgiler

   1. sevda

    :)) yok juno hanım, kırılmadım, teşekkür ederim yorumunuz için.
    Sakin olun bir şey diyeceğim şimdi, bir dakika: Satürn-Plüton ikilisi bana çok parasızlık ve buna bağlı olarak çok ama çok sıkıntılı dönemler yaşattı. Ve bunu çok da uzun süre yaptı. İliğimi de kuruttu. Bu çok da iyi bir şey olmasa gerek. Beni hem içinde yaşadığım aile içinde hem çalıştığım neredeyse her işyerinde çok fazla tacizle, ezilmeyle, kötü muamaleyle karşı karşıya bıraktı. Şimdi bunlar bu gezegenlerle ilgili değil mi ki?
    Ben hani bunlar kötü gezegenler demiyorum, olumlu yönlerini de biliyorum kendi çapımda. Astrolojiden bağımsız olarak yazıyorum bunu, hani beni tanıyanlar, hayatımı bilenler, “ya bu insanda niye böyle bir uğursuzluk var” derler. Epey zor bir hayatım oldu benim.
    Ama tabi cevabınızı gayet ciddiye aldım, benim sizin kadar bilgili olduğum bir konu değil astroloji. Daha dikkatli ve bilinçli fikir yürütmeye çalışacağım bundan sonra.
    Anneniz kadar da değilim ama bu arada, teessüf ederim! 🙂
    Saygılar..

 4. ece

  ben ilk defa gördüm blogunuzu; kaleminize sağlık çok tatlı bilgiler 🙂 Transit jüpiterimiz 8. evimizde, ikinci evdeki marsa karşıt açı oluşturduğunda acaba yine de vaat ettiklerini getirir mi? Şimdiden teşekkür ederim 🙂

  1. JUNO

   Merhaba 🙂 O söylediğiniz açı kısacık bir süre devam eder ya da retro bölgesine giriyorsa en fazla birkaç günlük sürelerle üç kez O dönemde para kaybetmemeye, fazla açılmamaya dikkat etmek gerekir.

   1. Ece

    Hızlı cevabınız ve bizlere yapmış olduğunuz bu güzel açıklamalar için çook teşekkür ederiz!?

 5. Ayse

  Merhaba Juno Hanim’cim,
  Yine cok guzel yazmissiniz, ellerinize saglik.. 23 Kasim icin de yazinizi sabirsizlikla bekliyoruz, tez zamanda gelir insallah..
  (Bu sefer sadece genel acilardan bahsedecegim yeter diyeceksiniz diye odum de kopmuyor degil 😉 )
  Jupiterin Yay burcuna girmesiyle 16 Ekim Terazi’si Ay Burcu Yengec ve Yukseleni Kova olan biri olarak, 2017’nin bir tekrarini yasayacagim gibi bir algi ve korkuya kapildim son iki burclara ozel yorumlarinizdan.
  Son iki-uc yildir bir dongu ki ne dongu, bitemedi.
  Salyayi sumugu sildik her seferinde, toparlandik, aman da ders aldik, ozguven enflasyonlarini yenmeye calistik da hep mi tekrar eder..
  Bu yilda mi hevesle azimle el attigimiz isi ve kurdugumuz duzeni surduremeyecegiz, yine mi yikim, yine mi ders anlamadim gitti.. son sinav bu mu.. karamsar mi olalim..
  Yeni yerler, yeni ufuklar ama cok yerlesmeyin alti ay surecek dediniz, tam o kadar surdu (2017).
  Bu yil Ekim’den sonra guzel zamanlar demistik, 2019’a girerken guzel duygular demistik, baska yer, yeni duzen, uzun sureli dedik, acele etmiyoruz da ne isik var ne de umut mu.
  (Dertlesti-m sizinle, tesekkurler)
  Bir kere de harika hayaller, guzel firsatlar olsun ve biz onu cok iyi degerlendirelim, uzun soluklu olsun, sirtimiz yere gelmesin. Ama hayat oyle degil 😉
  Ben acaba yukselen balik miyim?
  Daha once calmamissak, 2016’dan 2018’in sonuna kadar dayanma cesaretini kucaginda bulan, Jupiterli ve Jupiter-siz butun kovalara gelsin bu sarki artik:
  ISYANN!

 6. hadi bakalım, aslanlar için güzellikler olur umarım :)) yorumların çok tatlı heheh

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: