JÜPİTER BALIK’ta… Kafamız Nassı Güzellll :)

Unknown Artist
Resim: Unknown Artist

JÜPİTER BALIK’ta… Kafamız Nassı Güzellll :)

Jüpiterimiz, en sevdiğimiz, Balık sezonunu açıyor! Ama tam da Balık’ın ”görün kaybol” stratejisine uygun bir şekilde parçalı bulutlu bir seyir izleyerek;

 • 13 Mayıs 2021 – 28 Temmuz 2021 arasında Kova’yı bırakıp Balık’ta çekingen adımlar atıyor.
 • 20 Haziran ile birlikte Balık’ta geri hareketine başlıyor. 28 Temmuz 2021 – 18 Ekim 2021 arasında retro manevralarına Kova’da devam ediyor.
 • 28 Aralık 2021’e kadar Balık’a geri dönemiyor.
 • 10 Mayıs 2022’ye kadar Balık’ta pupa yelken seyredip, Koç’a geçiyor…
 • Derkennn 28 Temmuz 2022’de Koç’ta retro yapıyor, 28 Ekim 2022’de bir daha Balık sularına giriyor.
 • 23 Kasım 2022’ye kadar da Balık’ta kalıyor.

2021 yılında pek dişe dokunur açılar yapmayacak… Ama 2022 yılında Uranüs ile ılımlı görünümlerine ve Neptün ile kavuşumuna şahit olacağız. Onlardan zamanı gelince bahsederiz… Asıl konumuza gelirsek;

Biliyorsunuz kural şudur; Jüpiter dokunduğu şeyin niteliklerini büyütür! Balık’taki seyrini anlayabilmek için Balık Burcu’na dair olumlu ve olumsuz özelliklerin üzerinden geçmekte fayda var.

İnsan zekası ve bilinci ile hayatın akışına hükmetmenini derdindedir. 11’inci burç olan Kova bu çabanın şahikasıdır. Sırrı çözmek ve kontrolü altına almak isteyen insandır. 12’inci ve sonuncu burç olan Balık ise RUH’un yönettiği BEDEN olduğumuzu algılamaya geçmeyi, yani ”Gerçek Teslimiyet”i öğrenmeyi temsil eder. Dıştan bakılınca eziklik ve eksiklik gibi görünen, zira egoyu fazlasıyla yücelten yaşam pratikleriyle hiç uyuşmayan bu algı, aslında sonsuz bolluk ve sınırsızlık kapısının eşiğidir.

Balık, müdahil ve gürültücü  değil, sessiz ve gözlemci olmayı seçer. Olaylar arasındaki derin bağlantıları yakalamak, yüksek empati, şefkat ve sezgisellik, uyum yeteneği, ilhamla hareket edebilmek Balığın en üstün yanlarıdır. Balıklar belirsizliği doğal yaşam ortamı olarak kabul ederler. Her şeyi düzenlemeye çalışmak yerine, anda uygun olanı fark edip yapmaya, akışla kavga etmek yerine birlikte akmaya yatkındırlar.

Öte yandan doğasında uçlara varan ikilikler barındırır; Derinleşmek ve yoğunlaşmak kadar, kopmak ve uzaklaşmak da Balık için doğaldır. Bazen kendini fazla kaptırır, bazen de her şeyin dışında ve kenarında durur… Hem fedakar hem de çok kaçınmacı, hem aşırı verici hem aşırı alıcı olabilir. Hem derinlik ve mana peşindedir hem de sadece keyif aldığı şeylerle uğraşıp hayatın tatsız detaylarını es geçmeye heveslidir. Yaşadıklarına büyük anlamlar yüklemeye çalışırken, aksaklıklar karşısında kaybolma ve anlamsızlık çukurlarına da kolayca kayabilir. Sorgulanmayı, sorumlu tutulmayı sevmemek, nihai inisiyatif almamak, belirsizliği içine saklandığı bir havuza dönüştürmek gibi kaçak hareketlere meyledebilir.

JÜPİTER Balık’tan geçerken neleri gündemimize taşır derseniz;

Sosyal düzlemde ayrıştırıcı ve dışlayıcı söylemlerin terk edildiği, birlik, uzlaşma, tolerans, merhamet ve dayanışma temalarının ön plana çıktığı bir sürece girmemiz mümkündür. Kitleler, inanç ve felsefe temelli arayışlara çekilebilirler. Yoksulluk ve varsıllık arasındaki makasın açıldığına şahit olabiliriz. Ekonomik olarak belirli alanlara kontrolsüzce kaynak ayrılırken, temel insani ihtiyaçların gözardı edilmesi, toplum yapısını güvenilir kılan zeminlerin yokolmaya başlaması mümkündür. İnsanlar derinleşen sosyal sorunlara iyi niyete dayalı ortak çözümler üreten alt örgütler kurmaya başlayabilirler. ”İnsani Davalar” söylemi üzerinden aldatılmamaya, inanç ve ideal adına hareket ederken, mantık ve bilinci yitirmemeye, bireysel sorumluluklarımızı ve seçimlerimizi kendini erişilmez kılan bir üst otoriteye teslim edip inisiyatifsiz bir hale dönüşmemeye çok dikkat etmemiz gerekecektir!

Bireysel düzlemde;

 • Anlam arayışımız tavan yapabilir. İçinde kaybolduğumuz gündelik kaygılardan daha fazlasını bulmak arzusuyla bugüne dek ilgilenmediğimiz manevi konulara meyledebiliriz. Anlamsızlık, tükenmişlik, amaçsızca sürüklenme hissi, depresyon gibi deneyimlerden geçebiliriz ve bunları aşmak için kendimizi hiç yapmadığımız kadar kökten ve samimi bir sorgudan geçirebiliriz. Dip yapmak, farklı derinliklere inmemize ve kendi gerçekliğimize dair farklı bir çıkış yakalamamıza vesile olabilir.
 • Şefkat ve empati kavramlarını yeniden tanımlamamız gerekebilir. Gerektiğinde kendimizi geri çekip başkalarının duygularına ve önceliklerine yer açmak konusunda zorlanıyorsak, yaşadığımız deneyimler bizi sarsıp duyarlılığımızı arttırabilir.
 • Eğer ilişkilerimizi yürütmek için kendimizden vazgeçen, tüketici vericilik döngülerine saplanıp kalan, gerçek ihtiyaçlarına hizmet etmeyen seçimlerde kendini kaybeden biriysek, böylesi bir abartının bizi yok ettiğini ve bunun adının da öz-şefkat eksikliği olduğunu fark edebiliriz. Dahası bu tutumun altında yatanın çok büyük bir insan sevgisi değil, bağımlılık ve kaybolma korkusu olduğu ile yüzleşmemiz gerekebilir.
 • Belirli bir alandaki sorumluluklarımızı yerine getirirken başka hayati konuları ihmal ediyorsak, hayatımızda patlayan kanalizasyonlar yüzünden eforumuzu daha verimli dağıtmayı öğrenmek zorunda kalabiliriz.
 • Eğer sorumluluk alamamak gibi bir eğilimimiz varsa, bunun yan etkilerini dibine kadar yaşayıp kendimizle yüzleşmemiz gerekebilir.
 • Abartılı sınırlar koymak kadar sınır koyamamak konusunda da düşünmemiz ve çalışmamız gereken bir dönem bizi beklemektedir.
 • Katı ve ödünsüz olduğumuz konularda, esnemeyi, kabule geçmeyi, sabırlı ve ılımlı olmayı, uyum göstermeyi öğrenmeye başlayabiliriz.
 • Kontrolsüzce kapılıp gittiğimiz yaşam alışkanlıkları, ilişkiler, fiziksel ya da duygusal bağımlılıklar konusunda abartılı iniş çıkışlar ve zaruri farkındalıklar yaşayabiliriz.
 • Hastalıklar kadar şifanın da yaygınlaşması mümkündür. Geleneksel tıbbın tıkandığı noktalarda, fonksiyonel tıp, homeopati, enerji tıbbı gibi araçların önem kazandığına şahit olabiliriz.
 • Kendimizi aldatma ve başka insanlarda gerçeğimize uygun düşmeyen algılar oluşturma eğilimimiz artabilir ama bunun sonuçları ile de hızla yüzleşmek durumunda kalırız.
 • Hayatımızda bir türlü çözüme kavuşamamış olan konularda mucizevi açılımlar ya da beklenmedik dağılmalar ve sonlar yaşanabilir. Tükenmesi gereken tükenip yerini teslimiyet ve farklı bir bilince bırakacaktır.

Bu süreç BURÇLARA GÖRE bizi nasıl etkiler gibi bir merakınız varsa, aşağıdaki yorumları Burç ve Yükselen Burç için okuyabilirsiniz;

KOÇ veya Yükselen KOÇ: Manevi yanınıza hiç bu kadar yakın, kendinizi tanımak ve psikolojinizi çözümlemek konusunda hiç bu kadar istekli olmadınız desem yeridir! Aksiyon insanı içdeniz canlısına dönüşecek… Yani işte ne kadar olursa 🙂 Bu eğilimi üstesinden gelemediğiniz bir kayıp hissi ya da geçmişte bastırdığınız duyguların ortaya çıkması, belki bir sağlık sorunu tetikleyebilir. Size ihtiyaç duyan bir yakınınızın sorunları sizi empatik ve anlayışlı olmaya, kendi önceliklerinizi bir yana bırakmaya sevk edebilir. 2022 ortasında Jüpiter Koç’a geçip sizi ateşleyene kadar biraz düşük devirde ama derin sularda gezineceksiniz canlarım.

BOĞA veya Yükselen BOĞA: Yeni çevrelere girebilir, hatta alışık olmadığınız kadar sosyalleşebilir ve belki de daha önce içinde olmayı düşünmeyeceğiniz türden insanlara yakınlık hissedebilirsiniz. Aradığınız bolluk, bereket, gelişme imkanlarını, alışık olduğunuz yerlerde değil de size uzak ve biraz da riskli görünen alanlarda bulmanız mümkündür. Eğer borsa, yatırım, pazar geliştirme gibi konularla ilgiliyseniz bu sizin şanslı seneniz olabilir ama çok yüksekten uçmamaya da dikkat etmeniz yerinde olur. Zira burcunuzda seyreden Uranüs ve Lilith beklenmedik süprizler de yapabilir. Her halükarda ufkunuzu genişletip, ön yargılarınızdan kurtulmanıza vesile olacak bir dönem sizi bekliyor…

İKİZLER veya Yükselen İKİZLER: İş güç kariyer konularında ilginç fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Ancak yine de dikkat etmeniz gereken meseleler var. Öncelikle çok fazla seçenek içinde bunalıp yönünüzü kaybedebilirsiniz. Kendinize sürekli olarak asıl amacınızın ne olduğunu hatırlatın! İkincisi kolay kazançlar veya fazla popülarite sizi tembelleştirebilir veya dikkatinizi dağıtabilir. Küçük poponuzu gerçek duvarlara yaslayın 🙂 Üçüncüsü kendi yapabileceğiniz şeyleri fazla abartıp taşıyamayacağınız yüklerin altına girmeyin. Görev tanımlarınızın net olmasına dikkat edin! Yaratıcılığınızı, iletişim becerinizi, sosyal cazibenizi yapıcı yönde kullanın ve dürüst olun.

YENGEÇ veya Yükselen YENGEÇ: Kafanızın hakikaten güzel olacağı bir döneme giriyorsunuz 🙂 Öncelikle vizyonunuzu genişletmek, hayata bakışınızı dönüştürmek, yeni şeyler öğrenmek, yeni hayat planları yapmak için şahane bir sene. Akademik aktiviteleriniz varsa bunları geliştirmek için çok uygun bir dönemdesiniz. Seyahat yapmak, yabancı dillerle ilgili işlere girişmek, uzak mesafelerle ilgili konuları çözmek için de uygun bir zaman. Ama en güzeli sizin uzun süredir yaşadığınız kaybetme korkuları ve yetersizlik gerilimlerinin bitecek ve içinize bir garip rahatlık, bir alışılmadık huzur yayılacak olması. Sizin de toplumun da buna çook ihtiyacı var 🙂

ASLAN veya Yükselen ASLAN: Vaaayy! Ortaya alevli meyve getirme dönemine girmişsiniz canlarım… Bir süreliğine kendinizi tam da sevdiğiniz gibi cüretkar, talepkar, seksi, cömert ve her şeyi yaşamaya açık hissetmeniz mümkün. Ancak dikkat etmeniz gereken şeyler var. Öncelikle kredi kartlarınızdan uzak durun! Saçma sapan gösterişli harcamalar yapmaya, kendi ”hallederiz Hulyaa” mitinize aşırı güven duymaya fazla yatkın olabilirsiniz. Sonra hüzünlü yoksunluklar yaşama ihtiymaliniz de var. Yatırım, satın alma, girişim modundaysanız, şaşaa, gösteriş, aşırı iyimserlik gibi eğilimlerinizi dizginleyin. Etrafınıza toplaşanlara da aşırı borç vermeyin toparlayamazsınız söyliyim! Bu arada Aganigi Naganigi eğiliminiz de artabilir. Kalbinizin jartiyerle gezeceği bir süreç diyim siz anlayın 🙂 Ama lütfen enerjinizi anlamsızca saçıp dağıtmayın!

BAŞAK veya Yükselen BAŞAK: Gri kulenin yalnız bekçisi önümüzdeki yıl içinde ilişki ağlarıyla örülü bir sürece girecek. İş hayatınızda bile kontrol edilmesi güç işbirliklerine teslim olacaksınız. Kapsamlı ama belirsiz ortaklıklara girip, bolluk getiren ama düzensiz bir akış izleyen çalışmalar yapabilir, biraz kadere ve kısmete teslim olmayı öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerde ise, mantık, hesap kitap, öncelikler filan bir yana deyip duygu denizlerine yaldır yaldır dalma ihtimaliniz çok yüksek. Mental düzlemde seyreden ilişki yaklaşımınızı alt üst eden ve empati yapma, sezgisel davranma, kontrolü bırakma gibi deneyimler yaşamaya sizi mecbur bırakan biriyle karşılaşabilir ya da varolan ilişkinizde böyle bir sürece girebilirsiniz.

TERAZİ veya Yükselen TERAZİ: Hayat düzeninizi sil baştan yapılandıracağınız bir dönem sizi bekliyor. Hem geniş ve rahat hem de sizin gizli kontrolcülüğünüz ile bağdaşmayacak kadar karmaşık bir akışa kapılabilirsiniz. Çalışmıyorsanız görev tanımları çok belirsiz ama size keyif veren ya da manevi açıdan tamin eden bir işe girmeniz söz konusu olabilir. Ya da odağınızı iş hayatından özel hayatınıza kaydırabilir, gündelik hayatın sıkıcı rutinlerini bir yana bırakıp çok daha romantik ve hayalci hatta tembel bir dönem geçirebilirsiniz.

AKREP veya Yükselen AKREP: Vuhhuuuu 🙂 Anacım aşık oluyonuz siz yaaa! Ya da içinizi aşk ateşi gibi saracak, sizi accayip yükseltecek bir işlere kalkışıyor, ne zamandır derinlere kaçan yaşam enerjinizin yükselişini doyasıya yaşıyorsunuz. Şaka bir yana yaratıcı, arzulu, cazibeli, yüksek enerjili bir sürece gireceğiniz çok belli. Çocuk yapmak isteyen Akrepler hem çokça keyif alıp hem üretken olabilirler 🙂 Manevi olarak da kendinizi her zamankinden daha olumlu, daha ”tamam yaaa varsın öyle olsun” demeye açık ya da en azından daha az karamsar hissetmeniz mümkün.

YAY veya Yükselen YAY: Özel hayatınızın önem kazanacağı, aile ve aidiyet kavramlarının öne çıkacağı bir dönem sizi bekliyor. Eğer ailenizi ihmal ettiyseniz bu sene onlarla aranızdaki sorunları çözmeniz için çok uygun. Evlilik, taşınma, düzen kurma gibi kararlar almanız, ev veya mekan sahibi olmanız da ihtimal dahilinde. Her zamankinden daha az dışa dönük, daha evcimen, daha düzen meraklısı bir kafada olmanız da beklenir. Korumacı kollamacı olma eğiliminizi fazla abartmamaya, aile üyelerinin veya ebeveynlerinizin hayatına üstünüze vazife olmayan boyutta karışmamaya tikkat edin!

OĞLAK veya Yükselen OĞLAK: Gerilimden, katı kurallar ve düzenler içerisinde olmaktan uzak duracağınız, her zamankinden daha geniş, teslimiyetçi, açık ve kabullenici olacağınız bir döneme giriyorsunuz. Çok sosyal olmayabilirsiniz ama yine de etrafınızda yoğun bir insan akışı ve iletişim ağı olacaktır. Farklı insanlarla iletişim kurabilir ya da bu güne dek denemediğiniz bir iletişim biçimini benimseyebilrsiniz. Her zamankinden daha yumuşak ya da sezgisel bir dil ya da tutum geliştirebilirsiniz. Yazan çizen biriyseniz ilhamınız bol ve üretkenliğiniz yüksek olacaktır. Anlamak ve anlaşılmak konusundaki bilincinizin sınırlarını genişletebilirsiniz.

KOVA veya Yükselen KOVA: Hah süper! Sizin için para kazanma dönemi geldi. Kısmet kapılarınız açılacak. Elle tutulur sonuçlar getirmeyen çabalarınızın karşılığını almaya, kıymeti bilinmeyen yeteneklerinizin el üstünde tutulduğunu görmeye hazır olun. Saygınlığınızın arttığına, yapabileceğiniz şeylere yüksek talep olduğuna şahit olacaksınız. İnşallah siz de önünüze çıkan fırsatların kıymetini bilir, somurtup, mızıyıp, ona buna ters türs girişip, düz giden işinizi terse çevirmezsiniz. Hayır alışmadığınız kadar kabul görmek sizi sinirlendirebilir diye endişe ediyorum 🙂

BALIK veya Yükselen BALIK: Akın Anacım 🙂 Gün sizin gününüz… Kendi potansiyelinizi keşfetmeniz ve ortaya dökmeniz için şahane bir sürece giriyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken tek şey fazla dağılmamak ve abartmamak. Odağınızı kaybetmeden, imkansıza meyletmeden, derli toplu hareket ederseniz, bu dönemde uzun bir süredir beklediğiniz fırsatları kucaklamanız mümkün. İdealizmi sürrealizme vardırmadan, kendinizi olmayacak şeylere kaptırmadan açılın denizlere. İlhamınız bol, yelkeniniz şişkin olsun 🙂

2 Comments

 1. Seher Karataş

  Sevgili Juno, çaktirmadan izleyici, gozlemci olarak takip ettigim astrologlardan birisin ama digerlerinden farkli duygular beskiyorum sana karşı 😁😍 Diline hayata bakiş acina, durusuna, yaklasimina yani kafana hayranim. Cok sevgi cok saygi…

 2. Hatice Ayten

  Bir balık olarak attım kendimi denizlere!!!!🙏🏻🥰

Bir Cevap Yazın

Arşiv

Kategoriler

%d blogcu bunu beğendi: